Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nedović i Kalinić ne idu na Eurobasket

    Seklektor Aleksandar Đorđević saopštio je spisak od 12 igrača koji će braniti boje Srbije na Evropskom prvenstvu.
    Od 14 igrača koji su konkurisali za mesto u timu, put Turske neće krenuti Nemanja Nedović i Nikola Kalinić
    http://mondo.rs/a1036364/Sport/Kosar...sket-2017.html
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Ocekivano. Koje su prognoze? Borba od 8 do 12 mesta?

      Comment


      • Idemo po zlato! Prošlo je već dosta vremena.

        Comment


        • Teodosić koji je baksuz, mi ćemo sad zlato uzeti.

          Comment


          • Uz malo sreće do medalje.
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Možemo do medalje i sa ovim sastavom, imamo najjači centarski tandem i dalje, treba malo ravnomernije rasporediti šuteve bekovske linije, Mačvan da igra minimum 25 minuta i da se molimo Bogu za bolje partije Micića.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Možemo do medalje i sa ovim sastavom, imamo najjači centarski tandem i dalje, treba malo ravnomernije rasporediti šuteve bekovske linije, Mačvan da igra minimum 25 minuta i da se molimo Bogu za bolje partije Micića.
                Micić u jačim mečevima neće ni igrati. Zamena Joviću će biti Bogdan na kecu. Gudura će imati veliku minutažu na trojci, jer Kalina ne ide. Od njega očekujem dobre partije i da konačno pokaže pun potencijal u napadu.

                Comment


                • Može Bogdan da igra 5-8 minuta na pleju max, jer mu plejmejkerski zadaci uzimaju previše snage što se odražava na šut, a on kao čista dvojka ima taj poriv da šutne pre nego da organizuje igru, bolje svako da radi ono što najbolje ume, znači Jović 20 -22 minuta., Micić 12-15 min. Bogdan 5-8 min. na pleju, ostatak njegovih minuta na dvojci.
                  Last edited by dekkard; 29-08-17, 12:06.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Može Bogdan da igra 5-8 minuta na pleju max, jer mu plejmejkerski zadaci uzimaju previše snage što se odražava na šut, a on kao čista dvojka ima taj poriv da šutne pre nego da organizuje igru, bolje svako da radi ono što najbolje ume, znači Jović 20 -22 minuta., Micić 12-15 min. Bogdan 5-8 min. na pleju, ostatak njegovih minuta na dvojci.
                    U grupnoj fazi da, ali kad dođu mečevi biti ili ne biti, umorni Bogdan i Bogdan koji uzima 20 šuteva su manje zlo od čilog i odmornog Vasilija.

                    Comment


                    • Sad bi Micova od blata pravili,Danguba bi bio ok isto. . .trebalo je nekoga zvati naknadno ali sada je gotovo

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        U grupnoj fazi da, ali kad dođu mečevi biti ili ne biti, umorni Bogdan i Bogdan koji uzima 20 šuteva su manje zlo od čilog i odmornog Vasilija.
                        Šut od 4 ili 5 od 20 svakako nije cilj, i onda ni 5 asistencija ne mogu da pokriju tu rupu. Izgubljene lopte i ne računam.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Ica View Post
                          Sad bi Micova od blata pravili,Danguba bi bio ok isto. . .trebalo je nekoga zvati naknadno ali sada je gotovo
                          Ne bi Danguba pravio nikakvu razliku. Igrači u ovoj rotaciji na 2/3 nisu trenutno lošiji igrači od njega.

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Šut od 4 ili 5 od 20 svakako nije cilj, i onda ni 5 asistencija ne mogu da pokriju tu rupu. Izgubljene lopte i ne računam.
                            Nije Bogdan čak ni tada imao negativan index. Mnogo faulova se napravi na njemu i ima uvek neki skok, blokadu, ukradenu loptu... A mučeni Vasilije u plus ne ulazi. Kad je u jednocifrenom plusu računamo da je igrao dobru utakmicu.

                            Comment


                            • Originally posted by Storm View Post
                              Ne bi Danguba pravio nikakvu razliku. Igrači u ovoj rotaciji na 2/3 nisu trenutno lošiji igrači od njega.
                              Bolji od starca Milosavljevica i rovitog Lazica. . .

                              Comment


                              • Originally posted by Storm View Post
                                Nije Bogdan čak ni tada imao negativan index. Mnogo faulova se napravi na njemu i ima uvek neki skok, blokadu, ukradenu loptu... A mučeni Vasilije u plus ne ulazi. Kad je u jednocifrenom plusu računamo da je igrao dobru utakmicu.
                                Ne znam, mislim da je racionalnija raspodela uloga ključ koji može da nas dovede do željenog cilja. Hajde da kažem da se slažem za Dangubu, mislim da je Mitrović prvi iz te grupe koji nisu pozvani, a koji bi doprineli više od nekih koji idu. Naravno, mislim na Birčevića.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X