Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadam se da je Vasa zacementirao svoje mesto ispred televizora. Bolje bez pleja da igramo. Nedovic i sa pola noge/ruke sta mu vec fali nek ide.

    Comment


    • Šteta što ovo dobišmo, bilo bi mi drago da smo izgubili. Da vidimo malo kako se stvari mogu okrenuti naopako i kad smo dominantni, da nas malo opeče i Gruzija i ova raspala Grčka.

      Plej postaje veći problem nego što sam mislio da će biti.

      Comment


      • Jović, Gudurić
        Bogdan, DMill
        Kalina, Lučić, Laza
        Mačan, Birčević
        Bobi, Kuz, Štime

        toEto

        Jbg, Vaso, ne mogu ni ja više da te odbranim..
        Napisao gore da ni Nedovića ne bih vodio, te ostaje nada da Sale razmišlja isto kao salelesa..

        Comment


        • Najveća fora će biti kada niko od ovih ne ispadne nego povredjeni Nedović i Kalinić. I onda se uhvatimo za glave i plačemo.

          Comment


          • Ne znam sta je Grcima trebala ova blamaza sa sudjenjem u poslednja cetiri minuta, ipak je ovo pripremna utakmica bez ikakvog znacaja. Ako su mislili da podignu samopouzdanje ekipe na ovaj nacin onda su stvarno u debeloj banani.

            Ja nemam problem s igracima ovakvog ili onakvog kvaliteta da bih birao ko ce da ide ili ne, to Djordjevic zna bolje od mene. Ono sa cim imam problem je igracka neodgovornost i zato se nadam da ce Micic otici kuci iako prakticno imamo samo jednog pleja. Izbor faulova i momenata kad ce da napravi sumanuti faul (u bonusu na deset metara od kosa, dva puta), neodgovornost u pasu, preskakanje igraca koji su u dobroj poziciji radi samoisticanja, generalno je ceo njegov pristup timu sporan. Ne znam da li je to neznanje, nesigurnost ili neki suludi pokusaj da se nametne i dokaze ali meni to najvise lici na neodgovornost prema ekipi kojoj je Vasa ucen od svog menadzera kroz celu karijeru. On nije ni pretnja u napadu ni asset u odbrani da bi mu se oprastale takve stvari, ako je kriterijum da ide na prvenstvo pozicija u timu radije bih imao igrace koji ce da ginu jedan za drugog i da Bobi prenosi loptu nego da gledam pleja koji ne ume ili ne zeli da organizuje ni prelazak preko ulice. Ima ovde igraca koji ako ispadnu necemo mnogo plakati zbog toga ali se svako od njih bar trudi da u jednom ili dva segmenta igre da najbolje od sebe jer moze, Micicev stav na terenu me nije ubedio da treba da se odreknemo bilo koga od njih da bi on sa takvim stavom isao na prvenstvo samo zato sto imamo manjak plejeva.
            Last edited by taliesin; 25-08-17, 21:37.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Ne verujem da je u pitanju nametanje motivisano materijalnim, završio je Vasa posao oko ugovora, a i ima kao neki rejting u evropskoj košarci, u smislu da nije anonimus. Na sve to ima menadžera koji će mu, u ovom delu njegove karijere, uvek naći solidan klub, tj. kintu.
              Pre će biti pritisak i prevelika želja da uradi nešto što realno niko od njega ni ne očekuje, a što se možda njemu vrzma po glavi - da se etablira u standardnog reprezentativca i potencijalno Teovu zamenu u vremenu koje dolazi. Kao što to po pravilu biva, kada se sudare nerealna očekivanja i realnost na parketu, dolazi do pucanja, u manjoj ili većoj meri.
              Da se ja pitam, ipak bih ga vodio na EP, jer imam neku svoju logiku da je bolje voditi i najlošijeg pleja nego najbolju priučenu dvojku. Takođe, smatram da bi selektor mogao (i morao) da dobro i kvalitetno popriča sa Vasom o svemu ovome, da skine pritisak i spusti očekivanja u samoj Vasinoj glavi i objasni mu na šta je njegova uloga u timu.

              Comment


              • Vasa je psihicki-emotivno nedovoljno zreo. Nije siguran u sebe, u strahu i grcu je nekom... otud veliki broj gresaka. Kad bi se samo malo oslobodio. Izgleda da mu je najbolja sezona bila ona u Megi.

                Comment


                • Originally posted by madafaka73 View Post
                  Takođe, smatram da bi selektor mogao (i morao) da dobro i kvalitetno popriča sa Vasom o svemu ovome, da skine pritisak i spusti očekivanja u samoj Vasinoj glavi i objasni mu na šta je njegova uloga u timu.
                  Ima li boljeg coveka za tako nesto od Djordjevica? Ali nekad i pored najboljeg ucitelja, desi se da ucenik ne napreduje. Prvenstveno svaki njegov atom treba da bude siguran da on vredi. Ima jos vremena.

                  Comment


                  • Đorđević: Dobrih 38 minuta...
                    Autor: mondo.rs
                    Selektor Srbije kaže da je zadovoljan mnogo čime viđenim na "Akropolis kupu", ali i da je igračima rekao da na Eurobasketu neće smeti da igraju kao u završnici protiv Grka

                    25.08.2017. | 23:14 0 A- A A+

                    Košarkaši Srbije okončali su pripremni period za Eurobasket. U poslednjem meču na "Akropolis kupu" u Atini savaladana je Grčka rezultatom 69:67.

                    "Orlovi" su poslednji duel pred put na Evropsko prvenstvo odigrali u nepotpunom sastavu, jer selektor Saša Đorđević nije mogao da računa na sve igrače. Odlučio je da uz nedovoljno opravljene Nemanju Nedovića i Nikolu Kalinića odmori Stefana Jovića i Vladimira Lučića.

                    Srbija je posle ubedljivog vođstva sredinom poslednje četvrtine od 14 poena "viška", dopustila rivalu da se približi na samo koš i da šutira za pobedu. Đorđević je priznao da je odmah nakon meča razgovarao sa igračima i skrenuo im pažnju na neke stvari.


                    "Odigrali smo jako dobrih 38 minuta, fizički izdržali i pored skraćene rotacije i mogu da kažem da sam sa dosta stvari zadovoljan. Pored Nedovića i Kalinića, koje muče povrede, morali smo da odmorimo i Lučića i Jovića koji su bili izuzetno opterećeni u seriji dosadašnjih pripremnih mečeva. Ove tri utakmice u Atini bile su idealne za broj igrača koje smo planirali da rotiramo, ali i ovako, u skraćenom sastavu, odigrali smo muški, izdržali i na kraju sačuvali pobedu. Naravno da smo morali mnogo mirnije da privedemo utakmicu kraju posle 14 razlike u završnici. Nije smelo da bude toliko driblinga, toliko brzih, ishitrenih šuteva. O tome smo pričali sa igračima odmah posle utakmice, oni to znaju i takve stvari ne smeju da nam se ponavljaju na Evropskom šampionatu", raportirao je Đorđević iz Atine.

                    Srbija se u subotu popodne vraća u Beograd, gde će trenirati do 30. avgusta, kada kreće put Istanbula na Eurobasket.

                    Evropsko prvenstvo održaće se od 31. avgusta do 17. septembra u Finskoj, Turskoj, Izraelu i Rumuniji,a Srbija će igrati u grupi D u Istanbulu sa selekcijama Turske, Velike Britanije, Rusije, Belgije i Letonije.
                    http://mondo.rs/a1035514/Sport/Kosar...medium=twitter
                    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                    Comment


                    • Mislim da bi bilo bolje da smo imali malo ozbiljnije protivnike na pripremama. Prosle godine smo odigrali dva meca sa francuzima i jedan sa hrvatima. Ove godine se verovatno vise ocekivalo od grka, ali su oni u nekom gadnom problemu.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ima li boljeg coveka za tako nesto od Djordjevica?
                        Ima, ali on je trenutno jedini na raspolaganju da učini tako nešto, a i to mu je posao. Nadajmo se da će ga dobro obaviti.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Nije jedini na raspolaganju... tu su i Joca i Muta. Kad to tako srocis, ja nesto ne verujem da se ti nadas da ce oni dobro obaviti posao. Ja im verujem, a posao vezano za Vasu ne deluje bas kao jednostavan.

                          Comment


                          • Ima tu malo i do odnosa igrač-trener, ako igrač oseti da mu trener ne poklanja dovoljno poverenja onda mu on "vraća'" nesigurnim partijama. Vasa je svojim partijama tokom cele sezone zaslužio drugi euroligaški ugovor, a sad odjednom ne može da se sastavi. Čudno.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ma jeste, sad je Saletova krivica jer ovaj ne može da se sastavi i prevede loptu ili doda loptu prvom do sebe bez da mu je preseku, pahuljica mala mekana. Zaradio je EL ugovor jer je odigrao jednu sezonu dobro, u klubu bez ambicija, pritiska i očekivanja. Slična situacija kao kad mi gledamo one crnce po NDBL kako izuvaju, pa dođu u Evropu i nema ih nigde. Zvezda Micića nije zadržala zbog para, a to se sad ispostavlja kao odličan potez. Suviše je nestsbilan i nezreo, a profesionalac je.

                              Comment


                              • Pošto Nedović skoro sigurno neće ići, a ako ima pravde ni Vasa, onda je Draganu mesto zacementirano, mora postojati još neko sem Jovića i Bogdana ko može kao pomoćni pomoćnog da prenese loptu preko pola.

                                Po istoj logici verovatno će i Gudurić ići, da bude u petorci kada Bogdan odmara kao sekundarni plej.
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X