Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Пера Ложач View Post
    Neka se niko ne nađe uvređen, ali meni OVO mnogo miriše na Teovu situaciju!
    Daj Bože da grešim, ali i za Tea sam predvideo.
    Pu, pu....
    Teo su iscackali neku glupost na medicinskom pregledu i uhvatili se na neku klauzulu ugovora po kojom je igrac tada obavezan da ne izlaze telo dodatnom riziku, dok to sto su iscackali se ne sredi. Ne smes i gotovo. Nisam siguran da takve klauzule postoje u evropskim ugovorima, pa je uglavnom na igracu odluka. Eto, mislim da je to neka razlika, neka me neko ispravi ako gresim.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Teo su iscackali neku glupost na medicinskom pregledu i uhvatili se na neku klauzulu ugovora po kojom je igrac tada obavezan da ne izlaze telo dodatnom riziku, dok to sto su iscackali se ne sredi. Ne smes i gotovo. Nisam siguran da takve klauzule postoje u evropskim ugovorima, pa je uglavnom na igracu odluka. Eto, mislim da je to neka razlika, neka me neko ispravi ako gresim.
      Teo je imao dva treninga u Beogradu za vreme turnira u Nemackoj, i tu se itekako videlo da apsolutno nije u stanju da igra. Da je realno da se oporavi igrao bi. Ali na zalost stanje lista je takvo kakvo je. Znam pricu iz prve ruke sa ta dva treninga pa zato i kazem.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Izgleda da si ti u pravu.
        Ljudi koji tako razmisljaju, koliko god da zarade novca - ni za promil nece biti srecniji jer ce im uvek trebati jos...potpuno isto kao onda kada ga uopste nisu imali. Ne razumem kako ti ljudi to ne mogu da shvate, i kada dodju do nekog novca se ne resetuju.
        Pritom, tih 8x700,000 se mogu izgubiti i u pripremnim predsezonskim utakmicama, na treningu, ma bilo gde. Onaj ko se grcevito toga drzi, bojim se da zivi u velikom zatvoru i strahu. A tamo gde je strah, tamo se misici vise grce i verovatnoca za povredu se povecava. Zacarani krug gde covek u stvari nesvesno radi protiv sebe.


        Vrlo je jednostavno. Vise novca pruza veci standard, veci standard proizvodi vece troskove. Kupis kucu cije odrzavanje kosta, auto ili vise njih cije odrzavanje kosta, jahtu cije odrzavanje kosta, ozenis se ribom koja te ne bi pogledala na ulici da nemas lovu cije odrzavanje takodje kosta, tvoji odmori, redovni i vise puta godisnje ne ukljucuju paradajz i podrigushu na plazi i privatni smestaj vec hotele de lux kategorije na atraktivnim svetskim destinacijama i najbolje restorane u kojima klapaju po ushima s cenama, angazovao si brdo nekih likova koji upravljaju tvojim finansijama koji te poslovicno deru a da ne primetis jer su vesti u tome. Onda te startuje neka riba koja vidi da imas lovu, zajebes se i zavrsis u brakorazvodnoj parnici gde te ona prva koju si nekada ozenio ojadi i uzme ti pola para. Dok lupis dlanom o dlan odose pare kao da ih nikada nisi ni imao.

        Sportisti mahom nisu narocito inteligentni ljudi a do ogromnih para dolaze brzo i bez nekog posebnog tuda, prosto je takvo trziste. Jako veliki broj njih isto tako brzo ostane bez tih para kad karijera prestane jer su navikli na odredjeni luksuz a nema vise prihoda da taj luksuz pokriva. Ovo, naravno, nije pravilo ali se veoma cesto desava, mnogo cesce nego sto se misli.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Imam osecaj da ce Bobi da izdominira na prvenstvu.

          Comment


          • Originally posted by suptil View Post
            Teo je imao dva treninga u Beogradu za vreme turnira u Nemackoj, i tu se itekako videlo da apsolutno nije u stanju da igra. Da je realno da se oporavi igrao bi. Ali na zalost stanje lista je takvo kakvo je. Znam pricu iz prve ruke sa ta dva treninga pa zato i kazem.
            Tačno, al to nikog ne zanima, da si napisao kako mu žena ne dozvoljava da igra, to bi bilo ono pravo
            misterije, NBA zavere ... taj rad.
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Originally posted by kankkunen View Post
              Tačno, al to nikog ne zanima, da si napisao kako mu žena ne dozvoljava da igra, to bi bilo ono pravo
              misterije, NBA zavere ... taj rad.
              Nista to ne menja. Svi znamo da ima problem sa listom, ali da li je ta povreda mogla da bude sanirana do EP to je pravo pitanje.
              Svi izvestaji nakon obelodanjivanja povrede su bili da povreda nije teze prirode, i da se njegov nastup uopste ne dovodi u pitanje. Ne jedan izvestaj nego svi. Nije nam prvi put da smo cekali povredjenog igraca do pocetka prvenstva i da smo mu dizali formu kroz turnir.
              U jednom trenutku dolazi fizioterapeut iz SAD da mu "pomogne" da se oporavi, i sutradan sledi otkaz. Odjednom je ta povreda toliko teska da ne moze igrati na EP. Da li je on to primao pogresnu terapiju kada je od lakse povrede doslo do teze povrede? Sto bi rekao Zeljko, jel su nasi lekari i fizioterapeuti indijanci pa da se tako desi? Ja sam 100 posto siguran da bi igrao na EP da nije potpisao za NBA klub, a nek svako donese zakljucak u skladu sa svojom procenom.

              Comment


              • Originally posted by kankkunen View Post
                Tačno, al to nikog ne zanima, da si napisao kako mu žena ne dozvoljava da igra, to bi bilo ono pravo
                misterije, NBA zavere ... taj rad.
                Neke stvari nisu za forum. Kako se zakaze trening u 9 pa zbog bunila ujutru se otkaze za pola 2.

                Comment


                • Originally posted by suptil View Post
                  Neke stvari nisu za forum. Kako se zakaze trening u 9 pa zbog bunila ujutru se otkaze za pola 2.
                  Ma naravno, šalim se ja ... malo
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • Tek sada dobija na težini rasprava o otpadniku Bobiju koji je prošlog leta bio stavljen na stub srama od pojedinaca, a rešavao je svoju egzistenciju...tako sada Neda i Teo čuvaju svoje ugovore (moja pretpostavka a ne sumnjam u povrede). Kako nisam osuđivao Bobija, tako ne osuđujem ni ovu dvojicu jer verujem da bi od 100 jedan drugačije postupio. Ono što vidim kod Štimare mi je potpuni wtf? Ali smo problematični postali na pleju gde jedini ozbiljan jeste Jović, Bogdana je greh mučiti i tom stavkom a Vasa je baš u Alisa modu.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Tek sada dobija na težini rasprava o otpadniku Bobiju koji je prošlog leta bio stavljen na stub srama od pojedinaca, a rešavao je svoju egzistenciju...
                      Sto tek sada? Eto da je covek odigrao za reprezentaciju ugrozena bi mu bila egzistencija, pa bi bio na ulici i preturao po kontejnerima da se jadnicak prehrani
                      Gadna stvar ta reprezentacija....odigras takmicenje i hop - odma postanes siroma` coek, propijes se, zena te ostavi, itd itd...
                      Vrlo dobro znamo da je on zeleo da se kasnije prikljuci pripremama, ali ga je Sale opravdano oduvao tako da je on u stvari otpao...pa se posle Bobi kajao celo leto posle toga (proveren info). Takvu situaciju nismo imali ove godine. Komparativniji je njegov primer pretprosle godine kad se odjednom i nicim izazvano pojavio na fotografiji sa gipsom na nozi (fotograf Misko).

                      Originally posted by Ganac View Post
                      tako sada Neda i Teo čuvaju svoje ugovore (moja pretpostavka a ne sumnjam u povrede). Kako nisam osuđivao Bobija, tako ne osuđujem ni ovu dvojicu jer verujem da bi od 100 jedan drugačije postupio. Ono što vidim kod Štimare mi je potpuni wtf? Ali smo problematični postali na pleju gde jedini ozbiljan jeste Jović, Bogdana je greh mučiti i tom stavkom a Vasa je baš u Alisa modu.
                      Gulp, izgleda da bi ja bio jedan od tih 100 "budala" (izuzev Tea jer on nije imao izbor)
                      Nema sta da ih osudjujemo, nego kritikujemo. Sve sto je deo javne scene podleze kritici. Dobre strane pozitivnoj, lose strane negativnoj kritici. U gradjanskom i zrelom drustvu javnost je najbolji kontrolor. Sigurno da klincima ne bih voleo da uzori budu ljudi koji su iskljucivo okrenuti materijalnim vrednostima, a verovatno je to bio slucaj cim smo dovde dogurali.

                      btw. za Vasu nije strasno....samo to A da nekako pretvorimo u E i dobijamo Elisa mod
                      Last edited by mmajstor; 23-08-17, 14:48.

                      Comment


                      • Slažem se Gancem u potpunosti, kroz kakvu je harangu prošao Bobi prošle godine, gotovo da mi nije žao Đorđevića šta ga je snašlo ove godine. Izgleda da ipak neko gore sve to vidi i naplaćuje kad treba.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Bobi prosao harangu zbog Djordjevica? Da li ste vi ljudi ozbiljni ili se salite?

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Slažem se Gancem u potpunosti, kroz kakvu je harangu prošao Bobi prošle godine, gotovo da mi nije žao Đorđevića šta ga je snašlo ove godine. Izgleda da ipak neko gore sve to vidi i naplaćuje kad treba.
                            Nije snaslo Djordjevica ove godine, nas je snaslo ove godine, kao sto nas snadje svake godine. Mislim da se 90 posto stvari u i oko reprezentacije zna u startu, a da je sve ostalo medijska igra. U startu se znalo da Bobi nece igrati prosle godine kao sto je selektor znao da Teo nece igrati na Euru.

                            Comment


                            • Ali se razlikuje pristup,jedni se mažu govnima, drugi imaju tretman kao da su bogovi... Stvara se na taj način i zla krv među igračima, bez svake sumnje.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Ako govorimo unutar reprezentacije, ja nesto nisam primetio razliku u tretmanu. Mozda je do mene.
                                Javnost je druga stvar.

                                Comment

                                Working...
                                X