Announcement

Collapse
No announcement yet.

Real Madrid C.F.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja bih u Top 3 pre stavio Harta nego Akinfejeva.

    Comment


    • Originally posted by Dusan View Post
      Ja bih u Top 3 pre stavio Harta nego Akinfejeva.
      Meni je Hart broj 5,gledao sam Akinfeev-a dosta puta i meni je kvalitetniji iskreno,predobar je,mada je i Hart vrhunski golman
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Neuer je sigurno TOP 3 sto se tice golmana na svijetu i lik jeste klasa(to trece mjesto bi mozda dijelio sa Akinfeev-om iz CSKA koji je masina),ali on po sezoni ima previse kikseva da bi bi najbolji,pa evo prosle sedmice protiv Bayer-a par kriminalnih intervencija,ali isto tako umije da brani nemoguce

        Buffon je masina,taj sta umije da odbrani tesko da moze iko(osim Iker-a).Ne mogu pricati o najboljem ikada jer masu golmana nisam nikad vidio a cuo sam da su bili masine + golmani su prije bili vise u podredjenom polozaju nego sto je to slucaj danas(primjer,danas golmani jako cesto brane penale,prije je to bila rijetkost,danas je fudbal cvrsci i manje golova pada nego prije zahvaljujuci odbranama).Italija je na Euru prije 12 godina imala Toldo-a na golu i uvijek su imali velike golmane Zabari.Buffon koliko god da je velicina,a jeste i jedan je od najboljih ikada sigurno,umio je da kiksa s vremena na vrijeme

        Nedavno sam raspravljao S LBJ-om i rekao sam mu da je Iker najkonstantnija pojava u fudbalu(ono sto sam ja vidio za sve ove godine koje pratim fudbal).Nikad ne kiksa, u finalu Mundijala odbranio u produzetku Robben-u ono sto niko ne moze,kao i Zabarima 3 penala na Euru gdje je direktan "krivac" za te trofeje.Nemam rijeci za ovog covjeka,sve brani sto se moze braniti(nekad kao ove sezone i nesto sto se ne moze),ne grijesi nikako,zadnje cetri godine zvanicno najbolji na svijetu,neki ce reci da je stvar ukusa izmedju njega i Buffon-a,ja jesam subjektivan, ali meni je Iker nesto najbolje sto sam ikad vidio u fudbalu pored VHS snimaka Maradona-e
        Ovo mi previse upadljivo iako se slazem za vecninu ovoga sto si naveo u postu Kad je Buffon kiksao obicno je to bilo u manjim utakmica, ne pamtim da je napravio kiks na najvecim utakmicama.

        Evo samo jedan primer Casillasa i to protiv Juvea na Bernabeu pre 3-4 sezone, primio gol sa distance iako udarac nije bio previse jak, mada precizan, od strane Del Piera. Onda najocajnije postavljanje zivog zida kod drugog gola Del Piera iz slobodnog. Imao je Iker kikseva u karijeri, nemojmo se lagati. I mnogo strucnjaci mu zameraju sto se previse drzi gol linije, znaci ne ja vec strucnjaci. Toldo je branio na EU 2000 zbog povrede Buffona inace terena ne bi video. Ono sto je radio Buffon na SP2006 nece nijedan golman na SP-ima ponoviti ;)

        A lepo si ono rekao da ima masu dobrih golmana i da ne treba birati najboljeg. Jer kad god sam raspravljao sa nekim o tome. Nikad niko nije izabrao nekog golmana, a da taj golman ne igra u njegovoj omiljenoj ekipi. Po meni sve je to subjetkivan izbor.

        I da ne ostanem duzan, u ovom trenu Iker je najbolji golman, ali ne i svih vremena. Mada voleo bih da ga vidim kad bi ispred sebe ima panjeve kao sto su Bonuci, Melberg, Grygera i ostale drvosece.

        Comment


        • Ma Rene Igita je najbolji
          sigpic

          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

          Comment


          • Nemoj biti bukvalan,valjda si skontao sta mislim kada sam ovo rekao

            Sto se mene tice nisu to neki golemi kiksevi koje je napravio(mislim ne spadaju u kardinalne) protiv Juventus-a.Nisu recimo obojica kiksali na velikim mecevima,pa sjeti se samo kako je Iker branio najvece meceve,a na iste dolazio biciklom,sto znaci nije bio ni punoljetan,lik traje i traje sto godina,kao i Buffon.Mislim da je objasnio i na zadnjem Mundijalu kao i na Euru prije 4 godine,tako da sto se toga tice recimo tu su negdje.Istina obojica nisu grijesili u velikim mecevima,ali ako uzmes manje meceve skoro sam siguran da je Buffon vise puta kiksao...

            Opet da podvucem sto sam rekao i gore,Iker je najbolji na svijetu zvanicno zadnje cetri godine,moze mu prigovarati sta god ko hoce ne ulazim u to.Opet cu ponoviti nisam dovoljno potkovan s istorijom da bi pricao o najboljem ikada,ali sam se nagledao i Buffon-a kojeg neizmjerno cijenim i Iker-a,ovaj drugi je za mene nesto najkonstantnije ikada u fudbalu,moje misljenje

            Kad ve navodis Bonucci-a,navedi i to da je Juventus uvijek imao bolju odbranu od Real-a,ko se sjeca Real-a od prije 5-10 godina zna o cemu pricam,to su blago receno jadnici bili i ne pamtim sta je Iker sve vadio,Real je imao najgoru odbranu na svijetu sto se vecih ekipa tice
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Ma Iker je uvek za mene bio klasa i decko vredan divljenja. Msm ne bi on bio smatran jednim od najboljih da nije vadio svoj tim iz govana. U zadnjem el klasicu je svojom "intervencijom" kod sudije izvukao Lassa da ne dobije 2 zuti iako je to zasluzio. I na kraju Real je cak mogoa i da pobedi

              Ko je sad pravio vise kikseva stvarno je "opet" subjektivno misljenje. Hiero, R. Carlos, Helguera, Salgado to uopste nije losa odbrana, to nemoj nikako da podcenjujes. I konstatno je Real imao dobre igrace, Juve je od 2006 pa na ovamo imao smesne igrac u vezi odbrane.

              Golman ne moze sam da utice na celu ekipu, ali znam da Casillas nikada nije igrao sa panjevima kao sto je to radio Buffon. I kad je bio najbolji ostao je sa Juventusom da igra i II ligu. To mu je unazadilo karijeru ali hvala mu na tome

              Comment


              • Kroz Real je zadnjih 15 godina prodefilovalo toliko ocajnih stopera da prosto ne znam odakle da pocnem,ova sada odbrana im je najbolja daleko,imali su dobre bekove,ali stoperi su teska kriza uvijek bili...Juventus je dok nije ispao za mene uvijek najbolju odbranu u Europi,to su bili uvijek vrlo pouzdani i uigrani stoperi,najbolji dio ekipe,nemoj samo da gledas zadnjih par godina
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Pa Bogami nije to bas nekoliko zadnjih godina, to je vec 6 godina. Malo li je ? Igraci se nisu snalazili u Realu iz po meni nepoznatih razloga ali su brate bili jbno dobri pre dolaska u Real. Najvise mi nije jasno kako se Samuel nije snasao. Woodgate je stalno bio povredjen kao i Mecelder. Carvalho i Pepe su odlicni stoperi. Cannavaro je dao svoje poslednje Realu. Ti igraci se ne mogu porediti sa drvosecama koju su igrali svojevremeno za Juve

                  Comment


                  • Originally posted by Condition23 View Post
                    Ma Rene Igita je najbolji
                    Mogao je da bude, kakav refleks, mozda najjaci ikad.

                    Za mene je Djidji ispred Ikera, samo ga mnogo povrede muce poslednjih godina.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nije malo slazem se,ali Real do dolaska Mourinho-a nije imao odbranu kako treba.Nema to veze sa imenima,svaki trener ce ti uzeti dva prosjecna stopera koji su uigrani(Juventus je takve godinama imao,Real je uvijek igrao otvorenije od Juventus-a,a Iker je morao da vadi ogormne greske koje su igraci pravili)nego ta imena koja si ti naveo,dzaba ime kad on igra ocajno ili se ne razumije s partnerom,godinama je to izgledalo jako iritantno,meni je licno uvijek bilo muka gledati odbranu Real-a ne znam ti ko da je igrao,ocaj.Sve do sada...

                      Kakve je samo greske znao praviti Ivan Helguera nekada,jesam ga gotivio,ali je to ocajno bilo ponekad,ma kriminalni stoperi ne znam sta drugo da kazem.Juventus i sada ima dobar par stopera kao sto su Barzagli i fantasticni Chiellini(meni licno u TOP5 stopera na svijetu),e sad sto Conte konstantno mijenja formaciju pa ubaci Bonucci-a je nesto drugo.Ima Juventus par dobrih stopera,a jos igraju i zajedno za repku sto je velika prednost...
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Pa sve to ide do sistema, jbg Real slicno kao Barsa igra preofanzivno(pre Mou-a). Golmani u takvim ekipama imaju manje posla, dok ekipe koje imaju neki balans u vezi napada i odbrane svog gola imaju vise posla u odbrani bez obzira kakva im je odbrana.

                        Protiv kakvih se samo velicina susrecao Buffon dok je igrao za Parmu i Juve kad bih poceo nabrajat sve bi ti bilo jasno. Italijanska liga je imala najace napadace svojevrmeno mnogo ali mnogo jace nego sto su tada igrali u Primeri. Govorim za period od 1998 do 2006

                        Comment


                        • Originally posted by S-Nash View Post
                          Mogao je da bude, kakav refleks, mozda najjaci ikad.

                          Za mene je Djidji ispred Ikera, samo ga mnogo povrede muce poslednjih godina.
                          Umeo je Zengic da odusevi


                          Ne znam za koga bih se odlucio izmedju Bufona i Ikera... Istog su kova, imaju oni jos da guraju s' tim sto Iker ima 3 godine bonusa
                          sigpic

                          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                          Comment


                          • OBAVEZNO PROCITATI !!!
                            http://rmcf-1902.blogspot.com/2012/0...urce=BP_recent
                            koja zivotinja...........auuuuuuuu ;)

                            Domaci dres za sljedecu sezonu
                            Last edited by edohz; 12-03-12, 23:18.

                            Comment


                            • Sve ti je ovde
                              sigpic

                              http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                              Comment


                              • Mnogo cool dres, nekako old school

                                Comment

                                Working...
                                X