Announcement

Collapse
No announcement yet.

NOKAUT FAZA FIFA SP 2018

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment


    • Originally posted by Miki28 View Post
      Veliki favorit? Auu.

      55%-45% u korist Francuske i to samo zbog ove potrosnje u ova 2 meca Belgijanaca.

      Bas me zanima kako ce kladionice dati kvote ali ocekujem oko 2.45-2.5 na Francuze


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      2.60, 3.10, 3
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Ja ne volim ni NBA nego preferiram čvrstu košarku taktički utegnutu do kraja. Moraš shvatiti da tvoje preferencije nisu opšte merilo, ima neko i druge kriterijume. To što uvek navijaš za gubitnički tim, ne moraš kukati na sudije, na antifudbal, na ovo na ono. Prestani da ga gledaš onda.
        Ovde si se malo preračunao, NBA je itekako "taktički utegnuta", naročito u plejofu a mit je da se u regularnoj sezone sve utakmice igraju sa pola snage. Ima takvih, ali bogami i onih sa veoma izraženom takmičarskom tenzijom.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ali pljuvanje Kutinja, strasno...
          covjek izmislio gol i plus im je najbolji igrac na turniru

          Comment


          • Porediti ovu ekipu Brazila sa onim starijim generacijama je pljuvanje u lice brazilskoj kulturi fudbala. Nemojte molim vas da mi romantizirate ovde o brazilskom fudbalu jer je vise tog brazilskog bilo u ekipi Belgije veceras.

            Meni sad ostaje samo da placem jos vise sto je Urugvaj bio bez Kavanija jer bi imali sanse i protiv ove neznalice Martineza. Ali nema veze, BRAT SVECKA je i dalje u igri.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Svedska je meni hit, da je igrao Zlatan pricalo bi se "pa ne moze covek sve sam" i ispali bi u grupi. Ovako mozda sutra i u polufinalu.

              Sent from my MI 6 using Tapatalk

              Comment


              • Prvo poluvremene ekipe iz Brazila,pa sta je ono bilo Razbila ih je Belgija to prvo poluvreme,dominirali su,kidali su,ma razbili su ih.
                Сутра брзо долази - треба човек постати
                Нестали су кодекси, остали су комплекси
                Победе су порази, а исходи су потресни!

                Comment


                • Jako zanimljivo polufinale. Mnoga francuska prezimena u Belgiji. Tibo Kurtoa, Eden Azar, sa druge strane Vertongen, De Brujne. Meni je to fascinantno i zato gotivim Belgiju jer je maltene reprezentativna mešavina Holandjana Flamanaca i Francuza Valonaca, sa pripadnicima drugih nacija iz Brisela. Verovali ili ne njima je fudbal kohezioni element, uspeh bi im značio puno u izgradnji nadidentiteta Belgijanca. Jer podele su izrazite i postoji mržnja iako o tome naravno niko ni reč nije napisao, jer kontaju to postoji samo na Balkanu. Oni iz principa ne žele da pričaju jezik druge etničke grupe.

                  Kompani je tu klasičan lider i u tom smislu i imao je ranije neke političke izjave jer on priča oba jezika, pa imamo Lukakua koji je poreklom mislim iz Konga koji je dugo bio privatni posed kralja Belgije. Inače teritorija nekoliko puta veća od same Belgije.

                  Bilo bi zanimljivo da Belgijanci uzmu titulu i iz tog razloga navijam za njih. Ta reprezentacija je slika istorije te zemlje u malom, većina neuspeha leži baš u tom ključu, ali mislim da im je ovo prava generacija. Baš bi bila fora da oni osvoje.

                  Zagrljeni Lukaku, De Brujne i Azar i Kompani sa titulom. Koja bi to moćna slika bila.
                  Last edited by Cassius Clay; 07-07-18, 01:15.

                  Comment


                  • Originally posted by bici View Post
                    Porediti ovu ekipu Brazila sa onim starijim generacijama je pljuvanje u lice brazilskoj kulturi fudbala. Nemojte molim vas da mi romantizirate ovde o brazilskom fudbalu jer je vise tog brazilskog bilo u ekipi Belgije veceras.

                    Meni sad ostaje samo da placem jos vise sto je Urugvaj bio bez Kavanija jer bi imali sanse i protiv ove neznalice Martineza. Ali nema veze, BRAT SVECKA je i dalje u igri.
                    Osim Hazarda koji je jedini bio u stanju da zadrži loptu, šta je to bilo brazilsko u Belgiji? I tu mu je situacija olakšana jer je nakon nesretnog prvog gola imao prostora kao na BG hipodromu i ne samo on, i iz svog tog prostora stvorili su 2 šanse, tu nema ni b od Brazila. Brazil je sinoć bio bolji u svemu, pas igra, stvorene šanse kažu 8-2 šutevi kažu 26-8. Otišli su kući kao jedina ekipa koja je u svakoj utakmici stvorila po 4-5 šansi više od protivnika, malo li je? Čak i onaj nesretni Wagner je štopao loptu kao rukom dok si mogao gledati borbu Witsela s prijemom ili Fellainia s predajom lopte, a oni su vezni igrači.

                    I situacija oko penala nad Jesusom. Sinoć Beusan kaže nije penal jer lopta izlazi prije nego počinje kontakt. Ispostavlja se da je pogriješio, otvoreni đon na Jesusu se dešava dok je lopta u igri, penal ne može biti čistiji. Penal se sinoć ne bi svirao sve i da su nekome nogu slomili, to se zove hajka o padavičarima. Ako meni ne vjerujete, Bein Sport je vrtio situaciju nekoliko puta, Englezi takođe, za sve je penal čist. Lineker je objavio na svom twitter profilu start otvorenim đonom na Jesusa, usput izražava čuđenje. Živio evropski fudbal i sjajno suđenje u njemu.

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Osim Hazarda koji je jedini bio u stanju da zadrži loptu, šta je to bilo brazilsko u Belgiji? I tu mu je situacija olakšana jer je nakon nesretnog prvog gola imao prostora kao na BG hipodromu i ne samo on, i iz svog tog prostora stvorili su 2 šanse, tu nema ni b od Brazila. Brazil je sinoć bio bolji u svemu, pas igra, stvorene šanse kažu 8-2 šutevi kažu 26-8. Otišli su kući kao jedina ekipa koja je u svakoj utakmici stvorila po 4-5 šansi više od protivnika, malo li je? Čak i onaj nesretni Wagner je štopao loptu kao rukom dok si mogao gledati borbu Witsela s prijemom ili Fellainia s predajom lopte, a oni su vezni igrači.

                      I situacija oko penala nad Jesusom. Sinoć Beusan kaže nije penal jer lopta izlazi prije nego počinje kontakt. Ispostavlja se da je pogriješio, otvoreni đon na Jesusu se dešava dok je lopta u igri, penal ne može biti čistiji. Penal se sinoć ne bi svirao sve i da su nekome nogu slomili, to se zove hajka o padavičarima. Ako meni ne vjerujete, Bein Sport je vrtio situaciju nekoliko puta, Englezi takođe, za sve je penal čist. Lineker je objavio na svom twitter profilu start otvorenim đonom na Jesusa, usput izražava čuđenje. Živio evropski fudbal i sjajno suđenje u njemu.
                      Brte, to je napisano samo jer se u tom trenutku lepo slagalo uz misao .... cinilo post zanimljivijim - snobovskijim, vise fensi. Nije tu bilo nekog preteranog razmisljanja. Imaj na umu da velika vecina ljudi odavde pamti dve - najvise tri generacije Brazila - i onda dodje tu i palamudi o Brazilskoj zaostavstini .... Pusti ih ...
                      Bio je bolji Brazil, ali bas iz razloga sto je bio u rezultatskom deficitu. I morali su da budu bolji, sramota bi bilo da je ikako drugacije. Niko im nije kriv sto su se u dve tri situacije pri 0-0 bas onako pogubili pred belgijskim golom .... da su oni poveli imala bi utakmica drugaciji tok. Falilo im je i srece, ali to je fudbal.
                      Ovako moras da razumes i Belgijance, ovo je pre svega bila velika psihicka - mentalna, pa tek onda fudbalska barijera za ovu generaciju. Usled toga i smusenost u nekim delovima meca i panicno zatvaranje i rupe u odbrani velicine sale za fizicko i Felaini uostalom (koji je sinoc svoj posao odradio kako treba - da da, mislim i na onaj lakat u Neimarovu glavu na samom startu) je sasvim na mestu i razumljiva/vo.
                      Sve u svemu, imace ove Belgija stosta da pokaze i u polufinalu i u borbi za titulu/trece mesto. Nemoj ovaj mec da im uzimas kao neki ogroman reper - nisu to zasluzili. Igrali su oni lepo i napadali i stvarali sanse i protiv Argentine 2014 i protiv Velsa 2016 - pa oba puta otisli (po meni nepravedno, ali sta je tu je) kuci. Neka pobede jednom ruzno ....
                      Last edited by Sandugp; 07-07-18, 06:42.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • NOKAUT FAZA FIFA SP 2018

                        I dalje traje kukanje? I’m loving it

                        Kuci bre padavicari i spagete, kakav oni crni Brazil predstavljaju. Ovdje su ispisani epski upisi o ovoj njihovoj ekipi, kako je ovo savrsenstvo, kako imaju sve.

                        E pa prica se na terenu a ne na papiru. Prvi jaci test i spageta i druzina odose kuci. Nesto najbolje sto se desilo fudbalu. Da uzme marketinska prevara, folirant, glumac i padavicar SP a da Mesi i Ronaldo ne, pa to bi bila najveca bruka ikad.

                        Ima sjajnog golmana, odlican stoperski tandem, najboljeg lijevog beka mozda i svih vremena, odlicna sredina terena i masu odlicnih igraca naprijed i kad treba da se pokaze manji je od makovog zrna. Jedino po cemu cu ga pamtiti jeste kako ga je Felaini sa lakocom resavao i ono njegovo glumatanje. Ne mogu da prezalim sto mu Mazic nije dao zut za onaj sramni pokusaj da iznudi penal.

                        Azar je sinoc objasnio kako igra superstar, majstorska partija. Da sam na mjestu Florentina razmisljao bih samo dal Azara ili Mbappea da dovedem a ne ovu prljavstinu od fudbalera.

                        Mesi ili Ronaldo u ovakvom timu Brazila bi uzeli titulu SP ti prosetali se do titule.

                        Volio bih da ga mediji ispljuju koliko i zasluzuje, onako kako su godinama kritikovali Mesija i Ronalda a covjek igra u jebenom Brazilu.

                        O Zesusu ne treba ni trositi rijeci, koliko uzasan turnir za njega. Trebalo bi i njega da iskritikuju.
                        Zalosno je da su njega pokusali da ukljuce u pricu sa legendarnim napadacima Brazila. Koja uvreda


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Last edited by Miki28; 07-07-18, 06:46.
                        Hated, adored never ignored

                        MUFC

                        Comment


                        • Sinoc je bolja ekipa izgubila, nije potrebno biti veliki strucnjak da se to kaze. Uopste Brazil nije lose odigrao, ali jbg, kada ceo svet vidi od prvog meca da ekipa igra bar 30% bolje kada Firmino igra, a ti guras i dalje Jesusa, bolje ni ne zasluzujes. Ne znam cime je napadac Sitija zasluzio toliko poverenje, bas ocajan turnir za prvog napdaca Brazila koji je sigurno najlosije odigrao od svih startera.

                          Imala je Belgija plan da se zatvori, i da ceka kontre, kojih iskreno nije bilo nesto preterano. Srecan prvi gol, majstorija drugi. Posle su samo ziveli na losoj zavrsnici Brazila koji je pronalazio dosta lako prostor za stvaranje sansi. Dominirali su ih ljudi, ali zavrsnice bez. Meni nije krivo sto su ispali.

                          Ali ljudi moji, Eden Azar, kakav je ono igrac, coveku je nemoguce uzeti loptu, doktor fudbala. Bolji igrac od ishajpovanog Nejmara.
                          Last edited by mark !t zer0; 07-07-18, 09:00.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Posle svega odgledanog meni je Kutinjo ubedljivo najbolji i najkorisniji igrač Brazila. Ali treba reći potpuno zaslužena pobeda Belgijanaca, pametna taktika, autogol je posledica nervoze zbog opasnosti koju predstavljaju belgijski napadači, drugi je bio vrhunski. Ipak, očekujem kao što već rekoh Francusku u finalu sa te strane žreba.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Svakako mislim da je Martinez pogrešio juče u drugom poluvremenu. Trebao je da se povuče, tu nema priče, ali ne skroz u svoj peterac. Skupio sve u svojih šesnaest i imao je više sreće(i Tiba) nego pameti što se odbranio. Povučeš se na svoju polovinu, ali na 30-40ak metara od gola, i tu već počneš da pružaš otpor. A ne da puštaš 5-6 Brazilaca da ti budu u rasponu od 10 do 20 metara od gola. Tu je po meni bila greška.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Odusevljene sto se Mazica tice, uz Pitanu najveci favorit da sudi finale, ljudi ono juce smatraju za jedno od najboljih sudjenja ikad na Mundijalima. Pokazao karakter, autoritet, sad ce biti najcjenjeniji sudija svijeta. Meni je Pitana bolji ali bas dobar posao sad obavlja Mazic.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X