Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bice View Post
    Roma odigrala egal sa LFC, malo falilo da ih izbace, ostale ekipe ispale odmah sem eto Sitija koji stigao do QF isto kao i Juventus.
    Atalanta nakantala Everton u grupi, Lazio stigao daleko u LE itd. A WH i barnli ne mogu kvalifikacije da prodju...
    Previse se potcenjuje Seria A. To sto Englezi ulazu vise para u svoje klubove i sto 20. tim lige ima 100 milki za ispadanje i TV prava, ne znaci da je liga jaca. Ujednacenija da, ali ne i jaca.
    Ne, to zapravo znaci da je jaca. Rekli bi da je ujednacenija da svi imaju otprilike slicno, slicne budzete. Jednostavno, klubove iz PL ne interesuje mnogo Evropa, imaju svoje takmicenje koje je mozda i kvalitetnije od LS (jer nije kup jednim delom) i to forsiraju. Dzaba tebi kvalitet koji ce da ode u drugi klub koji uvek moze da ga kupi.

    Od ovih najjacih liga, PL >>> La Liga >>>> Serie A > Bundesliga >>>>> Ligue 1.

    Licno, po zanimljivosti, tu su La Liga i Serie A mnogo dobili sa uzdizanjem Napolia i Atletica, da se ne smenjuju uvek ovi isti (Milan, Inter, Juventus, Roma i dva spanska giganta), ali je PL dobila mnogo u Totenhamu, Cityu, pa sad je jedan Leicester legitiman ucesnik 1/8 finala LS kada bi mogao da je igra. To neka Atalanta moze da sanja.

    Atalanta dobila Everton? Pa i Partizan je izvukao bod sa Totenhamom, Zvezda sa Arsenalom (vidimo sada koliko je to realno), u LE moze da se desi da Karabagh dobije Chelsea.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Ni blizu, to su amateri, a Lukareli je bio nezaustavljiv u tada najjacoj ligi svijeta.
      sigpic

      Comment


      • jbt bre nasao si jednu tekmu i to u poslednjem kolu kad je Juve vec obezbedio titulu, plus je treboa da igra finel LS sa Milanom 10 dana kasnije.

        Itekako mozemo da se dogovorimo oko Moratopolija. A i ne moramo. Jer karma je kurva, sve se vraca sve se placa. 2010 su Milanski klubovi bili miljama ispred 7. plasiranog Juventusa. Vidi sada. Sve vraca sve se placa.
        Last edited by Prototype; 25-10-18, 00:16.

        Comment


        • Hahhaha cuj coveka PL jaca od LS, sve sam video i cuo.
          Do prosle godine bilo je polemike bass u temi PL na forumu da bi Juventus u PL bio iza Stouka. Od tog momenta Juventus je nanizao pobede nad Sitijem, Celsijem, UTD-om i Totenhemom u LS, bez poraza. Pametnom dosta. Sam kvalitet Serije A se uzdigao znatno u odnosu na 2012. i pocetak dominacije Juventusa, sto i rezultati sami govore.

          I da, vidim pominju se ona silna namestanja, a izbegavaju se ona cuvena namestanja Sanderlenda i ostalih donjih ekipa kada mocni Sanderelend 3 sezone za redom izvlaci 4 pobede u poslednjih 5 utakmica i to pobedama nad Celsijem i UTD-om u gostima i opstaje u ligi. Svuda ima stela ljudi, nego se svi uhvatili za Italijane...
          Last edited by bice; 25-10-18, 00:17.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Originally posted by bice View Post
            Hahhaha cuj coveka PL jaca od LS, sve sam video i cuo.
            Do prosle godine bilo je polemike bass u temi PL na forumu da bi Juventus u PL bio iza Stouka. Od tog momenta Juventus je nanizao pobede nad Sitijem, Celsijem, UTD-om i Totenhemom u LS, bez poraza. Pametnom dosta. Sam kvalitet Serije A se uzdigao znatno u odnosu na 2012. i pocetak dominacije Juventusa, sto i rezultati sami govore.

            I da, vidim pominju se ona silna namestanja, a izbegavaju se ona cuvena namestanja Sanderlenda i ostalih donjih ekipa kada mocni Sanderelend 3 sezone za redom izvlaci 4 pobede u poslednjih 5 utakmica i to pobedama nad Celsijem i UTD-om u gostima i opstaje u ligi. Svuda ima stela ljudi, nego se svi uhvatili za Italijane...
            Sve si napisao kada si napomenuo da 20. tim ima 100 miliona. Jedino sto nisi razumeo da to ne znaci ujednacenost, nego kvalitet.

            Liga u kojoj jedan Juventus ne moze da izgubi utakmicu ne moze da bude ozbiljnija od lige u kojoj Liverpool, Chelsea, United, Arsenal gube na svakom drugom gostovanju. Ili bod, ili sva tri.

            Napisao sam zasto je PL jaca od LS. To je liga, nije kup kao LS i zato je kvalitet na vecem nivou. Uz duzno postovanje Romi, oni nikako ne bi mogli da budu u 4 u PL. A bili su u polufinalu LS.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Aj sad lepo zamisli da si procitao reci "na primer"

              https://www.betexplorer.com/soccer/i...ntus/U18bYn84/
              https://www.betexplorer.com/soccer/i...ntus/U1zSTmQS/

              Mrzelo me da trazim dalje...

              A ti posle tvrdi da nije bila ispod 3,00 i vredjaj. Ja tebi necu reci da pises gluposti i da ti treba zabraniti tastaturu posto za razliku od tebe ja koristim cinjenice.

              Mozemo i da se dogovorimo da Juventus nije namestao nego da ih je napakovao Massimo Moratti posto je Inter dominirao nakon zasluzene selidbe Juventusa u Serie B.
              Juventus je u taj meč ušao sa rezervnim timom obzirom da je titula bila obezbeđena i da su se premali za finale LŠ. Ređini je trebalo, Juventusu nije, normalno je da će kladionica da stavi takvu kvotu, nije luda da stavi kvotu 3.5 i da izgubi novac, postoje ljudi koji prate stanja i određuju te kvote, ne daje se tu ništa napamet.

              Drugo ako smo kod nameštanja ja nikada neću zaboraviti sezonu kada su Maskerano i Tevez igrali za WH, oni cele sezone nisu nikoga mogli da dobiju i onda na kraju vezuju 11 uzastopnih pobeda i opstaju u ligi u kom nizu su bili i to mislim utakmica za utakmicom Mančester, Arsenal i Liverpul. Nameštano ili je to draž te lige gde svako svakog može da dobije ?

              Može sve to i kroz kvote da se posmatra.

              Originally posted by blond View Post
              Sve si napisao kada si napomenuo da 20. tim ima 100 miliona. Jedino sto nisi razumeo da to ne znaci ujednacenost, nego kvalitet.

              Liga u kojoj jedan Juventus ne moze da izgubi utakmicu ne moze da bude ozbiljnija od lige u kojoj Liverpool, Chelsea, United, Arsenal gube na svakom drugom gostovanju. Ili bod, ili sva tri.

              Napisao sam zasto je PL jaca od LS. To je liga, nije kup kao LS i zato je kvalitet na vecem nivou. Uz duzno postovanje Romi, oni nikako ne bi mogli da budu u 4 u PL. A bili su u polufinalu LS.
              Rođo Juventus ne može da izgubi utakmicu ni u LŠ, evo za tri kola nismo primili gol, a igrali smo sa predstavnikom Primere i predstavnikom Premijer lige. Kad malo bolje pogledam rasplet događa teško da ćemo ga u grupnoj fazi i primiti.

              Ovom današnjem Juventusu Mančester Junajted na napravi krštenu šansu za 90 minuta na Old Trafordu.

              Ovaj Juventus je ipak trenutno viši nivo u odnosu na sve te tamo klubove u PL, koliko god ovde tvrdili da bi Stouk bio bolje plasiran na tabeli.

              A što se tiče priče PL ispred LŠ, malo je reći da je to smešno i uopšte ne treba ni diskutovati o tome.

              Ja ovde ne branim Seriju A, već Juventus.
              Last edited by Brajkula; 25-10-18, 08:19.

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Pametan mali što je otišao.

                Očekujem da će Englezi izvući i svi proći dalje. Osim Spursa. 4 tima u nokaut fazi, i možda opet neko englesko četvrtfinale.

                Iskreno se nadam da ćemo mi i Napoli da istisnemo PSG iz grupe.
                kako moze onda biti 4 tima u nokaut fazi ako spursi ne prolaze

                Comment


                • Još jedna

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Ovom današnjem Juventusu Mančester Junajted na napravi krštenu šansu za 90 minuta na Old Trafordu.

                    Manje vise se slazem da ju Juve trenutno za koplje ispred Engleskih timova ali ovo konkretno ti i ne moze biti neki pokazatelj posto Junajted ove sezone i mnogo losijim timovima u PL ne stvori krstenu sansu na OT.
                    sigpic

                    Comment


                    • Opet tema PL vs Seria A i Primera. I opet je pokrecu isti ljudi.
                      Svako gleda sta mu se gleda i sta zeli. To sto simpatizeri SA ili Prim stalno ukazuju na neke rezultate i medjusobne skorove u nameri da "dokazu" da je PL slabija je njihova potreba da peckaju druge.
                      Drze se samo tog jednog segmenta kao parametra uporedjujuci najbolje timove medjusobno. I to koristeci ga parametar jacine lige.

                      Ligu cini 20 klubova. Jacinu odredjuje njihov zbir a ne dueli sa timovima iz drigih liga. To sto je Juve odlicno organizovan je nista kao argument jacine lige. Kako su organizovani poslednjeplasirani timovi lige? Stalni klubovi Djenova, Kaljari, Bolonja? Ili Hetafe, Eibar i Levante?

                      Ligu cine i timovi koji ga popunjavaju. Pogledajte jacinu drugih liga Engleske, Italije i Spanije. Koliko se ulaze, koliko su jake i naravno da se i one porede u ovoj prici.

                      Ligu cine i drugi timovi, mladje kategorije i strucni stab, skauting takodje. Jedan Votford izvuce Ricarlisona i napravi od njega spica koji za godinu dana daje golove za takvu reprezentaciju. Drugi timovi imaju svoju ligu koja je dobra. Mladi iz Eng klubova, svih, imaju blize obrise igraca nego njihovi vrsnjaci iz drugih liga. Dobro se radi sa njima u mladjim kategorijama. Neke pojede veliki klub, neke ne. Ko je prvi skautirao dobre danasnje fudbalere doveo ih i dao sansu? Salaha, Ronalda, KDBa, Azara, Kejna, Pogbu, Pikea, Bejla, Modrica..?

                      Ligu cini i novac koji se ulaze u infrastrukturu. Koliko stadiona je izgradjeno u ove tri lige u poslednjih 10 godina? Ko radi na tome da bude i dalje najozbiljnija liga sveta? Ko misli na navijace i njihovu udobnost? Navijaci cine tim a timovi ligu. Gde su one statistike ko koliko navijaca ima na svetu i takk te price?
                      Koji je razlog da dva tima u 21.veku dele stadion? U sta su oni ulagali ovih godina? Pitam jer zaista ne znam zasto dele, ima li neka prica iza ili nece da uloze u novi stadion.

                      Ligu cini i raspodela novca na priblizno ravne casti da bi svi bili konkurentni u narednim sezona.

                      Ligu cine i igraci u njoj. U njoj se nalaze najbolji igraci reprezentacija koje su ucestvovale na SP. Danska, Srbija, Svajcarska, Island..

                      Gledam u nedelju derbi Italije i u ponedeljak mec Arsenal Lester. Gledao sam i prolletos duel istih timova u SA kao i u avgustu prosle godine duel istih timova u PL. Moze li to biti reper?
                      Samo bih voleo da zamene klime pa da vidite da li bi neki igraci otisli u Spaniju zbog dobrog fudbala ili bi da sede na klupi od avgusta samo da bi njegova devojka-zena uzivala u klimi koju ima Madrid. Ili oni sami u Torinu, Rimu ili Barseloni.
                      insta: engleski_dopisnik

                      Comment


                      • Juventus ozbiljan kandidat ove sezone, ali baš, baš ozbiljan.
                        Što se konkurencije tiče, možeš da pobediš/igraš samo sa protivnikom koji je ispred tebe, Mančester je spucao milione i milione u tim, nije njima Juventus kriv što su nemoćni.
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Originally posted by blond View Post
                          Liga u kojoj jedan Juventus ne moze da izgubi utakmicu ne moze da bude ozbiljnija od lige u kojoj Liverpool, Chelsea, United, Arsenal gube na svakom drugom gostovanju. Ili bod, ili sva tri.
                          Kako to mislis, ne moze da izgubi utakmicu? Pa izgubio je Juve vise utakmica prosle sezone u Italiji nego Siti u Engleskoj. I neozbiljno je porediti Juventus sa Junajtedom, Celzijem i Arsenalom, bas neozbiljno. Juve je svetlosnim godniama ispred tih ekipa. Da se razumemo, ne mislim ja da je Serija A nesto jaca od EPL, po meni su tu negde. Al bas vredja inteligenciju to overhajpovanje EPL-a, liga jeste puna novca al 90% ekipa u ligi ne zna sta ce sa tim novcem, niti bilo koja od tih ekipa ima neki dvogodisnji plan a kamoli neki dugorocni. No dobro, nije da cu nekome promeniti misljenje ali bas se radujem buducim nerezonskim argumentima kad englezi opet u nokaut fazi dobiju po guzici.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Meni je Juventus tu negde u rangu Liverpula i Sitija, sada ne bih se prepirao oko toga da li su za nijansu jaci ili slabiji u odnosu na te timove, ostale jake engleske timove bi rutinirali bez problema. Vrlo moguce da ce taj Juventus ove sezone dalje da dobaci od Liverpula i Sitija. Sem ako ih ne ujebe zreb, vidim ih sigurno u cetvrtfinalu (usudio bih se reci da ih vidim kao jednog od polufinalista). Sto se tice ostalih timova, sem ako im se ne padne neki Porto osmina finala im je krajnji domet. Inter i Roma skoro su tu sigurica, dok za Napoli bice mnogo jasnija situacija kroz dva kola. I u tome je stvar sto u Italiji vidim Juventus, nekoliko mesta prazno pa tek onda ostali.

                            Kako se Totenhem bruka, vreme je da se gospodski klub poput Arsenala vrati u LS. A pevcicic da na leto vrse prodaju glavnih igraca i da se vrate na fabricka podesavanja. Nije mi nesto puno zao, ali ovi italijanski smaraci ima da spominju kako je Inter tu preokrenuo i ima da se dice tom pobedom na Djuzepe Meaci, a zapravo vrlo verovatno da je PSV odradio posao za Italijane.

                            Comment


                            • NSG, ne pricamo o fudbalskim infrastrukturama zemlje, pricamo o fudbalu ekipa koje dolaze iz tih zemalja. Svaka cast Arsenalu sto je sagradio novi super moderni stadion na kom ih u 1/8 LS prethodnih 7-8 godina izbacuje ko stigne. Svaka cast i Totenhemu na svom super modernom stadionu, steta sto ga nisu sagradili na vreme da ih izbaci Juve iz LS pred svojim navijacima na tom glorious stadionu.

                              Originally posted by NSG View Post
                              Ko je prvi skautirao dobre danasnje fudbalere doveo ih i dao sansu? Salaha, Ronalda, KDBa, Azara, Kejna, Pogbu, Pikea, Bejla, Modrica..?
                              Salaha i KDB-a? Skautiralo pola evrope, Celzi je jedini dao pozamasnu sumu novca za njih dvojicu. Ko im je dao sansu i gde su stasali? Verder, Volzburg i Roma.
                              Azar? Najbolji igrac sezone dve godine za redom u Francuskoj. Ko ga je skautirao? Verovatno cela Evropa.
                              Pike i Pogba? Skautirao Junajted. Ko im je dao sansu? Juve i Barsa.
                              Ronaldo? Skautiralo ga pola evrope. Junajted jedan od retkoh koji je imao da ponudi te ozbiljne pare.
                              Modric? Skautiralo ga pola evrope. Totenhem odlucio da pljune ozbiljni lovu koju retko ko da je imao.

                              Nisam siguran sta ti je bila poenta ovoga. Kao da englezi otkrivaju neke anonimuse i daju im sanse
                              Last edited by bici; 25-10-18, 09:41.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Ja ne mogu da shvatim da vama ne ulazi u glavu da lige ne mogu da se porede. To su ciste gluposti i subjektivni, previse subjektivni stavovi. Uvek, ali uvek ce te stvari zavisiti samo od oka posmatraca. Volis neki klub, navijas za njega, uvek ce ti biti interesantno da gledas. I tu je kraj. Ne postoji nijedan reper po kojem bi mi mogli da merimo koja je liga jaca a koja slabija. Da li bi Barsa ili Juventus bili po sredini tabele u Engleskoj, ili bi se neki Engleski klub prosetao kroz neku drugu ligu mi to jednostavno ne znamo. To sto UEFA ima svoj rang ne mora nista da znaci. To sto Spanci osvajaju u zadnje vreme mnogo vise trofeja opet ne mora nista da znaci jer ne moze da se uporedjuje kup takmicenje sa ligama. Jedini pravi reper bi bio da se napravi liga od 20 timova za ovih 4-5 jakih liga gde ce igrati svako sa svakim i gde ce se ponuditi dovoljno veliki novac da se pre svega engleski klubovi zainteresuju za tako nesto. Ja ne vidim drugi nacin da mi ovo uporedjujemo.

                                Comment

                                Working...
                                X