Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti pricas o Klopu kao da covek nikad nista nije osvojio,a on uzme dve bundeslige ispred Bajerna sa timom koji je pravio iz sopstvene skole i uzimao igrace
    iz Majnca i tako nekih slabijih bundesligaskih timova.Tako da on nije vrlo dobar on je odlican vrhunski trener.

    Comment


    • Originally posted by 61563 View Post
      Stoji to sto kazes jesu cinjenice,gubio je 2 finala i uvek kad je ispadao i pre F to je bio RM ,koji je po meni i trenutno igracki ,prilcno jaci o ATM,a i tada,a sad su ispali jedva od najbolje ekipe u u evropi opet kazem po meni skup trenera i igraca ,Juventusa,

      Jedino sto se ne slazem da sad ATM ima ne znam kako mocan i jak u odnosu na ove ostale recimo igracki LFC mnogo jaci

      Ti ATM imas jednog vrhunskog napdaca koji u revansu nije igrao,i koji meseca povredjen i vrhunskog poluspica Grzmana,ostalo na sredinu su sve same radilice i nemas jednog krativca svetske klase i ok imas top odbranu,koja je opet cele sezone povredjena i neko fali i onda ides na revans Juveu i sta treba da napadas bez napadaca a imas 2-0 iz prvog meca

      I opet kazem stoji to sto si napisao da je izgubio i gubio,ne mogu to da demantujem ,ali moj licni neki utisak je da je Colo mnogo bolji trener od Klopa tj.odlican a klop vrlo dobar
      Atletiko ima po kvalitetu isti golman po meni, ako ne i bolji. Odbrana im je bolja naravno. Sredina sveukupno gledana, bolje igrace, samo ih ne koristi kako treba. Kvalitetnija od Liverpulove po meni svakako, imas tu Spanskog materijala u Kokea, Saula i Rodriga, koji svakaku znaju da kreiraju, nisu to samo neke radilice tipa Milner da se ne lazemo i zavaravamo. Napad je kvalitetniji Liverpul, tu se slazem. Ali svakako da Grizman je klasa, Costa kad je spreman je klasa.

      Bolji tim Atletiko. Da je Simeone pokazao 10% od to sto je pokazivao u prvom mecu, prosao bi lagano. Ne bi se ovde pisalo o CRu 3 dana realno, napadnes Juvea das im jedan i caozdravo. Svakako da imas igrace za to. On na 3-0 nije napadao, pa sta vi gledate

      Comment


      • Originally posted by 61563 View Post
        Stoji to sto kazes jesu cinjenice,gubio je 2 finala i uvek kad je ispadao i pre F to je bio RM ,koji je po meni i trenutno igracki ,prilcno jaci o ATM,a i tada,a sad su ispali jedva od najbolje ekipe u u evropi opet kazem po meni skup trenera i igraca ,Juventusa,

        Jedino sto se ne slazem da sad ATM ima ne znam kako mocan i jak u odnosu na ove ostale recimo igracki LFC mnogo jaci

        Ti ATM imas jednog vrhunskog napdaca koji u revansu nije igrao,i koji meseca povredjen i vrhunskog poluspica Grzmana,ostalo na sredinu su sve same radilice i nemas jednog krativca svetske klase i ok imas top odbranu,koja je opet cele sezone povredjena i neko fali i onda ides na revans Juveu i sta treba da napadas bez napadaca a imas 2-0 iz prvog meca

        I opet kazem stoji to sto si napisao da je izgubio i gubio,ne mogu to da demantujem ,ali moj licni neki utisak je da je Colo mnogo bolji trener od Klopa tj.odlican a klop vrlo dobar
        Colo je realno po tim kriterijumima koje postavljate jedno 857 puta veca sisa od Klopa. Kakve je on bunkere igrao to samo on i njegovi puleni znaju.
        Koliko je on puta zasro u zavrsnici takmicenja. To na njegovu zalost svi znaju.
        On gubio od Reala, a od koga je Klop? Od istog tog Reala i premocnog Bajerna. Koja je razlika?
        I jednog i drugog a i Alegrija kao treceg krase propustene prilike kada je rec o najpreetiznijem trofeju.
        A fudbalska istorija nas dobro uci da nakon propustenih prilika tesko dolazimo do novih. Pitanje je da li ce ikada iko od njih trojice uzeti LS i ako imaju kvaliteta za tako nesto.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • https://www.football-italia.net/1357...d-smash-atleti


          Comment


          • Brate šta sve neću pročitati - igrao bunker - sisa. Ljudi moji. Sandu jesi ti čuo nekada za taktiku. Mogu i ja da kažem igraju tika taka sise. Ili Liverpul visoko presing i čeka kontru sise.

            Sisa je jedino Alegri koji sa timom koji ima kapacitet za sve kao Real prethodnih godina igra kao budala.

            Liverpul je šupalj pozadi, Atletiko je najbolji u tim situacijama i sa tom taktikom, malo je kompletnih timova mogu se nabrojati na prste jedne ruke.

            Sad će neko skočiti ali ako misli da mogu da se porede Robertson Van Dajk Matip Van Arnold Henderson i Vajnaldum sa Marselo Varan Ramos Karvahal Kros i Modrić, mora da je lud.

            Sve to super izgleda ali samo 3/4 tima imaju ekipe za fudbal u oba pravca a to su Real, Barselona i Juventus plus Bajern je bio taj dodatno.

            Ovi ostali taktičari sa Hedersonima, kojekakvim rupama po timu, moraju da igraju kao Čolo da zatvara ili kao Klop sa rizikom od rupa.

            Comment


            • Ima i Siti prilično popunjenu ekipu. Tako da u neku ruku svaka čast i Klopu i Simeoneu na kraju dana i kada se podvuče crta, ko zna šta bi radili sa Realom i Juventusom oni.

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Colo je realno po tim kriterijumima koje postavljate jedno 857 puta veca sisa od Klopa. Kakve je on bunkere igrao to samo on i njegovi puleni znaju.
                Koliko je on puta zasro u zavrsnici takmicenja. To na njegovu zalost svi znaju.
                On gubio od Reala, a od koga je Klop? Od istog tog Reala i premocnog Bajerna. Koja je razlika?
                I jednog i drugog a i Alegrija kao treceg krase propustene prilike kada je rec o najpreetiznijem trofeju.
                A fudbalska istorija nas dobro uci da nakon propustenih prilika tesko dolazimo do novih. Pitanje je da li ce ikada iko od njih trojice uzeti LS i ako imaju kvaliteta za tako nesto.
                Ok i tu se slaze ok Bajern RM isti djavo,samo eto kazem moj licni utisak je da Colo bolji,al ne mogu da demantujem da je izgubio isto ta 2 finala ,mozda utisak,na nacin kako ih je ispustio 94min i drugo na penale ali ok slazem se

                a sto tice bunkera i sisica tu se ne slazem,sasvim dobra i legitimna taktika ako donosi rezultat,a mislim da se kroz istoriju pokazalo da je odbrana vise puta donsila titule nego napad tj.mislim da se bez dobre i jake odbrane ne moze osvojiti nista,nekome je smor,ko sto je meni smor ono besomucno kruzenje lopte Sitija,u nedogled dok se ne da jedan gol i slicno al to je opet do ukusa

                Comment


                • Ja ne mogu da razumem Urose kako mozes biti ljubitelj bunker taktike,sta tu imas da vidis 22 budale uklizavaju,lome se za loptu bez ikakve ideje sta da urade sa tom loptom kad je imaju u posedu,vrate je protivniku pa onda opet ajde da se lomimo da uzmemo loptu i ako dobijemo neki prekid mozda slucajno damo gol iz slobodnjaka ili iz kornera i tako prodje 90 minuta,sta si video,gol iz kornera,skocio je kao Majkl Dzordan,samo sto je ovo fudbal a ne kosarka. Mozda je to dobra taktika u NFL-u,ne gledam taj sport,ne zanima me ali takva taktika je ubijanje fudbala,ne mozes smislenu akciju videti na utakmici. U redu je organizovano se braniti ali moras da znas kako i da napadnes kada ti treba rezultat a ne da cekas da sudija svira slucajni prekid ili penal zato sto si ti Real,Juventus,Atletiko. Colo jeste veliki trener u smislu motivacije igrace,defanzivne taktike ali kad treba napasti tu bas i nema ideje kako to da uradi a da nisu prekidi,ili bunarenje na Dijega Kostu.On po mom misljenju pravi zadivljujuce rezultate u odnosu na ono kako mu tim igra fudbal.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Brate šta sve neću pročitati - igrao bunker - sisa. Ljudi moji. Sandu jesi ti čuo nekada za taktiku. Mogu i ja da kažem igraju tika taka sise. Ili Liverpul visoko presing i čeka kontru sise.

                    Sisa je jedino Alegri koji sa timom koji ima kapacitet za sve kao Real prethodnih godina igra kao budala.

                    Liverpul je šupalj pozadi, Atletiko je najbolji u tim situacijama i sa tom taktikom, malo je kompletnih timova mogu se nabrojati na prste jedne ruke.

                    Sad će neko skočiti ali ako misli da mogu da se porede Robertson Van Dajk Matip Van Arnold Henderson i Vajnaldum sa Marselo Varan Ramos Karvahal Kros i Modrić, mora da je lud.

                    Sve to super izgleda ali samo 3/4 tima imaju ekipe za fudbal u oba pravca a to su Real, Barselona i Juventus plus Bajern je bio taj dodatno.

                    Ovi ostali taktičari sa Hedersonima, kojekakvim rupama po timu, moraju da igraju kao Čolo da zatvara ili kao Klop sa rizikom od rupa.

                    Neko primi 4komada kod kuce od Ajaxa, a neko dozvoli Bajernu 2 suta u okvir gola za 180min.

                    Originally posted by Ser Gagi View Post
                    Atletiko ima po kvalitetu isti golman po meni, ako ne i bolji. Odbrana im je bolja naravno. Sredina sveukupno gledana, bolje igrace, samo ih ne koristi kako treba. Kvalitetnija od Liverpulove po meni svakako, imas tu Spanskog materijala u Kokea, Saula i Rodriga, koji svakaku znaju da kreiraju, nisu to samo neke radilice tipa Milner da se ne lazemo i zavaravamo. Napad je kvalitetniji Liverpul, tu se slazem. Ali svakako da Grizman je klasa, Costa kad je spreman je klasa.
                    Fabinho i Gini su samo radilice? Evo malo da se podsetis, ako si zaboravio
                    Last edited by Brian McShtull; 14-03-19, 16:18.
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by 61563 View Post
                      Ok i tu se slaze ok Bajern RM isti djavo,samo eto kazem moj licni utisak je da Colo bolji,al ne mogu da demantujem da je izgubio isto ta 2 finala ,mozda utisak,na nacin kako ih je ispustio 94min i drugo na penale ali ok slazem se

                      a sto tice bunkera i sisica tu se ne slazem,sasvim dobra i legitimna taktika ako donosi rezultat,a mislim da se kroz istoriju pokazalo da je odbrana vise puta donsila titule nego napad tj.mislim da se bez dobre i jake odbrane ne moze osvojiti nista,nekome je smor,ko sto je meni smor ono besomucno kruzenje lopte Sitija,u nedogled dok se ne da jedan gol i slicno al to je opet do ukusa
                      Naravno da je legitimna. Svako ima pravo da postavi igru kako zeli. Ali da za 90 i kusur minuta u Torinu ne naprave nista napred, a neretko i svesno zadrzavaju loptu, pa cak i kod 2-0 za Juve igraju isto, pa i na 3-0 se nisu primakli protivnickom golu....
                      Legitimno srljanje u propast.
                      I da se razumemo nisam ja rekao da je Simeone sisa, nego da je po tim kriterijumima koji vaze za Klopa (ocajan ove sezone u gostima, zatvara se, napred nista ne radi, slabo preti) Simeone jos veca.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • A neko vas ubije u finalu i uzme 4 od prethodnih 5 LŠ. Ovo što sam pričao ide Klopu u korist. On je izmislio Arnolda i Robertsona i igra sa jednim i po štoperom bilo da je parnjak Matip ili Lovren to su amaterčine u poredjenju sa Van Dajkom. Matip više manje.

                        Henderson - L I M I T I R A N. Milner malo bolji ali L I M I T I R A N. Što više razmišljam o ovome sve više poštujem Klopa.

                        Jebote ljudi imaju Busketsa i klase u vezi, Pjanića,Krosa, Modrića, ti guraš sa jednim i po štoperom, neiskusnim bekovima, i limitiranom vezom u x slučajeva, pa njemu treba dati orden on stvarno izvlači maks iz tog Liverpula.

                        Evo sada kada sam stavio na papir tj napisao i realno se zamislio, pa nije to neki Bog zna kakav tim a ima jako dobre rezultate.

                        Comment


                        • Stvarno me mrzi da ponavljam, ali sve ovo sto pricas pricas povrsno i izostavljas igrace. Kao reper dajete Milnera koji je rotacija, nije uopste starter. Al eto neka budu veznjaci Liverpula Henderson i Milner.

                          Stvar je u tome sto bi u ovom trenutku Beker/Robertson i Virgil lagano upali u prvih 11 Reala, i onda kako Real ima bolju cetvorku pozadi. Imaju bolju cetvorku na papiru, imaju jaca imena, ali na terenu su oni trenutno dosta ispod ovoga.
                          Last edited by Brian McShtull; 14-03-19, 16:46.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Nije on reper on je roker. Šalim se. Kažem da je ipak možda nerealno očekivati od Klopa da napravi nešto za šta objektivno nema materijal. Objektivno. Tako da ne bude da je on loš, naprotiv možda izvlači maks iz ekipe.

                            Jer kada to staviš na papir, to je za klasu slabije od Barselone, Juventusa, i Reala. Idi po pozicijiama i vidi. Slabije je možda i od Atletika. Oni imaju cement odbranu, boljeg golmana, Lemar, Grizman, Koke, Saul itd.

                            PSG igrački isto ispred. Siti kompletniji.

                            Kada tako svedeš Klop radi top posao.

                            Comment


                            • I naravno ovde na forumu vlada izuzetno glupo misljenje da je samo defanzivno orijentisan trener - takticki mag.
                              A ljudi kao da pojma nemaju koliko je tesko (necu da kazem teze, jer je pretesko i jedno i drugo) organizovano napadati, ali pre svega smisleno. Praviti viskove, koristiti prazan prostor, stvarati trouglove, koristiti polja izmedju linija. Pa cak i kazniti protivnicki pad koncentracije. A svo to vreme voditi racuna i o svom golu i pretnji iz kontranapada.
                              I onda dodju fudbalski znalci i kazu:
                              Ma kakav Sterling, on 90% svojih golova da tako sto se pokloni pred praznom mrezom. E zamislite onda kako funkcionise ta napadacka masinerija kada taj Rahim (a ne samo on) da mali milion golova tako sto se izigra celokupna protivnicka odbrana i neko (u vecini slucajeva Sterling) se "samo" pokloni na prazan gol. A govorimo o danasnjim odbranama koje su mnogo organizovanije i zajebanije, teze za probiti u odnosu na ranije periode.
                              Takve stvari se ovde slabo cene i postuju. Nego se frljamo sa nekakvim ocenama kao da su treneri u osnovnoj skoli pa smo mi uciteljice koje ce da vrednuju njihovo znanje.
                              Takticar je onaj koji se zatvori i ceka gresku protivnika (da se razumemo ni to nije lako ni malo), dok onaj ko svesno preuzima rizik, ko napada, ko se bori i svojim zamislima pokusava da nadigra protivnika tako sto ce pronaci rupu u orbrani, nadmudriti bunker, a u isto vreme spreciti opasnosti po svoj gol, je neznalica, neuk, nema plan B (a ako Gvardiola nema jedno 10 planova pred pocetak meca - a vecina ih je vezana za napadacki orijentisanu igru, samo sa razlicitim varijacijama iste) onda nema NIKO.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Čoveče ceni se i jedno i drugo u onoj meri u kojoj donosi rezultat.

                                Koliko je titula osvojio napadački fudbal i lepršav? Real je igrao lepo ali sigurno nije izrazito napadački niti izrazito defanzivno.

                                Taj fudbal koji je tebi lep za oko a da je bio delotvoran jedino je u Barseloni uspeo gde je i nastao ali za to ti trebaju takvi majstori...

                                Zato mi je smešno kada neko kaže da neko igra antifudbal. Ne igra niko antifudbal nego raspolaže onim što ima.

                                Mnogo su se bolje rezultataki pokazali trenreri koji imaju balans pa čak i naginju defanzivnijem fudbalu, a sad da me pitaš hoću li Prosinečkog da igramo lepo ili Milojevića da dobijemo LFC ja biram Miloja.

                                Isko nije za porediti zbog igračkog kadra.

                                Za tu igru kakvu Pep Gvardiola želi da igra trebaju vrsni tehničari a kvalitet i kvantitet istih opada jer se igra ubrzala i izgubilo se na kreativnosti.

                                Imaš i onu čuvenu priču o Zvezdi i Olimpiku iz Marseja gde nismo hteli da se otvorimo i igramo za oko.

                                Pobeda je cilj takmičenja.

                                A Barselona je izolovan slučaj jer je većina onih igrača neponovljiv talenat. Mesi vanzemaljac, Buskets najbolji zadnii vezni u istoriji, Ćavi i Inijesta najbolji duo, Fabregas prošao školu fudbala u Barseloni.

                                Svi su oni rasli u istom sistemu i niko protiv njih nije igrao namerno autobuse i slično, nego nisu mogli da im uzmu loptu. Takva koncetracija majstora na terenu u sistemu koji poznaju u dušu, to se desi jednom u 100 godina.
                                Last edited by Cassius Clay; 14-03-19, 16:58.

                                Comment

                                Working...
                                X