Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • volio bih ja i Bielsu vidjeti u Barsi, on se čak jedno vrijeme spominjao kao moguća zamjena Gvardioli, sada se isto spominje ali nešto i ne tipuju da bi on mogao sada doći....

    ma neka "gori zemlja" u svlačionici samo neka bude vrhunskih rezultata....

    Comment


    • Vilanova se pismom zahvalio Barsi i svima koji su mu pružili podršku
      Spoiler
      Nakon pet sjajnih godina u klubu sa kojim sam ostvario sve svoje snove, vrijeme je za promjenu u mom životu, kako bih svu energiju uspio usmjeriti na nastavak borbe sa bolešću koja mi je dijagnosticirana prije 18 mjeseci.

      Doktori su mi savjetovali da, uz tretmane kojima ću sada biti podvrgnut, ne bih mogao da pružim 100% svojih mogućnosti prema samom klubu, a klubu kao što je Barcelona je to itekako potrebno. Ali, ja ću ostati blizak sa članovima kluba i nastavit ću raditi za ovaj klub na neki drugi način.

      Nije jednostavno ostaviti ovu odličnu ekipu, članova stručnog štaba i prijatelja sa kojima sam podijelio toliko nezaboravnog iskustva. Vječno ću im biti zahvalan na svemu što su mi pružili. Kvalitet ovog tima nikad ne smije doći pod znak pitanja, ovi momci jednostavno mogu srušiti sve moguće barijere koje im se postave na putu prema slavi i siguran sam da će sledeća sezona biti uzbudljiva za sve nas.

      Takođe, želim se zahvaliti predsjedniku, Upravi i sportskom direktoru Zubizarreti za povjerenje koje su mi ukazali, ali prije svega, zbog podrške koju su mi dali kako u profesionalnom tako i u ličnom životu. Veoma važna mi je bila i podrška i pomoć doktora Ramona Carala i njegovih pomoćnika koji su cijelo vrijeme bili uz mene. Ja znam da ovu "utakmicu" neću igrati sam, znam da sam dio kluba koji će mi pomoći da sve ovo riješim.

      Svima vama, članovima i navijačima Barcelone, želim se zahvaliti na podršci koju ste mi pružili. Ne samo sada, nego u proteklih nekoliko mjeseci. Želim vam reći da sam ja miran, snažan i da je sada preda mnom novi izazov u životu i uvjeren sam da će sve biti u redu.

      Hvala svim ljubiteljima fudbala, svim klubovima, sportistima i ljudima koje ne poznajem lično, za vaše poruke podrške koju su ugodno iznenadile i mene i moju porodicu. Ovo su teška vremena pa bih zamolio sve medije da imaju poštovanja i razumijevanja. Sada kada sam dao ostavku na mjestu trenera Barcelone, nadam se da ću dobiti malo privatnosti koja mi je prijeko potrebna.

      Ovo pismo ne mogu završiti, a da u njemu ne poželim svu sreću novom treneru koji će predvoditi ovu sjajnu ekipu.

      Hvala Vam svima.





      20. ovog mjeseca navršilo se 10 godina od dolaska Ronaldinho-a u FC Barcelona-u
      Spoiler
      ovo sam objavio sa malim zakašnjenjem ali šta da se radi, ne može čovjek sve živo "pohvatati" na vrijeme...

      Comment


      • Ako mene pitate Tata bolji izbor.

        http://espnfc.com/news/story/_/id/15...update&cc=5739
        sigpic

        Comment


        • ma neka imenuju već nekoga od ove dvojice, nadam se da će se do kraja dana zvanično znati ime novog trenera ....nema vremena za neko otezanje, u srijedu igramo prvu utakmicu protiv Bayern-a, a i novom treneru će biti potreban određen period da se prilagodi...

          Comment


          • Posto Hidink vise nije trener Anzija eto vam najboljeg moguceg rjesenja.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Posto Hidink vise nije trener Anzija eto vam najboljeg moguceg rjesenja.
              Bolje od toga ne moze. Ali sumnjam da bi on hteo doci. Mislim da nema zelju vise da vodi neki veliki klub

              Comment


              • Gerardo 'Tata' Martino je za sada najveći favorit, nešto su se utišali oko L. Enrique-a, mada interesantno to da je Hidink okončao sada saradnju sa Anžijem ali mi nešto "ne ide u glavu" da bi on mogao preuzeti Barselonu

                Comment


                • Messi je rekao da bi voleo da dodje Martino, o cemu dalje pricati? Na osnovu onoga sto sam procitao o njemu, bio bi to sjajan izbor.

                  Edit: Marca i El Mundo Deportivo javljaju da je stvar gotova. Ceka se potvrda Barcelone.
                  Last edited by p4p1; 22-07-13, 17:53.

                  Comment


                  • Da, Mundo Deportivo je jako pouzdan kada je Barsa u pitanju tako da tu ne bi trebalo biti greške, 99,9% je on novi trener






                    ovo Marca kaže:
                    FC Barcelona have agreed a three-year deal with the Argentinian manager Gerardo Martino. The coach will gol to Barcelone with two of his assistants, Elvio Paolorroso and Jorge Pautasso.

                    Spoiler

                    Last edited by ognjen; 22-07-13, 19:09.

                    Comment


                    • Lepo se rimuju treneri, prvo Tito sada Tata

                      Comment


                      • Originally posted by AleksaVP View Post
                        Lepo se rimuju treneri, prvo Tito sada Tata
                        Posle ces nam objasniti kako se to rimuje

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post
                          Posle ces nam objasniti kako se to rimuje
                          TI-TA TO-TA

                          Comment


                          • sa Martinom dolaze i dvojica njegovih pomoćnika Elvija Paolorosa i Horhea Pautasa. Paoloroso mu je prvi asistent a Pautaso je zadužen za fizičku pripremu ekipe.

                            e sada, mene interesuje šta će biti sa Roura-om, Rubi-jem itd. da li oni pakuju kofere ili ostaju!?


                            EDIT: utakmicu, koju smo trebali igrati 20. jula, protiv Lechia-e Gdnask igramo 30. jula
                            Last edited by ognjen; 22-07-13, 19:12.

                            Comment


                            • Нешто више о новом тренеру Барселоне..

                              Spoiler
                              Мартино ће потписати трогодишњи уговор, а уз себе доводи помоћника Елвија Паолороса и Хорхеа Паутаса. Паолоросо му је први асистент, а Паутасо стручњак задужен за физичку припрему екипе. Мартино и његови сарадници ће у уторак допутовати у Барселону, али неће путовати са екипом у Минхен на пријатељски меч против Гвардиолиног Бајерна.

                              Херардо „Тата“ Мартино је Аргентинац који је већину играчке каријере (16 година) провео у Њуелс Олд Бојсима где му је тренер био Марсело Бијелса, од кога је и упијао тренерско знање. Бијелса је често био окрутан према њему јер га је сматрао великим потенцијалом и сјајним техничарем, али и лејњивцем који не воли да тренира. Под Бијелсиним командама је постао борац и много бољи играч. Потом је прешао у Тенерифе где је играо четири сезоне. Надимак „Тата“ му је од малих ногу остао за сва времена.

                              „Ни ја не знам зашто су ме тако прозвали. Али, већ 30 година се одазима на ту реч, многи моји пријатељи и не знају како ми је право име, а чак ме и син одмиља зове Татито“.
                              Тренерску каријеру је почео у скромном Платенсеу, одакле је прешао у Институто, а потом је уследио бум у Парагвају где је водио Либертад и Серо Портењо, што га је препоручило за селектора Парагваја са којим је изборио пласман на Мондијал и довео репрезентацију до финала Копа Америка. Коначно је тада добио прилику да седне на клупу вољених Њуелс Олд Бојса. Клуб који је био на ивици испадања довео је до шампионске титуле, полуфинала Копа Либертадорес.

                              Попут ментора Бијелсе инсистира на пас игри, али и борбености својих играча до крајњих граница. Негује офанзиван фудбал, али без занемаривања стратегије и обавеза у дефанзиви. Недавно су га желели Малага и Реал Сосиједад, а помињао се и као резервна опција Реал Мадрида ако не дође Анећлоти.

                              „Дивим се Бијелси, Пелегринију и Гвардиоли. Такође, ценим Хејнкеса и Клопа. Гвардиолин стил ми се највише допада јер пас игра је основа фудбала. Он поштује лопту и њен посед“.
                              За разлику од Бијелсе који је без обзира на теренерску генијалност етикетиран као губитнике, јер посустаје када је најважније и није се наосвајао пехара, Мартино има прилично добар биланс и солидно попуњену трофејну витрину.

                              Препорука за клупу Барселоне му је свакако било и познаство са породицом Меси и пријатељство са Хорхеом Месијем, првом звездом Барселоне. Наравно, упознали су се у Розарију одакле су Мартинови вољени Њуелси и одакле је породица Меси. Мартинов помоћник Адријан Корија је човек који је у Розарију тренирао Месију у периоду од његове 11. до 13. године. Он је тада инсиситирао код челника Њуелса да плате лечење Лионелу који је имао поремећај раста, али је то клуб одбио и Лео је завршио у Каталонији. Остало је историја...

                              „Свиђа ми се како Мартино ради, сјајан је тренер. Довољно је видети шта је урадио са Њуелсима и како је тим играо леп фудбал. Стекао је свачији респект“, рекао је недавно Меси.
                              „Шта ја могу рећи ново о Месију? На индивидуалном нивоу, нема ничега што бих могао да га научим“, истиче Мартино.
                              Сада су им се судбине коначно укрстиле, Барселона је изабрала Аргенинца пре свог ђака Луиса Енрикеа, што значи да клуб има огромно поверење у тренера кога Јужна Америка дубоко поштује, а Европа ће му тек судити.

                              Comment


                              • ZVANIČNO: http://www.fcbarcelona.es/futbol/pri...l-fc-barcelona

                                ja sam optimista po pitanju ovog čovjeka...


                                EDIT: potpisaće ugovor na dvije godine a ne 3 kao što se pretpostavljalo
                                Last edited by ognjen; 23-07-13, 11:34.

                                Comment

                                Working...
                                X