Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo se vjerovatno odnosi na De Ligta.
    "The one who doubts to play for Barça no longer serves us" that is the post published by Abidal. It is a quote of Johan Cruyff.

    Comment


    • Neko hakovao Abidalu nalog na Instagramu.

      Comment


      • Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Silesen presao u Valensiju za 35 miliona evra. Srecno mu, djeluje bas kao dobar lik. Sirio je bas dobru atmosferu u klubu, samo pozitiva.

          A stigao je Neto.

          Comment


          • Isto za 35

            Comment


            • Da, kasnije sam tek vidio.

              26+9m.

              Comment


              • Comment


                • Comment


                  • Ognjene sta mislis ima li ikakve istine u pricama o povratku Neymara? Pretpostavljam da si malo bolje obavesten od mene pa da znam jesu li ovo samo price za prodaju novina ili je moguce?
                    MESSI 10

                    Comment


                    • Mislim da ima istine u tome jer to pominju ozbiljni izvori. Samo sto mi djeluje da iz Barselone nece niko to bar indirentno da kaze jer je PSG u pitanju. Pretpostavljam da je plan da Nejmar dogovori sa PSG-om sta je uslov da on napusti klub i da ce tek onda Barselona krenuti u pregovore. Najozbiljnije se pominje da bi Kutinjo mogao uci u razmjenu a ono sto mi djeluje kao sigurno je da Nejmar bas ocajnicki hoce da ide iz PSG-a, mozda se varam.

                      Uglavnom, ono sto je bitno da Barselona ne salje nikakve ponude PSG-u jer u tom slucaju nema nista od transfera vec neka Nejmar to rjesava kako zna i umije a vjerujem da ima moc kako to da rijesi. Ne vjerujem da PSG moze raditi Nejmaru ono sto su radili Rabiou ili Veratiju. Hajde, Verati je i pristao da produzi ugovor ali za Rabioa nisu ni htjeli da pregovaraju sa drugim klubovima i prihvate ponude iako su znali da on sigurno nece produziti ugovor.
                      Last edited by ognjen; 08-07-19, 22:35.

                      Comment


                      • Ajax

                        Comment


                        • Bartomeu: "We know that Neymar wants to leave PSG, but we also know that PSG do not want him to leave, so there is no case."

                          Bartomeu: "Dembelé is young, talented, different... I consider him better than Neymar, he has a lot to grow and we want him to do it here."

                          Bartomeu: "Víctor Valdés returning to a coach of La Masia? He called me a few days ago and he asked whether or not it is time to go home. I think it is, we will present him a proposal."

                          Bartomeu: "Pep Segura is the general manager of football, if there is anything related to his future, we will announce it."

                          Bartomeu: "We have never thought about Valverde's future this summer."

                          Bartomeu: "Griezmann? Our general director, Oscar Grau, had a meeting with Atlético Madrid president Gil Marin yesterday to talk about Griezmann."

                          Bartomeu: "De Ligt? I have said for a long time that I knew where he will end up playing and I still know where he will play next season."

                          Bartomeu: "Yesterday was our first moment of contact with Atlético Madrid for Griezmann."

                          Bartomeu: "Coutinho and Dembélé are fundamental for the coach."

                          Bartomeu: "Messi does not tell me who to sign."
                          Danas je Bartomeu odrzao pres-konferenciju. Ovo su neke od izjava.

                          Sto se tice Nejmara, nije rekao da je Barselona zainteresovana ali je rekao da Nejmar zeli da napusti PSG ali da PSG hoce da on ostane. Znaci da od toga nema nista ali ocigledno da imaju informaciju o njemu, mozda je neko od agenata tu informaciju prenio u Barselonu.

                          Comment


                          • De Jong

                            Spoiler


                            Comment


                            • Neymar

                              On Monday 8 July Neymar da Silva Santos Junior was due to return to pre-season activities with the Paris Saint-Germain senior squad.

                              Paris Saint-Germain notes that Neymar Jr was not in attendance at the agreed time and place. This was without the club’s prior authorisation.

                              The club regrets this situation and will therefore take appropriate action.

                              https://en.psg.fr/

                              Comment


                              • Inace, Viktor Valdez se vraca u klub. Bice na jednoj od pozicija trenera.

                                Comment

                                Working...
                                X