Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kukurelja, da, da ... talentovan...
    Ma, Barsi trebaju mega igrači, tipa Grizmana, Mbapea i sl., pre svega, ne da zamene Mesija, nego da ga rasterete. Barsa je bila mnogo bolja dok su Ćavi i Inijesta držali igru, a Mesi imao punu slobodu da ispolji svu svoju kreativnost. Ima on i sad tu slobodu, al ne može sve sam, a i godine polako stižu. Kutinjo je bio zamišljen upravo da napravi tu ravnotežu na levoj strani, al eto, nije se pokazao na nivou zadatka. Od Dembelea za sada, takođe ništa, al s obzirom na godine, treba mu dati još jednu šansu u sledećoj sezoni. Suarez je gotova priča, bio je dobar dok je bio... Imajući sve ovo u vidu, Barsa je ovu sezonu odigrala vrlo dobro, čak bih rekao, iznad svojih mogućnosti i igrača kojima raspolaže.
    Barsi nedostaju probojni igrači u špicu. Kad se igra napadački, onda je sadašnja odbrana, pa i sredina, sasvim ok. Ovako, kad Mesi nema inspiraciju ili dovoljno snage (a normalno je opadanje u tim godinama), svi nešto komentarišu i strepe da li će Pike nešto pogrešiti, da li je Lengle pravi izbor za štopera, te Umtitija prodati što pre .... Ma, sve su to odlični fudbaleri, pa ako se još pojačaju sa De Lihhtom i de Jongom, Barsa će imati problem isključivo sa napadom. Ko bi se još nervirao što je Barsa dobila 4 komada na Enfildu, da su kojim slučajem napadači dali jedan ili dva gola na toj utakmici? Niko ne bi spominjao odbranu, bože moj, imaju i oni pravo na po koji kiks... Mesi je i sad jedan od najboljih napadača na svetu, al ne može uvek sve sam. I da izbori slobodan udarac ili penal, i da ih realizuje i da stvori šansu sebi i drugima i da bude najbolji strelac i asistent u konkurenciji najjačih liga Evrope i u ligi šampiona... pa šta više može da se očekuje od nekog fudbalera, iscediće ga ko limun, ako ga na neki način taktički ne rasterete u nastupajućim sezonama,...i pored sve njegove volje i pokretačke energije

    Comment


    • Dobrodosao na forum.

      Dobar post.

      Fino si to rekao za Mesija. Mesi u potpunosti "vuce" ovaj tim trenutno. Mislim da ne bi bili ni blizu titule u La Ligi da on ne igra na ovom nivou.

      Comment


      • Eh, ne bi rekao "trenutno"... Bilo bi dobro kad bi moderator ponovio i obnovio onaj prvi post u ovoj rubrici, o istorijatu Barse, ali samo u onom delu statistike poznatih igrača... Ne znam baš tačno, al mislim da bi Mesi zaseo na prvo mesto po svim kriterijumima i rekordima, koje teško da će neko ikad u barsi oboriti!
        p.s. hvala na dobrodošlici, još bolje vas našao

        Comment


        • Kaže Di Marcio Valverde out, Martinez in

          Iskreno me iznenadio na svetskom, ipak je pokazao da je taktički na mnogo višem nivou nego što sam ja to mislio.
          Last edited by bici; 28-05-19, 15:18.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Ostaje Valverde trener Barselone ipak.

            Comment


            • Uglavnom, svi igraci koji su se obracali medijima po pitanju Valverdea su rekli da podrzavaju Valverdea i da hoce da on i dalje bude trener, da je veca odgovornost na njima nego na treneru sto se tice poraza od Liverpula.

              Comment


              • Daleko je od kontroverznog Valverde, ne verujem da ima nekih sukoba sa igračima, a predsednik je najavio da ostaje tako da nije logično da ga sada neki igrač tera.

                A da radi loš posao i da bi sposoban trener napravio mnogo jači tim od Barseloninog kadra, to je nepobitna činjenica.
                Valverde je u stvari lična karta uprave Barselone, pokazuje koliko su nesposobni.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Ne stoje stvari baš tako, crno-belo... kriv je trener - krivi su igrači...
                  Svi oni su deo jedne celine i svako snosi svoj deo odgovornosti. napr. "slučaj" Rakitić... ma ljudi, to je toliko dobar fudbaler i tolkiko toga je učunio za Barsu, da je najblaže rečeno, debilno njega okriviti za bilo šta u ovvoj sezoni,. Kao i Valverdea... pratim svaku utakmicu Barse na tv-u, toliko dobrih poteza, toliko dobrih taktika, toliko dobrih rezultata...da bi sad neko počeo da baca drvlje i kamenje na pojedine igrače ili trenera... Uzgred, od desetak najboljih i najbogatijih klubova u Evropi, samo jedan može biti prvka u Ligi šampiona. Da li to znači da su svi ostali kese? Nisu, sve su to vrhunski klubovi, samo je pitanje koliko smo mi navijači realni ili nismo...
                  Dakle, sad sam se "ogolio", kao strastveni navijač Barse. Znači, nije mi bilo dobro posle poraza od Rome 3:0, a još manje od poraza od Liverpula 4:0, i to posle fenomenalinih rezultata kod kuće, al to ne znači da ću onako, ko adolescent od 16 godina, sav bes za epilog ovogodišnje sezone da iskalim na treneru ili pojedinim igračima. Ma, Barsa je legenda i ne sumnjam da će tako i ostati.
                  Šta je šou-biznis? Ovog momenta se tek zakuvava prelazni rok. Malo novinari, malo klubovi, tek, svi se napalili ko će gde da pređe il neće da pređe, sto miliona, dvesta miliona... Sad je prelazni rok zanimljiviji nego rezultati u nokaut fazi LŠ...
                  Sve je to nebitno. Eto, šta je bilo sa dolaskom Kutinja i Dembelea u Barsu? Bukvalno ništa. Podbacili i jedan i drugi, Mesi je to nadomestio kako je znao i umeo, a u tome su mu pomogli i Pike i Buskets i Alba i Rakitić i ostali...Barsa je bila blizu svemira da osvoji triplu krunu, pa nije. Pa šta? Ako barsa ima para da se frlja sa kupovinom igrača koji ničemu ne služe, baš me briga. Meni kao navijaču ni u džep ni iz džepa. Ako je neko voljan, nek navede ko je sve protutnjao kroz Barsu poslednjih 5 godina, ne bi bio kratak spisak, zaključno sa Boatengom...
                  Da skratim priču, volim Barsu jer ima svoju dugoročnu filozofiju igre i atmosferu u klubu. Ono maltretiranje Reala poslednjih nekoliko godina, koji je za to vreme tri puta bio pobednik LŠ, znači, nema cenu. Ako je barsa u poslednjih desetak godina osvojila nekoliko liga šampiona, 7 ili 8 puta bila prvak Španije i isto toliko puta osvajala kup kralja, ja lično ne mogu da budem "ljut" što nismo baš svake godine prvaci u svakom takmičenju u kome učestvujemo.

                  Comment


                  • Comment


                    • Kakav profi stolnjak.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Jedan od najlosiji dresova koje sam vidio u zadnje vrijeme.

                        Comment


                        • Sledece sezone ni Juve ni Barsa nece igrati u svojim dresovima, neki pozajmljeni ili sta vec... sta je ovo sunce ti zarko

                          Comment


                          • Izgleda Rakitić dizajnirao

                            Comment


                            • Secesionistički dizajn.

                              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Baš su se isprosipali Najk i Adidas poslednjih godina, i prilično ulenjili. New balance zahvaljujući tome postaje sve jači i jači. Under armor se takođe šunja okolo. Daleko od toga da će te kompanije prestići Najk i Adidas, ali zahvaljujući toj lenjosti sada postoji još jedan jak igrač, možda i dva za par godina.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X