Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Baka View Post
    Na jednu dobru, tri lose.

    Eto npr da je Venger pustio Beljerina, sad bi Semedo ko zna dje igrao.
    Eto taj Mina dolazi, ja neam pojma kakav je, vele dobar i to je ok, al nikako pustanje Marlona, a ostavljanje Vermalen kao cetvrtog stopera, pa na cak i dva-tri mjeseca, nedopustivo.
    Ja pricam o cjelokupnim odlukama uprave, ne samo transfera. A i kad pominjemo te transfere, mislim da je opet jedan dobar na tri losa.

    Meni je milo sto vi mislite da ce Paulinjo nesto da upgraduje... Ja mislim da nije bolji ni od Rakitica, ni od Roberta. A samo zamislim jacu utakmicu dje Injesta kuburi sa nekom povredom i izadjemo sa Robertom i Paulinjom kao veznjacima. Mislim da bi se Mesi i Dembele shiftovali na vezne, a ova dvojica igrali krila tokom utakmice.

    Toga iz Marseja pojma nemam, sumnjam da ce ista od toga bit. Oni su Kutinja mislili da zamijeni Injestu...
    Neko povezivanje sa de Ligtom me obradovalo, bas bih volio da ga dovedemo sledece ljeto.


    Ah konacno klupski fudbaal, Dembele odma ima sansu da pobere simpatije sa gasenjem mrznog Espanjola.
    To što se igrači nisu još dokazali u nekom velikom klubu, ne znači da neće biti dobri. Glupo da nabrajam koliko je dobrih igrača odmah iz Brazila došlo u veliki klub i razbili. Mina je jedan od najboljih štopera u Brazilu. Visok je baš, dobar tehničar, za svoju brzinu prebrz. Sve to obećava da može biti dobar. Vermaelen kada je zdrav, dobar je igrač. Marlon još uvek nije spreman za nešto više. Zar nije bolje da igra u Nici ozbiljan fudbal i da ima minutažu neku nego da kampuje na klupi? Ako bude zaslužio mesto u Barceloni, vratiće se. Svi ti igrači o kojima se priča se smatraju velikim talentima. Ako ih BARCA dovede, meni je to sve samo ne loš potez.

    Originally posted by Ognjen View Post
    Sto se tice promocije mladih igraca u prvi tim. Problem lezi u tome sto je Barsa B u poslednjih nekoliko sezona izgubila svoj smisao. Ta selekcija treba da bude samo jedan od segmenata razvoja mladih igraca i njihovog puta ka postajanju igraca prvog tima. Tamo se prelazni rok odvija kao da se radi o A timu nekog kluba. Dovode igrace od 22 godine iz drugih klubova i glavni cilj je rezultat.

    S obzirom na danasnje prilike, Alenja vec treba da bude clan prvog tima, prije svega pokazao je potencijal i kvalitet. Njemu je 19 godina.

    Serhi Samper je tek posebna prica, on je predugo zadrzan u B timu.
    Po svemu što sam pročitao, Alena je od sledeće sezone igrač prvog tima FC Barcelone. Što se Barcelone B tiče, mislim da je trend u fudbalu pokvario mnogo. Ajax ima neverovatnu školu pa gde je sada? U fudbalu imaš 3,4 timova koji pretenduju za najbolje a većina ostalih su rasadnik za uzimanje igrača. Pre nije bilo tako. Imao si mnogo više dobrih timova ali ne All star timove kao sada. Svaki tim imao 2,3 predobra igrača a ostali su bili samo solidni. To je dozvoljavalo da imaš luksuz da polako uvodiš igrače u prvi tim a da se to ne odrazi na rezultat.
    Last edited by ognjen; 07-09-17, 23:13.

    Comment


    • Arda je doveden. Ispostavilo se kao promasaj jer se pokazalo da je najbolje ostavio u Atletiku. Plus, nije odigrao niti jednu bitnu utakmicu za Barselonu od kako je tu. Umjesto njega je mogao neko kao Alenja da bude u prvom timu i da se pruzi sansa mladjem igracu. To je samo jedan primjer. Znaci, taj mladi igrac ne bi imao neku presudnu ulogu u potencijalno trofejnim sezonama ali nemaju tu ulogu ni ovakvi transferi kao dovodjenje Arde.

      Ranije je Baka pisao detaljnije o ovome. Dinj nije los igrac ali mogli su Grimalda da promovisu.

      Bobi, ima stvari sa kojima se slazem sa tobom. Kao to sto kazes da se neke stvari pretjerano pljuju ali po meni je ovo o cemu trenutno pricam najveci problem.

      To sto kazes da ce, prema pisanjima, Alenja postati standardan igrac prvog tima. Vjerovatno hoce jer mu je tako mozda receno da bi produzio ugovor ali to ne znaci da ce ostati u klubu. Mogu ga poslati na pozajmicu kao sto sa Samperom rade. Godinama se najavljivala promocija Sampera u prvi tim, on bio strpljiv i cekao. Cim se to desilo jedva docekase da ga posalju na pozajmicu.

      Comment


      • Ja napisah post, al se smorih pa izbrisah. Postadoh ka papagaj.

        Pokusacu ponovo, u najkracim mogucim crtama.

        Vermalen raspad, zdrav/nezdrav, odigra jednu dobru sezonu u Arsenal i to je to.
        Pike, Umtiti, Maskerano, Marlon plus Mina je trebalo.

        B tim / La Masia. Nece bit novog Busketsa, Injeste i Cavija. Ali ti igraci imaju potencijala i sasvim su ok za klupu. Dinje, Gomes, Paulinjo, Alkaser. Grimaldo, Samper, Alenja, Sandro.
        Ustedjeo sam Barsi 100 i vise miliona na igrace za klupu, a dobili potencijalne startere u vidu ovih momaka. I za tih 100 i kusur miliona bi fino doslo kad bi trebali da dovedemo nekog igraca koji spada medju najboljima na svoju poziciju koja je nama bitna tipaaa brzo ce se morat trazit zamjena za Suareza.

        Mozda sam nesto zaboravio, al nek bude da je to to.

        Sent from my LG-H818 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Ognjen View Post
          Arda je doveden. Ispostavilo se kao promasaj jer se pokazalo da je najbolje ostavio u Atletiku. Plus, nije odigrao niti jednu bitnu utakmicu za Barselonu od kako je tu. Umjesto njega je mogao neko kao Alenja da bude u prvom timu i da se pruzi sansa mladjem igracu. To je samo jedan primjer. Znaci, taj mladi igrac ne bi imao neku presudnu ulogu u potencijalno trofejnim sezonama ali nemaju tu ulogu ni ovakvi transferi kao dovodjenje Arde.

          Ranije je Baka pisao detaljnije o ovome. Dinj nije los igrac ali mogli su Grimalda da promovisu.

          Bobi, ima stvari sa kojima se slazem sa tobom. Kao to sto kazes da se neke stvari pretjerano pljuju ali po meni je ovo o cemu trenutno pricam najveci problem.

          To sto kazes da ce, prema pisanjima, Alenja postati standardan igrac prvog tima. Vjerovatno hoce jer mu je tako mozda receno da bi produzio ugovor ali to ne znaci da ce ostati u klubu. Mogu ga poslati na pozajmicu kao sto sa Samperom rade. Godinama se najavljivala promocija Sampera u prvi tim, on bio strpljiv i cekao. Cim se to desilo jedva docekase da ga posalju na pozajmicu.
          Arda je doveden kao neverovatan igrač. Igrač koji je nosio taj Atletico koji je bio sjajan. Ko bi mogao da zna da će on nakon Atletica ovako da padne? Ne možeš baš na sve da utičeš. Izjava Arde koju sam valjda pročitao negde je: "Otišao sam iz Atletica jer mi je dosta onolikog trčanja". Verovatno je to glavni razlog njegove loše igre. U Atleticu su bili ratnici. On je došao u Barcelonu, hteo malo da odmori, manje se trudio. Za ALENU nećemo da gledamo u pasulj. Očekujem ga sledeće sezone kao igrača prvog tima pa ćemo videti u koju svrhu. I ajmo sada iskreno, da li Samper može da drži sredinu Barcelone? On se ni na jednoj pozajmici nije pokazao ništa posebno. Ako to nije pokazao u Granadi, kako će u Barceloni? Videćemo ga u Las Palmasu.

          Originally posted by Baka View Post
          Ja napisah post, al se smorih pa izbrisah. Postadoh ka papagaj.

          Pokusacu ponovo, u najkracim mogucim crtama.

          Vermalen raspad, zdrav/nezdrav, odigra jednu dobru sezonu u Arsenal i to je to.
          Pike, Umtiti, Maskerano, Marlon plus Mina je trebalo.

          B tim / La Masia. Nece bit novog Busketsa, Injeste i Cavija. Ali ti igraci imaju potencijala i sasvim su ok za klupu. Dinje, Gomes, Paulinjo, Alkaser. Grimaldo, Samper, Alenja, Sandro.
          Ustedjeo sam Barsi 100 i vise miliona na igrace za klupu, a dobili potencijalne startere u vidu ovih momaka. I za tih 100 i kusur miliona bi fino doslo kad bi trebali da dovedemo nekog igraca koji spada medju najboljima na svoju poziciju koja je nama bitna tipaaa brzo ce se morat trazit zamjena za Suareza.

          Mozda sam nesto zaboravio, al nek bude da je to to.

          Sent from my LG-H818 using Tapatalk
          Pa Umtiti i Mina kao mladi igrači, plus Pique i Maskerano kao iskusni igrači je solidan spoj, bar ja tako mislim. A što se te klupe tiče, slažem se sa tobom. Verovatno je ipak trebalo nekome iz La Masije dati šansu.
          Last edited by ognjen; 07-09-17, 23:12.

          Comment


          • Arda nece da ide nigdje iako je veliko pitanje da li ce biti na klupi. Hah, fina plata zasto bi isao jbs fudbal. [emoji23]

            Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Originally posted by Ognjen View Post
              Arda nece da ide nigdje iako je veliko pitanje da li ce biti na klupi. Hah, fina plata zasto bi isao jbs fudbal. [emoji23]

              Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
              Evo citam rac1 kaze da ce u Galatasaraj na dvogodisnju pozajmicu, a ima ugovor na tri godine... I sad citam kao on odbija to... A i ko ne bi, dobra plata plus Barselona je veoma fin grad za zivjeti.

              Ja sam davno odustao da ce nam neko dati 30m za njega, ali da ga se uopste ne mozemo rijesit, to ne mogu da vjerujem.
              Za mene, Arda Turan je najgori transfer u istoriji Barselone. MesQueUnTransfer

              Comment


              • Meni je u pocetku bilo drago zbog njegovog dolaska jer je on profil bio da igra vise pozicija u veznom redu. Ali bas se srozao, neprepoznatljiv.

                Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Dembele upisao prvu asistenciju u dresu Barse uz pobjedu od 5:0 [emoji122][emoji122][emoji122]

                  Pisi Milijana Vako

                  Comment


                  • Fina asistencija Ousmana, bice ovakvih jos mnogo.
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Kraj: Barcelona 5:0 Espanyol (Messi 26', 35', 67', Piqué 87', Suárez 90').

                      Mnogo dobrih stvari sam video na ovoj utakmici. PRVA STVAR: Nestvarni Samedo. Lik je brz kao struja, ima tehniku, dribling, ume da stane na loptu, da razmisli, trči kao igračka na navijanje. Ne staje ceo meč. Ima ga i u napadu i u odbrani. Mislim da je ukrao 7,8 lopti na meču. Nestvaran igrač. Pun pogodak za Barcelonu. DRUGA STVAR: Bolje izdanje Rakitića. Briljirao je na ovom meču. Konačno lik ne izigrava krilo ili još gore beka nego je pošto je Deu igrao desno, lepo mogao da igra gde treba da igra. Bacio je dobar pas za 1-0, iako je bio ofsajd, dosta puta dobar prodor, dobar u odbrani, sve u svemu mnogo bolje. TREĆA STVAR: Mislim da će se Paulinho kao neki box to box igrač dobro snaći u Barceloni. Lik stvarno ima osećaj za gol, nazad dobar posao radi, kao i većina Brazilaca ima osećaj za igru. ČETVRTA STVAR: Samedo i Dembele desno. Ljudi moji, to će da tutnji na desnoj strani od brzine, to je nestvarno. Stvarno mogu neverovatan tandem da budu na desnoj strani. PETA STVAR: Kada je Gomes ušao u igru, mnogo je bio stabilniji na lopti nekako, povukao je kontru oni i dao neverovatan pas u prostor za Dembelea koji je to krunisao asistencijom za Suareza.

                      LOŠE STVARI: Bus i dalje ima magiju, mnogo puta je i obrnuo igrače i sve ali nekako je sporiji. Igrači izadju onda u presing i dolazi do grešaka. Prosto sam na početku prvog poluvremena bio u tenziji sve vreme. Nekako nisu imali kontrolu na utakmici. Samo sam čekao gol da prime. A Espanyol je zbog takve nesigurnosti imao dve neverovatne šanse. Umtiti je dobar. Ne samo kada je nazad već lik kada Barca napada ide u polovinu protivnika i stabilan je na lopti, čak više od Piquea. Pique mi nekako sporiji, stagnira. Ne svidja mi se nikako. Planirano je da dodje Mina iz Brazila ove zime dok se za sledeće leto planira i ovaj klinja koji razbija iz Ajaxa.

                      21430360_1692333047458223_9091466961576271871_n.jpg

                      Comment


                      • A gde bi trebao da igra Dembele ? Valjda na levoj strani, da ono pravo zameni Neymara, a pritom ne uzurpira par pored njega u napadu Suarez-Messi.

                        Comment


                        • Originally posted by Prototype View Post
                          A gde bi trebao da igra Dembele ? Valjda na levoj strani, da ono pravo zameni Neymara, a pritom ne uzurpira par pored njega u napadu Suarez-Messi.
                          A mislim da će on igrati i levo i desno. Messi i on će imati tu slobodu da i menjaju pozicije i svašta nešto. Bar ja tako mislim.

                          Comment


                          • Iako su prosla samo 3 kola, lijepo je vidjeti tabelu


                            Nadam se Dembi i Junioru od pocetka protiv Juventus
                            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                            Comment


                            • Iniesta: "My renewal? When there is a principle of agreement it is understood that everything is done. And it is not done."
                              Iniesta: "I'm not clear when I will make the decision. I do not think about it. My head, my heart and my body will decide."
                              Iniesta: "What happened was a misunderstanding with the president, but it was not a reaction to contradict anyone."
                              Iniesta: "I love Barça so much that I will never have a conflict. When there is so much noise from outside I think it is not good."

                              Good guy Andres Iniesta.

                              Valverde: "Everyone can express themselves as they think fit. It is a club that belongs to the socios."

                              Smart guy Ernesto Valverde.

                              Rakitic: "We are 100% with our board and our president."

                              Comment


                              • Sta je bilo Baka? Je l' jos treba da igraci javno krenu pljuvati upravu pa da cirkus bude potpun.

                                Comment

                                Working...
                                X