Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ter Stegen

    Semedo - Pike - Umtiti - Alba

    Rakitic - Buskets - Inijesta

    Mesi - Suarez - Dembele

    Comment


    • Serhi Roberto umjesto Rakitica za mene. Mada ko zna koliko ce igrat Injesta ove sezone.

      Elem, kazu odustali od Kutinja napokon. E sad ne znam je li to dobro ili lose, ako smo vec odustali nadam se da se nece ici po neki panic-buy tipa Parejo. Mozda se dovede Marez, to ne bi bilo lose pojacanje, cisto da se prosiri dubina tima i da covjek okupira desno krilo kad se mucimo u zadnje po sata kad vec Mesi mora zadnjeg veznog da igra tada...

      Valverde uopste na racuna na Ardu, tako da bi trebalo bit mjesta za Alenju.

      Ne ocekujem neku sezonu, al dako se budemo borili do kraja za titulu u Spaniju, u KUP se ne treba trosit (a mi ocemo, to znam).. i u LS sto bude - bude. Mislim da ce Valverde vec morat trazit novi klub kad dodje sledeci ljetnji prelazni rok.

      A sad mnogo bitnijeee, prava borba pocinje - Beneditova cenzura. Imace dva dobra meca doma - Espanjol i Juve - da napravi sto bolju kampanju pa dako se napravi sto tu... nadam se.
      Last edited by Baka; 01-09-17, 15:15.

      Comment


      • Bojim se da ce Serhi Roberto opet biti univerzalac, igrace sve i svasta, najmanje ono sto mu najvise lezi a to je vezni red.

        Comment


        • Comment


          • Ma nek dodje, čisto zbog širine ekipe
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • Nece niko doci, potvrdjeno.

              Sutra se ocekuje da pojedinci iz uprave podnesu ostavke. To je najmanje sto mogu uraditi, pokazali su koliko ne znaju raditi ovaj posao.
              Last edited by ognjen; 01-09-17, 21:29.

              Comment


              • Jako sam iznenađen.
                DALE 1992-2020
                NIKAD ZABORAVLJEN

                Comment


                • @Jax

                  Ako su htjeli sirinu ekipe onda su trebali Mareza da dovedu. To bi bio dobar transfer.

                  Ovo sa Di Marijom je panic buy pokusaj. Prelazni rok bez plana, nisu ovi ljudi za ovaj posao.

                  Comment


                  • Sreća pa su toliko nesposobni da ni taj panic buy ne mogu izvesti.
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Uz sav ovaj paničan prelazni rok, mnogo loših poteza, sada ću biti optimista i ukazati na dobre stvari. Inače mislim da neće Arda da ostane u Barceloni. U Turskoj prelazni rok traje još pa će verovatno otići tamo.

                      Što se dobrih stvari tiče.

                      1 stvar: Otišao je Neymar. Odlaskom Neymara, svakako Barcelona gubi jer je Neymar top 3 igrača sveta. Nema tu neke filozofije. Ipak, lik je ljigav igrač, mnogo glumata, pada bez razloga, stvara gnev svakog protivničkog igrača, nekada stvara gnev i izmedju saigrača. Tipičan Brazilac koji se ponaša isto od kada je došao u Barceloni kao klinac. Ipak nije mnogo odrastao kada je razmišljanje u pitanju. Iako jeste top 3 na svetu, Dembele ima prednosti u nekim stvarima. Kao prvo, lik tek napunio 20 godina a po mom mišljenju je bolji igrač nego Neymar sa 20 godina. Druga stvar je što je igrač koji može i sredinu da igra, može i odbranu da igra malo a Neymar je tu nepostojeći. Mnogo umereniji lik, veća disciplina. Neymar, iako dobar dribler, mnogo, ali mnogo puta je previše solirao, gubio lopte i stvarao kontre za protivnički tim. Očekujem mnogo od Dembelea.

                      2. stvar. Milion imena se pominjalo, a kao što rekoste, retka su ona koja bi igru Barce dovela na viši nivo. Transfer Neymara je doveo do ludosti u cenama a saznanje da Barcelona ima love je dovelo do toga da svaki igrač koga Barca želi vredi preko 100M. Pametno od Barce je što je pauzirala to i nije potrošila novac čisto da potroši. Rešiti se Arde naravno. Gomes nije nikako loš igrač. Nije se previše snašao u prvoj sezoni ali daleko da je loš, i očekujem od njega mnogo bolje partije. Od lika se stvarno mnogo očekivalo. Tu je i Denis Suarez, Rafinha koji se ranijih sezona izborio za startnu postavu čak a onda uvek povreda. Na kraju, tu je i Alena koji je najveći talenat tu po mom mišljenju. Njega polako uvesti u sistem, u tim Barcelone. On može biti pravi i jedini naslednik Inieste ili Xavija. Niko drugi. Barca je tražila Lemara a Monako je tražio 120M za njega. To je bahato i smešno. Za jednu sezonu, svi igrači Monaka vrede preko 100M. Dobro je što Kutinja nisu doveli. Tražile su se ogromne pare za njega (preko 160M). Nije Kutinjo tako dobar igrač, čak daleko od toga.

                      3. stvar: Za razliku od prošle sezone, Barcelona ima desnog beka i ja mislim dobro rešenje. Samedo treba da igra, Samedo ima karakteristike dobrog beka ali mu treba vremena. Brz je dečko kao struja, ima dobru tehniku, dribling. Sve što bek Barcelone treba da ima. I nikako Roberta terati da izigrava beka. Imaš Sameda i pruži mu priliku.

                      4. Stvarolazak Paulinha i Deufeloua. Loša stvar dolaska Paulinha je tih 40M koliko je dato. Ali Paulinho nikako nije loš igrač. Ima dobru tehniku, ume da smiri loptu. Ume i pas da baci napred a bogami i da postigne gol. Svakako će popraviti igru Barce na sredini. Naravno, potez Barcelone nije rezonski ni razumljiv previše ali daleko od toga da će Paulinho biti promašen transfer. Deufelou je prošao kroz mnoge pozajmice. U Milanu je bio baš dobar. Suma, sumarum, pokazao je mnogo više od Munira recimo, pa i od Paca. Barcelona je dobila dobrog rezervnog igrača za veliku trojku. Startna trojka u napadu: Messi, Dembele, Suarez. Zamene: Paco Alcancer, Deufelou, Rafinha/Denis. Ne loše zamene.

                      5. stvar: Odbrana. E tu su trebali Martineza iz Sociedada da dovedu ali na kraju nisu. Umtiti je vrh, nema tu priče. Problem je Pique. Lik više glavom van terena nego na terenu. Neretko greši i stvara kontre za protivnike. Mada gledajući npr Real koji nazad ima samo Veranea i Ramosa kao ozbiljne CB-ove, Barca nije loša. Barca ima Umtitija, Piquea, Mascherana koji iako više nije tako mlad, ide glavom gde neko neće nogom i još uvek je elitni CB. Varmaelen ostaje u Barceloni i biće četvrta opcija za CB-a. Svi znamo ko je bio Vermaelen pre povreda. Kada je zdrav, on je dobar u odbrani. Nema tu filozofije. Inače je Barcelona kupila Minu iz Brazila. On je CB isto. Veoma zanimljiv igrač. Dosta visok, smešno nekako trči ali gledajući klipove, baš me je oduševio. Ogroman korak, duge noge, dobar u vazduhu, dobro uklizava. On je neka opcija za budućnost.

                      Zaključak: Iako je za većinu loša stvar nedolazak Kutinja, Lamara, Gorecke, Ozila, Di Marijije i ko se već povezivao sa Barcom. Tim potezom, namerno ili ne, uprava je dala šansu Denisu Suarezu, Rafinhi, Gomesu da dokažu da mogu nešto da urade od svojih karijera i naravno Aleni.

                      I NIJE BARCA BEZ ŠANSI OVE SEZONE. Bar u Ligi. Iako su mnogo od Reala napravili onu Barcu koja je drala sve redom, nije to tako. Prošle sezone u Ligi su se na pola utakmica izvlačili. Izvlačile ih rezerve, izvlačio ih Ramos, izvlačila ih FORTUNA. Ove sezone Real je odlučio da dovede mlade igrače (Špance) i računa na njih. Pravi izbor ali su preterali malo ako mene pitate. Oni na CB imaju Ramosa i Veranea. Odsustvo jednog ili drugog je problem. Naćo nije toliko dobar igrač da dobro odmeni njih. Isto, Imaju dobre startne bekove ali nemaju zamenu za Marcela ili Karvahala. Jednog menja Theo a drugog nema ko. Ima Real slabih tačaka tako da Barca svakako ima šanse u Ligi. U Ligi šampiona mislim malo teže.

                      Comment


                      • Barsin poslednji pokušaj da nekako dođe do Anhela Di Marije u "pet do 12" raspršio se poput mehura. Nudili su 50,000,000€ Parizani tražili 30 više. Da je Blau-grana pristala na ovakvu ucenu sigurno da bi PSG tražio još para kroz nekakve bonuse. Jasan stav francuskog giganta da ne želi saradnju nikakvu sa velikanom iz Španije.

                        Tako je Barsa izvisila za sve moguće pikove na koje je pucala. Jeste dovedena mlada zvezda "milionera" iz Dortmunda Usman Dembele ali Valverdeov tim vapi za osvezenjima na gotovo svim pozicijama. I dalje će Barselona biti sinonim za kvalitet u Primeri, osim standardno Reala biće ponovo trka u dvoje ali za rezultate renomea kluba za evropske ambicije čini mi se da je mršavo...

                        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Liverpul juce trazio 200m za Kutinja.

                          Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Liverpool niti jednog momenta nije zeleo da prodaje Kutinja u ovom roku...jos jedan spin katalonskih medija...
                            "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                            Comment


                            • Sad čitam da ni od januara i nastavka sage Liverpul-Barsa nema ništa.

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • To su iz kluba rekli, nisu mediji objavili.

                                Comment

                                Working...
                                X