Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Sta vise reci za maestra,brutalan igrac.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Šta je ovo majko sveta ?



      kakva mašina, kakav miks robota i majstora !!!

      Comment


      • Davno su poceli da govore da je Dani prosao zenit i da mu je vreme da ide a on i dalje dokazuje da mu je mesto u prvih 11 sampiona Evrope. Ne vidim kako Vidal moze da zauzme mesto standardnog desnog beka pored Brazilca. Defanzivne i ofanzivne zadatke obavlja odgovorno i sa stilom.

        Sto se meca tice, jos jedan primer da je ovo najbolji fudbal u Evropi. I to prema svim merilima. Efikasno, poletno, brzo...

        Sosijedad bas bez resenja za Nejmara. Cak nisu ni iz kontri pretili, vidi se da Vela nikako nije u formi. Suarez je oduvek bio majstor ali je ipak dokazao da je njegov maksimum vezan za nesto redukovaniju ali podjednako vaznu ulogu - ulogu pravog spica. Na cistini, na 30m od gola svaka lopta treba da bude Mesijeva, Nejmarova ili Inijestina.
        Last edited by Bogi; 08-12-15, 23:25.

        Comment


        • Ja sam bio jedan od tih koji je zelio da se dovede novi desni bek a da je Alvesu vrijeme da ide ili da ne bude prva opcija. Imao je onaj jedan period kada nije bio u formi i iskreno sam mislio da ce tesko da se vrati na nivo na kojem je recimo sada, pokazao je meni a i svima koji su mislili kao ja da on jos uvijek ima motiva i da vrijedno radi na treninzima sto se reflektovalo na ovu formu. Prema Alvesu je cinjena nepravda ako govorimo o tom nekom opstem misljenju u javnosti kod pristalica Barselone, govorim o periodu kada rezultati nisu bili povoljni kao i sama igra, jer on je bio medju prvim krivcima za te lose igre i rezultate. Ja sam, kao sto sam vec naveo, bio razocaran formom Alvesa ali daleko od toga da sam isao sa tim tvrdnjama kako je on jedan od najvecih odgovornih za sve, uvijek je potrebno odvojiti i sagledati pravo stanje jer svi snose odgovornost. Alvesu, koliko znam, je jako bitan taj odnos sa navijacima i nije mu bilo lako tada ali bilo je lijepo vidjeti kada su ga pozdravili ovacijama na utakmici sa Real Sosijedadom.

          Inace Brajkula, nikad robot, samo majstor, nikad robot, nikad.

          Comment


          • Barcelona director Ariedo Braida has confirmed their interest in Fiorentina’s Federico Bernardeschi.


            Comment


            • Dobar je Bernardesci, mogao bi da bude veliki. Odgovarala bi mu Barsa zbog stila igre jer je on bas dobar tehnicar i dosta je brz. Samo sto ne moze da bude zamena Alvesu kao sto u je neko pitao ovog lika u članku jer nije bek po vokaciji nego krilo.

              Comment


              • Comment




                • Comment


                  • Official: Neymar has a small thigh muscle injury, not clear when he'll be back #fcblive
                    Povreda Nejmara. Utakmicu protiv Deportiva ce propustiti a postoji mogucnost da ne bude spreman i za Svjetsko klupsko prvenstvo.

                    Comment


                    • Nije mi namera da donosim zakljucke posle ovog meca, ali mislim da je trenutak dobar jer je utisak svez. Iz mog ugla, ovaj tim, i pored triplete, nije na nivoi Gvardiolinih timova iz 08/09 i 10/11. Takav je bio moj stav jos u junu. Kontrola na sredini se gubi na momente, i to traje ponekad i vise od deset minuta, presing popusta, prave se greske u defanzivnoj liniji. Kadrovski se nekako kompenzuje gubitak Cavija i Pujola na drugim delovima terena, ali to nije masina.

                      I ne samo kontrola, nema penetracije iz sezone 10/11 kada je najpotrebnija. Penetracija je bila potrebna veceras na 2-1 i 2-2, i nije je bilo. Ovom timu fali Pedro.


                      Mnogi govore da nema ''davljenja'' lopte i poteza vise, sto je potpuno neutemeljeno. Samo su nemocni protivnici iz tih sezona frustrirano govorili da Barselona davi loptu, to je bila kontrola i to ne moze svako. Potez vise? Nikada.


                      Nemoguce je dve sezone osvijiti domaci sampionat sa identicnom igrom, nemoguce. Upravo to pokusava Enrike. Cekaju se Arda i Vidal, oni su vrlo vazni. I pritom se ceka podizanje forme nekih igraca.


                      PS Neverovatan talenat, zelja za zabavnom igrom i zedj za golovima tria MSN vuce ovaj tim napred, ali vremenom ce sve slabosti biti izlozene. Rezervnih opcija, barem za sada, nema.

                      Comment


                      • U napadu ne postoji nikakva opcija da se na neki nacin zamijeni jedan od tria MSN. El Hadadi ima blago receno neka cudna rjesenja kada se nalazi u izglednim pozicijama, bila to sansa za gol ili mozda prilika da se asistira nekom ko je u boljoj poziciji za gol. Momak kada vodi loptu ne vidi nikog oko sebe niti ima jasan plan sta treba da uradi. Nazalost to je tako sto se njega trenutno tice i opet cu ponoviti da bi mu bilo bolje da je ove sezone ostao u B timu i tamo se razvijao jos jednu sezonu. On ovakav ne bi mogao nigdje imati ozbiljnu minutazu.

                        Sandro Ramirez je bolji od Munira, ali i on je za sada daleko od toga da moze nesto posebno doprinijeti kada mijenja nekog od tria MSN.

                        Mozda ce se u januaru pokusati dovesti napadac, Laveci se cini kao dostupna opcija no vidjecemo koliko je realno uopste.

                        Sto se tice Barse kada ju je Pep vodio, ja se necu upustati da je poredim ni sa bilo cim.
                        Last edited by ognjen; 12-12-15, 20:09.

                        Comment


                        • Trebalo je nekako izdejstvovati da im Cavi ostane do zime, i dolaska Arde i Vidala, tj. do kraja ove blokade. Da je danas na 2-0 usao Cavi sredina bi bila zakljucana. Samim tim i utakmica.

                          Comment


                          • To bi bila super stvar ali ocigledno je Enrike ozbiljno racunao na Rafinju koji je da se razumijemo daleko od stila koji posjeduje Cavi ali odlaskom Cavija se otvorio veci prostor za Rafinju u smislu minutaze.

                            Ma dobro, ovo jeste kiks i sigurno je da su fizicki malo iscrpljeni ali u januaru kada Arda i Vidal budu dostupni onda ce moci da se pokusaju rasteretiti Iniesta, Rakitic i Alves prije svega.

                            Comment


                            • sto se tice pepove barse tesko da ce bilo koja ekipa ikad igrati onako..ali od tada ovo je najbolje barsa koju smo mogli da gledamo,da ne racunamo blistave partije u prethodnim godinama koje su tu i tamo nailazile..munir definitivno nije za a tim a rekao bih ni sandro,ali u nedostatku back up igraca morali su da upadnu..umor cini svoje rekao bih,pre svega kod inijeste i alvesa,kad budu dostupni vidal i arda bice i vise mogucnosti za rotaciju a naravno ako dodje i neko poput lavecija moci ce i msn malo da se rastereti
                              MESSI 10

                              Comment


                              • Steta, jedina ekipa koju nisam zelio, i to ne sto se bojim ispadanja, nego sto sam htio da Arsenal ove godine ode bas daleko, ali nazalost tesko da ce moci dalje od osmine ..

                                Ali hajde, bar cemo vidjeti majstora Alexisa kako se vraca u Barcelonu i doktora Mesuta
                                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                                Comment

                                Working...
                                X