Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tacno Rosso brate, ali ima i ovoga :

    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

    Comment


    • Ma nema ta utakmica s ovom bas nista ovo je nesto potpuno novo,nije ovo ni taj Bayern...ovaj je ranjiv pozadi skroz dok onaj nije bio
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Ma nema ta utakmica s ovom bas nista ovo je nesto potpuno novo,nije ovo ni taj Bayern...ovaj je ranjiv pozadi skroz dok onaj nije bio
        U pravu si, onaj Bajern je imao Van Bujtena
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Ma bice zajebane obe utakmice.

          Po mom misljenu blagi favorit je Bayern jer drugu utakmicu igra pred svojim navijacima na Allianz Areni.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            U pravu si, onaj Bajern je imao Van Bujtena
            Neuer,Dante,Boateng,Lahm,Alaba,Schweinsteiger,Mart inez,Kroos,Muller,Ribery,Mario Gomez i nakon povrede Kroosa Robben uletio u nastavku sezone kao i Mandzukic umjesto Gomeza.Van Buyten je bio klupa

            Nevjerovatna ekipa za mene najkompaktnija koju sam gledao,stroj...

            Ovaj Bayern na malo brzu kontru skoro da nema preventive samo se predaju dok je onaj Bayern imao odgovor na sve
            Last edited by AK47; 24-04-15, 14:18.
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Samo se nadam da ce Pepov miljenik Rafinha igrati RB u obje utakmice, to ce Neymar iskoristiti, nema dileme.. Ako Lahm bude tu, vec ce biti druga prica ..
              https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

              Comment


              • Protiv Barse je igrao bogami, koliko se ja secam, ali to je manje vise nebitno.
                Nekako mislim da Nemcima vise odgovara da igraju prvu kuci pa tamo navale iz sve snage i onda revans lagano. Jer videli smo i sami kako je Porto znao da im pravi probleme u prvoj (mada su i gresili kao nenormalni). Bice zanimljivo svakako, pogotovo zbog Gvardiole, koga iz dana u dan sve vise cenim i postujem kao trenera (i coveka btw)
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Zanimljive izjave:

                  Počasni predsjednik minhenskog Bayerna Franz Beckenbauer smatra da je Barcelona favorit protiv njemačkog prvaka.

                  "Za mene je Barcelona favorit. Nije da Bayern nema šanse, ali imaju podređenu ulogu u ovom meču", rekao je Beckenbauer.
                  Trener Bayerna i legenda Barcelone, Pep Guardiola, smatra da je katalonski tim favorit u susretu protiv bavarskog giganta.

                  "Uživao sam vodeći Barcelonu, ali sada sam sretan u Bayernu.

                  Oni su najjači tim u Ligi prvaka i favoriti su protiv nas. Moraćemo odigrati dva sjajna meča da bismo pobijedili Barceloni.

                  Vjerujte, oni su najjači", rekao je Pep Guardiola.
                  Trener Barcelone Luis Enrique želi pobijediti Bayern u oba meča polufinala Lige prvaka.

                  "Protiv Bayerna će biti poseban meč.

                  Po prvi put ću imati duel s Guardiolom, a to je i njegov prvi duel protiv Barcelone.

                  Želim pobijediti u obje utakmice", rekao je Luis Enrique.
                  Kapiten Bayerna Philipp Lahm smatra da će njegov tim imati veliki izazov u duelima s Barcelonom.

                  "Utakmica s Barcelonom je veliki izazov.

                  Imaju zaista sjajne igrače i u dosadašnjem dijelu Lige prvaka su bili impresivni.

                  Međutim, kada stignete u polufinale, želite napraviti i odlučujući korak.

                  Neće nam biti nimalo lako, ali želimo u finale", rekao je Lahm.
                  Last edited by Rossonero; 24-04-15, 14:22.

                  Comment


                  • Ne mogu da verujem da ću ovo napisati ali: srećno Papi!
                    "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Protiv Barse je igrao bogami, koliko se ja secam, ali to je manje vise nebitno.
                      Nekako mislim da Nemcima vise odgovara da igraju prvu kuci pa tamo navale iz sve snage i onda revans lagano. Jer videli smo i sami kako je Porto znao da im pravi probleme u prvoj (mada su i gresili kao nenormalni). Bice zanimljivo svakako, pogotovo zbog Gvardiole, koga iz dana u dan sve vise cenim i postujem kao trenera (i coveka btw)
                      http://www.uefa.com/uefachampionslea...ics/index.html

                      Revans je bio manje vise revijalan,ali nije igrao tu prvu utakmicu kad su zakucali...druga je bila rutinska Barcelona nije mogla nista jednostavno,a mislim(nisam siguran) da je revans igrao zbog kartona Boatenga ili Dantea

                      EDIT: Dantea ipak...
                      Last edited by AK47; 24-04-15, 14:25.
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        Bayern i Barcelona je meni potpuno izjednacen duel ne vidim da je tu neko na papiru jaci cak mislim da ce Barcelona to da prodje nekako...
                        Ne znam da li se ovo odnosi dijelom na moj post iznad, ali mislio sam iz ugla Barse. Od tri tima, Bajern i Real su jaci od Juvea. Rijetko prizeljkujem da tim za koji navijam igra protiv italijanskog predstavnika.

                        Inace, obe polufinalne tekme su 50-50 u startu.

                        Pep zna u dusu ove igrace Barse, ne znam hoce li to nesto znaciti ali bice pakleno. Ne moze se ovo porediti sa prethodnim susretima, jednostvano sve je druagcije.

                        Ismijavao je citav svijet tada Barselonu, poslije velikog poraza, ali i Barsa je tada bila bas nespremna. Mesi sa nekih najvise 40% mogucnosti dok su i ostali igraci bili u nedovoljno dobrom fizickom stanju. Ne bih zelio da ovo neko shvati kao da umanjujem veliku pobjedu Bavaraca tada samo zelim da ukazem i na okolnosti koje su pratile Barselonu tada.
                        Last edited by ognjen; 03-05-15, 21:27.

                        Comment


                        • Dobro zakucali su i drugu, cak Barsa ni u drugoj nije dala gol a Bujten je igrao. Ne mogu ni ja tacno da se setim zasto je igrao, mada tada sam kao i sada od fudbala jedino LS pratio. 50-50 je ovo moze da ode i tamo i ovamo, ali mislim da ce Gvardiola odneti prevagu.
                          Katalonci su tempirali formu za ovaj deo sezone i trenutno igraju zaista odlicno, dok Bajernu onih 5-1 protiv Pota moze da bude jak vetar u ledja da jos jace krenu a prva tekma treba da im bude opomena.
                          Samo da sto bolji fudbal vidim, navijacki sam neutralan totalno.
                          Last edited by Sandugp; 24-04-15, 14:34.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Daj ljudi zajebite da mi vracate traume, jos sam gledao prvu utakmicu okruzen "Bavarcima". 4 Bajernova dresa i 1 Barselonin za stolom, jos se kuci posle vracao pesaka.. walk of shame

                            Samo sam Bayern hteo da se izbegne, ali jbg. I ja cenim da ovde nema favorita. City, PSG, Bayern, Real / Juventus. Jebo zreb.

                            Originally posted by Sara View Post
                            Ne mogu da verujem da ću ovo napisati ali: srećno Papi!
                            Hahah, hvala Sarita! Spektakl bi El Clasico u finalu bio, da se ne lazemo.

                            Spoiler

                            !!

                            Comment


                            • Vrlo interesantan duel, sa ozbiljnom pozadinom.

                              Iskustvo ove sezone je pokazalo da su oba tima, iako najblizi tutulama u svojim zemljama, itekako ranjivi. Na primeru Barselone se najbolje videla vaznost presinga i organizovane odbrane, a to ce biti i jedan od najvaznijih elemenata u ovom dvomecu. Cim su poceli da igraju ozbiljan presing i da kontrolisu mec i bez lopte, igraci Barselone su doveli svoj klub do serije odlicnih rezultata. Dakle, od januara, sa nekoliko najvaznijih izuzetaka, poput utakmica protiv Sevilje i Valensije, Katalonci igraju vrlo dobar fudbal. Emerijev i Nunov tim su iskoristili neke mane ''blaugrane'' ali i greske koje cesto zna da napravi Luis Enrike. U duelu protiv Valensije njegov tim je imao i srece, ali nije tesko zakljuciti da bi Bajernova ofanzivna linija sa lakocom iskoristila taj prostor koji su imali ''slepi misevi''. Greske poput one izmene na Sancez Pishuanu bi takodje mogle da ''rese'' dvomec, tako da od Enrikea ocekujem sigurne, isprobane varijante i slicnu postavku igre onoj iz Pariza. Kada se u vidu imaju tradicionalne boljke mladih trenera, ova konstatacija dobija na tezini.

                              Sto se Bajerna tice, ako uspeju da ponove prvo poluvreme protiv Porta, ma ko da se nalazio naspram njih, ne vidim kako bi mogli da izgube. Naravno, protiv Barselone ce biti daleko teze, ali im u prilog ide cinjenica da Barselonin vezni red vise nije u centru paznje, pa ni tehnicki potkovan, kao u prethodnim sezonama. Sada je kreaciona sila pomerena ka ofanzivnoj trojci i Bavarci, ako uspeju da zagospodare loptom i uguse otpor na sredini, koji ce najvie praviti Rakitic, mogu da se nadaju pozitivnom ishodu. Ne znam da li ce se Gvardiola odluciti za defanzivnu trojku, ali me to ne bi cudilo jer Barselona od ove sezone uvek ima igraca na ledjima stoperu. Kada se na to dodaju konstantni dupli pasovi i ubacivanja Nejmara, tri centralna defanzivca svakako ne bi skodila. Ali naravno, ne radi se tu samo o defanzivnim momentima: mislim da ce Katalonac zeleti, pa i morati da uradi ono sto je malo ko uspeo protiv Barselone, a to je da natera ovaj tim da razvuce redove. Poznato je koliko je opasno igrati 3-5-2 protiv organizovanih timova koji igraju sa 4 pozadi. Iako bordo-plavi imaju Suareza, moglo bi da se desi da znatno izvuku Nejmara i Mesija i tako ostave tri stopera na nicijoj zemlji, dok bi njihovi saigraci u veznom redu imali problema.

                              Igra na kontranapade nije stil ni jednih ni drugih, iako je Barselona vrlo dobro resavala situacije iz tranzicije u poslednje vreme. Uz to, Barselona vise i ne igra previse ofanzivno sa bekovima, tako da ne verujem da bi sebi mogli da dozvole neku kontru protivnika. Sa druge strane, Bajern se nekoliko puta pokazao ranjivim, ali kako je kontranapad posledica loseg pozicioniranja i greske u napadu, a oni neprestano rade na tome, i napreduju, verujem da Luis Enrike ne bi smeo da se uzda u ovaj segment igre kao svoje najvaznije oruzje. Bajernova poslednja linija je pravila dosta gresaka ove sezone, a protiv Barseloninog tria je to nedopustivo. Tri su ih napravili na Dragau, od kojih su sve tri bile fatalne.

                              Od oba tima ocekujem da pokusaju da igraju agresivno, da ne prepuset protivniku ni posed ni igru po bokovima, i da pokusaju da smanje razdaljinu od poslednje do ofanzivne linije, kako bi protivniku dali sto manje prostora za igru, Kada se ima u vidu to da ce istovremeno obe ekipe traziti sirinu pri posedu lopte, moze se zakljuciti da ce ovaj mec biti fizickiizuzetno zahtevan. Ipak, od Bajerna ocekujem da agresivnije pokusa da preuzme inicijativu, dok Barselona moze da ridje i sa vecom rezervom, sa svojom pomalo i nezavisnom trojkom, koja nekada i sama obavlja posao veznog reda i tako omogucava igru sa manje rizika.

                              Ne bi bilo lose spomenuti jos jednu stvar. Prema mom skromnom misljenju, jos 2012. godine, odlaskom Gvardiole i krajem nevervatne ere, pocinje odredjena borba uprave ovog kluba, kao i strucnih stabova koji su se menjali, da se dokaze da ''blaugrana'' moze da ponovi te uspehe. Prostor do tih visina je u ovom trenutku veliki, i to ne samo rezultatski: pre svega igracki. Ova cinjenica, barem iz mog ugla, u vidu odredjenog pritiska ostavice svoj trag i na ovom dvomecu i verujem da bi pobeda nad Bajernom Barseloninom svetu doneo odredjeni mir.



                              Kako bi Arigo Saki rekao, ''nije vazno samo pobediti, vazno je pobediti na uverljiv nacin''. To je ono sto me posebno raduje sto se ovog duela tice, jer su se oba kluba razvijala na ovim postulatima, postulatima ofanzivnog fudbala, poseda, fudbala kontrole meca i sa i bez lopte. Sudar izmedju Bajerna i Barselone ce, i pored pritiska i nezaobilazne rezervisanosti iz respekta prema protivniku, traziti upravo ovakav, atomski fudbal. Mislim da bi ovaj sudar mogao da utice na fudbal u celini, i zato verujem da ce samo karakteristican fudbal ovih klubova, napadacki fudbal, moci da pobedi, ali isto tako, iz mnogih razloga, verujem da samo napadacki fudbal nece smeti da izgubi. Uzimajuci to u obzir, kao i sadrzajnu pozadinu ovog duela, smatram da se mozemo nadati vrlo interesantnom, mozda i nezaboravnom dvomecu.
                              Last edited by Bogi; 25-04-15, 08:56.

                              Comment


                              • Dosao je i taj dan.

                                Official: Barcelona defender Thomas Vemaelen, who suffered an injury in June last year, has been given the medical green light #fcblive
                                edit: Bas sam zadovoljan jucerasnjom igrom u gradskom derbiju. U prvom poluvremenu mislim da Espanjol nije ni sansu stvorio. Slazem se da Alba nije trebalo onako da reaguje, reakcija koja zasluzuje zuti karton mada se onako nesto cesto i oprosti od strane sudije, sve zavisi kako se sudija postavi prema utakmici. Valjda je Alba poslije prvog zutog dobacio "always the same, always me" i zbog toga je dobio i drugi zuti. Lahoz je, cijenim, reagovao prebrzo, djeluje mi i da mu je nesto kasnije bilo jasno da je pogrijesio. Ali dobro, ne prigovaram nista, samo objasnjam sta se zaista desilo.
                                Last edited by ognjen; 26-04-15, 22:54.

                                Comment

                                Working...
                                X