Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A baš me interesuje igra Barse, kad im ode Mesi.

    Comment


    • Ako se desi da neko pljune 1/4 milijarde funti na otkup njegovog ugovora, te mu onda da petogodisnju ugovor vrijedan 1/5 milijarde funti, onda treba ugasiti fudbal, ugasiti svijet i opcenito pustit populaciju da umre od gladi. SULUDO
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Mislim da su sanse da ode u naredne pa barem dvije sezone 0,0001 %...

        Ne znam stvarno da li ce igrati bolje ili gore u tom slucaju,ali mislim da on sa sobom posljednje dvije sezone nosi ogromnu tenziju i da to za tim nije uopste dobro sto rezultati sami za sebe i govore
        Last edited by AK47; 07-01-15, 16:20.
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Puno se očekuje od njega i čim ne da gol u 2-3 utakmice cijela Katalonija, Španija bruji o tome i neki mu čak i zvižde i samim time pritisak u glavi je sve veći i veći i onda odbija da izlazi i onda sve to utiče na rezltate.

          A kada bude išao, otiće u Siti. Radi "novog izazova"

          Comment


          • Nece otici nikad, ali bi vratio van terena sve klubu koji bi ga doveo za neko vrijeme, a i na terenu gotovo sigurno. Problem je ko moze da ga priusti, tri kluba, a da ih FFP ne ugasi reklo bi se - Real, Junajted i Bajern. No ko god da ga npr. dovede zavrsio je sa transferima neko vrijeme i morao bi se osloboditi nekih jakih igraca, jednostavno ne bi bilo vrijedno toga. Redovno ovo radi kad oce novi rekordni ugovor, svakih godinu i po otprilike, iako je ovoga puta situacija u klubu drugacija. Ali Leo je navikao da je glavni, ne vidim kako bi njemu Murinjo dozvolio da radi sto god oce u Celsiju npr. Roman bi nasao pare, seici u Sitiju i PSZu, ali bi platili cijenu na duze staze, a i ko zna kakve bi ih kazne cekale, Celsi je stabilan klub i ima jake sponzore ali ne moze da ga priusti, ali ova dva posluju u minusu i sami sebe finansiraju. Iako dovodjenje Mesija donosi i jake sponzore po automatizmu, a Siti vapi za tim, jer ovo sad je presmijesno.
            sigpic

            Comment


            • Premjestio sam postove u ovu temu.

              Nije ovdje samo Mesi u pitanju, mislim da većina igrača ne razumije šta zapravo Luis Enrike želi kao i većina nas koji pratimo sve utakmice. Protekla je skoro polovina sezone a mi još ne vidimo neku referentnu tačku kojoj Enrike teži. Tu su i neke nelogične stvari kao npr. ignorisanje Pikea jedno vrijeme i Montoje skoro cijele ove sezone.

              Što se tiče samih rezultata, problem leži u igračima koji su tu već dugo a nisu na nivou na kom bi trebali biti. Npr Alveš, Pedro pa i Iniesta koji je zaista kriminalan ove sezone.

              Upravo je Bartomeu najavio da će biti izbori ove godine. Ovo stanje je neodrživo, svjestan je i on.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Nece otici nikad, ali bi vratio van terena sve klubu koji bi ga doveo za neko vrijeme, a i na terenu gotovo sigurno. Problem je ko moze da ga priusti, tri kluba, a da ih FFP ne ugasi reklo bi se - Real, Junajted i Bajern. No ko god da ga npr. dovede zavrsio je sa transferima neko vrijeme i morao bi se osloboditi nekih jakih igraca, jednostavno ne bi bilo vrijedno toga. Redovno ovo radi kad oce novi rekordni ugovor, svakih godinu i po otprilike, iako je ovoga puta situacija u klubu drugacija. Ali Leo je navikao da je glavni, ne vidim kako bi njemu Murinjo dozvolio da radi sto god oce u Celsiju npr. Roman bi nasao pare, seici u Sitiju i PSZu, ali bi platili cijenu na duze staze, a i ko zna kakve bi ih kazne cekale, Celsi je stabilan klub i ima jake sponzore ali ne moze da ga priusti, ali ova dva posluju u minusu i sami sebe finansiraju. Iako dovodjenje Mesija donosi i jake sponzore po automatizmu, a Siti vapi za tim, jer ovo sad je presmijesno.
                Zaboravi na United da moze da priusti Messia, 1/4 milijarde funti je vise od 70% Unitedovog godisnjeg obrta, cak i kad ulete ovi basnoslovni sponzori, opet je to previse novca, jer se tu mora ukljuciti i plata od 1/5 milijarde kroz 5 sezona, a onda ubaci tu basnoslovni porez koji bi se platio na ostrvu za njega, 50-60% na sam transfer, jer novac izlazi iz drzave, show program. Licno tvrdim da njegovu otkupnu klauzu ne moze isplatiti niti jedan jedini klub iz PL.

                Jedini klub koji bi mogao da ga kupi jeste Bayern koji je imao profita 50ak m prosle sezone, sto je basnoslovno u odnosu na sve ostale klubove na svijetu i nemaju nikakva razgranicena dugovanja ka ikome, plus im porez ide na ruku, nije visok kao u Engleskoj.

                Real u drugu ruku bi ga mogao dovesti samo kada bi prodao 2 igraca.

                BTW: Eto Laporte na novim izborima i nema brige, ostaje on do kraja karijere
                Last edited by maliajnstajn; 07-01-15, 16:21.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Pa ja kazem zavrsio je s transferima neko vrijeme i oslobadja se nekih jakih igraca, ne bi ni Bajern mogao drugacije. Mada bi svi oni mogli na ovaj ili onaj nacin naci pare za njega, ovi koje sponzorise Adidas bi ih itekako pomogao kapiram, pitanje je sta posle toga. Ko moze da ga dovede i da prezivi nakon toga, je li vrijedno uopste. Ali to je prazna prica, ne mrda on iz Barse, doci ce i Laporta vjerovatno, kad im se skloni ban trosice dobro i u svom stilu biti u medijima i to je to

                  Mesi odlicno koristi svoj uticaj, on je svjestan da ce navijaci stati na njegovu stranu, ne na Enrikeovu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Da se razumemo, niko ne može biti i jednostavno nije veći od kluba kakav je Barselona. Čak ni Leo Mesi. Ponašati se nadobudno i ucenjivati stručni štab...to ne rade oni koji su spremni da se žrtvuju u ime kluba. Međutim, mislim da se ovde radi o tome da javnost pokušava da ovo, veoma loše stanje predstavi samo kroz prizmu svađe između Argentinca i Enrikea. Mora se priznati da je Mesi podgrejao te tvrdnje ovim nedolaskom na trening, ali stvari nisu tako jednostavne.

                    Meč u San Sebastijanu bio je od velikog značaja za tim. Bila je to šansa da se zauzme prvo mesto na tabeli, makar i privremeno, i da se i na psihološkom planu uspostavi mir i sigurnost. Ne znam šta je Enrike želeo da postigne ostavivši Nejmara i Mesija na klupi. Da li je hteo da dokaže da je inovativan trener, ili možda da poseduje neku fudbalsku drskost, da dokaže da ima glavnu reč ili nešto drugo: sa stanovišta ishoda te trenerske ''ekskurzije u nepoznato'', potpuno je irelevantno. Rezultat je veoma loš po klub, jer beli i crveno-beli Madriđani zadovoljno trljaju ruke, došlo je do previranja u upravi i prva violina igračkog kadra ponovo dolazi na nišan javnosti.

                    Ipak, sve je ovo logičan epilog odsustva jasne kadrovsko-taktičke vizije Luisa Enrikea i njegovog stručnog štaba. Bez želje da insistiram na svojim prognozama, samo napominjem da sam o ovome pisao pre više od mesec dana. To je bilo očigledno i lako za primetiti. I tada je bilo jasno da tim, i pored nekih dobrih rezultata, i pored one serije na početku prvenstva, ne igra na zadovoljavajućem, na neophodnom nivou. Mesi, kao najbolji igrač, ima pravo na svoj glas, sve dok je taj glas u granicama interesa kluba. U ovom slučaju, s obzirom na to da Enrike nema potrebno pokriće u rezultatima, a naročito nema što se ovog ostavljanja na klupi tiče, mislim da nezadovoljstvo Argentinca može da bude prihvatljivo. Nadajmo se da će biti kanalisano u nešto pozitivno.

                    Inače, smatram da je dobro da je Zubizareta napustio klub. Čini mi se da navijačima Barselone dozlogrdilo da ga gledaju na poziciji koja nije ona na kojoj se proslavio, među stativama. Laporta je ekscentrik, ali nameće se kao logičan izbor na mestu predsednika kluba. Ali o tom potom.


                    Želeo bih da po ko zna koji put podvučem da ovaj klub nema jasno definisanu i karakterističnu igru još od odlaska Gvardiole. Pokojni Vilanova je uspeo da osvoji titulu, a te sezone je i Mesi briljirao. Međutim, da je nešto trulo u prilazu igri postao je vidljivo nakon onog dvomeča sa Milanom, koji je ipak završen lepim preokretom. Ipak, kako to obično biva, Nemci dobro znaju kako da definitivno i konačno ekploatišu sve protivničke slabosti, te je onaj dvomeč patnje sa Bajernom pokazao da je samo godinu dana nakon odlaska Gvardiole Barselona postala lak plen za timove iz vrha evropskog fudbala. Tata Martino je takođe vodio klub bez neke karakteristične crte, uz dosta turbulencija ali je na kraju dobio šansu da osvoji titulu, i to na Nou Kampu.

                    Sada, kada je Enrike na klupi, Barselona i dalje nekako ostaje vrlo blizu vrha Primere, i uspeva da prođe u drugu rundu LŠ. Čini se da je malo potrebno za postizanje zacrtanih ciljeva. Međutim, iz mog ugla, ovaj tim je daleko od bilo kakvog pobedničkog koncepta, i na kadrovsko-taktičkom i na psihološkom planu. Zabrana transfera, veliki broj igrača u slaboj formi, neslaganja na liniji stručni štab-igrači i u upravi: sve su to ozbiljne teškoće, neke kao produkt odustva vizije i zalaganja u sportskom dela kluba a neki kao kazna za loše poslovanje uprave. Uprava ipak, odgovara i za sportski deo, tako da je njena odgovornost ozbiljna, svakim danom sve veća.

                    PS Prema mom mišljenju, u budućnosti treba razmisliti o Franku de Buru kao jednom od onih koji bi mogli da zauzmu mesto na klupi Barselone. Njegovo fudbalsko znanje odgovara postulatima kluba, a njegovi rezultati govore u prilog tome da njegovo angažovanje ne bi bilo bez pokrića.
                    Last edited by Bogi; 07-01-15, 20:57.

                    Comment


                    • Ma ajde Enrike slepcina,sto nije poceo vs Sosijedada kao veceras vs ELche-a,debil glumi mi nekog strucnjaka sa ovim rotacijama,cim mu dupe u procepu vadi najjaci sastav ,bas se vidi da je guster u ovom poslu.

                      Messi tatica opet objasnjavao kako se igra ova igra,neymar i Suarez sasvim solidni veceras,rakitic uzas...
                      sigpic

                      Comment




                      • Taman da se malo smire strasti. Ne znam za vas, ali ja sam pesimista sto se nedelje tice.

                        Comment


                        • Sve se menja.

                          Comment


                          • katastrofa
                            sigpic

                            Comment


                            • Dobar meč za Barselonu. Zapravo, možda ne toliko dobar, ali sigurno bolji od onoga što su prikazali gosti.

                              Nije Barselona prikazala neku novu, bolju igru, ali je ofanzivna trojka bila dovoljno raspoložena. Nejmar se prošle sezone dokazao na poljima na kojima se njegovo fudbalsko umeće dovodilo u pitanje, a ove sezone sve više, iz meča u meč, pokazuje kakav je igrač. Mesi i pored gola prilično ispod svog nivoa, sa pomalo iritantnim kašnjenjem u pasu i uopšte, izostankom pasa saigračima, nepotrebnim soliranjem.

                              Atletiko prilično loš, bezidejan u završnici, a bez ideje i na prve dve trećine terena. Navikao je taj kolektiv da igra pod tenzijom, na ivici faula ali im večeras nije štimalo ni u jednoj liniji. Tri gola u mreži su ozbiljna stvar što se Simeoneovog Atletika tiče. Uz to, vrlo je jasno da ovaj tim, zahvaljujući čvrstoj igri, često uspeva da izbegne ono što im očigledno predstavlja veliki problem, a to je da prvi prime gol. Večeras im taj plan nije uspeo i sve slabosti njihovog fudbala, i njihovog večerašnjeg izdanja, bile su eksploatisane od strane ne tako dominantnog domaćina.

                              Tri su momenta značajna za analizu sa aspekta sudijskih odluka. Kao prvo, faul nad Nejmarom, kada je pretrpeo ozbiljan udarac u članak, morao je biti sankcionisam minimum žutim kartonom. Međutim, nije dosuđen ni faul. I ovo ne govorim zbog toga što se ovo vidi na snimku, i zato ne postoji opravdanje za grešku: Maljenko je bio samo nekoliko metara udaljen od Brazilca. Drugo, vrlo je moguće, a meni se čini da je zaista bilo tako, da je Mesi pre drugog gola igrao rukom. I treće, penal dosuđen Atletiku bio je zaista smešan. Hesus Gamez je svakako ispekao jedan nečasni zanat. Ali neko će reći, ruka pre Barseloninog gola, nepostojeći penal za Atletiko: pravda je zadovoljena. Možda u krajnoj liniji jeste tako ali ovakve, očigledne sudijske greške, nikako se ne smeju dešavati. Pritom, bilo je još nekoliko značajnih grešaka Maljenka i njegovih pomoćnika.

                              U svakom slučaju, ne previše poletan fudbal domaćina ali pobeda koja ostavlja Enrikea na mestu trenera. Barem još neko vreme. Ovo je pozitivan impuls, korak u pravom smeru, ali nikako koncept kome treba težiti. Može se i mora mnogo bolje.
                              Last edited by Bogi; 11-01-15, 23:11.

                              Comment




                              • Slika veceri

                                Messi se oglasio povodom skorasnjih glasina
                                Sve je laž, nikada nisam upitao Barçu da odem niti sam to planirao. Sve su izrežirali, od mog odnosa sa Luchom, pa do 'transfera' u Chelsea i Cityja...

                                Ljut sam, napravili su da izgleda kao da ja posjedujem ovaj klub, a ja sam samo jedan igrač koji radi svoj posao.

                                Ove laži veoma bole, posebno što dolaze od medija iz Barcelone, a ne iz Madrida, jer sam navikao da često budemo napadnuti s njihove strane.

                                Ili Neuer ili Cristiano, ko god da osvoji Zlatnu loptu to će biti veoma zasluženo.

                                Comment

                                Working...
                                X