Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Prvo poluvreme smo se dosta više branili imali smo nekoliko dobrih kontranapada mogli smo da ih ugrozimo. Drugo kao da smo krenuli grlom u jagode, neiskusno smo izgubili ovu utakmicu", rekao je Tadić.


    Tadić: Ljut sam na sve, nismo se branili kao tim, nadtrčali su nas
    Plejmejker Srbije Dušan Tadić istakao je veliko nezadovoljstvo timskim zalaganjem u drugom poluvremenu protiv Švajcarske.


    3"Orlovi" su vodili do 52. minuta, ali su izgubili od "sajdžija" pogotkom u poslednjem, u drugom kolu Svetskog prvenstva.

    "Prvo poluvreme smo se dosta više branili imali smo nekoliko dobrih kontranapada mogli smo da ih ugrozimo. Drugo kao da smo krenuli grlom u jagode, neiskusno smo izgubili ovu utakmicu", rekao je Tadić.

    Tadić je tokom meča jasno saigračima stavljao do znanja da je nezadovoljan kako se tim brani.

    "Ako budemo se branili kao tim, mislim od napadača pa do odbrane, svi zajedno, kao što smo protiv Kostarike celu utakmicu i ovde prvo poluvreme, onda možemo da dobijemo svakog. Ako ne budemo, kao što nismo u drugom poluvremenu, onda ne možemo da dobijemo nikoga. Nikad ne nikoga ne ističem. Ljut sam na sve. Zato što smo pali, jednostavno su nas nadtrčali. Pobedili su nas samo na to. Zbog toga mi je mnogo krivo. Mislio sam da smo dovoljno zreli, da ovakve utakmice znamo pametno da rešimo. To nismo uradili u drugom poluvremenu".


    On je tokom meča često komunicirao sa selektorom Mladenom Krstajićem.

    "Mislio sam samo da smo trebali više da se zalažemo, da se trudimo. Dozovoli smo im previše prostora, svaka druga lopta je bila njihova jer su trčali više i u odbrani i u napadu. To je razlog našeg poraza. Ovo mi je jedan od najtežih trenutaka u karijeri, jer je mnogo naivno. Zato što smo im poklonili".

    Golove za Švajcarsku postigli su Granit Džaka i Džerdan Šaćiri, koji su ih proslavili simulirajući rukama albanskog "orla".

    "To me ne interesuje, trebalo je da sprečimo da ne dođe do toga. Ovo je bio ozbiljan fudbal, sa mnogo trčanja. Bez trčanja ne može da se pobedi".

    Tadić nije želeo da komentariše suđenje, iako je tim na čelu sa Feliksom Brihom značajno oštetio naš tim.

    "To nije razlog našeg poraza danas", istakao je Tadić.

    Iz ovoga jasno, da jasnije ne može biti da je Tadić govorio Krstajiću gde su problemi, gde ko treba da se postavlja, kako ko da se kreće i ostalo, ali ga ovaj naravno ništa nije kapirao o čemu mu priča.

    Comment


    • Taj Krstajić je loš čovek sećam ga se sa 141. derbija kad je mahao prstićem nešto, on kao ljut. Sad glumi nešto peva Baju Malog Knindžu kao. Seljačina.

      Ma ljudi to je kao da vas Pižon trenira i to još je on imao nekog iskustva. Smehotres.

      Comment


      • Ne bih da likujem, ali evo sta se dogodi kad otpustis selektora pred svetsko, selektora koji je fantasticno radio svoj posao. Sto rece Vlajko, moze Muslin veceras da cirka vino i zadovoljno legne u krevet. Ja sam ubedjen da bi mi prosli Svajcarce da je on bio tu, i nikad necu prezaliti ovo svetsko zbog tih govana iz saveza.

        Sta smo dobili na ovom svetskom? Zeljno iscekivani SMS je upao u pricu, gurnes ga na 10, ne odigra ni za k, a zbog njega gurnes jednog majstora, Tadica, do aut linije da bi on odatle imao zero impakta, jer je jelte, spor. Nonsens totalni. Krstajic se nadao da cemo izvuci nesto ako izbaci 11 najboljih individualaca na teren. Jbga, ne ide to tako. I protiv Kosta Rike sam pricao da imamo previse problema, sad se protiv prve iole ozbiljne repke, ako se Svajcarci uopste tako mogu nazvati, to itekako videlo.

        Tu pricu da momci nemaju snage mozete okaciti macku o rep. Uzasno, ali uzasno lose smo bili postavljeni i pozicionirani na terenu. I prosli mec i sada. Rezultat toga je da su momci naravno morali da trce kao nenormalni sve vreme meceva, a takav tempo niko ne moze da izdrzi. I eto, trebalo im je citav mec ipo da izgore. To iskljucivo treneru ide na dusu. Disbalans totalni po svim poljima na terenu.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Teško je bilo svirati onaj penal nad Mitrovićem. Za mene je ono penal zato što oba Švajcarca nisu ni obraćala pažnju na loptu, već samo da zaustave Mitrovića da ne skoči. Ali jbg, Mitar sila, izborio se protiv dvojice, pokušao nekako da ih skloni od sebe i čak skočio sa njima. Na kraju je to izgledalo kao da se Mitar naslanja na obojicu na usporenom.

          Švajcarci očigledno spremniji. Behrami nije normalan koliko trči, pored njega čak i Džaka izgleda kao dobar defanzivni vezni. Šaćiriju, kao najopasnijem igraču Švajcarske, dato je previše prostora. Treba dodati i ovog Zubera, lik više liči na vojnika nego na fudbalera. Na terenu se nije vidio, a zbog njega je Rodrigez provodio cijelo vrijeme u napadu.

          Srbija cijelo drugo nakon primljenog gola na polovini Švajcarske i nijedna šansa nije bila napravljena. Preloše napadačko izdanje.
          sigpic

          Comment


          • Ja da sam Sergej povukao bih se iz reprezentacije. Kad je dečko glup. Da sam ga znao ubedio bih ga da igra za CG.

            Krstajić je bilmez.

            To je trebalo da izgleda ovako... Muki, Kolarov, Tošić, Milenković, Rukavina, Milivojević desno dm, SMS levo, ispred Ljajić, desno Tadić, levo Radonja i u napadu Mitar ili Jović.

            SMS je tu najproduktivniji, ubacivanja Kolarova, menjanje formacije pri napadu gde bi on dolazio tik do Ljajića, koji bi bio centar tima, link i ka Mitru i sa krilima, bekovima. Znači da odigra Iska.

            Radonja je defanzivno odgovoran još iz Zvezdee. Glupo tele Kostić nema dribling i mnogo je glup.

            Nema potrebe igrati sa Matićem i Milivojevićem jer su to dva panja koja su nekreativna. Top igrači ali gde obojica da igraju zajedno nema logike. Izabrao bih pre Luku.

            Gajić iz Bordoa je bolji od Rukavine igrač kao i Basta ali to je druga priča. Milunović iz Batea je bolji i od Blekija(trenutno) i od Tošića, od Maksimovića 5 puta.

            Znači potencijal je svakako bio tu.

            Ono što radi ozbiljna reprezentacija i ozbiljan savez to je da imaju jednog trenera i kroz kvalifikacije se uigravaju i uče da dišu zajedno.

            Ovako su samo beskorisna masa talenata i igrača isto ali isto kao Hrvati u košarci. Pazi Bojan Bogdanović, Šarić, Hezonja, Tomić, najveće frule u reprezentaciji. To nije čudo. Kakav kult reprezentacije gradiš takve rezultate imaš.

            Oni teraju Kalinića to bi samo Saša uradio Micovu i slično. A šta će jedan ljomber Krstajić da uradi? Ništa.

            Comment


            • Teska situacija za nasu reprezentaciju pred poslednje kolo u grupi.
              Naime samo nas pobeda nad Brazilom sigurno vodi dalje. Izgubimo li ispadamo sigurno. Odigramo li nereseno prolazimo dalje jedino u slucaju da Kostarika dobije Svajcarsku sa dva ili vise gola razlike (a sanse da se tako nesto desi su mizerija - Kostarika jos nije gol dala na prvenstvu, a Svajcarcima ce dati dva!?!?!). Znaci moramo da dobijemo - skoro pa nemoguca misija je pred nasim fudbalerima.
              Jednostavno ne vidim nacin na koji ova nasa repka moze da da gol vise Brazilu. Prvo ne vidim nacin kako sa ovakvom staticnoscu i ocajnom distribucijom lopte mozemo ikako da im pripretimo (evidentno je da Milivojevic i Matic nista ne mogu da iskreiraju, organizuju, a da je Sergej veoma visoko kao podrska Mitrovicu, dva krilna ofanzivna veznjaka-napadaca previse gurnuti na stranu, tako da nam je sredina suvise rastrkana i nepovezana - a pri tom izuzetno spora i u ofanzivi slabo pokretljiva i lose pokretljiva) - osim nekim dugim loptama na Mitrovica, s tim sto ce i to tesko da prolazi. Nasi napadi ce se svoditi na tako nesto ili na besomucno guranje lopte u stranu bekovima pa onda spustanje na Tadica - koji ce igrati zavuceno u cosku terena kao sto je igrao i do sada na ovom svetskom, pa ako nesto iskreira .... BLA! A tesko cemo izdrzati i da ga ne primimo. Jos Brazil nije obezbedio prolazak dalje, tako da nece igrati opusteno, treba im pobeda, treba im tri boda - ne smeju da kalkulisu (tacnije smeju, ali da vas ne davim sada time .... sacekace oni da se zavrsi ovo drugo kolo, pa ce videti sta im se najvise isplati).

              Sa druge strane Svajcarci ne smeju da izgube. Sve ostalo, pa cak i minimalan poraz pod uslovom da se na nasoj utakmici situacija bude odvijala u predvidjenim okolnostima njima ide na ruku. Kostarika je defanzivno veoma dobro organizovana (da je bilo malo vise srece za njih mogli su bod da izvuku protiv Brazila), tako da tu moze vrlo lako neki iks da padne, jer Svajcarci slabo napadaju organizovanu i dobro postavljenu odbranu. Nama su oba gola dali nakon polukontri i kontri. Imam neki utisak da smo klasican bunker napravili u drugom poluvremenu da nam ne bi dali gol nikada. Ne sugerisem nista niti kazem da smo tako trebali da radimo - samo konstatujem.

              Kako sada, iz ove perspektive onih 1-1 pred sam kraj utakmice sa Svajcarcima i ne deluje tako lose a? Mislim da se u nasem strucnom stabu, veoma malo razmislja ....
              Last edited by Sandugp; 23-06-18, 07:01.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • 2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

                Koji k.... sam i mislio da ce ovaj put biti drugacije.

                Eee moj selektore, kakva je ono igra majko mila


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Last edited by Miki28; 23-06-18, 07:46.
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Jako ste kriticni, pretjerano. Svajcerska ima dobar tim.

                  Srbija je jucer izgubila iz tri razloga.

                  1.
                  Nije imala kondicije za 90 minuta. Izvanredna disciplina u odbrani je otisla kada je nestalo snage.

                  2.
                  Sudija. To je fina kradja citavo vrijeme. Onda penal. U najmanju ruku je morao da provjeri. Nije, jer bi bilo teze presuditi protiv Srbije nego ovako.

                  3.
                  Nedostatak osjecaja sto treba raditi u kojem trenutku.
                  -Srbija je najvise dominirala krajem 1. poluvremena. Drugi gol je bio blizu ali mi se cini da nije bilo prave zelje za njime.
                  -Zasto je napadala na kraju? Da olaksa Svajcarcima kontru? Pa Srbija je bila tim bez snage a 1:1 i nije tako los rezultat.
                  -Zasto onaj nije srusio Sacirija? Bio bi iskljucen, ne bi igrao do kraja prvenstva ali to je mala cijena s obzirom da se igrao 92. minut.

                  Sve u svemu, ucinilo mi se da tim ima prilican potencijal. Naravno, sada, usred razocaranja, to je tesko vidjeti.

                  Originally posted by Reise View Post
                  Teško je bilo svirati onaj penal nad Mitrovićem. Za mene je ono penal zato što oba Švajcarca nisu ni obraćala pažnju na loptu, već samo da zaustave Mitrovića da ne skoči. Ali jbg, Mitar sila, izborio se protiv dvojice, pokušao nekako da ih skloni od sebe i čak skočio sa njima. Na kraju je to izgledalo kao da se Mitar naslanja na obojicu na usporenom.
                  Nije tesko bilo svirati onaj penal. Tesko ga je bilo ne svirati. Zato nije bilo provjere. Dva igraca idu na Mitrovica, ne gledaju loptu i drze ga rukama. Ne povlace ga na trenutak rukama (sto se stalno desava) nego ga konstantno drze. Pa tako svako Meisja moze cuvati. Zagrli ga u sesnaestercu kao kad grli navijac. Nikakvo udaranje, samo grljenje. Naravno, Mesi pokusava da se oslobodi, a to nije moguce bez da odgurne ili udari onoga koji ga grli.
                  Last edited by NI; 23-06-18, 07:56.

                  Comment


                  • Odličan komentar @NI, sve potpisujem [emoji106]

                    Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                    Comment


                    • Suđenje je bilo perfidno, podmuklo i vrlo proračunato.
                      Sa tri žuta našoj srednjoj liniji uteran je strah od mogućeg isključenja što je otupelo oštrinu njihove duel igre sa posledicom gubitka kontrole sredine terena.
                      Nakon datog gola Mitra je sudija praktično isključio iz igre krajnje perfidnim odlukama. Svakom njemu suđenom kontrafaulu prethodio je faul nad njim ali je Nemac sudio posledicu a ne uzrok. Kod njega nije važilo da je kriv ko prvi udari već ko uzvrati.
                      Naravno nije sve samo do sudije ima nešto i do nas i to prilično. Bila je to igra bez vidljive ideje i koncepcije sa nepovezanim linijama čiji uzroci sežu u prošlost sve do smene Muslina.
                      Igračima nemam šta zameriti. Igrali su i boriii se koliko su znali i umeli u datim okolnostima.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Freshman View Post
                        Ne znam što je teško priznati da su ljudi bili bolji, daleko bolji u polju. Sudija nije svirao neke sitne faulove, pa šta ? Ne verujem da bi bitnije promenilo sliku na terenu.

                        Tehnički i taktički oni su Nemačka za nas. Fizička sprema opet problem, pozicioniranje i kretnja bez lopte, ogroman problem. Sve to je previše za jednog početnika kakav je Krstajić. Kada je individualan kvalitet na koji se i vadimo, anuliran, Švajcarci su delovali kao Španci iz najboljih dana. Strpljivo su gradili svoje napade, nisu srljali, i rezultat je došao. Imali smo i mi svojih prilika za kontre, no nemamo sposobne igrače i napadača koji će ispratiti sve to. Mitar je borben i sve je to lepo, ali on osim gradjenja i skok igre nema bog zna šta da ponudi. Nema taj killer pas kao npr Giroud pa da izbaci celu odbranu iz redova i tako minimalizuje svoj nedostatak brzine. Tadić dobar, ali opet previše pegla loptu za moj ukus, i jednostavno je spor. SMS najgori, totalno van meča. Matić ništa bolji, no on opet ne može da trči za pola tima i da organizuje, kada mu se u većini slučajeva niko ne otvara za pas, dakle kretnja katastrofa. A opet i on je srljao i par puta otvorio kontru Švajcarcima.

                        Ma koliko ljudi mislili da smo mi možda kvalitetnija ekipa, pa čak i individualno, nismo. Imamo tek par igrača koji tehnički mogu da odgovore na većinu zadataka i prepreka, Švajcarci imaju pun tim takvih. A kolektivno, pa to se ne može ni meriti, ovi Švajcarci igraju zajedno duže godina, a Sergej tek juče krenuo da se instalira u ekipu, a gledamo ga kao bitnog faktora u ekipi, ne ide. A verovatno i jeste bitan, jer kada on nestane, nestaje i bilo kakva naša igra.

                        Brazil, pfff, ako neko veruje da možemo da ih bijemo, taj onda veruje da osvajamo SP.
                        Ovaj post treba da bude na svakoj strani foruma dok ne ispadnemo sa prvenstva. Od A do S je tacno.
                        Jedino sto cu ja i dalje da se nadam da cemo na neku srecu da pobedimo Brazil, sta cu kad sam budala

                        Comment


                        • Sto se penala tice recimo u Hrv.studiju Prosinecki je rekao da je bio a drugi gost ( sudijski strucnjak) je rekao da je Mitrovic jednog poceo povlaciti ,vuci i otada postaje mogucnost sviranja penala...
                          Svakako sve je nista u poredenju sa igrom u drugom poluvremenu ..
                          GIFSoup

                          Comment


                          • Najjaci su mi ovi Srbi sto zive u Švajcarskoj a psuju ova dva Albanca i nacin na koji su proslavili golove a ne bi mrdnuli iz iste.

                            Inace zasluzeno smo izgubili, sve ste vec rekli. Jeste nas sudija ukanalio ali nije on kriv sto nasi nemaju snage za 90 min i sto nam je selektor teški početnik.

                            Comment


                            • Izgleda da je Var signalizirao Brihu da pogleda snimak,ali je on odbio
                              sigpic

                              Comment


                              • Sad bar na miru gledati dalje svetsko prvenstvo..
                                GIFSoup

                                Comment

                                Working...
                                X