Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zamišljam i priželjkujem čudo i finale Italijana i Delpa
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Sramota..da te dragi cuje
      13/13!

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Zamišljam i priželjkujem čudo i finale Italijana i Delpa
        U pravu si, bilo bi super da Federer opet bude br1 odličan je bio na šljaci.

        Comment


        • Originally posted by Sarafa View Post
          Sramota..da te dragi cuje
          Originally posted by torpedo View Post
          U pravu si, bilo bi super da Federer opet bude br1 odličan je bio na šljaci.
          Ali Delpo je Delpo
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Po meni je Rafa daleko od prošlogodišnjeg nivoa sa Roland Garrosa, tako da Thiem ima dobru šansu. No, sve će biti nebitno ako u finale protiv Rafe uđe onako kao što je ušao protiv Zvereva u Madridu.

            U svakom slučaju, Rafi će trebati dosta bolji nivo u odnosu na ono što je pokazivao tokom protekle dvije sedmice, pa ćemo vidjeti da li je i koliko u stanju podići nivo igre. Morao bi biti kvalitetan meč, obojica imaju elemente da namuče jedan drugog, tako da bolje finale u ovom trenutku nismo mogli dobiti.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Vremenska prognoza za muško finale je najgora moguča za Nadala. Očekuje se neka bezvezna kiša od 14 h do 17 h zbog koje se verovatno ni neče prekidati meč.

              Da li če baš vremenske neprilike zaustaviti Nadala ka 11 tituli. Vidjet čemo

              Comment


              • Rafa nije imao neke teže mečeve da bi videli na kom je nivou, to može biti mali problem za njega, mada se i Tim nije nešto namučio sem što je dobio glavnog rivala Zvereva. Trenutno dva najbolja šljakaša očekujem dobar tenis i malo neizvesnije finale.
                Last edited by Dekson; 09-06-18, 06:36.
                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                Comment


                • Bice veoma tesko i neizvesno finale, bice napeto, bice 3:0 za Nadala. Mozda, kazem mozda vidimo borbu u 1. setu i to je to od finala

                  Comment


                  • Moja razmišljanja pre muškog finala:

                    1. Madrid se neče nikako ponoviti:Thiem ne može da ponovi tako veličanstveni partiju kao u Madridu. U Madridu su bili uslovi drugačiji nego u Parizu

                    2. Thiemu je to prvo finale GS-a sa velikim očekivanjima. Thiem bit če strašno nervozan

                    3. Rafa neče podbaciti kao na meču u Madridu. V nedelju je ulog puno veči te Rafa če da da sve od sebe. Thiem igra odlično kad mu sve ide ko po maslu. Rafa neče dozvoliti nešto takvo. POd velikim pritiskom je Rafa puno bolj igrač od Thiema + ima više izkustva za takve mečeve.

                    4.Vremenske neprilike idu u korist Thiema. samo da se ne igra po kiši. Ako se igra po kiši Thiem je favorit. U svih ostalih slučajevima dajem prednost Rafi. Ako več pada kiša neka bude tako jaka, da se meč prekida te nastavi poslije kiše. U takvim slučajevima je Rafa favorit.

                    Vlažni uslovi ne ne znače veliku prednost za Thiema osim kad se igra po kiši koja baca Rafu totalno if fokusa.
                    Gledao sam njihov meč v Barceloni 2017. Prije meča je padala jaka kiša 3-4 sata. Temperatura zraka je bila izpod 15°C. I Thiemu ne odgovarjau vlažni uslovi jer u tom slučaju njegov kick servis nije više tako ubojit, a isto važi i za njegov FH te BH. Rafa je bio za nijansu bolji e dobim prvi set 6:4. Onda je Thiem posustao kao u svim mečevima kad je Nadal dobio 1.set


                    5. Rafa servira lošije ove godine te na početku igra strašno zategnuto. Kad je zategnut probmel je u tome i da se loše kreče.
                    Ako Rafa bude izdržao u prvom setu npr. do 3:3 siguran sam u pobedu.
                    Za Rafu je strašno bitno da igra na visokom nivoju BH diagonalu kako je to radio v MC 2018 ili drugim riječima Rafa mora nači način da se njegov BH dobo nosi za FH-om Thiema.

                    Comment


                    • Sećate li se Hamburga 2007. ? Federer razbija Nadala 6:1 6:1 na Mastersu (tadašnjem) ! I puca lagano sa 3:1 na Garosu (kao i uvek na Šatrijeu, pre i posle). E to bi trebalo da bute sutra i sa Timom. Samo čudo može odvesti Tima do pobede: 1. Da Nadal igra kao 2015., van forme, 2. Da teren bude dobro natopljen vodom, 3. Da bude ispod 20'C , 4. Da Tim igra bar tri seta kao u Madridu, ili polufinalu RG 2017. protiv Djokovića
                      Last edited by aristokrata; 09-06-18, 11:45.

                      Comment


                      • Originally posted by aristokrata View Post
                        Sećate li se Hamburga 2007. ? Federer razbija Nadala 6:1 6:1 na Mastersu (tadašnjem) ! I puca lagano sa 3:1 na Garosu (kao i uvek na Šatrijeu, pre i posle). E to bi trebalo da bute sutra i sa Timom. Samo čudo može odvesti Tima do pobede: 1. Da Nadal igra kao 2015., van forme, 2. Da teren bude dobro natopljen vodom, 3. Da bude ispod 20'C , 4. Da Tim igra bar tri seta kao u Madridu, ili polufinalu RG 2017. protiv Djokovića
                        U Hamburgu je bilo 26 62 60 za Federera a Nadal je igrao pod ljekovima taj mec,uhvatio ga je virus bio.

                        Comment


                        • @Sando


                          Posto je neki clan, mislim onaj 147 napisao vremenske uslove za nedelju, odnosno da ce biti oblacno i kisovito, ja sam mu odgovorio da se i 2013 finale igrao u kisovitim uslovima i da je ishod bio debelo u korist Rafe. Ti si se ubacio da je tad igrao protiv Ferera, valjda aludirajuci na to da nije igrao protiv Novaka ili Rogera, a ja sam ti napisao da sad takodje igra protiv Tima, neko ko nije ni blizu Rogera il Novaka. Sta ja izvrcem? Mislis da ne znam da Rafa voli sunce i suve uslove? Sve mi je to kristalno jasno, samo sad je protivnik neko ko mu odgovara u bilo kakvim uslovima, zato sam i tako odgovorio na onaj post od 147. Jel me sad kontas ili opet nesto izvrcem?

                          P.s. Dobijao je David Rafu i u suncanim uslovima, tako da ne bi Thiema stavio ispred njega nikako, barem ne jos, videt cemo u nastavku karijere.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            @Sando


                            Posto je neki clan, mislim onaj 147 napisao vremenske uslove za nedelju, odnosno da ce biti oblacno i kisovito, ja sam mu odgovorio da se i 2013 finale igrao u kisovitim uslovima i da je ishod bio debelo u korist Rafe. Ti si se ubacio da je tad igrao protiv Ferera, valjda aludirajuci na to da nije igrao protiv Novaka ili Rogera, a ja sam ti napisao da sad takodje igra protiv Tima, neko ko nije ni blizu Rogera il Novaka. Sta ja izvrcem? Mislis da ne znam da Rafa voli sunce i suve uslove? Sve mi je to kristalno jasno, samo sad je protivnik neko ko mu odgovara u bilo kakvim uslovima, zato sam i tako odgovorio na onaj post od 147. Jel me sad kontas ili opet nesto izvrcem?

                            P.s. Dobijao je David Rafu i u suncanim uslovima, tako da ne bi Thiema stavio ispred njega nikako, barem ne jos, videt cemo u nastavku karijere.
                            Tim jeste opasniji po Rafaela od Davida i to samo u jednom ali vrlo značajnom segmentu- snazi. Šalje snažne udarce,a onaj ko nadjača Rafaela ima šansu za pobedu.Ne kažem da će Tim sutra pobediti bez obzira na uslove ali kažem da može biti opasniji od Davida pre pet godina.A tih pet godina Rafi znači puno,stariji je...Tim je dosta mlađi i ponoviću jači...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Thiem je jedini teniser trenutno koji je u stanju da dobije Nadala na sljaci,i jedini koji za to ima sanse na RG.Na kraju krajeva jedini koji ga je pobjedio na sljaci u zadnje dvije godine i to 2 puta.Igra zaista dobro,cini mi se da je za nijansu bolji u odnosu na proslu godinu.Dok je Nadal osjetno gori nego prethodni RG.Prognoza je na strani Tima,svi su preduslovi tu da gledamo jedan gust mec.I na kraju da li je realno da Nadal dobije 11 puta u 11 finala RG?Nekako nije.
                              Snazan osjecaj imam da Tim sjutra dobija,ali nisam jedini,na dosta foruma se prica o tome da je ovo ta godina,da je dosao taj trenutak da Rafa padne u finalu,na Satrijeu.

                              Comment


                              • Konacno.

                                -To define is to limit.

                                Comment

                                Working...
                                X