Announcement

Collapse
No announcement yet.

Madrid 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako mu je Tim zaradio?
    Fed je sam skupio poene koji su dovoljni za no.1, kao sto je Nadal sam skupio poene koji su bili dovoljni za no.1, nije mu Kokinakis zaradio
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Sto se tice price oko broja 1, Fed bas nije imao srece u Indian Welsu. Imao je par mec lopti koje ga mozda kostaju 10tak nedelja na prvom mestu, ali boze moj...Kada ih ima preko 300 nije toliko bitno

      Comment


      • Prle!

        Prvo ono oko cega se slazemo. Nije nepravda sto Thiem nije uzeo masters. Kada igrac izgubi mec u svalicionici i pocne da igra pri rezultatu 4:6, 0:2, 15:40, tj. kad je sve rijeseno, onda ne zasluzuje titulu. Tu sam promijenio misljenje.

        Sad o omome o cemu se ne slazemo.

        Originally posted by Prle! View Post
        Dešava se, ali se dešava i da nakon sporijeg ulaska u meč počne ulaziti u ritam, a onda i protivnika prilagođava svom ritmu. To je pravilo, na sljaci ne pamtim da Nadal poslije sporijeg ulaska u mec nije usao u ritam.

        Zašto je to bio u stanju uraditi prošle godine protiv istog protivnika na istom turniru nakon zaostatka od 3:1 u prvom setu, a ove nije, bojim se da ima mnogo više veze sa njegovom lošom partijom, a ne briljantnom igrom Thiema. Godinu dana kasnije, stvari moraju biti donekle razlicite. Jedan je igrac manje raspolozen za igru, drugi vise, jedan je u boljoj formi, drugi u slabijoj, jedan je manje motivisan drugi vise itd.

        Medjutim, prekjucer se radilo o novoj taktici Thiema. Ako nisam nikad vidio da se Nadal "preda" na sljaci, i te kako sam vidio da se preda na drugim podlogama kada nema cime da odgovori. On je prekjucer pukao jer nije imao cime da odgovori na Thiemovu taktiku.


        Čisto da dodam kako me ne bi pogrešno shvatio, mada sumnjam da hoćeš. Thiem je odigrao fakat briljantno i njegova pobjeda nema mrlje. Mnogi igrači nemaju ni kapacitet ni oružja da pobjede Rafu na šljaci, bez obzira na kojem nivou Rafa bio. Thiem je pokazao da to može, da je u stanju iskoristiti Rafin lošiji dan i dobiti ga prilično ubjedljivo. To niko ne moze osporiti.

        No, nije pokazao da je u stanju dobiti bilo kojeg igrača iz Velike četvorke ili trojke, kada su oni u svojim približno najboljim izdanjima. To je bit moje poente.
        Nasuprot, Thiem za razliku od Zvereva, je to pokazao. Dva puta je pobijedi Nadala na sljaci u vaznim turnirima.

        Danas je Thiem pokazao niz slabosti. Malodusnost, da tesko nosi breme favorita, da ga jedan veliki mec ga jako isprazni i da ga umara ako mora da misli i igra u isto vrijeme. Kao Tsongu.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Kako mu je Tim zaradio?
          Fed je sam skupio poene koji su dovoljni za no.1, kao sto je Nadal sam skupio poene koji su bili dovoljni za no.1, nije mu Kokinakis zaradio
          Ali da Tim nije dobio Rafu?
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            No1 ? Ne baš svaki put Ovaj put mu Tim zaradio prvo mesto...

            Elem, ovo je zanimljiv podatak...procentualni odnos pobeda i poraza u finalima 1000arki...Saša izdominir'o kao onomad Vavac za GS.
            To je netacno. Sock ima 100% (1-1).

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Ali da Tim nije dobio Rafu?
              a da Delpo nije dobio Feda, a da Kokinakis nije dobio Feda

              sve su to teorije, onaj ko skupi najvise poena u posldnjih godinu dana, taj je prvi...igrac moze da poludi pa da "slucajno" osvoji neki vec turnir, pa cak i slem, ali da slucajno dodje do prvog mesta i da mu to neko pokloni, to se jos nije desilo
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                To je netacno. Sock ima 100% (1-1).
                Pariz prošle godine? Kako to zaboravih
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • @NI

                  Mislim da je mišljenje koje si donio na osnovu Rafinog i Thiemovog meča prije nekoliko dana više plod toga što želiš sebe uvjeriti da je Thiem uistinu pronašao taktiku za Rafu, nego što to zaista jeste. Nema adekvatne taktike koju Thiem može upotrijebiti, a usljed koje bi Rafa 'pukao' ili igrao loše zato što je shvatio da je protivnik bolji. Znaš li zašto? Zato što to nije odlika nekoga ko se zove Rafael Nadal, nekoga ko je najveći teniski šampion ikada.

                  Mnogo, i previše, mečeva Nadalovih sam pogledao i otprilike mogu, kao i svi vi, razumjeti kako taj čovjek diše i razmišlja u istim. Mnogo puta sam gledao i njegove loše ulaske u meč i čišćenja koja je znao trpjeti u prvom setu, kada mu protivnik pokazuje da ga može ugroziti i da ga se ne boji. No, ako je Rafa imao dovoljno jak nivo, pronašao bi način da okrene situaciju u svoju korist. Nikada ne bi usljed protivnikove odlične igre pokazao znakove slabosti i zaigrao još lošije, naprotiv.

                  Onda kada je igrao loše, znalo se dešavati da ga protivnici dobijaju u dva ili tri seta. Nekad je to bio Wawrinka, nekad Ferrer, nekad neko treći. Jedino u mečevima protiv Novaka Rafa je mogao igrati dobro, a izgubiti, a to je zato što je Novak jedini igrač protiv kojeg, čak ni na šljaci, nije uvijek sve zavisilo od samog Nadala.

                  Ovdje je moja riječ protiv tvoje, stoga je besmisleno da nastavimo zatezati konopac. Ne slažem se da je Thiem pokazao da može pobijediti odličnog do fenomenalnog Nadala na šljaci, ali je pokazao da može iskoristiti njegov loš dan i rutinski ga savladati. To je, također, podvig koji zaslužuje poštovanje, jer za pobjedu nad bilo kakvim Rafom na šljaci potrebna su određena oružja koja 90% igrača ne posjeduje.

                  Ipak, pošto cijenim tvoj racionalni rezon, a i ne bih želio da se negativno iznenadiš kada, nekad, u bliskoj budućnosti, Rafa rastavi Thiema na proste faktore i činioce pozvat ću te opet da pogledaš njihov prošlogodišnji meč iz Madrida.

                  Ovako, na prvu, mogu ti reći da ćeš primijetiti da Thiemov intenzitet i motiv u pomenutom duelu nije bio ništa slabiji, ništa manji u odnosu na onaj od prije nekoliko dana, niti se njegova taktika išta bitnije razlikovala. Zato, molim te, pogledaj, pa mi daj svoje mišljenje.
                  Last edited by Prle!; 13-05-18, 20:39.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • За победу у тенису треба срећа, да ривалу смета плава шљака, а теби баш супер одговара, да ривалу дува ветар, а теби пирка, да ривалу бије сунце у очи, а ти уживаш, да публика навија само за тебе и титуле само пљуште....
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Prle! View Post
                      @NI
                      Onda kada je igrao loše, znalo se dešavati da ga protivnici dobijaju u dva ili tri seta. Nekad je to bio Wawrinka, nekad Ferrer, nekad neko treći. Jedino u mečevima protiv Novaka Rafa je mogao igrati dobro, a izgubiti, a to je zato što je Novak jedini igrač protiv kojeg, čak ni na šljaci, nije uvijek sve zavisilo od samog Nadala.
                      Vavrinka ga je dobio kad je Nadal bio u losoj formi. Ferer je poslije toliko pokusaja morao jednom ubosti. Ja nesto vidim, ili mi se pricinjva (da parafraziram tebe), sto ti ne vidis.

                      Nadala se moze uciniti nemocnim na tri nacina. Prvi nacin da na brzim podlogama je to lupanje koje probija njegovu odbranu. Iako to teze ide od kada je popravio servis i napad. Drugi nacin je da Rafa je u losijoj formi. Mozda 2 godine u njegovoj karijeri.

                      Treci nacin je da mu se uzme vrijeme na FH strani i onda ga se dotuce BH paralelom. To je Djokovicev recept. Osim Djokovica, uspjesno ga je provodio Fonjini, mozda Nishikori. U prvom redu se to postizalo ranim BH udranjem Nadalovog top spin FH-da. To na primjer Varinka nikada nije uspio da napravi.

                      Thiem je prvi igrac koji je to ostvario jednorucnim BH i to snagom a ne ranim udaranjem. Bila mu je od velike pomoci manja rotacija Nadalovog FH u madridskim uslovima.

                      Da li se meni prividja, pokazace buduci mecevi. Ne mora Thiem da pobijedi ali Nadal mora pokazati znake da uzima u obzir taj problem.

                      Konacno, ako te niko ne ugozava 50 setova ti pocinjes da zaboravljas da se boris.
                      Last edited by NI; 13-05-18, 20:57.

                      Comment


                      • Niko od njih, osim Novaka, nije pokazao da to moze uraditi kada je Nadal u svom elementu.

                        Thiem spada u grupu rijetkih koji su pokazali da mogu dobiti losijeg Nadala, ali koji nisu pokazali da imaju odgovor kada Nadal igra svojim punim intenzitetom.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by Prle! View Post
                            Niko od njih, osim Novaka, nije pokazao da to moze uraditi kada je Nadal u svom elementu.

                            Thiem spada u grupu rijetkih koji su pokazali da mogu dobiti losijeg Nadala, ali koji nisu pokazali da imaju odgovor kada Nadal igra svojim punim intenzitetom.
                            Ako cemo cjepidlaiciti, ni Novak nije pokazao da to moze uraditi protiv apsolutno top Nadala na suhoj sljaci od kada je Rafa postao agresivniji (2012.)

                            Nadal je protiv svih osim Novak favorit na sljaci ako je na 80% svoje snage. Recimo da je 90% u ovom trenutku i da mu Madid uzima 10%. Jos uvije je to pravi ikao ne i top Nadal.

                            Comment


                            • Ne bavim se procentima NI, ali imam oci da vidim kada neko postaje nemoćan usljed protivnikove dobre igre koja mu ne ostavlja rješenja, a kada jednostavno igra loše sam od sebe. Novak je pobijedjivao i losije verzije Rafe, ali je i odlicne verzije dotičnog znao praviti nemoćnim.

                              To od Thiema nisam vidio. Mislim da ce ga jednoručni bekend spriječavati da ikada to bude u stanju. No, ako dokaže da to može prvi ću ovdje doći i reći da sam pogriješio.
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Originally posted by Prle! View Post
                                Ne bavim se procentima NI, ali imam oci da vidim kada neko postaje nemoćan usljed protivnikove dobre igre koja mu ne ostavlja rješenja, a kada jednostavno igra loše sam od sebe. Novak je pobijedjivao i losije verzije Rafe, ali je i odlicne verzije dotičnog znao praviti nemoćnim.

                                To od Thiema nisam vidio. Mislim da ce ga jednoručni bekend spriječavati da ikada to bude u stanju. No, ako dokaže da to može prvi ću ovdje doći i reći da sam pogriješio.
                                Prle!

                                Ti si veliki poznavalac tenisa. I znas da su stvari kompleksnije.

                                1.
                                Znas li zasto je Vavrinka "bezopasan" za Rafu na sljaci? Zato sto mu Rafa topspinom otupi BH. A znas li zasto je super opsan za Novaka? (Mislim da apsolutno top Vavrinka dobija apsolutno top Novaka na sljaci.) Zato sto moze da nadje pravu mjeru razmjena u kojima je dovoljno dubok i dovoljno dobar sa oba krila i agresije kada probija potencijalno Novaka i BH i FH.

                                2.
                                Znas li zasto sam ja nesto vidio ili mi se "pricinilo"? Zato sto je Thiem dominira duge poene.

                                3.
                                Kako je to Thiem postigao? Tako sto je nasao nacin da igra dovoljno duboko i dovoljno jako sa oba krila i pritom dovoljno cesto napada. U svakom slucaju Nadal nije neutralizovao njegov BH svojim top spin FH-dom. A opet Thiem nije to koristio tako sto je odmah napadao.

                                4.
                                Sto je Nadal trebao da napravi? Ima samo jedan odgovor. Da sam ranije napada. Za to prekjucer nije bio spreman.

                                5.
                                Sto ce biti u Rimu? Ne znam. Mozda ce Thiem biti razocaran rezulatuom u danasnjem finalu. Mozda ce Nadal biti supure motivisan da ga pobijedi. Mozda ce presuditi povecana efikasnost Nadalovog FH na nizoj visini.

                                A mozda ce Thiem traziti kompezaciju za danasnji poraz. Mozda ce reca ako mogu jednom mogu i dva puta. A mozda bude kisa sto bi odgovaralo Thiemu.

                                Ali sa nestrpljenjem ocekujem taj mec.

                                Comment

                                Working...
                                X