Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PG. Ryan Arci/Rathan-Mayes, Aron Craft
    SG. Feldin, Lazic, Dobric
    SF. Radanov, Davidovac, Dangubic?
    PF. Djamil, Jankovic, Simanic (sf umjesto dangube)
    C. Thompson, Ojo, Omic

    Od nabrojanih Dangubic i Omic najdalje od tima ali nije nerealno. Vrlo lako moze da se nadomjesti pojacanjima tipa Jelovac pa da Simanic ide na sf/pf.
    Tim koji bi dobar trener uklopio ko od sale jer tu su vam igraci ko lego kockice, ni jedan nije klasa ali u kombinaciji sa ostalima mogu mnogo. Imate odbranu, imate napad sa svake pozicije, mozete da vrtite pik, mozete pop, moze spot up sut moze i kroz kretnju, moze ISO ama komplet za manji budzet od ovogodisnjeg.
    Edit: ako hocete, mogu ponaosob da obrazlozim svakog igraca ali ljudi kojima je namjenjen post su dovoljno kosarkaski pismeni da znaju.
    Aron Craft nije po mom ukusu ali je jasno da takav igrac mora u ovaj tim da odrzava rezultat dok odmaras primarne napadace. Sjajan da puca kontru kad si u defanzivnom modu.
    Last edited by Victor BG; 12-06-18, 08:30.

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      PG. Ryan Arci/Rathan-Mayes, Aron Craft
      SG. Feldin, Lazic, Dobric
      SF. Radanov, Davidovac, Dangubic?
      PF. Djamil, Jankovic, Simanic (sf umjesto dangube)
      C. Thompson, Ojo, Omic

      Od nabrojanih Dangubic i Omic najdalje od tima ali nije nerealno. Vrlo lako moze da se nadomjesti pojacanjima tipa Jelovac pa da Simanic ide na sf/pf.
      Tim koji bi dobar trener uklopio ko od sale jer tu su vam igraci ko lego kockice, ni jedan nije klasa ali u kombinaciji sa ostalima mogu mnogo. Imate odbranu, imate napad sa svake pozicije, mozete da vrtite pik, mozete pop, moze spot up sut moze i kroz kretnju, moze ISO ama komplet za manji budzet od ovogodisnjeg.
      Edit: ako hocete, mogu ponaosob da obrazlozim svakog igraca ali ljudi kojima je namjenjen post su dovoljno kosarkaski pismeni da znaju.
      Aron Craft nije po mom ukusu ali je jasno da takav igrac mora u ovaj tim da odrzava rezultat dok odmaras primarne napadace. Sjajan da puca kontru kad si u defanzivnom modu.
      Ovo ti je tim sa ravno 7 stranaca.Na stranu sto bi 2 morala da otpadnu za presmesnu KLS(posto se tu Omic ne racuna)ali meni ovaj tim ne deluje ni malo jeftino,cak je u rangu ovogodisnjeg budzeta,a ne zaboravi da igramo EC.Sem Ojo-a tu ni jedan stranac ne bi kostao ispod 250.000,a ne zaboravi da samo druga godina Feldinovog ugovora kosta 350.000 i da je za razliku od ove to u celosti na nasem teretu,a da bi produzio Dangubu morao bi da mu platis slicnu cifru
      Last edited by Gudura; 12-06-18, 09:40.

      Comment


      • Znacilo bi, kad bi samo upisao po 2-3 recenice za PG poziciju. Bukvalno mi ni jedan nije poznat. Ima ovde i clanova koji amaterski prate kosarku
        Brzim guglanjem vidim da je Ryan opet "mrtvi belac" ali i sampion 2016
        Aron ima ugovor sa Monakom?

        Comment


        • Ja zapravo ne bih želio da vidim prevelike promjene u rosteru. Neka odu Lesor, Feldin, Filip i Pero. Da se dovede Odžo i Nenadić iz FMP, jedan dobar plej i dva visoka igrača: jedan 4 i jedan 4/5.
          Naravno, uz njih volio bih da vidim trenera koji zna svoj posao. Dosta će zavisiti od tog mogu li Dobrić, Davidovac i Janković zadržati dobru formu kad je najvažnije.
          Last edited by quentin; 12-06-18, 09:51.

          Comment


          • Originally posted by Ivan9 View Post
            Znacilo bi, kad bi samo upisao po 2-3 recenice za PG poziciju. Bukvalno mi ni jedan nije poznat. Ima ovde i clanova koji amaterski prate kosarku
            Brzim guglanjem vidim da je Ryan opet "mrtvi belac" ali i sampion 2016
            Aron ima ugovor sa Monakom?
            Vrati se par stranica nazad, pisano je detaljno o svakom. Tu se nalaze tri igraca, dva nam trebaju i oba mogu da se dovedu za Bjelicinu platu.
            @auentin
            Nenadic je odlican, ali nije neko ko moze da povuce tim kao sto je Zvezda i da igra pod stalnim pritiskom, njemu bi jos godina u FMP sa kljucem u rukama znacila vise, i nama.

            Edit: Ovaj tim kosta 2.230.000€ sa Omicem, bez Dangubica, pod uslovom da Djamil igra za 300k.
            Uz dobre menadzerske pregovore moze da ide i do 2miliona a da ostatak upotrijebis za strucni stab a racunam na budzet od 3.000.000€ brutoza plate odnosno za 650k manji od ovogodisnjeg.
            Last edited by Victor BG; 12-06-18, 10:04.

            Comment


            • Lesor ostaje videćete,odlazi Antic i Kešelj a 99% Ročesti i Feldin

              Comment


              • Originally posted by Ica View Post
                Lesor ostaje videćete,odlazi Antic i Kešelj a 99% Ročesti i Feldin
                Nisam ja toliko protiv toga da Lesor ostane. Ako bude bilo nekog trenera (može i pomoćnog) koji je dobar metodičar i zna da radi sa centrima, Lesor može biti dobar, za nas i odličan igrač. Lesor koji napreduje kroz sezonu, uz Omića i Odža, bila bi fina centarska linija.

                S druge strane, ako Ročesti ode, teško da ćemo biti u stanju da ga zamijenimo na pravi način.

                Comment


                • Originally posted by kankkunen View Post
                  Dodaj i Henry-a iz Tofaša, ostalo možete i sami ...
                  Njega sam ja spominjao na početku ove sezone, nije bez mana, ali dosta zanimljiv igrač.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Pošto verujem da nećemo imati baš puno para u budžetu rado ne bih (i bez tog razloga) produžio saradnju sa Feldinom, Lesorom, Jovanovićem, Roč 99,99% neće potpisati noi ugovor a ni Fića. Ako bi uspeli zadržati Omića, Dangubu te Jankovića, Dobrića, Davidovca i Lazu - puna kapa i na to dodati Krafta kao pleja (ako može i hoće jer smo i mi sada EC tim)ili ovu dvojicu forumskih skauta kandidata...pa da tražimo ostatak.
                    Feldin je preskup za nas, 450 K je mnogo za njega.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      PG. Ryan Arci/Rathan-Mayes, Aron Craft
                      SG. Feldin, Lazic, Dobric
                      SF. Radanov, Davidovac, Dangubic?
                      PF. Djamil, Jankovic, Simanic (sf umjesto dangube)
                      C. Thompson, Ojo, Omic

                      Od nabrojanih Dangubic i Omic najdalje od tima ali nije nerealno. Vrlo lako moze da se nadomjesti pojacanjima tipa Jelovac pa da Simanic ide na sf/pf.
                      Tim koji bi dobar trener uklopio ko od sale jer tu su vam igraci ko lego kockice, ni jedan nije klasa ali u kombinaciji sa ostalima mogu mnogo. Imate odbranu, imate napad sa svake pozicije, mozete da vrtite pik, mozete pop, moze spot up sut moze i kroz kretnju, moze ISO ama komplet za manji budzet od ovogodisnjeg.
                      Edit: ako hocete, mogu ponaosob da obrazlozim svakog igraca ali ljudi kojima je namjenjen post su dovoljno kosarkaski pismeni da znaju.
                      Aron Craft nije po mom ukusu ali je jasno da takav igrac mora u ovaj tim da odrzava rezultat dok odmaras primarne napadace. Sjajan da puca kontru kad si u defanzivnom modu.
                      Moze ovako nesto. S tim sto bih isao da jedan od ova 3 centra bude mobilniji. Ojo i Omic su klasicni bruiseri, tako da bi ovaj treci trebao da bude drugaciji centar. Mozda cak koristiti Djamila i kao centra, sto on moze da igra a da se dovede jedno atletsko krilo 3/4.

                      Evo nekog pregleda po cenama:

                      PG Ryan Arci ili RathanMayes se mogu potpisati za oko 200k po sezoni. Craft vec za 300-350k. Tu bi craft morao da starta. Ako gledamo kombinaciju pleja koji bi nam odgovarao, bolje Ryan Arci... onda bi se on i Craft lepo dopunjavali. Znaci na toj poziciji nam treba 500-550k
                      SG - Lazic tu mora da bude treci u rotaciji ako ostaje Feldeine. Feldeine 350k, Lazic 150k i Dobric nek bude na 100k (mozda nesto manje ali da zaokruzimo). 600k na toj poziciji ukupno.
                      SF - Radanov mora na dno rotacije. Dangubic ako ostaje bice to 300k ugovor. Davidovac i Radanov po 80k da ga zaokruzimo. Ukupno oko 460k na toj poziciji.
                      PF - Djamil je ce biti izmedju 300-400k procena, pogotovu posle Kine. Jankovic je 200k u drugoj sezoni bese?, Simanic je 180k. Ta pozicija je 680k - 780k.
                      C - Thompson na celu sezonu ce sigurno biti 250k+. Ojo nek bude za sicu oko 100k. Omic nema sanse da potpise bez 300k. To je 650k+ na toj poziciji.

                      Ako sve pogledamo, onda je to negde izmedju 2.9 milki i 3.2 milki. A to bi vec bio maltene budzet kao za EL sezonu. Sa takvim budzetom i rosterom bi mogli da se borimo realno da idemo nazad u EL, i osvajamo EL.

                      Evo ja bih predlozio nesto malo jeftiniju varijantu.

                      PG Aaron Craft 300-350k, G League Play do 150k = 450-500k
                      SG Ognjen Dobric 100k, Nenadic 100k, Kombo do 150k = 350k
                      SF Scoring Krilo/3&D do 250k, Davidovac 80k, Radanov 80k = 410k
                      PF Djamil 300k, Jankovic 200k?, Atletsko Krilo 150k G League = 650k
                      C Omic 300k, Ojo 100k = 400k

                      To bi bilo oko 2.2-2.3 miliona.

                      Isao bih sa dva klasicna centra, i koristio Djamila ili takav profil za laznu peticu i small ball. Davidovac isto da se koristi kao small ball 4ka, kao i to atletsko krilo. Dobijes defanzivno mnogo fleksibilnosti a imas i sut sa svih pozicija, i puno nacina da poentiras. Naravno prethodni roster je nabrijaniji ali ovaj ima neki upside i moze da udje recimo u budzet total oko 3 i nesto milke.

                      Comment


                      • Kraft po meni moze doci ali ne kao prvi plej, po meni on nema taj kvalitet ali ta uloga iz Monaka moze biti dobra, posto nemamo te pare, bar za sada, od toga nema nista.

                        Dangubu po meni tesko da ceo zadrzati, pre Rocestija ili Feldina..Posto Misko se trudi da ga utopi u Podgoricu bas se onako trudi. Trudice se i za druge, imao je rastuci ugovor, prosto ne verujem da bi potpisao neki novi ugovor, za iste pare sto je i za nas skupo, a za vece da ne pricem.....

                        stranac, Fica Covic

                        Nenadic, Dobric, Lazic

                        Davidovac, Radanov

                        Simanic, Jankovic

                        Ojo Jovanovic, Ristic...

                        To vam je neka realnost ako ostane NC....

                        Malo se salim ali nije daleko od istine...

                        Za sve timove bi napravio timove i skauting ali za CZ je stvarno tesko..Posto ne znam kakve mabicije i koliko para ce imati klub. I koji program ce biti ovog tima. Za borbu za EL, treba nam 3m ili 2.5m ali sa strasnim skautingom....sto mi u principu nemamo...

                        Kada bih birao nekog to bi bi bila goila igraca koju mozes dovesti za fine pare, ali mi to nemamo ili bar ne znam da li imamo..

                        Prvo bih pikirao Sutona i Okoba iz Orteza, Suton Trento..Iz Ludwisburga Valkup na mesto pleja i Kuk na mestu 2-3 strasni igraci i ispod radara..Cak i Gabe York iz Bayreutha...

                        N amesto centra Falla iz Lemana bez sumnje oma..cak i Skrab je dobar ili odlican ,slican ovom Baterfildu iz Albe..pure suter..cak i Dzulijan Wright deluje odlicno iz Reggio..Takodje mozda bi valjalo pojuriti i Ndura iz Uniksa, koji je imao uzasnu sezonu, i cena ce mu pasti...uz naravno iz tog tima Kolom i Edzim koji mi se svidjaju...

                        Ide prica da ce nesto od toga pokupiti buducnost ali ne znam koga tacno....

                        Ima ljudi, ima igraca...samo trebaju pare ,skauting i trener...mi trenutno nemamo nista od toga..

                        Okobo( Valkup), Peno, Radanov
                        Nenadic, Dobric,Kuk( Skrab)
                        Davidovac, Suton
                        Jankovic, Simanic, Ndur
                        Ojo( Fall), Ristic, Dzulijan Wright..
                        Last edited by LosmiSK; 12-06-18, 11:04.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Sve je ovo lepo sklapa se tim za sledecu sezonu ali zaboravljate jednu vaznu stvar kuj ce ove momke da trenira valjda prvo trener pa igraci.
                          Po meni bi mozda Peras bio dobro resenje al zivi bili pa vidjeli.

                          Comment


                          • Pisaj me ovde odmah ako ne bi uzeli ABA..Mozemo izbaciti Simanu da ustedimo lovu 2.5m mislim d abi stalo najgore kao ove godine...itd..ali tanko nesto je bas mracno i dobro..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Pisaj me ovde odmah ako ne bi uzeli ABA..Mozemo izbaciti Simanu da ustedimo lovu 2.5m mislim d abi stalo najgore kao ove godine...itd..ali tanko nesto je bas mracno i dobro..
                              Evo ja bih mogao da se kladim da ABA ne bi uzeli sa predlozenim timom. Opet tu ima dobrih igraca i tvojih favorita ali sama kompozicija rostera je problematicna. Ne mozes samo da nabijes igrace koji ti se svidjaju

                              Comment


                              • Prosetali bi se kroz ABA ligu, znam da je ovo nemoguce, sta vise i vise od toga..Moze se izbaciti Wright..ne treba nam ovde..Moze i Apic, da bude jeftinije jos...Defanzivno ovaj tim je premocan,, atletski prejak, ne bi imali sut, ali bi drzali ABA ligu ispod 70 poena ko iz picke...ali bukvalno...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X