Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Deon Thompson, bogotac za nase prilike i mogucnosti. Nemoj se zajebavamo ljudi. Najskolovaniji igrac u reketu, mid range, ove sezone 41% s 3p, low post odlican, p&r savrsen samo mu daj Crafta pa ces vidjeti masinu. Pravi blokove,pravovremeno se otvara i ima pregled igre za pas na krilo ako pik ne prodje, bolje nema za nas.
    Recimo duo on i Jankovic je za mene perfekcija! Naravno za ovaj nivo koji mi igramo sledece godine. Doduse treba videti kako smo se rastali Covek je bio ovde, kad su kasnile i plate i sve. Da li bi hteo nazad?

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Evo neka varijanta Williams-Gossa za ovu godinu.

      Trae Bell-Hayness - PG sa Vermonta. Po mnogo cemu lici na Gossa. Nije klinac, sad ce 23, i odigrao je punih 4 sezona na koledzu i svake godine napredovao. Zadnje dve je odigrao bas dobro, bio dva puta All-American, dva puta America East Player of the Year. Ima odlican all around skillset u napadu, pogadja spolja, unutra, flouteri, midrange. Dobar ball handler i razigravac. Kao i Goss nema NBA-level prvi korak da bi mogao tamo da igra. Malo je sitniji, a posto nije cudo od atlete, tamo bi i defanzivno dosta patio. Eto recimo on moze da bude odlican prospect za drugog pleja na vise godina da se potpise. A prvi da bude neki Craft i sl.

      Deklarisao se za draft ali ce 99% biti van NBA rostera, tj. mozda i bude draftovan kasno u drugoj ali nece biti prostora za njega na NBA rosteru kao i za Gossa. Najverovatnije undrafted. Ja bih ga uzeo pre nego sto ode u G-League. E da, Kanadjanin je

      Onaj batica Jevon Carter, vidim da je projektovan od 40-50 mesta na draftu.
      On bi bio bas boom igrac.
      Mislim da bi vec naredne sezone mogao da explodira u nekom EK timu u evropi.

      Comment


      • Originally posted by Guthrie View Post
        Onaj batica Jevon Carter, vidim da je projektovan od 40-50 mesta na draftu.
        On bi bio bas boom igrac.
        Mislim da bi vec naredne sezone mogao da explodira u nekom EK timu u evropi.
        Bilo tako, ali mu je strasno skocio draft stock. I sad se vec prica o tome da ce biti First rounder i kandidat da bude backup plej u ekipama kojima treba defanzivni specijalista. Mislim da bez obzira na njegov draft position, da on zbog defanzive koja ga je proslavila u startu ce dobiti roster spot negde. To znaci da ne bi mogao odmah u Evropu. E sada ako za sezonu dve tamo ne uspe da se izbori za lebac, onda ce krenuti ka Evropi i Kini.

        Svakako Jevon Carter moze lagano i starter da nam bude...

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Recimo duo on i Jankovic je za mene perfekcija! Naravno za ovaj nivo koji mi igramo sledece godine. Doduse treba videti kako smo se rastali Covek je bio ovde, kad su kasnile i plate i sve. Da li bi hteo nazad?
          Slazem se, 2 potpuno razlicite cetvorke.
          Steta sto Dion nije dobijao kod Radonje minute na poziciji 4, bio bi dosta ucinkovitiji.
          Uz to, eto i igraca koji nam moze koristiti i kao small ball petica, uz to odlican pick igrac.
          Mislim da mu je zvezda ostala u lepom secanju, a to se vidi i po njegovim tweetovima.
          Po svemu sudeci, i dalje nas prati.

          Comment


          • BTW, postoji ogromna verovatnoca da Plaza napusta Unicaju i trazi novi izazov. Nazalost dva favorita odavde se pominju kao potencijalni treneri, Ibon Navarro i Sasa Obradovic...

            Comment


            • Manny, sta mislis o Pustovyi-u iz Obradoira?
              Koliko znam, kada je trazen centar oko nove godine, on je takodje bio skautiran.

              Comment


              • Olimpija ne staje izgleda. Prica se da ce potpisati na visegodisnji ugovor Melvyn Govindy-a iz Cholet-a. Sirovina od koje moze da bude nesto. 216cm, dobro se krece ali ne koristi visinu i snagu adekvatno. Moze da spusti loptu na parket takodje. Prilicno nemaran sa loptom, i tvrde ruke na prijemu lopte.

                Comment


                • Ma dzaba sad pisati pojedinacno o igracima kad sve koje mi mozemo kupiti dosta zavise od saigraca i sistema u kom igraju.
                  Nemamo mi kesh da platimo siguricu koja ce ti dostaviti ulozeno. Mora se potrositi malo vise vremena na odabir trenera, tu ne zaliti pare, pa onda izabrati dobar tim, pitbulove koji su zeljni dokazivanja, uklopiti da mogu dobro da saradjuju na terenu, kao mozaik da sklapas, jedan drugog da dopunjuju...

                  Comment


                  • Originally posted by Guthrie View Post
                    Manny, sta mislis o Pustovyi-u iz Obradoira?
                    Koliko znam, kada je trazen centar oko nove godine, on je takodje bio skautiran.
                    Kao defanzivno sidro moze. Late bloomer je on, i dosta kasno je uspeo u seniorskoj kosarci da bude relevantan. Sad ima 25, ojacao mnogo zadnje dve godine u Spaniji i iza njega najbolja sezona u karijeri. Odlican rim protector, i mogao bi da nam da ono sto nam je davao Kuzmic u tom pogledu. Ali imaj u vidu da nije ni izbliza tako snazan. Bolje izvodi bacanja (skoro 80%), sto je super za sidrasa, ali nema neku raznovrsnu napadacku igru. Solidno moze da ozida. Iako je 218cm, dobro se krece i moze da skupi pick. Ako ti je on prvi centar, onda drugi mora da bude drugaciji profil igraca.

                    S njim je glavni problem je sto je Crna Rupa, tj. kad ode lopta na njega ne izlazi napolje vise. Bas koci protok lopte i na tome mora mnogo da radi. Tako da ne moze da bude efikasan sa kapice da razigrava cuttere, i da otvori prostor za neku kombinatoriku. Otprilike kad ode dole lopta, spremas se da branis kontru ili ofanzivni skok guras. Takodje mora da napreduje kao roller iz PnR. Sa tom visinom i duzinom ruku, morao bi mnogo bolje da pakuje. Nema prirodan rebounderski instikt, ali je napredovao mnogo zadnjih par godina pa je sada dobar skakac.

                    Comment


                    • Danguba moze ostati samo u nekim vlaznim snovima a isto tako i Omic..Jednostavno nema EL, sta mi mozemo punditi Dangubicu sad posle ovoliko godina da je bolje nego ili bar isto kao ranije...Omic ce sigurno imati EL ponude, jedino ako nesto nabrije pa ostane. Meni je tu da ostane Rocesti pre, posto ne znam bas kakave ce ponude imati od ozbiljnijih timova, eventualno ako ga neki turci preplate. Prva osnova je trener po meni bar..i to hitno pa da on onda vidi sta moze uraditi i kakav je tip trenera...itd..ali sacekajmo prvo taj 18 Jun...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment




                      • Neverovatan suter.
                        Pogadja bukvalno sve uz zastrasujuce procente.
                        Ovoga na visegodisnji, bombonica.

                        Comment


                        • Originally posted by Guthrie View Post


                          Neverovatan suter.
                          Pogadja bukvalno sve uz zastrasujuce procente.
                          Ovoga na visegodisnji, bombonica.
                          Tek sledece sezone. Povukao se ove godine sa drafta, i ostaje na Woffordu jos jednu sezonu. Tako da moraces da sacekas. On ti je poor-man's Jimmer Fredette

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Tek sledece sezone. Povukao se ove godine sa drafta, i ostaje na Woffordu jos jednu sezonu. Tako da moraces da sacekas. On ti je poor-man's Jimmer Fredette
                            Da da, Fredette...
                            Odlicno poredjenje.
                            Na tog coveka sam zaboravio potpuno, propo u Kini...

                            Comment


                            • Mi ako ove stavke ne ispunimo ove godine gotovi smo, omica bih ostavio, ali onda nam je potreban neko kao cirbes, cetvorka slicna mileru i simonovicu, i jedan bek koji ce biti dobar skorer uz lazu koji je susta suprotnost...ja kada bi nas tim izgledao ovako ove sezone bih bio najsrecniji omic, cirbes, ristic, miler, jankovic, danga, dobric, (neko tipa djenka),lazic, plej i tejlor...potposujem setnju kroz aba ligu

                              Comment


                              • Originally posted by Czbg9 View Post
                                Mi ako ove stavke ne ispunimo ove godine gotovi smo, omica bih ostavio, ali onda nam je potreban neko kao cirbes, cetvorka slicna mileru i simonovicu, i jedan bek koji ce biti dobar skorer uz lazu koji je susta suprotnost...ja kada bi nas tim izgledao ovako ove sezone bih bio najsrecniji omic, cirbes, ristic, miler, jankovic, danga, dobric, (neko tipa djenka),lazic, plej i tejlor...potposujem setnju kroz aba ligu
                                Ovo je za top4 Ec,ali košta 5 mil tako da . . .

                                Comment

                                Working...
                                X