Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Treba da vas bude obojicu sramota sta pisete. To su igraci cija cena je ispod onoga sto mi placamo strancima zadnjih par sezona. Da je neko pomenuo ovu dvojicu kao potencijalna pojacanja pre 6 meseci, ovde bi bilo ismevanja, prica o Evrokupu i sl. Sad su to licence, treci u Evropi.

    Nema to veze ni sa A licencom ni sa nasim parama. Neko tamo radi scouting, ima sportskog direktora koji radi svoj posao. Zalgiris takodje ne zna sta ce biti sa Sarasom, ali klub uvek ide dalje.



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Potpis

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Potpuno se slazem sa Manny. Mi igramo EC i to je Djordi vise puta naglasio, jedino da je istetovirao preko celih ledja Zvezda igra EC..Ne moze covek da kaze bukvalno zato sto je na Buducnosti da sazida 1k stepenica i da postavi jos 5-6 direktora, ako neko misli da je to problem za Buducnost taj apsolutno je ziveo na Marsu zadnjih 20 -30 godina..

      Grigonis i Valkup imaju strasne sezone iz sebe, cak sam Valkupa hteo da napisem ovde, a nesto kontao belac iz nemacke lige, ne bi ga nasi uzeli ni za EC...To je tako jednostavno..kako je Manny napisao..ceka se Misko i da kaze sta ima na lageru i to dovoljno gori kako se radi kod nas...

      Dva strasna igraca su to, imali su odlicne sezone u dva odlicna sistema iz nemacke lige, samo mi malo cudno da su ih resili a oni igraju jos 1/2 nemacke lige, posebno Alba,sa solidnim sansama i da uzmu nemacku ligu, pa da igraju EL...sanse im nisu male uopste u finalu...

      Ima u Ludwisburgu jos dobrih igraca i u Albi da ne pricam Siva i Baterfild, pa i Sikma u Ludwiju Evans i Kuk pored Valkupa...

      Meni jos neverovatno da se neko nada EL..tipa PAO nece IGRATI EL...Buducnost nece sagraditi 1k stepnica...ili jos najjace Dacka nece igrati zato sto je Dogus sponzor oba tima u EL...ne mogu da nakrpe bez Dogusa 4-5m zvezdinog budzeta

      Ova dva igraca su bukvalno savrsena za sistem Zalgirisa...
      Ono sto je najsmesnije je ta prica, mozda Buducnost nece da igra EL Naravno da ce igrati, Djordi opet im pozeleo dobrodoslicu. Nije proslo nedelju dana od finala, oni vec poceli radove i sl.

      I sve to da ostavimo po strani koja je razlika u pristupu izgradnje rostera u ove dve situacije:

      - Igras Evrokup - Pravis ekipu gde moras da osvojis ABA gde imas Evroligasa Buducnost sa dobrim budzetom i pojacanjima. Vec te jednom izuli iz gaca, sa smesnim budzetom u odnosu na tvoj.
      - Igras Evroligu - Pravis ekipu gde moras da osvojis ABA gde imas Evrokup ekipu Buducnost sta dobrim budzetom i pojacanjima. Vec te jednom izuli iz gaca, sa smesnim budzetom u odnosu na tvoj.

      U oba slucaja roster bi morao da ti bude maltene identican. U nezgodnoj si situaciji u ABA ligi gde Buducnost ima kontinuitet sa rosterom i trenerom, plus se ozbiljno pojacava. Plus te trener njihov par godina terorise sa inferiornim rosterima. Evrokupu bi morao da grizes da ga osvojis, tako da ne smes da se sprdas jer ako puknes ABA to ti jedina nada za EL.

      Kako god da okrenes, mora da se pravi jak roster za sledecu sezonu, nevazno da li se Dekkardova bajka ostvari ili ne. Ali na tome mora da se radi, a ne da se okrene telefon i neko ti isporuci listu igraca za tebe.
      Last edited by MannyCalavera; 24-05-18, 10:50.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Potpis
        Prstom.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Prstom.
          Ajmo yellow card. Pripazi sta pises...

          Comment


          • Ja ne mogu da shvatim da nase ekipe nemaju jasnu strategiju za narednih nekoliko godina unaprijed bez obzira na finansiska sredstva. Strategiju u smislu kontrolisanog rizika u najvaznijim principima na kojima klub pociva. ja da imam klub ili da sam neki faktor u klubu pratio bih 100 igraca. Pratio bih njihov razvoj, karakter...svaki detalj.

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Hhahahhaha. Presmesno. Ajde pogledaj roster Zalgirisa i igrace koji su doveli zadnje 2 sezone, i gde su igrali:

              - Pangos - Gran Canaria - Eurocup
              - Aaron White - Zenit - Eurocup
              - Brandon Davis - Monaco - FIBA Liga Sampiona
              - Axel Toupane - G-League USA
              - Brock Motum - Adelaide 36ers
              - Leo Westermann - Limoges - Eurocup
              - Augusto Lima - Loan iz Reala
              - Vasa Micic - Tofas - nije igrao Evropu.

              Dakle to su potezi uprave i sportskog direktora u zadnje 2 godine. Tako to izgleda kad neko zna sta hoce.

              Drugo sramota je pricati o tome gde se takmicimo. Minimum Eurocup, to se znalo i pre pocetka ove sezone. Ako ti nisi radio nista cele sezone i cekas da vidis sta ce biti, prelazak na bocanje je neminovan. To sto ti mislis da mi mozemo i dalje da igramo Evroligu je bolest nazalost. Sta je sledece, ici ces da miniras radove na Moraci???
              Nisam rekao da EL igrači ne mogu da igraju EC, nego vice versa. Dakle, da raščlanimo:
              - Vasa Micić, igrao EL u Bajernu i Crvenoj Zvezdi u sezonama 14/15 i 15/16
              - Axel Toupane, igrao EL u Strazburu u sezoni 13/14
              - Leo Westermann, igrao EL u Partizanu u sezonama 12/13 i 13/14
              - Augusto Lima, igrao EL u Unikahi i Real Madridu u sezonama 09/10, 10/11, 11/12, 12/13, 15/16

              Znači, većina nabrojanih su sa EL pedigreom. Ovi koji su dovedeni iz slabijih liga bili su perspektivni, mladi igrači iz slabijih takmičenja koji su nadograđivani na jaku bazu EL igrača koja je već postojala u klubu.
              Last edited by dekkard; 24-05-18, 11:09.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                Ja ne mogu da shvatim da nase ekipe nemaju jasnu strategiju za narednih nekoliko godina unaprijed bez obzira na finansiska sredstva. Strategiju u smislu kontrolisanog rizika u najvaznijim principima na kojima klub pociva. ja da imam klub ili da sam neki faktor u klubu pratio bih 100 igraca. Pratio bih njihov razvoj, karakter...svaki detalj.
                Upravo tako. I to zavisi od pristupa a ne od finansija. Imas mali budzet, OK dovesces igraca za 70k eura. Imas srednji za 200k. itd Ali ti sve te igrace moras da pratis i da znas sta ti treba za tvoj sistem a sta ne. I onda sta god da se desi sa finansijama koje su turbulentne, imas resenje u tim finansijskim okvirima. A ne da cekas da Misko pouvaljuje za masne pare neke igrace, a ono sto ostane e to ajmo da kombinujemo nesto. Pa jedno 2 nedelje buva po novinama kako stize "Zver, Bomba...". I onda dobijes Bjelicu za 400k po sezoni

                Comment


                • Manny to je sve jasno...o kosarkaskim potezima je suvisno pisati..Ljudima je normlano ovde sve sto u prinicpu nije normalno..Eto koliko pisu, nema love, dugovi, los trener i da ne nabrajam razna sranja...a za sve to niko nije kriv...Covic legenda..nemoj slucajno na njega..ikona nase drzave i sporta..

                  On nema apsolutno nikakav pritisak..da npr bilo koji predsednik kaze..ko hoce da dodje neka dodje ko nece ne mora a pritom ne daje nista od novca klubu, sta vise...bio bi najuren u 24 sata...

                  Da se ne ponavljam sto puta...Mislim da nismo zasluzili EL nikako, ne ove godine, nego vise nikada da je igramo sa ovakvim razmisljanjem..

                  Evo kako se uradio zaokret u kosarci i ko je zasluzan za evropsku Zvezdu...deo intervjua Ninkovica...

                  Откуд Ви у кошарци, ако можемо и то да питамо?

                  - То је занимљива прича. Ако се сећате, ФМП није успео да избори место у регионалној лиги на крају сезоне 2009/10, Небојши Човићу је тада свега било преко главе и чак је размишљао да батали кошарку. Мојој супрузи и ташти то није било право, зашто након толиких година улагања у кошарку и изградњу клуба све бацити у воду, и на крају су замолиле Небојшу да у крајњем случају препусти мени вођење ФМП-а. Ја сам недуго након тога именовао Давора Ристовића за директора, окренули смо се јефтинијој и талентованој екипи са намером да не оптеретимо пословање, а опет се вратимо у АБА лигу. После две године смо у томе успели, у исто време је и Звезда изгубила место и била на прагу гашења, па се опет појавила прича о сарадњи Звезде и ФМП-а, где су оба клуба имала оно што онај други клуб нема, и... ево нас овде.

                  Dalje bilo sta pisati za nas klub je ono..
                  Last edited by LosmiSK; 24-05-18, 11:20.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Nisam rekao da EL igrači ne mogu da igraju EC, nego vice versa. Dakle, da raščlanimo:
                    - Vasa Micić, igrao EL u Bajernu i Crvenoj Zvezdi u sezonama 14/15 i 15/16
                    - Axel Toupane, igrao EL u Strazburu u sezoni 13/14
                    - Leo Westermann, igrao EL u Partizanu u sezonama 12/13 i 13/14
                    - Augusto Lima, igrao EL u Unikahi i Real Madridu u sezonama 09/10, 10/11, 11/12, 12/13, 15/16

                    Znači, većina nabrojanih su sa EL pedigreom. Ovi koji su dovedeni iz slabijih liga bili su perspektivni, mladi igrači iz slabijih takmičenja koji su nadograđivani na jaku bazu EL igrača koja je već postojala u klubu.
                    Idi procitaj lepo post sta si napisao, nemoj da vrdas sad tu. Naravno da mogu da igraju isti igraci i EL i EK. Individualni kvalitet igraca nije povezan sa tim gde igra. Imas koliko hoces odlicnih igraca u Evrokupu koji bi u 90% EL ekipa bili bolje resenje nego ono sto trenutno imaju na rosteru.

                    I to koje takmicenje igra neka ekipa zavisi od timskog uspeha, a ne individualnog kvaliteta igraca. Tvojom logikom, roster Makabija pre dve godine koji je pogubio sve sto moze da se izgubi i u EL i u domacem prvenstvu, moze da igra EK, jer su to igraci koji su igrali EL. A tamo imas likove koji i u ABA pitanje dal bi bili relevantni.

                    Vreme je da se prestane sa pricom da razlika izmedju EK i EL je kao izmedju EL i NBA. Rezultati EL ekipa u njihovim direktnim duelima i takmicenjima takodje pokazuju to. Da u EK ima ekipa koje su za nakantavanje ali tu ima dosta ekipa koje bi se lepo nosile u EL sa svima. Cak ima i u FIBA Ligi Sampiona kandidata.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Idi procitaj lepo post sta si napisao, nemoj da vrdas sad tu. Naravno da mogu da igraju isti igraci i EL i EK. Individualni kvalitet igraca nije povezan sa tim gde igra. Imas koliko hoces odlicnih igraca u Evrokupu koji bi u 90% EL ekipa bili bolje resenje nego ono sto trenutno imaju na rosteru.

                      I to koje takmicenje igra neka ekipa zavisi od timskog uspeha, a ne individualnog kvaliteta igraca. Tvojom logikom, roster Makabija pre dve godine koji je pogubio sve sto moze da se izgubi i u EL i u domacem prvenstvu, moze da igra EK, jer su to igraci koji su igrali EL. A tamo imas likove koji i u ABA pitanje dal bi bili relevantni.

                      Vreme je da se prestane sa pricom da razlika izmedju EK i EL je kao izmedju EL i NBA. Rezultati EL ekipa u njihovim direktnim duelima i takmicenjima takodje pokazuju to. Da u EK ima ekipa koje su za nakantavanje ali tu ima dosta ekipa koje bi se lepo nosile u EL sa svima. Cak ima i u FIBA Ligi Sampiona kandidata.
                      Mogu samo da se ne složim, ali nema veze što se ja ne slažem, dovoljno je pogledati modus operandi EL klubova, za kakve igrače se odlučuju i svako za sebe neka izvuče zaključak.
                      Postoji razlika u kvalitetu između FCL i EC, naravno u korist EC, a još je veća kvalitativna razlika između EC i EL. O NBA tek ne treba trošiti reči.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Prstom.
                        3000 za tebe
                        Kad god mislim da ne mozes gore demantujes me.

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          3000 za tebe
                          Kad god mislim da ne mozes gore demantujes me.
                          Izvod iz Pravilnika:

                          3.Način pisanja i postavljanja poruka


                          3.5 Nije poželjno objavljivati poruke bez smisla koje nemaju nekakav konkretan sadržaj kao što su: "Slažem se", "I ja", "Da", "Ne", "Hvala", "+1", kao i objavljivati poruke koje imaju samo smajlije. Ovo se naravno ne odnosi na off topic teme.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Izvod iz Pravilnika:

                            3.Način pisanja i postavljanja poruka


                            3.5 Nije poželjno objavljivati poruke bez smisla koje nemaju nekakav konkretan sadržaj kao što su: "Slažem se", "I ja", "Da", "Ne", "Hvala", "+1", kao i objavljivati poruke koje imaju samo smajlije. Ovo se naravno ne odnosi na off topic teme.
                            Lepo sam te upozorio da prekines sa provokacijama i svadjama po forumu. Prvi si poceo, trebao sam da ti zalepim ban jos kad si napisao komentar za prst. Ali dobro evo nedelju dana hladjenja. Takodje proci cu ti ceo ban history i onda ces dobiti i procenu za sledeci ban ako nastavis.

                            Za sada 7 dana hladjenja

                            Comment


                            • Slusam neku izjavu Klipe juce.
                              Na pitanje o Odzu kaze da se radi o velikom radniku ili kako rece ,,On trenira najbolje na svetu,, i tako se ponasa.
                              Ocekuje ga u Zvezdi.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Lepo sam te upozorio da prekines sa provokacijama i svadjama po forumu. Prvi si poceo, trebao sam da ti zalepim ban jos kad si napisao komentar za prst. Ali dobro evo nedelju dana hladjenja. Takodje proci cu ti ceo ban history i onda ces dobiti i procenu za sledeci ban ako nastavis.

                                Za sada 7 dana hladjenja
                                Ako moze do poendeljka..propustio covek sve finalne serije
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X