Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Igrac kvaliteta Covica nikad ne bi bio doveden u ovaj tim Zvezde.
    Samim tim jasno je da je Covic junior u Zvezdi jer mu je tatko predsesnik.

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Miki, poenta je što meni smeta prodavanje muda za bubrege i jebanje u zdrav mozak u bilo kojoj sferi života. Ako dobacuješ do poente.
      Nastavljaš sa nipodaštavanjem sagovornika ...tako da ne bih nastavljao sa tobom bilo kakvu komunikaciju . Uživaj na balkonu , pljuckaj i morališi ako ti je tako lakše

      Comment


      • Ja sam stvarno i iskreno vjerovao da Filip kao igrac nije nasao klub (odnosno da ce u FMP) i da je tu samo da na pripremama imamo dva pleja dok ne iskoci neka povoljna kombinacija za nas. Zasto sam bio naivan, pa vodeci se cisto kosarkaskim motivima, decko apsolutno nema vecinu potrebnih elemenata da bi igrao bekupa u CZV. To ce biti iskljucivo Tomiceva greska ako popusi pricu da smo u minusu, para nema, dobar je nema bolje...
        Ja cu svakako otici da gledam ovaj tim jer kosarku obozavam a Zvezdu jos vise, samo nisam srecan jer me napravise naivcem a to nikad nisam bio.

        Comment


        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
          A da je kojim slučajem odličan igrač , da li bi onda smetao nepotizam ? Pravi se haos , pomalo bez potrebe se sve svajulje na Filipa ...zato sam i pisao da bi ako se ovako nastavi , NČ trebao da ode. Ovako možemo da sumnjamo i Tomića jer kakav je to trener ako mu senior Čović stavlja juniora u tim
          Da je odličan igrač nepotizma ne bi ni bilo, to (nepotizam) se dešava samo kada nekog favorizuješ po rođačkoj liniji uprkoss njegovom nekvalitetu.
          Za zadnji deo rečenice si u pravu, ako mu natura Juniora i on pristaje (ne vidim kvalitet zbog koga bi Juniora favorizovao na uštrb recimo Uskokovića ili Pota) slabu će karijeru da napravi ovde.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by blek hils View Post
            Нажалост оно што ти хоћеш да кажеш а никако да кажеш је да ниште не ваља зато што је Небојша Човић и даље ту. Ово што си написао у најкраћем је најобичнија флоскула. Само да си помислио на то колико је коштао прошлогодишњи тим и колико би тај исти тим коштао ове у којој играмо ЕК не би ни писао ово што си писао. А да не улазимо у сваку појединачну флоскулу, где видимо да сад проблематизујеш и Радичевићев одлазак. На таквим се стварима у принципу види колико је неко искрен кад пише а колико жели да се прави стручњак који за разлику од свих у клуби ето само размишља нормално и разумно.
            Разумем ја стварно ту аверзију према Човићу, али онда брате као Лошми будеш искрен па удри. Не овако - арамани, ово-оно...
            Sta je najobicnija floskula? Da smo promenili 11 igraca u odnosu na proslu sezonu? Jel' to istina, ili sam slagao? Da je menjanje kompletnog tima i strucnog staba svojstveno samo klubovima bez ikakve vizije i dugorocnog plana, za sta sam dao i primere? Ti smatras da je to pozitivno, da je kontinuitet u kosarci nebitan? Ili ti je sasvim dovoljan kontinuitet to sto je voljeni Nebojsa jos uvek tu?

            Da, naravno da "problematizujem'' cak i slucaj Radicevic. Jer je decko potpisan na trogodisnji ugovor, a otpusten posle 18 utakmica. Sta je greska, to sto je uopste potpisan, ili to sto nije bilo vise strpljenja za njega? I ko je tu tacno pogresio, ja koji se pravim strucnjak po internetu, ili svi ti pravi strucnjaci koji rade u klubu? Uzgred, kada kazes "svi u klubu", na koga tacno mislis? Na voljenog Nebojsu i koga jos? Posto je trener koji je postavljen proslog leta smenjen pre kraja sezone, sportskog direktora imamo samo na papiru, skauting nemamo ni na papiru... Ko cini taj trust kosarkaskih mozgova, cije je znanje toliko neupitno, da forumasi ne bi smeli da preispituju njihove odluke?

            Dusan Alimpijevic je potpisan na tri godine, kao i Nikola Radicevic, Mathias Lessort, Stefan Jankovic, Nikola Jovanovic i Dylan Ennis. Marko Keselj je potpisan na dve godine, kao i James Feldeine i Branko Lazic. Na ugovore do kraja sezone su potpisani Pero Antic, Taylor Rochestie, Alen Omic i Filip Covic. Koliko je tu ukupno bilo dobrih poteza, a koliko je bilo promasaja? Ko snosi odgovornost za to sto od navedenih 13 imena, cak 10 nisu vise tu, a medju tom trojicom koji su ostali su Marko Keselj i Filip Covic? Ako su Rochestie, Omic i Feldeine bili preskupi da bi ih zadrzali, sta je sa ostalima? Zbog cega niko od "dugorocnih resenja" nije prodat, nego su otisli bez obestecenja? Sta je to ovog leta drugacije u odnosu na prethodno, pa daje razloga za optimizam?

            Dakle, umesto sto se bavis mojim pravim namerama i stitis voljenog "Gazdu", probaj da das odgovor na neko od pitanja i da ponudis neki kontraargument, ako si za tako nesto sposoban. A sto se tice mog stava o Nebojsi Covicu i nacinu na koji rukovodi klubom, vise puta sam se po tom pitanju jasno izjasnjavao, tako da nema potrebe da glumis Serloka, dovoljno je pogledati neke od mojih prethodnih postova - nema ih puno.

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Da je odličan igrač nepotizma ne bi ni bilo, to (nepotizam) se dešava samo kada nekog favorizuješ po rođačkoj liniji uprkoss njegovom nekvalitetu.
              Za zadnji deo rečenice si u pravu, ako mu natura Juniora i on pristaje (ne vidim kvalitet zbog koga bi Juniora favorizovao na uštrb recimo Uskokovića ili Pota) slabu će karijeru da napravi ovde.
              Bio bi opet nepotizam jer uvek ostaje sumnja da li je kvalitet taj koji ga je tu doveo ili rodbinske veze .Svejedno , da ne mudrujemo bez potrebe . Oko FČ i njegovog eventualnog igranja za kkcz , ovde vlada konsenzus .Niko se ne slaže niti odobrava tj potez NČ ...čak ni mi "tvrdolinijaši" što bi rekao Manny .

              Samo ima ljudi kao što je Viktor , koji razumeju da to neslaganje , nikako ne sme da znači nedolazak na utakmicu , kao što ima i drugačijeg mišljenja .Poštujem ...ali ja se slažem sa Viktorom

              Comment


              • Veliki broj stranih firmi imaju politiku da kandidat za zaposlenog ne sme da se uopste zaposli ako ima blisku rodjacku vezu sa vec postojecim zaposlenim, bez obzira na kvalifikacije...zato sto oni tada dolaze u mogucnost da naprave koliziju naustrb organizacije. I nema tu mnogo mudrolije, Filipova jednogodisnja plata je verovatno u vrednosti koliko neko sa prosecnom platom u Srbiji zaradi za ceo zivot. Da se ne bi postavljala ova pitanja, Filip pod hitno treba napusti klub.
                Umesto tolike srdzbe na forumu, bilo bi mnogo korisnije da oni koji su najvise pogodjeni takvim desavanjima pokrenu online peticiju vezanu na tu temu....prduckanje na forumu nece mnogo toga promeniti.

                Comment


                • Овом тиму свакако треба замена за Регланда на позицији 1, али то дефинитивно није Филип Човић (све сте већ рекли на ту тему и слажем се са тиме).
                  Ако се нема новца онда боље гледати малог Ускоковића (или Пота) у тој улози ако се инсистира на домаћем играчу (не видим оправдани разлог за то пошто у најважнијем такмичењу ограничење не постоји). Ја бих пустио Ненадића да нађе неки добар ангажман (он чак и нема уговор са клубом већ са ФМП-ом) и место у тиму ослободио за неког играча на позицији 1 из Америке (мислим да је избор на тој позицији чак и највећи "преко баре"). Неки млађи и јевтинији играч на вишегодишњи уговор пошто ће нам требати континуитет у наредним годинама због неуспелог покушаја од прошлог лета који је детаљно описао Нас.
                  Last edited by Borca; 24-08-18, 16:21.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Veliki broj stranih firmi imaju politiku da kandidat za zaposlenog ne sme da se uopste zaposli ako ima blisku rodjacku vezu sa vec postojecim zaposlenim, bez obzira na kvalifikacije...zato sto oni tada dolaze u mogucnost da naprave koliziju naustrb organizacije. I nema tu mnogo mudrolije, Filipova jednogodisnja plata je verovatno u vrednosti koliko neko sa prosecnom platom u Srbiji zaradi za ceo zivot. Da se ne bi postavljala ova pitanja, Filip pod hitno treba napusti klub.
                    Umesto tolike srdzbe na forumu, bilo bi mnogo korisnije da oni koji su najvise pogodjeni takvim desavanjima pokrenu online peticiju vezanu na tu temu....prduckanje na forumu nece mnogo toga promeniti.
                    Da je nepotizam striktno zabranjen tvoj avatar nikad ne bi zaigrao košarku, Igor Rakočević i gomila drugih igrača i u Srbiji i u inostranstvu.
                    To sve ne znači da FČ3 treba da igra za Zvezdu, ne treba i ne verujem ni da će igrati, tako da ovaj samo jedan u nizu hejterskih rantova pripisujem ovoj visokoj temperaturi, mada po pisanjima forumske grupice reklo bi se da živimo u području gde je konstantno 40+°C.
                    Jednostavno, nema principa pa ni ne može biti pogažen.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Sad bih voleo više nego išta da ostane Čović jr u timu da se malo pročisti ovo "zvezdaštvo". Mnogo ste veća šteta vi oko kluba nego on u timu. Nije vam smetao Kešelj prošle sezone, sad vam smeta Čović. E pa neka ga neka izjedete sopstvenu džigericu od muke.

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Sta je najobicnija floskula? Da smo promenili 11 igraca u odnosu na proslu sezonu? Jel' to istina, ili sam slagao? Da je menjanje kompletnog tima i strucnog staba svojstveno samo klubovima bez ikakve vizije i dugorocnog plana, za sta sam dao i primere? Ti smatras da je to pozitivno, da je kontinuitet u kosarci nebitan? Ili ti je sasvim dovoljan kontinuitet to sto je voljeni Nebojsa jos uvek tu?

                        Da, naravno da "problematizujem'' cak i slucaj Radicevic. Jer je decko potpisan na trogodisnji ugovor, a otpusten posle 18 utakmica. Sta je greska, to sto je uopste potpisan, ili to sto nije bilo vise strpljenja za njega? I ko je tu tacno pogresio, ja koji se pravim strucnjak po internetu, ili svi ti pravi strucnjaci koji rade u klubu? Uzgred, kada kazes "svi u klubu", na koga tacno mislis? Na voljenog Nebojsu i koga jos? Posto je trener koji je postavljen proslog leta smenjen pre kraja sezone, sportskog direktora imamo samo na papiru, skauting nemamo ni na papiru... Ko cini taj trust kosarkaskih mozgova, cije je znanje toliko neupitno, da forumasi ne bi smeli da preispituju njihove odluke?

                        Dusan Alimpijevic je potpisan na tri godine, kao i Nikola Radicevic, Mathias Lessort, Stefan Jankovic, Nikola Jovanovic i Dylan Ennis. Marko Keselj je potpisan na dve godine, kao i James Feldeine i Branko Lazic. Na ugovore do kraja sezone su potpisani Pero Antic, Taylor Rochestie, Alen Omic i Filip Covic. Koliko je tu ukupno bilo dobrih poteza, a koliko je bilo promasaja? Ko snosi odgovornost za to sto od navedenih 13 imena, cak 10 nisu vise tu, a medju tom trojicom koji su ostali su Marko Keselj i Filip Covic? Ako su Rochestie, Omic i Feldeine bili preskupi da bi ih zadrzali, sta je sa ostalima? Zbog cega niko od "dugorocnih resenja" nije prodat, nego su otisli bez obestecenja? Sta je to ovog leta drugacije u odnosu na prethodno, pa daje razloga za optimizam?

                        Dakle, umesto sto se bavis mojim pravim namerama i stitis voljenog "Gazdu", probaj da das odgovor na neko od pitanja i da ponudis neki kontraargument, ako si za tako nesto sposoban. A sto se tice mog stava o Nebojsi Covicu i nacinu na koji rukovodi klubom, vise puta sam se po tom pitanju jasno izjasnjavao, tako da nema potrebe da glumis Serloka, dovoljno je pogledati neke od mojih prethodnih postova - nema ih puno.
                        Naravno da je floskula jer je prošlogodišnji tim pravljen s ciljem da se igra EL i takve su i plate. To prosto ne ide. Izgubili smo ono što je bilo primarno i ubedljivo najvažnije za šta smo igrali i tu su podbacili upravo oni koji su najviše i plaćeni. Kakve veze ima što je Lesor imao tri godine ugovor? Čovek od 2,10 nebranjen je promašio odbojku verovatno za titulu i EL, a posle toga igrao kao da nije nikada prethodno kročio na košakraški teren. Šta je trebalo da mu ponovo damo priliku da odlučuje neku sličnu takvu utakmicu ili kad sledeći put bude gusto da ga Tomić zakuca na klupi da slučajno nešto ne ujebe jer će se setiti kakav je magarac ispao pa će opet pasti u depresiju? Neko ti je, ne znam tačno ko, napisao lepo kolike su plate i obrazloženja vrlo razumna zašto su ljudi otišli i nema tu nikakve mudrosti. Očigledno je bilo mnogo problema ove godine na svim poljima i šta sad - treba da se gura dalje isto da ne bi slučajno neko rekao da je bilo grešaka. Pa jasno je da je bilo grešaka, valjda rade na tome da ih isprave.
                        A ovo za "voljenog Čovića" si pogrešio. Mene ne zanima Čović tako ko što ti misliš, nit ga znam, nit ima neko posebno mišljenje o njemu.
                        Poenta čitavog tvog posta je u tome da žrtva mora da padne a te žrtve nisu igrači sa EL platama i trener početnik već da žrtva mora biti predsednik. I kad već tako misliš to treba da kažeš, samo sam ti na to skrenuo pažnju, a ne da brojih igrače i one koji su imali ugovor i one koji nisu (ali ih ipak nabrajaš da ih bude više). I čisto da ne misliš da imam nešto protiv, nemam ja ništa protiv da se najuri Čović i da dovedemo Ostoju, Pauka ili već nekog sličnog košarkaškog čoveka koji nije sujetan, ne pravi dugove i plaća na vreme. Ili nekog stručnjaka Opaču da nam sakutira igrače i određuje plate. Da ne zaboravimo da je i poštovani Tegi imao samo reči pohvale za Opačin angažman u KKCZ. Videli smo i što.
                        Zato je to floskula što pišeš. Isto bih tako ja mogao da ti odgovorim da mi u timu sada imamo četiri (bez FČ) domaća igrača iz prošle sezone (ako eventulano ostane i Dangubić onda pet) i da tvrdim kako je to dobra baza koja je sačuvana za ovu sezonu. Ali i to bi bila floskula. Tim i pozicija s početka prošle godine i tim i pozicija sada je vrlo različita, i sad ti to možeš da shvatiš ili da ne shvatiš. Naravno, kažem ti, razumem te što misliš da Čović treba da ode, ali onda samo tako napišeš i nema tu šta potrebe da se priča o restartu ili već čemu. Mi bi u restart ušli svakako jer smo pukli prošle godine kao tikve na najvažnijem zadatku.

                        Comment


                        • Voleo bih da budemo 5 u Abi ako Covic bude u 12..

                          Comment


                          • Originally posted by la haine View Post
                            Sad bih voleo više nego išta da ostane Čović jr u timu da se malo pročisti ovo "zvezdaštvo". Mnogo ste veća šteta vi oko kluba nego on u timu. Nije vam smetao Kešelj prošle sezone, sad vam smeta Čović. E pa neka ga neka izjedete sopstvenu džigericu od muke.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • 3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Podsetimo se

                                Nije bajka: Čović i 14 asistencija za potop Partizana
                                30. Decembra 2017.

                                Košarkaši FMP Železnika u 14.kolu regionalnog takmičenja kao domaćini porazili Partizan rezultatom 83:71.

                                Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 41:41, košarkaši iz beogradskog predgrađa pružaju puno bolju igru u drugih 20. minuta i dolaze do sedme pobjede u ABA ligi.

                                Posebno treba istaći Filipa Čovića koji je imao 14 asistencija, uz 9 poena i 5 skokova. Jeremić je bio najefikasniji sa 14 poena, dok je Apić dodao 13 poena.

                                Kod crno-belih Andrić je ubacio 16, Williams-Gos 14 i Veličković 13 poena. Partizan je u Železniku upisao osmi poraz u ABA ligi.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X