Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slazem se ja sa tim. Tesko je ocenjivati uopste evropske trenere, velike su razlike u budzetima, kako u ligama tako i evro kup takmicenjima..u prinicpu se tu slazem sa tobom..Volim ja Itudisa, najvise zbog energije i zato sto postuje svakog protivnika...Malo je takvih trenera danas...ali opet taj CSKA je igrao zadnjih 15-16g F4 EL...sem za doba Saolina, ali svakako mi se svidja kako se ophodi prema poslu i koliko ide u krvna zrnca svakog tima...Sveropulos ima takodje dugo bitisanje i ide pravim putem ali nije mi dokazao puno da budem iskren..Paskval je npr dva puta izgubio domaci teren u 1/4 EL u OAKI itd...i ako je uzeo EL...Laso je pak trener koga moras da volis, ubacio je Luku, igra lepu kosarku ali da je sad neki takticar i nije bas...Mnogo toga treba da ti se poklopi..

    Rneses je strasan trener koji dugo traje i ako ima 70 godina u toku je kosarke..Pesic je radio ozbiljne stvari sa nemackom kosarkom devedesetih itd...trenutno Saras je pepeljuga, ali videcemo kako ce i sta ce kao trener jacih klubova...sta znam,skroz tesko pisati o trenerima..ima dosta kvalitetnih stvarno....ali kad nemas budzet i bez sanse da vodis neki veci klub...nema te u prici..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by sinišamali123 View Post
      Šta mislite o Kevinu Punteru iz aeka ako je mu istekne ugovor sa aekom?
      Meni on nije nista posebno.

      Comment


      • Originally posted by sinišamali123 View Post
        Šta mislite o Kevinu Punteru iz aeka ako je mu istekne ugovor sa aekom?
        Punter je zaobilazio jace klubove do AEK-a...fino se pokazao u Poljska, mislim da je bio prvi strelac tmao ili jedan od..u Lavrio takodje ...deluje mi kao klasican skorer..nema visnu i snagu za dvojku a nema organizacijske sposbnosti za jedan...fiziki treba da se dotera ako moze...ali extra skorer, bez odbrane....Bukvalno moze svakog da napuni, divljak jbga..ali puni za sve pare )
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Slazem se ja sa tim. Tesko je ocenjivati uopste evropske trenere, velike su razlike u budzetima, kako u ligama tako i evro kup takmicenjima..u prinicpu se tu slazem sa tobom..Volim ja Itudisa, najvise zbog energije i zato sto postuje svakog protivnika...Malo je takvih trenera danas...ali opet taj CSKA je igrao zadnjih 15-16g F4 EL...sem za doba Saolina, ali svakako mi se svidja kako se ophodi prema poslu i koliko ide u krvna zrnca svakog tima...Sveropulos ima takodje dugo bitisanje i ide pravim putem ali nije mi dokazao puno da budem iskren..Paskval je npr dva puta izgubio domaci teren u 1/4 EL u OAKI itd...i ako je uzeo EL...Laso je pak trener koga moras da volis, ubacio je Luku, igra lepu kosarku ali da je sad neki takticar i nije bas...Mnogo toga treba da ti se poklopi..

          Rneses je strasan trener koji dugo traje i ako ima 70 godina u toku je kosarke..Pesic je radio ozbiljne stvari sa nemackom kosarkom devedesetih itd...trenutno Saras je pepeljuga, ali videcemo kako ce i sta ce kao trener jacih klubova...sta znam,skroz tesko pisati o trenerima..ima dosta kvalitetnih stvarno....ali kad nemas budzet i bez sanse da vodis neki veci klub...nema te u prici..
          Poenta je bila da si se ti ljutio sto sam rekao da je Radonja treca klasa (ako je i ta), a to je realno tako. Za njim se ovde place kao da je Zoc bio. Kapiram ja razocarenje zbog kanala koji je napravio Alimpijevic, ali necemo da zidamo Radonjica u nesto sto nije. Hvala mu na trofejima, ali Zvezda mora da trazi srecu na drugom mestu...

          Comment


          • Sistem igre koji forsira DR je idealan za tim kakav je Zvezda. Posebno uzimajuci u obzir nas budzet.
            Ako neko misli da mi mozemo sa nekakvom napadackom igrom, na poen vise da ostvarimo neki uspeh u Evropi prevario se.
            To ko je koja klasa je relativno i da bi nekog tako kvalifikovali mora da se uzme u obzir mnogo toga.
            Kako je to DR koji je treca klasa dobio tog Obradovica koji ima 30 puta veci budzet???
            Po meni je glupo klasifikovati trenere i stavljati uh u nekakve grupe.

            Comment


            • Nisam ja imao problem sto je DR otisao, vec sa njegovom zamenom i ophodjenjem kluba prema njemu posle. Poceli su da ga blate, ne ocito ali onako sa strane...

              Takodje nisam lud da popusim pricu o Alimpiju kao nekom treneru, sposbnom da vodi jedan EL tim pa to bila i CZ....Sustina je to ophodjenje i sama zamena...Ne mislim da je DR ne znam kakav trener, tek je poceo ali dao je nasem klubu mnogo i ponasao se kao pravi trener, dostojanstveno uvek, to moram ceniti....ne ljutim se ako ne volis DR, ti ga ne blatis, jednostavno ti se ne svidja...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                Sistem igre koji forsira DR je idealan za tim kakav je Zvezda. Posebno uzimajuci u obzir nas budzet.
                Ako neko misli da mi mozemo sa nekakvom napadackom igrom, na poen vise da ostvarimo neki uspeh u Evropi prevario se.
                To ko je koja klasa je relativno i da bi nekog tako kvalifikovali mora da se uzme u obzir mnogo toga.
                Kako je to DR koji je treca klasa dobio tog Obradovica koji ima 30 puta veci budzet???
                Po meni je glupo klasifikovati trenere i stavljati uh u nekakve grupe.
                To sto dobijes nekog u jednoj tekmi ne moze da bude merilo za bilo sta. Koji je Zvezdin skor protiv Fenera za vreme Radonje? Dobio je Alimpijevic Lasa ove godine, jel cemo i o tome da pricamo.

                Sta znaci uspeh u Evropi? Zvezda da osvoji EL recimo, makar nas Popovic trenirao, bi bilo ludilo ravno onom kad su Ameri pukli Ruse na Olimpijadi u Lake Placidu u 1980. u hokeju. Za mene je uspeh za Zvezdu da igra polufinale Evrokupa recimo. Mislis da to ne moze da se ostvari osim ako se ne igra samo sa destrukcijom igre? Drugo niko ne misli da treba da se igra run'n'gun kosarka. Sta igra Zalgiris? Balansirana kosarka sa skromnim budzetom, eto ga i F4.

                Ne mora sve na jedan nacin da se igra. Sve zavisi od trenera, sistema i selekcije.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  To sto dobijes nekog u jednoj tekmi ne moze da bude merilo za bilo sta. Koji je Zvezdin skor protiv Fenera za vreme Radonje? Dobio je Alimpijevic Lasa ove godine, jel cemo i o tome da pricamo.

                  Sta znaci uspeh u Evropi? Zvezda da osvoji EL recimo, makar nas Popovic trenirao, bi bilo ludilo ravno onom kad su Ameri pukli Ruse na Olimpijadi u Lake Placidu u 1980. u hokeju. Za mene je uspeh za Zvezdu da igra polufinale Evrokupa recimo. Mislis da to ne moze da se ostvari osim ako se ne igra samo sa destrukcijom igre? Drugo niko ne misli da treba da se igra run'n'gun kosarka. Sta igra Zalgiris? Balansirana kosarka sa skromnim budzetom, eto ga i F4.

                  Ne mora sve na jedan nacin da se igra. Sve zavisi od trenera, sistema i selekcije.
                  Pa jesmo igrali to polufinale kupa sa tim istim trenerom trece kategorije?????
                  Zalgiris igra jednu od najboljih odbrana u Evropi. Izuzetno ostro, cak i prljavo.
                  I nisam siguran da smo u eri DR imali ,,destrukciju igre,,. Samo smo kao sto jednom rece jedan trener ,,igrali najednostavniju kosarku kojoj je bilo izuzetno tesko parirati,,
                  Last edited by Laza Kacanski; 13-05-18, 21:00.

                  Comment


                  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                    Pa jesmo igrali to polufinale kupa sa tim istim trenerom trece kategorije?????
                    Zalgiris igra jednu od najboljih odbrana u Evropi. Izuzetno ostro, cak i prljavo.
                    Jesmo. Za mene je to i dalje najveci uspeh KKCZ u ovih 10 godina.

                    Okrenuo si moje reci. Ja sam lepo pitao, jel mislis da je tako nesto ostvarivo samo defanzivnom kosarkom?

                    Zalgiris je peti napad i peta odbrana EL. Dakle, potpuno balansirana kosarka...

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Jesmo. Za mene je to i dalje najveci uspeh KKCZ u ovih 10 godina.

                      Okrenuo si moje reci. Ja sam lepo pitao, jel mislis da je tako nesto ostvarivo samo defanzivnom kosarkom?

                      Zalgiris je peti napad i peta odbrana EL. Dakle, potpuno balansirana kosarka...
                      Defanziva je polazna osnova i preduslov. Po meni.

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        Defanziva je polazna osnova i preduslov. Po meni.
                        Polazna osnova je ono gde imas preduslov da budes boljih od ostalih. Ako mozes to da radis u ofanzivi, onda to radi. Ako mozes u defanzivi, onda to radi. Ako mozes da peglas obe stvari, onda su u prednosti nad obe varijante. To sve zavisi od selekcije i sistema koji ma trener.

                        Kao sto rekoh, tim Zalgirisa je neznatno skuplji od naseg a eto igraju F4. Prosle sezone je covek igrao napadacku kosarku bez balansa, ali je to bila osnova igre. Ove je izvrsio doselekciju, izbalansirao ekipu i ispeglao sezonu. To je to. Znaci kreces od onoga gde imas preduslov da budes bolji od ostalih.

                        Comment


                        • Ekipe sa malim budzetima velikanima mogu da pariraju iskljucivo defanzivom, zalaganjem, krvavim koljenima, timskom igrom.
                          Mali klubovi nemaju mogucnost da dovedu Dekoloa, Doncica i ostale asove niti da se takmice u sutiranju trojki... Tuca i samo tuca

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Polazna osnova je ono gde imas preduslov da budes boljih od ostalih. Ako mozes to da radis u ofanzivi, onda to radi. Ako mozes u defanzivi, onda to radi. Ako mozes da peglas obe stvari, onda su u prednosti nad obe varijante. To sve zavisi od selekcije i sistema koji ma trener.

                            Kao sto rekoh, tim Zalgirisa je neznatno skuplji od naseg a eto igraju F4. Prosle sezone je covek igrao napadacku kosarku bez balansa, ali je to bila osnova igre. Ove je izvrsio doselekciju, izbalansirao ekipu i ispeglao sezonu. To je to. Znaci kreces od onoga gde imas preduslov da budes bolji od ostalih.
                            Nije skuplji neznatno nego duplo.
                            Sa druge strane Zalgiris je i ove i prosle sezone igrao brutalnu odbranu. I sam Jasikevicijus je pricao o odbrani i znacaju iste. Uticaju nasih trenera sa kojima je radio a koji su mu to usadili.
                            Iz te odbrane u Zalgirisu sve krece. Druga je stvar sto su Litvanci uvek bili bolji napadacki od vecine Evropljana. Jasikevicijus je to lepo uklopio.
                            Po meni zalgiris igra najbolju odbranu.
                            Micic je govorio o tome da Saras pre svega sprema tim da moze defanzivno da parira bilo kojoj ekipi u Evropi.
                            Last edited by Laza Kacanski; 13-05-18, 21:24.

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Nije skuplji neznatno nego duplo.
                              Sa druge strane Zalgiris je i ove i prosle sezone igrao brutalnu odbranu. I sam Jasikevicijus je pricao o odbrani i znacaju iste. Uticaju nasih trenera sa kojima je radio a koji su mu to usadili.
                              Iz te odbrane u Zalgirisu sve krece. Druga je stvar sto su Litvanci uvek bili bolji napadacki od vecine Evropljana. Jasikevicijus je to lepo uklopio.
                              Po meni zalgiris igra najbolju odbranu.
                              Zalgiris je imao budzet izmedju 6.5 i 7 miliona ove godine. Zvezda 4+. Ali Zalgiris je imao i chartere, skuplje troskove i sve ostalo. Tako da razlika izmedju plata je u 500-600k. Samo sto su oni pare potrosili pametno a mi kao idioti.

                              Zalgirisova odbrana ne moze da se poredi s onim sto igra Fenerbahce ove godine realno. Kao sto rekoh oni su balansirana ekipa. A to sto Litvanci prze napadacku kosarku i to im je skola, to je do sistema i razvoja. Mi nismo morali da rasprodajemo nase igrace sa napadackim potencijalom, ako sto je Guduric i sl. Poenta je da oni svoje igrace se trude da zadrze uvek, pa makar im dali jache ugovore a mi prodajemo sve na prvu.

                              Sve je u selekciji i sistemu. I kao sto rekoh, ne ocekuje neko od tebe da osvojis EL sa tim budzetom i dobijes CSKA i Real i sl.. Al ne moze niko da mi prica da je nemoguce imati uspeha za nase okvire, sa bilo cime osim defanzivnom opstrukcijom igre.

                              Comment


                              • lepo si to lazo primetio, zalgiris igra odlicnu odbranu ali razlika izmedju jaskevicijusa i radonjica je upravo u toj ofanzivi. jednsotavno radonjic nema ofanzivni mindset koji bi odgovaro bilo kojem velikom evropskom klubu.

                                mislim da je radonjic napravio ogromnu gresku sto je odbio covica ove sezone. videcemo da li ce se to odraziti na njegovu karijeru

                                Comment

                                Working...
                                X