Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Manny pa valjda se tako i radi qq nama ako je naopako. Mislim ne mogu da zamislim da je drugaciji model moguc.

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      @Manny pa valjda se tako i radi qq nama ako je naopako. Mislim ne mogu da zamislim da je drugaciji model moguc.
      Ajde mi onda objasni kako je doveden Sofo? Radonjic rekao, treba mi igrac Sofovog profila? Za njegod defanzivni sistem? Ajde da ne ludujemo.

      Tim mora da radi svoj scouting i da ima vec igrace koje zeli, i samo da aktivira menadzere koji ih zastupaju. Moze Misko nama da da neku preporuku, ali sve dok su Kaba, Bitadze, Cancar i drugari kod njega, ja njemu ne verujem nista da mi preporuci.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

      Comment


      • Bila je priča, ne znam da li je tačna, da je u toj sezoni Sofo Čovićeva greška, a Mekel Radonjina. Meni se čini da Miško radi svoj posao tako što, između ostalog, uspeva da ubedi trenere i menadžere/direktore da uzmu nekad i neku kosku od igrača. Deluje mi da je sposoban za tako nešto.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Sofo je bio klasican marketinski potez i zelja Covica, RA tu nije bio bas najsrecniji. Opet znaci nije nam njega niko uvalio, sami smo ga trazili i Misko nam oborio cijenu a i pomogao dobro oko rastanka.
          To da strucni stab mora da ima ideju sta zeli i kog igraca konkretno to se slazem i to je valjda jedini put kojim treba da se ide. Dobar odnos sa menadzerom da ti obezbjedi sto bolji ugovor za o je strane.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Sve si lepo napisao, samo nema sta Buducnost da promasi sto se tice kvaliteta igre tih kosarkasa, doveli su proverene i dobre igrace..Ocekuju jos jednog SF, onog na kog ti onanises..ili neko treci i imaju back up pare verovatno za jednog jos igraca....tako se to radi i to je nesto normalno kada igras EL....

            Njima je bitna atmosfera u timu,ako Dzilo tu pogodi, bice opsta klanica Dzikicevih momaka na ostatak lige...Cedevita ono sto znam a to je 100% tacno, nece imati bog zna kakav tim, imaju oni para ali su te pare za 2-3-4 godine unapred ravnomerno rasporedjene..bice fin tim ali mislim samo za f4 ABA lige i nista vise...

            Ocekujem opstu dominaciju Buducnosti ako se pogodi hemija, mada bice to i te kako tesko ))
            Buducnost je finisirala roster. Ne dolazi niko vise 99%. Tokom sezone se mozda nesto promijeni ali do tad to je to.

            Comment


            • Miško praktično ima monopol i to nije dobro da srpsku košarku. Zvezda je više uprkos nego zahvaljujući njemu probijala svoj put do dominantne ekipe u Srbiji i u regionu. A biće još gore. Poslovna saradnja Mege sa OKK kao njihovim razvojnim klubom govori u prilog tome. Čujem da se Miško ozbiljno sprema da od najnižih kategorija krene u preuzimanje primata od Zvezde i da će seniorski tim Mege ubuduće biti pravljen da juri rezultat, pored standardne uloge hodajućeg izloga. Muka mi je od tolikog stepena zavisnosti od jednog menadžera, mora se napraviti neka autonomna mreža skautiranja, za početak u Srbiji i u regionu, a kasnije širom Evrope i u USA naravno. Aktivirati prijatelje kluba, bivše igrače i sve Zvezdaše koji mogu da pomognu, a da ih ima, ima ih. Skupljati informacije koje bi se slivale u naš klub, tj. do ljudi koji imaju konkretno zaduženje da obavljaju posao skautiranja i selekcije igrača, a sve u dogovoru sa trenerom i sportskim direktorom.

              Comment


              • Originally posted by madafaka73 View Post
                Miško praktično ima monopol i to nije dobro da srpsku košarku. Zvezda je više uprkos nego zahvaljujući njemu probijala svoj put do dominantne ekipe u Srbiji i u regionu. A biće još gore. Poslovna saradnja Mege sa OKK kao njihovim razvojnim klubom govori u prilog tome. Čujem da se Miško ozbiljno sprema da od najnižih kategorija krene u preuzimanje primata od Zvezde i da će seniorski tim Mege ubuduće biti pravljen da juri rezultat, pored standardne uloge hodajućeg izloga. Muka mi je od tolikog stepena zavisnosti od jednog menadžera, mora se napraviti neka autonomna mreža skautiranja, za početak u Srbiji i u regionu, a kasnije širom Evrope i u USA naravno. Aktivirati prijatelje kluba, bivše igrače i sve Zvezdaše koji mogu da pomognu, a da ih ima, ima ih. Skupljati informacije koje bi se slivale u naš klub, tj. do ljudi koji imaju konkretno zaduženje da obavljaju posao skautiranja i selekcije igrača, a sve u dogovoru sa trenerom i sportskim direktorom.
                Jedino ako i Partizan i Zvezda bankrotiraju. Mega se "probijala" tako sto su srpski klubovi propadali, jedan za drugim. Da jos uvek postoje Hemofarm, Radnicki, nezavisni FMP Mega bi igrala samo KLS.
                Hemofarm je u mladjim kategorijama imao Mitrovica, Dangubica i Krstica i to su bili Miskovi igraci. Nije bilo razloga da ih on drzi u Megi. Kada je Hemofarm propao, Mega je napredovala jedno mesto i neki igraci su ostajali, slicno je i sa propascu Radnickog.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Tim mora da radi svoj scouting i da ima vec igrace koje zeli, i samo da aktivira menadzere koji ih zastupaju.
                  Ovo je jedino ispravno ...
                  E sad, to što mi sečemo uši i krpimo dupe, drugi je problem ...
                  nemaš lovu pa ideš tamo gde može sve, na odloženo, pa specifični ugovori ... dođem ti, taj rad.
                  Problem je što taj vid poslovanja često bude mnogo skuplji, da ne pričam o ponudi koja je u odnosu
                  na čitavo tržište igrača mizerna. Treba birati igrače, nikako menadžere ... oni su samo servis, ništa više od zoga.
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment




                  • Sreće radosti kad bi doašo jedan ovakav
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Ventspils View Post
                      Jedino ako i Partizan i Zvezda bankrotiraju. Mega se "probijala" tako sto su srpski klubovi propadali, jedan za drugim. Da jos uvek postoje Hemofarm, Radnicki, nezavisni FMP Mega bi igrala samo KLS.
                      Hemofarm je u mladjim kategorijama imao Mitrovica, Dangubica i Krstica i to su bili Miskovi igraci. Nije bilo razloga da ih on drzi u Megi. Kada je Hemofarm propao, Mega je napredovala jedno mesto i neki igraci su ostajali, slicno je i sa propascu Radnickog.
                      Upravo je tu poenta. Kako su prolazile godine, tako je Miško jačao, vukao sa sobom i Megu. Sada su apetiti porasli, možda smatra da je došlo njegovih pet minuta i da ima "u šaci" i Zvezdu i Partizan preko svoje menadžerske funkcije, tj. da može dozirati koje igrače i kakvog kvaliteta da šalje u ovaj ili onaj klub. To je već ozbiljno narušavanje regularnosti takmičenja, ne samo u Srbiji i regionu. Vidim da je, zajedno sa još nekim poznatim imenima, uspeo da progura u KSS pravilo o strancima u najmlađim kategorijama, što je košarkaško samoubistvo nacije. Umesto da sve bacimo na tu našu decu, da im se posveti maksimalna pažnja, da se pravilno obučavaju, selektiraju i na kraju forsiraju po manjim klubovima i kroz reprezentacije odgovarajućih uzrasta, mi imamo težak amaterizam po klubovima koji rade sa klincima, nestručne i nemotivisane trenere, robovanje rezultatu od najmlađih kategorija, menadžerisanje i na najnižem nivou takmičenja... Jad i beda. Srpski treneri su napravili srpsku košarku, srpski treneri će i da je sahrane, obilato potpomognuti pajacima koji sede u vrhu KSS-a.

                      Comment


                      • Sve sto ste napisali za Miska je istina sa jedne strane gledista, osim da ce napada titule, to je pretpostavka. A i da krene na titule, opet ne mozes mu zabraniti, zbog toga sport i postoji. Sa druge strane ima i pozitivnih misljenja o njemu kao mAnageru, zastupnik igraca. Ali neka me neko ispravi ako nisam u pravu, da li je u NBA zabranjeno biti menadzer igraca i trenera, tj postoje posebni menadzeri za trenere. To je pocetni korak ka regularnosti. Takodje razvijene drzave imaju posebne agencije koje su zaduzene za regularnost u sportu a za sve to trebaju ljudi kompetentni kojima treba placati za rad. Kod nas nemogu mnogo krupnije stvari da se istraze a kamoli sport.
                        Last edited by Nemam_ti_kad; 21-07-18, 22:35.

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Sofo je bio klasican marketinski potez i...RA tu nije bio bas najsrecniji.
                          Ovako je to nekako bilo....

                          Comment


                          • Miško je samo navijač Mege, on nema nema nikakve druge veze sa tim klubom, to već ne bi bilo po pravilima ... nači, sve po zakonu
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Originally posted by madafaka73 View Post
                              Upravo je tu poenta. Kako su prolazile godine, tako je Miško jačao, vukao sa sobom i Megu. Sada su apetiti porasli, možda smatra da je došlo njegovih pet minuta i da ima "u šaci" i Zvezdu i Partizan preko svoje menadžerske funkcije, tj. da može dozirati koje igrače i kakvog kvaliteta da šalje u ovaj ili onaj klub. To je već ozbiljno narušavanje regularnosti takmičenja, ne samo u Srbiji i regionu. Vidim da je, zajedno sa još nekim poznatim imenima, uspeo da progura u KSS pravilo o strancima u najmlađim kategorijama, što je košarkaško samoubistvo nacije. Umesto da sve bacimo na tu našu decu, da im se posveti maksimalna pažnja, da se pravilno obučavaju, selektiraju i na kraju forsiraju po manjim klubovima i kroz reprezentacije odgovarajućih uzrasta, mi imamo težak amaterizam po klubovima koji rade sa klincima, nestručne i nemotivisane trenere, robovanje rezultatu od najmlađih kategorija, menadžerisanje i na najnižem nivou takmičenja... Jad i beda. Srpski treneri su napravili srpsku košarku, srpski treneri će i da je sahrane, obilato potpomognuti pajacima koji sede u vrhu KSS-a.
                              Nista nije bilo do njega, vecinu stvari odradila je propast klupske kosarke u Srbiji. Nije on kriv sto je jedina firma koja je ulagala u kosarku u Srbiji odlucila da se povuce i sto drzava nije stala i dalje iza kluba iz Kragujevca, kao sto stoji iza klubova iz Beograda.
                              Bez Evrolige nece ni Partizan/Zvezda moci dugo da imaju skupe sastave (za ABA uslove), jednostavno je to realnost. Ocekujem u narednim godinama Megu na poziciji 2, a mozda i 1 ako i jedan i drugi klub ostanu bez evrolige na duze vreme.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Ovako je to nekako bilo....
                                ... a na kraju ovako. Pati.

                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X