Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Dobra trka,sta je na kraju bilo sa bolidima Hasa?
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #92
      Ukršteni navoji na centralnim navrtkama. Delovalo mi je tako i tokom trke, mehaničari su to pokazivali rukama, potvrđeno nakon trke.

      Comment


      • #93
        https://twitter.com/LukeSmithF1/stat...84350363103233 Kimi opet misli da ga je tim izradio,Ali cinjenica je da je bio slabiji u drugom delu dosta. Sve je ovo danas splet okolnosti na stazi Seb je maximalno iskoristio i to je to.Problem je sto je razlika veca nego prosle godine i da je drugacija staza Ham bi lagano prosao.. Mnogo mora Ferrrari da radi. Vozac dana bi sigurno bio MAgnusen da nisu odustali kakvo prosipanje dragocenih bodova,maximalna steta. botas razocarenje ipak ima masinu mora to bolje.
        Eno vidim teoritari zavere vec kuju da je ferrari zaustavio dva Hassa da pobedi,sta sve covek vidi na internetu strasno

        Comment


        • #94
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Ukršteni navoji na centralnim navrtkama. Delovalo mi je tako i tokom trke, mehaničari su to pokazivali rukama, potvrđeno nakon trke.
          Masinac, de pojasni malo sta znaci ukrsteni navoj, kako si to video za vreme trke i izvor koji potvrdjuje.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Sile View Post
            https://twitter.com/LukeSmithF1/stat...84350363103233 Kimi opet misli da ga je tim izradio,Ali cinjenica je da je bio slabiji u drugom delu dosta. Sve je ovo danas splet okolnosti na stazi Seb je maximalno iskoristio i to je to.Problem je sto je razlika veca nego prosle godine i da je drugacija staza Ham bi lagano prosao.. Mnogo mora Ferrrari da radi. Vozac dana bi sigurno bio MAgnusen da nisu odustali kakvo prosipanje dragocenih bodova,maximalna steta. botas razocarenje ipak ima masinu mora to bolje.
            Eno vidim teoritari zavere vec kuju da je ferrari zaustavio dva Hassa da pobedi,sta sve covek vidi na internetu strasno
            Kimi je pojasnio sitauciju:

            https://www.racefans.net/2018/03/25/...ettel-tactics/

            The only thing I was surprised because we were talking on the radio that they didn’t let me know what he was doing,

            Obviously we talked before the race and there were hundreds of options what we can do and that was his best option and no threat from behind. He would obviously take a chance because he had nothing else to lose at that point, safe in third place so it would work out well.

            I wasn’t really surprised what they did. I was surprised that we didn’t – at one point – know exactly.
            Originally posted by Alen P View Post
            Masinac, de pojasni malo sta znaci ukrsteni navoj, kako si to video za vreme trke i izvor koji potvrdjuje.
            Ukrstili su se navoji na navrtki i na glavčini, sigurno ti se to desilo. Navrtka ne nalegne lepo na navoj, kreneš da zavrćeš i odjednom zaglavi. Pogledaš sa strane i vidiš da navrtka stoji u krivo. To je ukrštanje navoja.

            Dešava se često u svakom motosportu sa vazdušnim pištoljima za zavrtanje, toliko su jaki da proguraju navrtku i pored toga, jer su navoji krupni i projektovani da istolerišu navrtku koja keće da se zavrće pod nekim manjim uglom. Ponekad ipak ne proguraju, pa se desi da mehaničar 2-3 puta "priteže" dok ne uhvati. Na slici može da se vidi glavčina, krupni navoji, ima ih možda 5-6. To je i teoretski minimalni potreban broj navoja u zahvatu.



            Kako sam video? U ponovljenim snimcima (a toliko puta su ponavljali) se videlo da se mehaničar okreće ka pit-wallu i pokazuje ljudima ukrštene ruke. Premotaću snimak i slikaću taj detalj, ako mi ne veruješ.

            Što se tiče izvora i potvrde:

            https://www.crash.net/f1/feature/892...lian-gp-sunday

            Haas’ double DNF was the result of a crossthreaded wheel nut at both Romain Grosjean and Kevin Magnussen’s pit stops, scuppering the chances of the team’s best-ever result. The drivers had been running fourth and fifth before the issues.
            Druga tema - FOM sada kači i pun izveštaj nakon trke na svom YouTube kanalu. Vredi odslušati.

            Last edited by Vanja #66; 25-03-18, 17:31.

            Comment


            • #96
              https://www.youtube.com/watch?v=7792mHPmYp8

              Evo ovde ima za gresku u softveru mercedesa.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Alonso, vozač dana po glasanju na f1.com. Mislim da je to potpuno zasluženo, sjajna kvalitetna vožnja, pao mu je kamen sa srca. Lepo je videti ga motivisanog opet, nadam se podijumima do kraja sezone.
                Vredelo je ispratiti trku u nekom zombi modu zbog toga.
                Koliko samo bolje izgleda početak ove sezone za McLaren. Od predzadnjeg prošle do moguće borbe za mesta 4-5 ove, ne verujem da je moglo bolje. Treba sačekati sledeću trku da vidimo Haas do kraja, baš šteta za njih. Ali ono kad pustiše Grosjeana valjda iz boksa, a shvatili su da ne treba u sekundi.. ne verujem da može gori osećaj od tog tokom trke.
                Za neutralne je verovatno je dobra stvar što je Vettel uzeo ovo

                O halou koliko vidim niko više ne priča, meni lično nije kvario opšti utisak. Tako da bih rekao da je ta tranzicija još i dobro prošla

                I da, ne znam je li do staze, smanjene razlike između timova ili sam se istripovao samo, ali deluje mi da će ove sezone preticanja ići još teže.

                Comment


                • #98
                  Jeste staza teža za obilaženje, ali će inače biti još teže obilaziti ove sezone i sledeće dve još više.

                  Ferrari ima minimalne šanse u Bahreinu i nikakve u Kini i Azerbejdžanu, tako da Mercedes nema još uvek o čemu da brine, tj. što kažeš - za neutralne je ovo dobro.

                  Comment


                  • #99
                    Kakva glupost, znaci mozes obici nekog samo ako vozis Mercedes, Ferari i eventualno RB, dok ostali kako se ko snadje na startu...
                    Sve ce vise biti obilazaka kroz boks, unistise sve sa ovom turbo erom.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • Bitno da imamo novi logo

                      Comment


                      • bice, kakve veze turbo motor ima sa ne mogucnoscu obilazenja, trebalo bi da ih sa njim ima vise, drugi su razlozi.
                        Last edited by Alan; 26-03-18, 16:42.

                        Comment


                        • Pa od turbo ere su poceli sa znacajnim apgrejdovima u odnosu na prethodne sezone. Meni fale vremena kad si mogao da se trkas kao covek uvek zanimljivo i uzivas u zvuku motora, ovo sad bezveze sve, ali jbg i dalje pratim ne mogu prestati. Ovo sad ne mozes prestici nikog bez DRS-a
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Slazem se donekle, problem sa obiazenjem je stariji od sadasnje turbo ere, pocinje jos od kraja devedesetih. Napredovalo za vreme Sumaher ere a usavrseno za vreme dominacije RedBula. Uzroci su da krenem prvo van bolida, u konfiguraciji staza, postale su uze, krivudave, sa sikanama, kratkim pravcima. Na sledecem linku moze da se vidi Hokenhajm kroz istoriju. http://www.statsf1.com/en/circuit-hockenheim.aspx
                            Onada dolazimo do bolida, aero dinamika je takva da ide dobro samo kad je vodeci ili daleko iza onog ispred. Takozvani prjavi vazduh, Vanja bi mogo vise o tome. Sto se motora tice turbo motor bi mogao da ima prednosti pri preticanju, dignes pritisak malo kad treba i obiazi. Znam Vanja da je pritisak turbo punjaca ogranicen ali ima nacina da progura malo vise. Problem je sto motor mora da draje 4-5-7 trka. pa vozac i ekipa razmisljaju ovako; bolje danas i na sledecoj trci po 18 bodova nego da forsiram, upropastim motor i ostanem bez ijednog na obe. Sta je jos ostalo: gume, prosle godine su bie soidne ali moze tu da se poradi, i dalje jedno ostro kocenje obicno upropasti gume pa onda i trku. Kako onda da budu agresivni i obilaze - stedi gorivo, stedi motor, stedi gume, sta je onda F1 trka stednje ii najprestiznije automobilsko takmicenje. Za kraj jedo pravilo moze da se ukine sutra bez posledica, obavezno koriscenje dve komponente guma za vreme trke i start sa onim iz Q2. Dobili bi smo ne izvesniju taktiku i prirodnije ponasanje auta.
                            Last edited by Alan; 26-03-18, 20:32.

                            Comment


                            • Originally posted by bice View Post
                              Ovo sad ne mozes prestici nikog bez DRS-a
                              Ni sa DRS-om. To su krivi bolidi mnogo zavise od aerodinamike. Ne mogu pratiti jedan drugog kroz krivine zato sto su u prljavom vazduhu gube downforce. I na ovoj stazi ni 3 DRS zone nisu pomogle. Ni jedan pokusaj napada nismo imali medju prvom sestorkom. Treba Liberti nesto uciniti sa bolidima treba smanjiti aerodinamicki grip a povecati mehanicki grip tad ce biti preticanja i to prirodna bez DRS-a.
                              Last edited by Sam Hornish Jr.; 26-03-18, 23:19.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Što se tiče utisaka... Drago mi je za Ferari što su startovali pobedom, a tako se nadam da će i ostatak sezone biti uzbudljiv. Sve čestitke Alonsu! Eto nisam se setio da glasam, ali opet je na kraju bio najbolji
                                Što se tiče ograničenja oko guma to mi je suvišno, a i ovo da najbolji startuju sa gumama iz Q2 tačno bez toga bi bilo više taktike.

                                Comment

                                Working...
                                X