Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Tuga za Haas, neverovatno. Mislim da je mehanički kvar na pneumatskim zavrtačima.

    Comment


    • #77
      DA bas steta odlicni su bili. Sve je u redu nego mislim da je seb bio na drugacijem delu staze i to je to imali su srece iskoristili lepo. Ali mi nije jasno mogli su kimija drugi put uvesti kod safety cara kada se ocigledno mucu na ovom setu ili prosto video da nema sansi vise pa smirio masinu.Mecka opet ima probleme sa pracenjem izgleda,botas i max ocajni danas

      Comment


      • #78
        Idemo, svaka čast crveni. Zanimljiva trka.

        Comment


        • #79
          Ko se poslednji smeje, najsladje se smeje

          Comment


          • #80
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Idemo, svaka čast crveni. Zanimljiva trka.
            Na cemu svaka cast, na sreci?

            Comment


            • #81
              Nije Kimi ništa ni morao potpisivati, pored Seba definitivno može biti samo 2. vozač
              ¡Si Señor!

              Comment


              • #82
                Originally posted by Alen P View Post
                Na cemu svaka cast, na sreci?
                Sreca, da, znalo se zeznuti i pored srece. Veliki poklon je dobio Ferari, ali kapa dole sto su pokusali nesto drugacije kada su vec bili u tolikom zaostatku. Ovaj put se isplatilo, treba pohvaliti.

                Comment


                • #83
                  Sta hoses da kazes, da su planirali sefti car?

                  Comment


                  • #84
                    Naravno da ne. Planirali su da vide razvoj situacije kasnijim odlaskom, jer nije bilo rizika da padnu ispod trece pozicije. Ovako su kasnijim boxom pokusali da prestignu Kimija, pa ako prodje prodje. Otvorila se prilika za napad na prvo mesto, reagovali su odmah i bacili Mercedes u bunilo..

                    Edit: ovo sad pricam samo iz pogleda Sebovog dela garaze, licno mislim da ne bi mogao ni Kimija da prestigne da je sve bilo cisto do kraja. Ali inace sto kaze Somborac, jasno je ko je drugi vozac Ferarija.
                    Last edited by Mark0; 25-03-18, 08:22.

                    Comment


                    • #85
                      Na preddhodnoj strani u odgovoru Junioru napisao sam isto.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Mark0 View Post
                        Ko se poslednji smeje, najsladje se smeje
                        Karma. Hamilton je juče bio bez imalo takta i bez imalo poštovanja na konferenciji. Seb mu je elegantno odgovorio. Danas Hamilton ponizan, okusio je tu "pitu poniznosti" dok Seb otvoreno kaže da su imali sreće i da su uspeli da se odbrane, bez trunke ponižavajućeg tona prema protivniku.

                        Originally posted by Alen P View Post
                        Na cemu svaka cast, na sreci?
                        Što reče Mark0, znale su se i ovakve prilike ispustiti ranije, na tome im svaka čast. Koliko je puta Hamilton imao sreće prošle godine? Budimo realni, na bar 5 trka su stvari išle u njegovu korist. Odradio je sve što je mogao i što je bilo do njega danas. Da li je Mercedes napravio grešku, da li je Hamilton išao sporije nego što je trebao? Možda, ali onda ovo nema veze sa srećom, zar ne?

                        Da se razumemo, očekivao sam da će Hamilton obići Seba za najviše 5 krugova, ali Ferrari ipak ima rezerve koju tek sad vidimo. Pritom, Hamilton je posle one greške 10ak krugova pre kraja imao samo 0.1-0.15s brži krug u čistom vazduhu nego kad je bio tik iza Vettela. Dakle, Mercedes se dobro drži u prljavom vazduhu, što dalje sugeriše da Ferrari ima tempo da se brani. To me je iznenadilo, poprilično.

                        Što se tiče Sebove strategije, ubeđen sam da bi išli na crvene gume da nije bilo VSC-a. Sačekali bi još 2-3 kruga sa stajanjem i grizli bi do kraja trke, pa šta bude. Kimi slabo na žutim gumama, ne znam šta da mislim. Dešavalo mu se više puta prošle sezone da jako padne posle prvog stinta sa tempom. Jedino što mi pada na pamet je da troši više goriva u prvom stintu od ostalih.

                        Comment


                        • #87


                          Zanimljiva trka, odlična za otvaranje sezone, borba za pobedu do samog kraja. Ferrari nije bio sasvim uz tempo Mercedesa u prvom stintu, imaju još dosta posla da odrade i svesni su toga. Hamilton je učinio sve što je mogao. Naišao sam na izjavu Wolff-a gde kaže da su imali grešku u softveru, da su računali da im je 15s iza Seba dovoljno da zadrže prednost i vođstvo, Hamilton je bio na 12s iza. Greškom su računali da i kroz stajanje u boksu ide procentualno smanjenje brzine u odnosu na onih 100kmh koje važe tamo (to sam ja razumeo, Wolff je naveo to kao bag u softveru). To je ipak greška tima. Da su slušali softver i zadovoljili se sa 15s, Seb bi imao 4s prednost na izlazu. Sve bi to opet bilo anulirano zbog SC-a i imali bismo istu trku kao i sad, samo bi greška bila vidljivija.

                          Red Bull ima tempo. Red Bull ima odličan tempo, ali moraće da nađu još u kvalifikacijama. Ogroman su korak napravili usvojivši Ferrarijevo rešenje za bočne uvodnike, nisu ovako blizu bili na kraju prošle godine. Dani Ric je imao najbrže vreme u trci, na istim gumama kao i vozači ispred njega. Max je isti zagriženi ludak koji bacaka bolid svud po stazi, kaže da je imao oštećenja na kraju trke. Baš me čudi.

                          Alonso, vozač dana po glasanju na f1.com. Mislim da je to potpuno zasluženo, sjajna kvalitetna vožnja, pao mu je kamen sa srca. Lepo je videti ga motivisanog opet, nadam se podijumima do kraja sezone. Renault ima još posla, nisu napravili tako veliki korak između sezona kako je delovalo. Force India slaba, baš slaba. Nikakav značajan iskorak u odnosu na 2017, manjak sredstava se sad jasno vidi.

                          Leclerc bolji od Strolla, a bolid mu je bar 0.5s sporiji još uvek. Fenomanalno za debi, fenomenalno. A Honda? Jedna Honda otkazala, druga na začelju karavana, jedini bolid sa krugom zaostatka. Govori mnogo toga. Za razliku od onoga što kaže Helmut Marko (koji kao i obično frlja bombastične izjave), ne vidim kako će Honda do kraja sezone biti pogon na nivou Renaulta.

                          Sledeća stanica Bahreni, ludnica u pustinji nas očekuje.

                          Comment


                          • #88
                            Bas mi je drago za Alonsa, videti ga pri vrhu

                            Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • #89
                              Sirotkin je odustao jer im se zakačila velika plastična kesa za sendvič na zadnjem desnom uvodniku za kočnice, što je pregrejalo i uništilo tu kočnicu. Ulična trka...

                              Comment


                              • #90
                                Odlicna trka, bravo za Ferari, dosta srece ali ako je neo zasluzio srecu posle svih onih nevoja prosle godine onda je to Ferari. Kimi 3. mesto, nisu mu isle ove meke gume, bas je spor bio. Botas razocarao bas, ali verovatno nisu uspeli da u potpunosti oporave bolid od jucerasnjeg udesa.
                                I prosle sezone sam se obradovoa ovakvom pocetku i na kraju je opet bilo po starom, nadam se da ce ove konacno biti novi pobednik, pa makar i ne bio Kimi, zadovoljicu se da Fetel uzme.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X