Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.motogp.com/en/news/2015/1...project/190219
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • Mislim da grešiš,(ako je Pakleni plan postojao?) nemože se tako nešto uraditi bez znanja Timova ,ja kažem nema šanse,Dorna ako je pravila dil, sigurno nije kontaktirala klinca od 21 godinu , nego je Kontaktirala Direktore Racing Honde i Racing Yamahe,A to što vi nećete da prihvatite tu mogućnost da ga je (ako je zavera postojala)Rossija njegov tim na prvom mestu prodao, Pa tek onda idu Lorenzo I MM, Ali Ipak Rossi zna kolike su paruštine u igri, ne samo Yamahe nego i gomila sponzora koji sponzorišu Yamahu i Rossija zato što je na Yamahi, koja je još uvek jedina prava konkurencija Hondi,Te neće da se zeza stim, mnogo je lakže napasti MM-a. Stoner ništa DORNU nije zahebo, Stoner je imao dva intimna razloga što je prvi put napustio trkanje, nije želeo dda propusti prve dve godine života njegovog deteta(verovatno je imao i takav dogovor sa ženom, a drugi razlog jeste donekle bio vezan za politiku DORNE koja nije bila jednaka za sve vozače i da ne želi da se trka u takvim uslovima, e kada se desio Lorenzo, i kada je Rossi prvi put otišao iz Jamahe, otišao je ne zato što je želeo nego zato što je bio potpuno nezadovoljan tretmanom, koji je dobio, posle lorencove prve titule, U Italijanskom časopisu je dao intervju kako je znao od prvog momenta kada je seo na Duccati , da on na tom motoru neće moći ništa da uradi,bez obzira na nivo promena koje su aplicirane tokom vremena. Ti kažeš mark je Talentovan, ja Kažem Marq nije talentovan već je potpuno druga klasa vozača u odnosu na 99% ostalih, ako ceo Cirkus MotoGP prizna da su manje više svi vozači pokušali da kopiraju stil MM-ove vožnje da bi koliko toliko i na taj način smanjili razliku izmedju njih i MM-a, Rossi je to priznao, Lorenco Je to priznao, ; Dali treba nešto još više od toga iskazanog priznanja, i da on nekom dodatno treba da dokaže da je van serijski vozač, isto kao i Rossi kada se pojavio, ili Isto kao u F1 kada se Sena pojavio, ko voli utrke nek pogleda film Sena, isto ćemu se sve reći zašto je Sena bio jedan od najboljih vozača svih vremena iako ima svega tri osvojene titule,A o MM-u i njegovoj van serijskoj kvaliteti kao trkača se najbolje može videti koliko Šampiona je došlo iz Moto2 pa šta su uradili ništa, gde je Bradl, nema ga nigde, A borio se sa MM-om za titulu u Moto2, i da MM nije pao 5 trka pred kraj te sezone(jer na dve sledeće trke nije moga da učestvuje +ta na kojoj je pao) i Bradl je uzeo titulu , godinu dana ranije došao u GP, šta je Uradio Aoyama...ništa ,,,da ne nabrajam, a ja ponavljam, mimo trenutne teorije , vi zaista zaboravljate koliko je rossi umeo da bude agresivan , kada je bio mlađi a i danas, Setimo se samo Assena, znam po vama je to "čista ko suza Rossijeva pobeda" a to što je skratio stazu za DVE krivine i nekih 100 metara to niko nije video,Nemojte da ste neobjektivni.
      Koliko je Marquez nabrojte imenima i trkama Ljudi poslao van staze i van trke svojom agresivnom vožnjom decidno nabrojte , Ja se nešto nesećam da su zbog Marqueza ljudi padali, išli van staze, i nisu završavali trke, Lako je reći preagresivan, Ko mi nabroji ljude koji su bili u duelu sa Marquezom ove i prošle godine a da su zbog tog Duela , pali ili otišli Van staze,Ili ga optužili da zbog njega nisu mogli da nastave da voze, Ja koliko znam osim par situacija u drugoj sezoni gde se lorenzo žalio kako ga je marquez presekao , i kako je to bio izuzetno riskantan potez i da sledeći put neće tolerisati , sećam se i da je sa pokojnim Simončelijem imao nekoliko svađa povodom MS-ove agresivnosti na stazi,a SM je bio što se kaže Rossijev apprentice ili šegrt,Kojeg je Rossi Učio kako da vozi, i kako da se ponaša u vožnji.
      A činjenica je bila da je Marco bio prilično agresivan ali ne baš preterano talentovan,(Pedrosi je Simonceli upropastio godinu u kojoj je imao najveće šanse da uzme titulu, jer je bio najbrži , i vodo je u šampionatu, ali ga je SM, jedno 6 trak pred kraj polomio, da ne idem u detalje) Sve u svemu stil i pristup vožnji mu je preneo Rossi, Dok Takvih ljudi u slučaju MM-a ima jako malo, da bi se po brojkama moglo dokazati kako je MM, "glupo" agresivan "Bezobrazno" agresivan "idiotski" agresivan etc.A isto tako probajte da se setite Rossijevih vožnji od pre desetak godina, a bogami i dan danas, I ponoviću poslednji put, Ja lično smatram da je Rossi mnogo više isfrustriran prostom činjenicom, da ni u jednom trenutku nije bio dovoljno brz, da može da obidje MM-a i da mu pobegne, i na taj način jednostavno eliminiše svaki dogovor, i zaveru i Navodnu opstrukciju od strane MM-a, jer setite se njegovih duela sa Stonerom, kojii je imao motor sa kojim je mogao da ga prati, ali bi Rossi jednastavno pronašao još 20 posto "nepostojeće" fizike, kojom ne samo da bi obišao Stonera, nego bi ga već za krug ostavio iza za barem 2 sekunde, a za dva ta prednost bi bila več nedostižna.
      E sada to nije bio u stanju da uradi, jer je MM imo odgovor na svaki njegov potez, i to je ono štp je njega i njegovu ogromnu trkačku sujetu, koju svaki pravi trkač ima, hteli mi to ili ne, I onda je dao onu izjavu Posle Australije, koja ne da nije bila osnovana, (zašto bi MM riskirao do krajnjih granica da stigne i obiđe Lorenza u poslednjoj krivini, a ako je i to bio deo plana, onda im je plan mogao biti pokvaren, sa gomilom faktora na koje uopšte ne mogu da utiću, a to je na primer, Kvar na Lorenzovom motoru , ili samo jedna njegova greška i pad, Ode titula odmah. A pri tome Ianone Obilazi Rossija, Ja sam možda lud i glup, za te super paklene planove, Ali u Australiji se sve desilo da Rossi nikog živog nemože da krivi što nije uspeo da se odbrani od Ianonea, i što je MM obišao Lorenza, i Opet Džarvis kao apsolutni autoritet u Yamahi , govori da je Rossijeva izjava posle Australije potpuna glupost, samo je upotrebio mekši termin "Nespretna izjava"( A za teorije zavere DORNE govoriću da je navodna do dana dok se nekim čvrstim dokazima, i priznanjima nekih od umešanih ljudi ne potvrdi da je istina, a ako se potvrdi da je Istina, svečano se obavezujem na ovom forumu ću napisati javno izvinjenje svim fanovima Rossija)
      P.S
      A i su Senu napadali da je preagresivan trkač,(konkretno ga je najoštrije napao Onaj mali škot Jackie Stewart, gde je pitao Senu kako je moguće da Sena ima u jednoj sezoni više kontakata sa drugim bolidima, i samim tim, oštećenja i izbacivanja van staze, nego svi ostali vozači zajedno Sena je na to odgovorio šta to znači uopšte biti pre agresivan Trkač, "Ja kada vidim imalo otvorena vrata ja ulazim, a kada prestanete to da raditi onda bolje prestnite da se trkate, jer niko od nas se ne trka da bi završio na 7,6,5,3 mestu, Svi vozači se trkaju sa željom da pobede" A upravo takva senina trkačka filozofija ga je i koštala jedne titule, kada su se stvari sa Prostom zakuvale do maximuma, gde ga je Sena optužio kako ovaj namerno ostavlja otvorena "vrata" znajući da ja neću oklevati da uđem, a onda sačeka da ne pređem njegovu polovinu i krene da me gura sa staze, više puta se desilo da za vreme takvog "profesorovog" manevra i njega i Senu obidju značajno sporiji vozači, što govori koliko je Prost bio koncentrisan isključivo na izbacivanje sene iz trke, a posle zbog superiornog McLarena, ne bi imao problem da sustigne one koji su ih obišli."da li su Prilikom Marquezovog opstruiranja Rossija, njih mogli i u jednom trenutku da obidju neku skoro out-sider-i, ili značajno sporiji vozači, ne bih rekao. No bilo kako bilo, vreme će pokazati mnoge stvari, jedino neznam zašto mi je admin ponovo obrisao kometar u kom sam naveo nekoliko komentara sa linka SP club foruma na FB-u, i koji stepen mržnje i opscene patologije neki ljudi ispoljavaju...I samo sam rekao da upravo uređivači interaktivnih aplikacija Sport Club-a nebi trebali da dozvole da se komentari(koje ovog puta neću navoditi, ali kada bi ih opisivaom najviše me podsećaju na radikalske kletve upućene SNS u parlamentu, i bivšim liderima radikala Tomi i Vučiću... bukvalno sa počecima "Da'bog da ti..." pa onda šta sve ne)I da Sport Club kao takav nebi trebao da dozvoli da se dovodi u vezu sa takvim tipom komentara. Ali i to je valjda suviše uvredljivo bilo za Admina, ili stvarno neznam koji je razlog, naročito što sam imao najbolje namere prema Sport Club forumu .
      Last edited by Toecutter71; 18-11-15, 19:53.

      Comment


      • Imas na netu par usporenih snimaka gde se vidi kako pogibeljno MM ulece u Rosija.Onako se ne vozi gp motor.MM ima poprilicnu istoriju sudaranja jos iz nizih kategorija koju je preneo i u gp klasu(posto pitas da li sam u toku).Covek treba da se trudi da zadrzi objektivnost bez obzira za koga navija.I u ovoj situacijiMM je udario u Rosija,i to imas na snimku iz helikoptera.Ne postoji nacin da se motor obori guranjem nogom sa drugog motora,to su price za malu decu,kao sto su price za malu decu da mu je stisnuo prednju kocnicu(fizicki ne moze da dodje do nje,ima stitnik).Stoner je zbog ovih stvari i otisao iz moto sporta(to je i rekao u vise intervijua),interesantno je da je otisao bas iz Honde a bio je na vrhuncu.Nije pominjao odlazak dok se mucio sa Ducatijem.Seti se napada na Pedrosu u predzadnjem krugu kada je resio da ode ispred njega i Lorenza.Obisao ga je kao da stoji,Hohea nije ni pokusao.Zelis li da gledas takav sampionat sledecih godina?

        Comment


        • Originally posted by aca aca View Post
          Imas na netu par usporenih snimaka gde se vidi kako pogibeljno MM ulece u Rosija.Onako se ne vozi gp motor.MM ima poprilicnu istoriju sudaranja jos iz nizih kategorija koju je preneo i u gp klasu(posto pitas da li sam u toku).Covek treba da se trudi da zadrzi objektivnost bez obzira za koga navija.I u ovoj situacijiMM je udario u Rosija,i to imas na snimku iz helikoptera.Ne postoji nacin da se motor obori guranjem nogom sa drugog motora,to su price za malu decu,kao sto su price za malu decu da mu je stisnuo prednju kocnicu(fizicki ne moze da dodje do nje,ima stitnik).Stoner je zbog ovih stvari i otisao iz moto sporta(to je i rekao u vise intervijua),interesantno je da je otisao bas iz Honde a bio je na vrhuncu.Nije pominjao odlazak dok se mucio sa Ducatijem.Seti se napada na Pedrosu u predzadnjem krugu kada je resio da ode ispred njega i Lorenza.Obisao ga je kao da stoji,Hohea nije ni pokusao.Zelis li da gledas takav sampionat sledecih godina?
          Nije nikako mogao da se zaleti u Rossija, jer je Rossi sam priznao da je u toj Krivini namerno ispravljao putanju i usporio obojcu da su skoro stali(uzmimo da neko ko ide preko 300 km/h) kada ide 80 čini mu se da stoji,ali znači da je potpuno svesno Ispravljao putanju pri tom nije dozvoljavao da ga MM prođe jer se zalepio za njega..na pitanje zašto je to uradio "Hteo sam da pitam Marqueza ŠTA TO RADI" te stvari se nepitaju tokom trke već posle...ali ne vredi, drugo taj snimak iz helikoptera kojeg ste svi počeli da se držite kao jedinog dokaza, da Rossi nije "ništa kriv" na njemu se ništa nevidi, helikopter ih uopšte nije zumirao, perspektiva je visoka, Mogu da se složim samo oko toga da je priča kako je Rossi svojom nogom ili kolenom pritisnuo kočnicu nemoguća, ali je mogao svojom nogom njegovu ruku da udari tako da se ona na kratko trgne, i ako imaš jedan prst na Kočnici, koliko ih marquez drži, moguće da je instiktvno trgo ruku i time zablokirao predni točak, mada se meni više čini da je MM , pokušao da nebi izašao van staze , oslonio na Rossija koji ga je onda odgurnuo ....ali to je potpuno irelevantno, jer Ako ti namerno širiš putanju , u desnoj krivini umesto da skrećeš ti ideš pravo, što te vodi van staze, ali sve vreme gledaš u Marqueza jer ti je cilj da njega usporiš do mere , kako je sam Rossi rekao "skoro smo stali" i najluđe je što on u tom svom postupku nevidi ništa pogrešno, jer je bože moj bio iznerviran.....Tako da priče o "ZABIJANJU " marqueza u Rossija, nepiju vodu, a lepo sam rekao, da želim imena nego pričate o Kada je on vozio u nižim kategorijama, oh kako li je bio agresivan, dajte 5 Imena , pet Trka od kako je u Moto GP-ju, gde je MM, svojom vožnjom izazvao ili pad navedenih vozača, namerno, slučajno , ili je izazvao da ovi iz bilo kog razloga ne nastave trku.Znači U TRi Sezone 5 vozača. To se zovu dokazi , fakti, crno na belo, a subjektivna i super pristrasna tumačenja, neračunam, pogotovo jer sam primetio da generalno mali procenat ljudi koji se ostrašćeno bore za pravdu imalo u životu direktne veze sa velikim motorima, i njihovom vožnjom, jer bez obzira što nisi na stazi, ako si u svom životu na dva točka prešao pola miliona km, ako računam od prvog bicikla sa motorom od 12 godine danas imam 45 i proputovanu evropu sa celom ex.yu, Ostala mi je Engleska i Skandinavske zemlje+Russija(Skandinaviju i deo Russije ću ići kada uzmem Adventur bike) , na većim i velikim motorima a i nešto malo track day-eva, pa se tu čovek upozna sa nekim idejama, kako izgleda voziti svoj motor, na limitu, kako izgleda kada ne kočiš na vreme pa produžiš krivinu, i slično...a ponovo kažem,(A inače borbu za pravdu apsolutno podržavam,podržavam i strastvenost , ali ne ostrašćenost jer se za pravdu i mora boriti sa pasijom ali i sa znanjem i de facto dokazima).
          To Što je MM Obišao Pedrosu, je mogla da bude njegova volja, moglo mu se(da nebi sada ponovo elaborirao zašto pedrosu a zašto ne Lorenza) , problem je što Rossi nije mogao da obiđe marqueza, To je suština,jednostavno nije bio dovoljno brz, Samo molim da niko ne pokušavajte da me ubedite kako je Rossi bio dovoljno brz ali ga je MM stalno blokirao, onda indirektno priznajete da MM sa 21 godnom može da radi rossiju šta hoće, čak i kada je Rossi značajno brži, to dosada nikom nije polazilo za rukom više od dva kruga. Ili da je Rossi imao 10 pobeda , mogao je MM da inscenira sa Dornom i ostalima, težak pad , i njih na gomili da Rossi nemože fizički da prođe opet bi VR bio šampion.I Opet kada budu postojali čvrsti dokazi o tome da je Marqez vodio razgovor sa Lorenzom, Gazdom iz Honde, Čelnicima Dorne(to nije malo ljudi, siguran sam da postoji neki insajder koji neće moći dugo da ćuti ako se tako nešto desilo) Ako se stvarno dokaže da MM u tim razgovorima rekao OK, ja ću sve učiniti što je u mojoj moći kao vozača da Lorenzo osvoji titulu. Drugo Rossi nije bilo ko, ima kinte ime prijatelja i medju kamorom, može da nabavi ozbiljne dokaze a ne teorije, utemeljene na pukoj navijačkoj ostrašćenosti(manje više) A na primer mene bi lični izuzetno zanimala telemetrija oba motora i Yamahe Rossija i Honde MM-a kroz celu trku u Sepangu, a ponajviše iz fatalne krivine u kojoj je Rossi dobio želju da priča sa Marquezom. Ako se pokaže na primer da je Rossi usporio svoj motor za više od 80 posto nego što je validna brzina kojom se ta krivina prolazi, onda tu više nema priče ko je koga obstruirao u toj krivini...i poslednje , Da se Marquez Ponašao drugačije sve bi bilo isto samo što bi ga optužio Lorenzo, mislim priča bi bila manje više ista,naravno težina greha bi bila mnogo manja, jer koga je briga za Lorenza, mene stvarno nije, njega baš nikada nisam voleo, ali baš, A Ako se dokaže sa validnim dokazima da je marquez napravio dogovor, Lično smatram(nemogu da tvrdim jer nikom sveću nisam držao) Da i Honda i Yamaha moraju biti umašane u celu priču.Po meni nemože teoretski da se desi da MM pravi takav dil, i takvu zahebanu prljavu rabotu, a da nema, Dogovora između Honde i Yamahe.+ponavljam, izvinuću se javno svim rossijevim fanovima, a Marqueza koliko god bio dobar vozač, više neču moći navijati za njega iz očigldenih razloga, punu pažnju ću prebaciti na Suzuki kao tim, jer sam Vozač Uglavnom Suzukija, Raznih kubikaža i namena, Suzane koliko god izgledale , naročito u pojedinim periodima, ne tako fency kao nove KAWANE, ili YAMANE, su po pitanju kvaliteta ne zahebive, bulet proof štono bi rekli Englezi , Suzuki GSX-R-ovi,Su prelazili KM-a koliko Italijanski Adventure Bike-ovi, Sada je Suzuki krenuo sa potpuno novim modelima na EICMA je pokazao "koncept" mada nema ni jedan detalj a njemu zbog kojeg neće biti proizvedan u istoj formi novi GSX-R 1000, Pucaju na Šampionat WSBK,sa njim, što znači da mora imati min 195ks, a verovatno nešto preko 200, onda ozbiljno sprmaju 500cm Turbo i etc etc.
          U Zdravlje, nema potrebe više da elaboriramo, vreme mora pokazati , a mislim da će biti brže nego što mnogi misle , dali je MM imao razgovor sa većnavedenim ljudima u kojem je pristao da "čuva Lorenzovu Pozadinu" ili nije imao nikakav razgovor sa nikim.

          Comment


          • sve je to lepo što ti napisa, mada sam već kod treće rečenice odustao od čitanja ali zato lepo odeš na ovaj link što je čovek "okačio" i odgledaj video, pa onda razvijaj teoriju o tome kako MM nije pomagao JLo i da je Doktora "ispalio" sopstveni tim

            Comment


            • Ne vredi sa tobom,ovim postom zavrsavam.Kazes koga je MM izbacio sa staze,pa pogledaj malo snimke,nece ti trebati mnogo da ih nadjes,to je pod jedan.Pod dva,mnogo je lepo komentarisati preagresivnost iz fotelje,kao to je super za gledanje.Nekome mozda jeste,meni nije,ne gledam trke da bih video kako neko gine.Stoner je jednom posle blagog i totalno nenamernog cesanja sa Rosijem izjavio da moto gp nije kontaktni sport,razmisli malo o tome.

              Comment


              • QUOTE=aca aca;1443669]Ne vredi sa tobom,ovim postom zavrsavam.Kazes koga je MM izbacio sa staze,pa pogledaj malo snimke,nece ti trebati mnogo da ih nadjes,to je pod jedan.[/QUOTE]
                Ja nisam mogao da pronadjem nista vredno paznje u vezi Markezove preagresivne voznje u MotoGP (2013-2015)! Zasto ne bi postavio linkove ili bar naveo imena vozaca, kad ti je covek vec trazio? Tada ne bi imao razloga da se povlacis iz dijaloga.
                https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                Comment


                • Jedva cekam 2016. Marky Mark je usao u glavu Rossiju, vjerujem da bi Rossi ovo isto uradio da je bila i 2. a ne 17. utrka prvenstva.
                  Samoproglaseni kralj duela koji je navikao da mu se svi sklanjaju nakon 5/6 preticanja je naisao na nekog ko je spreman na "rat" od prvog do posljednjeg kruga. I pukao
                  Last edited by black_sax; 19-11-15, 11:18.

                  Comment


                  • Originally posted by black_sax View Post
                    Jedva cekam 2016. Marky Mark je usao u glavu Rossiju, vjerujem da bi Rossi ovo isto uradio da je bila i 2. a ne 17. utrka prvenstva.
                    Samoproglaseni kralj duela koji je navikao da mu se svi sklanjaju nakon 5/6 preticanja je naisao na nekog ko je spreman na "rat" od prvog do posljednjeg kruga. I pukao
                    E bas me zanima sta bi bilo da je obrnuto bilo. Da Markez ganja titulu a Rossi da ga zeza. Vi koji ne volite Rossija i u tome trazite opravdanja sto je Markez idiot, samo se podsjetite da Rossi kad je igrao te igre on ih je igrao zbog titula, a ne zbog nekih licnih problema sa glavicom
                    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                    sigpic

                    Comment


                    • Ne vredi se sa njima objasnjavati.Ljudi koji nikad nisu seli ni na sta sto ide na dva tocka a krece se brze od 30 na sat dovode u pitanje umece voznje motora nekoga ko je devet puta bio svetski sampion,pa sa njima je apsurdno komentarisati najbezveznije stvari.Samoprogaleseni kralj duela?Da ga nisi pobedio nekad ???Da jednom sednu na motor i da ih neko samo malko provoza sa odvrnutim gasom,dobili bi srcanu aritmiju do kraja zivota,pa bih onda voleo da mi kazu sta je tu super kada je neko preagresivan pri brzini od 340.Licno ne volim MM,ali da ja dovedem u pitanje njegovo voacko umece,kao sto ovde dovode Rosijevo,pa u najmanju ruku zvucao bih glupo 54

                      Comment


                      • Ja sam jednom probao simulaciju MotoGP na racunaru! Nije mi izgledalo tako strasno... Doduse imao sam volan!!!
                        https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                        http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                        Comment


                        • Rosi ga je uglavnom tresao u duelima,u vecini bukvalno,mozda dildika nije navikla da gubi duele na taj nacin,jer za duel nije dovoljna samo jaka masina i manijakalni stav.

                          Comment


                          • Originally posted by AyrSen View Post
                            Ja sam jednom probao simulaciju MotoGP na racunaru! Nije mi izgledalo tako strasno... Doduse imao sam volan!!!

                            Comment


                            • https://www.youtube.com/watch?v=Iyeg7y-AB5E

                              Hoces jos snimaka iz nizih kategorija.Tvrdis da pratis moto gp i da nisi nasao nista vredno paznje?Kad je po tebi vredno paznje,kad neko pogine???Inace ovo sam izguglao za tri minuta Obrati paznju na prvi snimak,sa luthi-em,bukvalno ga je izgurao sa staze,Rosi njega nije,ostalo mu je najmanje tri metra staze,obrati paznju na zadnji snimak sa Rosijem,nigde nema sutiranja.Rosi je kaznjen,MM sa Luthijem nije.Ocekujem logican odgovor.I jos nesto,kada je Rosi bio agresivan borio se za svoju titulu,aa Marques za tudju,pretpostavljam da to nije isto

                              Comment


                              • Originally posted by aca aca View Post
                                https://www.youtube.com/watch?v=Iyeg7y-AB5E

                                Hoces jos snimaka iz nizih kategorija.Tvrdis da pratis moto gp i da nisi nasao nista vredno paznje?Kad je po tebi vredno paznje,kad neko pogine???Inace ovo sam izguglao za tri minuta Obrati paznju na prvi snimak,sa luthi-em,bukvalno ga je izgurao sa staze,Rosi njega nije,ostalo mu je najmanje tri metra staze,obrati paznju na zadnji snimak sa Rosijem,nigde nema sutiranja.Rosi je kaznjen,MM sa Luthijem nije.Ocekujem logican odgovor.I jos nesto,kada je Rosi bio agresivan borio se za svoju titulu,aa Marques za tudju,pretpostavljam da to nije isto
                                1.) Marquez jest imao puno kontakta s drugim vozacima u svojoj relativno kratkoj Moto GP karijeri. Sve su to bili trkaci incidenti i Dorna je u pravilu blaza prema takvim slucajima do kojih je doslo jer je vozac precijenio svoje mogucnosti. Kod Rossija je postojala cista namjera i to se uvijek ostrije kaznjava.
                                2.) Marc vs Luthi. Marc ima unutrasnju stranu i to koristi,idealnu liniju napusta 20cm i zatvara Luthia koji ne zeli da popusti i silazi sa staze. Rossi u Sepangu silazi 10m s idealne linije da bi blokirao i van staze otjerao Marqueza,gleda u njega dok to radi. Tako da je te 2 situacije smijesno poredit.
                                3.) Je li postoji pravilo prema kojem vozaci koji se bore za titulu mogu agresivnije da voze od onih koji se bore za poziciju?
                                Last edited by black_sax; 20-11-15, 00:30.

                                Comment

                                Working...
                                X