Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U Milanu se održava EICMA 2015. Sve velike zvezde su prisutne, a mediji su zabeležili ledenu atmosferu prilikom predstavljanja Yamahe. Kažu, zid neće ni biti potreban, jer Lorenzo i Rossi ne žele ni da se pogledaju.

    http://www.gpone.com/en/201511171889...a-l-Eicma.html

    Takođe, tokom predstavljanja Honde, samo je Pedrosin motor imao zalepljen broj. Domaćini su izložili Marquezov motor bez oznaka.
    sigpic

    Comment


    • Jel se to odrzava u Italiji?
      sigpic http://caseystoner.com.au/

      Comment


      • . Na kraju krajeva, uzmimo da je sve istina što je Rossi rekao vezano za dogovor između Marqueza i Lorenza,Prvo taj dogovor nije mogao biti pravljen tipa, nazvao Lorenzo MM,da dođe do njega, biće zezanja(ima nove video igrice za MM-a) ima nešto da ga pita....To je moralo ići preko Honde i Yamahe, znači ako je Rossi upravu nemoguče je da Yamaha nije znala za Dil, Zašto Rossi ostaje u Yamahi? Ostaje jer zna da jedino Yamah (lii Honda ali to nije u opticaju), još uvek mogu da mu pruže šansu da bude pri vrhu ili da uzme titulu, ali sa druge strane , Ako je već tako principijelan i čist kao suza, pa onda i po cenu odlaska iz Yamahe i plaćanja penala za kršenje ugovora(ima on mnoooogo više para nego svi penali zajedno da mu se nakaleme, naročito nebi mogli da budu najstroži, jer bi to uradio između sezona,), ali time bi stvarno pokazao da je bezkompromisan kada su u pitanju dilovi za koje je rekao da su napravljeni između MM i Lorenza i istrajao do kraja, evo dolazi KTM, tu je i Suzuki sa jednim vozačem koji neće biti u istom još dugo jer je mator a to je Alex espargaro, Rossi da se ponudi Suzukiju odmah bi ga Uzeli, Em što bi mogao da učestvuje u poslednjoj etapi razvoj veoma perspektivne mashine, , I da NA kraju na Suzukiju eventualno uzme još jednu titulu, Ali ne pada mu na pamet jer je i sam svestan da nema vremena.
        Ako ga jedino 10 titula interesuje i ništa više, niti manje. Ponavljam, da nema teorijske šanse ako je Rossi u pravu, da Yamah i Džarvis nisu znali za dogovor .
        Ja da sam na Rossijevom mestu bih istog časa raskinuo ugovor sa Yamahom, pa makar me to koštalo , ne malo para, Ali to znači da ga je sopstveni tim Izdao na prvom mestu, On je iz sličnih razloga i prvi put otišao iz Yamahe, jer je smatrao da nemaju ni blizu jednak tretman on i Lorenzo, a na papiru je on bio No1 vozač Yamahe. Budimo realni, Rossi jeste nepobitno neko koje izmenio sliku moto GP-ja, doneo desetine hiljada fanova samim tim gledalaca nove generacije u Moto GP, etc etc etc, ukratko postoji Moto GP pre Rossija i Sa Rossijem,i baš zato bi trebao da napusti Yamahu , jer on jeste veći od jednog tima, koji Dominira od njegovog dolaska praktično, zato što je on neko ko je pored svojih trkačkih znanja znao i da daje kvalitetne informacije inženjerima i mehaničarima da bi doveli motor na nivo potreban da bi mogao da se bori za Titulu.
        P.S
        ovo nisu hvalospevi o Rossiju to su činjenice koje niko objektivan nemože da ospori, bez obzira za koga neko navija, ja navijam za MM-a ali mi to nedaje za pravo da pljujem po Rossijevim postignućima i vozačkim bravurama tokom svih ovih godina, ali me kao inteligentno biće najviše pogađa ljudska zloba i glupost, puno ljudi je spremno da zbog lične povređenosti i sl. u potpunosti i svesno znajući da to nije tako, negiraju bilo kakav vozački kvalitet Rossijevog suparnika na stazi.ali još gore da daju izjave i žele tim ljudima sudbine pa da su Čuvari u Konc Logorima ,pa da kažeš e zaslužili su sudbinu da "Istrule pederčine"!!!
        Last edited by BogdanB; 17-11-15, 20:12.

        Comment


        • Nije napravljen dogovor Lorenco-Markez nego je Repsol Honda odlucila da ometa Rosija na putu ka tituli.

          Comment


          • @korac

            Ima da prave pravi zid a ne onaj improvizovani

            Ljudi, nemojte ponovo o tome, milion puta receno jedno isto.

            Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

            Comment


            • Licno mislim da nije bilo dogovora 2 strane vec je 93 odlucio da ometa Doktora u finisu sezone iz samo njemu poznatih razloga (pakost, ljubomora, kompleks...) a 99 je to samo oberucke prihvatio i rekao hvala lepo...
              Honda je mogla a i nije morala da zna za taj podmukli plan svog vozaca, ali ocigledno da mu nisu skrenuli paznju da to ne bi trebalo da radi kada je postalo ocigledno tako da imaju deo krivice

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Mislim da ne postoji dogovor izmedju Honde i Yamahe,videlo se to na kraju trke.Isto,nema sanse da su MM i Lorenzo ovo uradili na svoju ruku,a ocigledno je da su uradili,i to toliko ocigledno,da bi im karijere bile zapecacene trajno.Ovo je bila timska naredba Dorne ovoj dvojici vozaca.Licno mislim da je svemirska popularnost Rosiju dosla glave.Pametni su to ljudi(mislim na celnike Dorne),tesko ih je preci dva puta Stoner ih je presao prvi put,a oni su se pobrinuli da ih Rosi ne prevesla na istu foru.Cinjenica je da ce odlaskom Valentina gledanost drasticno pasti,bez obzira na to ko ga voli ako ne,on je definitivno najveci i najvoljeniji vozac svih vremena a naslednik mu nije ni na vidiku.MM je bez sumnje izuzetan vozac,ali je siledzija na stazi,ljudi to ne vole,ljudi vole ciste duele,bez namere da oborite protivnika.V.R. ima 36 godina,da je uzeo desetu titulu mislim da ga vise nista ne bi zadrzalo na stazi,jednostavno ne bi vise bilo ni smisla ni razloga.Zato su se momci iz Dorne pobrinuli da je ne uzme,ali da mu opet bude blizu.MM i Lorenzo nisu ukapirali da su oni samo dva zrtvena jarca da se najveci zadrzi jos jednu sezonu na stazi,oni su nebitni za show.Lorenzu zvizde u Spaniji,ni MM ne dozivljava neke posebne ovacije.Rosi je bitan,njega treba zadrzati,videlo se tokom poslednjih desavanja,po svaku cenu.I za sada su uspeli,veliki san je jos uvek tu,nadomak ruke,vredan jos jedne sezone i jos jednog pokusaja.Ovo je samo moje misljenje,mozda gresim,a mozda i ne.
                Last edited by BogdanB; 17-11-15, 23:06.

                Comment


                • Na šta misliš, kako ih je Stoner prešao?

                  Ne slažem se, ova situacija je gora za njegovu motivaciju nego da je osvojio titulu, prošla sezona je bila to ''blizu je, fali još malo'', a na kraju ove se videlo koliko je frustriran, mislim da ga je sve ovo mnogo više približilo penziji nego što bi to uradila titula, što naravno žele i Lorenco i Marquez, obojica smatraju da mu je dosta, da je njegovo vreme prošlo i da ne treba više da osvaja titule. Nisu oni ni morali da se dogovaraju ništa, niti je poenta da Markez učini Lorencu uslugu, samo je birao ko mu više odgovara da osvoji.
                  Valentino je očigledno lud za ovim, mogao je da se povuče i na kraju 2012, a umesto toga je opet krenuo ispočetka i vratio se na vrh. Ali svačije strpljenje ima kraj, još ako se u priču uključi da ti šteluje neko ko je van borbe za titulu a u tom trenutku najbrži, i kad se uračunaju godine. Praktično su mu stavili do znanja da više nikad neće da osvoji titulu... Pa šta bi bilo da Markez nije padao, uzeo bi treću titulu uzastopno bez problema. On to zna i zato je i besan, Argentina i Assen i za očekivati je bilo koga će da smatra za glavnog krivca (bez obzira što je padao i sam). Jebiga, ogromni su egoi to, nema tu šta. Plus španska stoka (da izvinu Španci na forumu :P) koja uglavnom nema dostojanstva i časti i ne preza od mutnih poteza kad su sportski uspesi u pitanju.
                  Nisu ni Italijani cvećke, npr. Rosiju nije trebalo ono sa Materazzi dresom i izvinjavanje Stoneru bez skidanja kacige (mada ovo drugo manje-više ), ali je u celoj ovoj priči i najveći čovek, ne samo najveći šampion.
                  Od svih njih, najmanje je imao neljudskih ispada (uz možda Pedrosu), a najduže je tu.

                  Ja bih voleo da grešim i da on 2016. bude još brži, ali se bojim da se to neće desiti i da bi ovo mogla da mu bude poslednja sezona u MotoGPju.

                  Evo jedan od boljih članaka koji sam pročitao o ovome, analizirao je lepo čovek sve uglove:
                  https://medium.com/@mcohen01/when-di...s-abbe5325e9f2

                  Ali, i da je nikad više ne osvoji, i dalje je najveći.

                  Comment


                  • Jedini vozac koji je imao harizmu slicnu Rosiju bio je Stoner.Presao ih tako sto je bez ikakve najave napustio moto gp.Pobrinuli su se da Rosi ne uradi isto.Ozbiljan je ovo sport,vozaci su tu sitne ribe pljuckavice,budi siguran,na svoju ruku MM i Lorenzo ovo ne bi smeli da urade po cenu zivota.A o tome da li Rosi moze da bude brz,na zadnjoj trci je dokazao da moze,obici 22 vozaca nije ni malo jednostavno,mozda ga je po neko i propustio,ali po neko,ostali nisu.Videcemo u nastavku sta ce se desavati.Ja sam i dalje ubedjen da je Dorna iza cele price,ovakve stvari se ne rade na svoju ruku.

                    Comment


                    • Dorna je najmanji krivac sto je Rossi izgubio titulu. Cak mu je i pokusala pomoci tako sto mu je dala prilicno blagu kaznu za ono sto je uradio. Upravo to njeno navlacenje na Rossijevu stranu zbog financijskih interesa ili "straha" od reakcije njegovih navijaca koji cine vecinu je dovelo do jos jedne kontroverzne utrke u Valenciji.
                      Da je Rossi u Sepangu dobio zasluzenu crnu zastavu u Valenciju bi otisao s 9 bodova zaostatka i time bi prvenstvo fakticki bilo rijeseno.
                      Medjutim umjesto crne zastave u Sepangu dobija 16 bodova,3 vise nego bi (vjerovatno) osvojio da je Marquez ostao u trci i kaznu pomjeranja na posljednju startnu poziciju u Valenciji. Ta kazna na prvi pogled mozda izgleda ostra ali ako analiziras vremena prethodnih trka vidjet ces da ostali vozaci uvijek imaju zaostatak veci od 20 sec (osim Ducatija koje voze 2 Italijana spemna da pomognu Rossiju) tako da je odmah nakon izricanja iste svima bilo jasno da ce Rossi da zavrsi 4. u Val. U biti Rossiju je kaznom samo onemoguceno da se bori za prve 3. pozicije koje bi i bez kazne tesko uhvatio. Marquez je takodjer znao da ce Rossi da zavrsi 4. i postane SP ako mu on i Dani pomognu i pobijede Lorenza. Nakon svega sto se desavalo prethodnih dana logicno je da je stao na stranu zemljaka kao sto su i Italijani to uradili.
                      U mnogim komentarima ga napadaju da nije htio da predje Lorenza a odmah je vratio Daniju. Da su malo bolje gledali vidjeli bi da je Dani prilikom preticanja otisao siroko i ostavio prostor Marcu. Rossi se nekoliko krugova mucio iza Tech 3 Yamaha koje su 1 sec sporije od Lorenca tako da Jorge sigurno nije bio laka meta Marcu.

                      Prema tome onu izjavu voditelja SK da se Marc "stavio iznad sporta" bih izmjenio u "stavio iznad Dorne" jer je poremetio njenu kalkulaciju Honda 1,Honda 2,Lorenzo 3,Rossi 4.
                      Last edited by black_sax; 18-11-15, 08:44.

                      Comment


                      • Niko nije napustio Hondu kao prvak sem Rosija 2003, posle toga nisu mogli da se satave 7-8 godina. Hondina osveta.

                        Comment


                        • To si u pravu 100%,nisu oni to njemu oprostiili.A to da Rosi nije kaznjen dovoljno,sto je bilo u prethodnom postu,pa ne znam zasta je trebao da bude kaznjen,pa na svim snimcima sr vidi da ga nije sutnuo.Kao sto se na zadnjim trkama vidi jasna namera Lorenza i MM da reziraju sampionat.Bez obzira sto sam Rosijev navijac trudim se da budem objektivan.Postavio bih jedno pitanje onima koji su presrecni ovakvom zavrsnicom:Sta ako Lorenzo bude sledece godine morao da vrati uslugu i bude Marquesu drzao ledja,da li je to sampionat kakav bi volelei da gledate.p.s.Pregledajte snimak zadnje trke u Valensiji i videcete da Lorenzo ni kroz jednu krivinu ne ide defanzivno,ne vozi se taki kad ti Marques duva za vrat na Hondi koja je neprikosnovena u ovom momentu,sem ako nisi siguran da nece biti napada.

                          Comment


                          • U trci u kojoj se resava sampionska titula svako ima svoju kalkulaciju. Tako je i Rosi 2013. u Valensiji imao svoju racunicu...Vise mu je odgovaralo da Markez osvoji svoju prvu GP titulu nego klupski kolega trecu. Uprkos Lorencovom usporavanju trke (od preko 1 sek. po krugu), ne bi li se i Rosi ukljucio u borbu protiv 2 dominantne honde koje je uspevao sve vreme da drzi iza sebe, najveci vozac svih vremena se nezainteresovano vozikao na cetvrtom mestu i zavrsio trku sa zaostatkom od preko 10 sek. u odnosu na Lorenca. Te godine Markez je postao sampion sa 4 poena prednosti u odnosu na Lorenca...
                            Karma je kurva!
                            https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                            http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                            Comment


                            • Aca, jesi li u toku uopste? Nije kaznjen zbog sutanja vec izguravanja Marca. Sam je priznao da mu je to bila namjera a za posljedicu je imala pad Marqueza. Nema pravo ono da radi,okrece se u krivini, gleda gdje je protivnik,blokira ga i usmjerava na travu/pijesak. Ovo je Moto GP a ne Mario Cart

                              Comment


                              • Originally posted by black_sax View Post
                                Sam je priznao da mu je to bila namjera
                                Koja namera? Ljudi, jedno je analizirati situaciju tako da odgovara tvojoj tezi, drugo je izvrtati činjenice...

                                Comment

                                Working...
                                X