Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Covek treba da ode iz Chelsea-ija pa da opet dominira. Retko koji se napadac nadavao golova u Chelsea-iju, jedino je Drogba one sezone kad su osvojili titulu sa Ancelotijem dao vise od 20 golova u jednoj sezoni.

    Comment


    • U poslednjih par godina nam baš i ne ide sa napadačima (osim Drogbe naravno). Treba prodati ovog Toresa, od kako je došao uvek neki problemi s' njim. Kad bi samo doveli "El Matadora"... ili možda Mou namerava od Lukakua napraviti napadača kao sto je Drogba bio?
      It's blue, what else matters?

      Comment


      • Originally posted by prototype View Post
        covek treba da ode iz chelsea-ija pa da opet dominira. Retko koji se napadac nadavao golova u chelsea-iju, jedino je drogba one sezone kad su osvojili titulu sa ancelotijem dao vise od 20 golova u jednoj sezoni.
        дрогба је у сезони 2006/07 постигао 20 голова, а 2009/10 је дао 29. тад је био најбољи стрелац лиге. чак је и ањелка освојио златну копачку 2008/09 са 19 голова..

        тако да не бих ја баш рекао да је ретко који нападач давао голове. био је ту и џими флојд хаселбајнк..
        али одласком дрогбе, једноставно нема ко да га замени. ја се надам да ће то бити лукаку.
        Last edited by Avramovic; 01-07-13, 15:25.

        Comment


        • Pa dobro ne kazem ja za tu eru kad je igrao Haselbajnk, davno je to bilo Nego od kad je dosao Abramovic. U tako jakom timu bi barem jedan napadac trebao davati preko 20 golova samo u PL, a od 2003 to se retko desavalo.

          Comment


          • Контам, а морао сам и Џимија да наведем!

            Па добро пази Дрогба од кад је дошао у Челси ја мислим да је сваке сезоне имао 15 или више голова у ПЛ само.
            Ево сад сам нашао..

            2003–04 J.F.Hasselbaink Premier League 13
            2004–05 Frank Lampard Premier League 13
            2005–06 Frank Lampard Premier League 16
            2006–07 Didier Drogba Premier League 20
            2007–08 Frank Lampard Premier League 10
            2008–09 Nicolas Anelka Premier League 19
            2009–10 Didier Drogba Premier League 29
            2010–11 Florent Malouda Premier League 13
            2011–12 Frank Lampard Premier League 11
            2012–13 Frank Lampard Premier League 15

            Ми смо увек имали квалитетну средини и сад нажалост солидан напад (да не кажем нешто друго). Тако да иако нападачи не постигну 20 голова у ПЛ, ту је Лампард и компанија да то поправи што му на крају дође исто. Ако мене питаш боље да 6 играча дају по 10-15 голова, него само један да предњачи. Ал' свакако да би било боље и да нападач да исто толико, а не ко дотични Торес 8 или колико је већ дао.

            Comment


            • На данашњи дан, пре 10 година на официјалном сајту Челсија објављено је у уторак 1.јула 2003, да се фудбалски клуб из Лондона упушта у нову еру, ново доба енглеског фудбала.

              После дугог викенда преговора и папирологије, договор је постигнут. Руски бизнисмен је купио 50,09 одсто постојећих акција од тадашњег председника Кена Бејтса и других власника. То је значило да је нови човек преузео контролу 98-годишњег клуба.
              У доследно време Роман Абрамович је постао једини власник, куповином свих преосталих акција које су биле у многим рукама.

              "Ми смо одушевљени што смо постигли договор. Мој посао је да Челси постане један од најбољих клубова у Европи," рекао је он.
              "Имамо ресурсе и амбицију да постигнемо још више с обзиром на огроман потенцијал овог великог клуба."
              Доста навијача других клубова су предвиђали, или бар се надали да Романово интересовање ће бити кратко. Њихов оптимизам је нестао са сваким његовим радовањем кад би гол био постигнут, или емоција током важних утакмица.
              Како је Ђанфранко Зола потврдио да неће прекршити обећање да се врати на Сардинију, друга Челсијева легенда је потписала нови уговор. Његови име је Џон Тери.



              Десет година касније, Тери је рекао:

              "Вероватно не постоје речи које могу описати оно што је господин Абрамович учинио за овај фудбалски клуб. Очигледно је он трансформисао екипу''.
              "Када разговарате са њим, он говори о фудбалу. Он жели да зна како се клуб може побољшати и шта он може да уради да то поправи. Жели да освоји сваки трофеј, сваке године. То је његова мета сваке сезоне. И то је оно што ће се овде задржати - показује нам ниво који се од нас очекује и ка којем морамо да тежимо ".
              Убрзо су дошла нова појачања. Глен Џонсон је био прво, а месец дан касније менаџер Клаудио Ранијери је на конференцији за новинаре, поред тинејџера, представио Вејна Бриџа, Жеремија и Демијана Дафа. То је била јасна намера шта желе да постигну. Џо Кол и Хуал Себастијан Верон су убрзо представљени заједно, а касније су регрутовани Муту и Креспо. Макелеле је био последњег појачање тог лета 2003. године. Тада су навијачи Челсија имали идеју о будућности клуба.

              10 година, 11 трофеја. Челси је постао први тим у Лондону који је освојио трофеј Лиге шампиона.



              Током последње деценије, Челси је успео да освоји бар 1 трофеј у сваком такмичењу у којем је учествовао, изузев Светског клупског првенства и УЕФА Супер купа. За неколико недеља ћемо имати прилику да освојимо то друго.

              Ко је још веровао у јуну 2003. године да ће Челси постати један од највећих клубова? Ко је веровао да ће Челси стајати упоредо са Манчестер Јунајтедом по броју освојених титула (11), а чак 9 више од градског ривала Арсенала..


              ДЕСЕТ ГОДИНА Романа Абрамовича - статистике 2003/04 - 2012/13

              596 мечева
              371 победа
              131 ремија
              94 пораза
              1,139 голова
              489 примљених голова
              62,2 одсто победа проценат (свих времена 43,1 одсто)

              18 полуфинала
              11 финале
              11 трофеја
              9 менаџери
              86 играча су дебитовали

              Трофеји:
              2003/04
              2004/05 - Премијер Лига, Лига Куп
              2005/06 - Премиер Лига, Комјунити Шилд
              2006/07 - ФА куп, Лига куп
              2007/08
              2008/09 - ФА Куп
              2009/10 - Премијер лига, ФА куп, Комјунити Шилд, ФА Куп за младе
              2010/11 - ФА Супер Лига (резерве)
              2011/12 - Лига шампиона, ФА куп, ФА Куп за младе
              2012/13 - Лига Европа

              Освојени трофеји:
              Челси 11, Манчестер Јунајтед 11, 4 Ливерпул, Арсенал 2, Манчестер Сити 2, Бирмингем 1, Мидлсбро 1, Портсмут 1, Свонси 1, Тотенхем 1, Виган 1

              Комјунити Шилд:
              5 Манчестер Јунајтед, 2 Челси, 1 Ливерпул, 1 Арсенал, 1 Манчестер Сити.


              Премијер лига у последњих 10 сезона

              Top Pld W D L F A GD Pts

              1 Man Utd 380 259 67 54 764 309 +455 844

              2 Chelsea 380 244 80 56 720 291 +429 812

              3 Arsenal 380 218 95 67 734 366 +368 749

              4 Liverpool 380 189 97 94 603 347 +256 664

              5 Tottenham 380 165 97 118 569 470 +99 592

              6 Man City 380 166 90 124 569 429 +140 588

              7 Everton 380 152 114 114 502 432 +70 570

              8 Aston Villa 380 127 127 126 487 511 -24 508

              9 Fulham 380 118 108 154 453 518 -65 462

              10 Newcastle 342 110 100 132 426 486 -60 430

              Највише наступа
              Франк Лампард 507 (466 +41 као резерва)
              Највише голова
              Франк Лампард 188.
              Френк Лампард постигао 10 или више голова у Премијер Лига у свакој од Романових 10 сезона.
              Без примљеног гола
              Петр Чех 198

              Добитници Златне копачке у Премијер Лиги
              2006/07 - Дидије Дрогба - 20 голова
              2008/09 - Николас Ањелка - 19 голова
              2009/10 - Дидије Дрогба - 29 голова

              Добитници Златне рукавице
              2004/05 - Петр Чех - 21 утакмица без примљеног гола
              2009/10 - Петр Чех - 17 утакмица без примљеног гола
              Last edited by Avramovic; 01-07-13, 19:07.

              Comment


              • Brat Roman institucija

                Last edited by DjordjeCFC; 01-07-13, 22:58.
                It's blue, what else matters?

                Comment


                • Proleti decenija samo tako a tajo je jos tu i ne planira da ide. A kompleks je kod nekih vec neukrotiv.
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Луиз данас оперише нос па окачио слику на твитеру..

                    Comment


                    • CarloFan ‏@CarloFan 1h
                      Chelsea will reportedly return with a fresh £7m offer for Norwich GK John Ruddy. (Metro) #CFC

                      Izgleda da smo ozbilno zagrizli za njega.
                      Prvobitna ponuda od 3 m funti + dodatni 2 je odbijena od Norwic.

                      Comment


                      • Ваљда ће пристати сад или ће опет да траже 10, треба нам резервни голман. Ово би било идеално решење, мада ја би јурио Гузана.

                        Comment


                        • Пошто смо вероватно извисили за Каванија, јер се и ПСЖ умешао у трку и послали и понуду конкретну чини ми се, кога бисте волели да видите као предводника наше навале у наредној сезони?
                          Мени се све чини да ће то некако бити Руни, најреалније ми је тако мада можда и Ел Шарави што не бих баш волео

                          Comment


                          • Originally posted by poacher View Post
                            Пошто смо вероватно извисили за Каванија, јер се и ПСЖ умешао у трку и послали и понуду конкретну чини ми се, кога бисте волели да видите као предводника наше навале у наредној сезони?
                            Мени се све чини да ће то некако бити Руни, најреалније ми је тако мада можда и Ел Шарави што не бих баш волео
                            El Šaravi je više da po krilu djeluje, ne vjerujem da biste sa njegovim dovođenjem nešto pretjerano dobili a i u AC Milan-u je valjda održan neki sastanak na kojem je donijeta odluka da se El Šaravi neće prodavati....možda bi vam se Levandovski mogao fino uklopiti...

                            Comment


                            • Chelsea Football Club and Vitesse Arnhem have reached an agreement for the transfer of Marco van Ginkel.

                              The player will join Chelsea subject to a medical, agreement of personal terms and legal documentation.
                              Očekivano. Još napadača i to bi bilo to.
                              Last edited by DjordjeCFC; 04-07-13, 13:45.
                              It's blue, what else matters?

                              Comment


                              • Originally posted by DelBoy View Post
                                El Šaravi je više da po krilu djeluje, ne vjerujem da biste sa njegovim dovođenjem nešto pretjerano dobili a i u AC Milan-u je valjda održan neki sastanak na kojem je donijeta odluka da se El Šaravi neće prodavati....možda bi vam se Levandovski mogao fino uklopiti...
                                Апсолутно се слажем, него сам негде прочитао као да се интересујемо па сам га чисто навео. Леву сам заборавио потпуно мада је он већ у Бајерну, само ови треба да се покрену, и сам је реко да би волео да игра тамо. Чини ми се да би Лева био пун погодак али ми се чини мало нереално да заврши код нас

                                Comment

                                Working...
                                X