Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma odmah sam ja rekao da ce njih dvojica napolje,losi su i bili nema sta,Kakuta nije pas odigrao da valja
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Razocarace ce Mumara,on ih mnogo voli.

      Comment


      • Vec rekoh, Kakuta ocaj. Na pozajmicu njega, obavezno. A bice jos kandidata...
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Alphonse Areola, mnogo talentovan momak.

          Evo ga i Josh, valjda ce on veceras da pokaze nesto, a koliko vidim, usao je i Piazon.
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • Kakvo je drvo Ramires nekad kad prima loptu,to zalosno izgleda.Stvarno se nadam da ce onaj Oscar potpisati,treba im u sredini kao za lijeka
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • To bre,moj miljenik PIAZON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • Predsednik Internacionala potvrdio da je sve dogovoreno u vezi Oscar-ovog transfera u Chelsea! Samo jos da prodje lekarske preglede...

                A i Lucas je izgleda na pragu od prelaska u United, po izvestajima raznih sajtova!!!

                PL ubedljivo najjaca i najatraktivnija liga na svetu!
                Jos samo fali Neymar u PLu...

                EDIT: I naravno, kako sam smeo da zaboravim na Gansa! Samo je pitanje gde ce, Arsenal ili Tottenham?! ;)

                EDIT 2: Odgledah highlights-e, sasvim je fino odigrao Marin... barem ovo malo sto sam mogao da vidim.
                Last edited by Sir Giggsy; 23-07-12, 06:19.

                Comment


                • U prvom poluvremenu smo igrali kriminalno; dosta govori podatak da nam je jedini šut u okvir gola PSG-a bio onaj Lampardov iz slobodnog udarca sa gotovo 40 metara, ako ne i više. Igre nismo imali, bilo je previše netačnih dodavanja, neforsiranih pogrešaka ( koristeći se teniskim riječnikom ), ispadanja iz sistema, izlijetanja i blago rečeno totalne neorganizacije vlastitih napada.

                  Luiz je bio dobro počeo prvo poluvrijeme, ali onda kad je krenuo sa svojim mušicama koje sam spominjao i nakon tekme sa Seattleom, a to su bezpotrebne zajebancije dok se nalazi na poziciji zadnjeg igrača, zalijeta se previše naprijed s loptom u nogama također kad je zadnji igrač, a to ni dan danas ne radi onako kako treba, nema konstantnost da tu akciju može ispravno ponoviti x puta na utakmici i zbog toga bih mu preporučio da se takvih stvari okani. Meni osobno je on puno bolji kad igra jednostavno, uzme loptu, preda je ili na lijevi, odnosno desni bek, ili defenzivnim veznima ( Mikelu, Lampsu il tko se već bude nalazio na toj poziciji ) pa eventualno ako nema boljeg rješenja nek je napuca naprijed, samo da ne pravi probleme na 20 metara od vlastitog gola. Takvih grešaka od njega smo se nagledali kad je tek došao u Chelsea, ali igranjem u Premiershipu se toga gotovo okanio i evo sad opet počinje. Ipak, treba priznati u dosta manjoj mjeri. Prestani brate pravit od sebe playmakera i ja zadovoljan. Kad se to zanemari, odigrao je jako kvalitetno što se defenzivnih zadataka tiče i nije imao previše grešaka, štoviše, čini mi se da nam je bio jedan od sigurnijih braniča u prvom poluvremenu, dok je i bio u igri.

                  Gary je također bio dobar, ali mrlja na cijelom nastupu je prvi gol PSG-a prilikom kojeg ga je Pastore izvozao kao nekog klinca. Također i Kakutu i Sama Hutchinsona. Paolo Ferreira odigrao uobičajeno za sebe, nije pravio nikakve greške koliko se sjećam.

                  Opisujući ovako naše braniče i njihove izvedbe u prvom poluvremenu dobija se dojam kako su u globalu bili i više nego dobri, A NISU. Pojedinačno, u situacijama 1 na 1, većinom su bili dobri svi od reda u obrani, ali u trenucima kad nam je bila potrebna kolektivna igra u obrani, kad se trebalo braniti zonski, e tu su bili zakazali. PSG-ovi igrači su prelako nalazili rupe imeđu naših stopera, slali im lopte iza leđa i lako upošljavali svoje napadače koji su, mora se priznat, izvrsno izbjegavali zaleđa koliko su ih god Cahill, Luiz i co. pokušavali namjestiti. Prvo poluvrijeme me potpuno razočaralo što se zonske obrane tiče, opet ponavljam. Nije to bila Chelseajeva obrana i točka. Tu će se još morati raditi, jer su se stvari popravile tek ulaskom Terrya i Baneta, ali neće oni uvijek biti na raspolaganju, pogotovo neće ovaj prvi za godinu, dvije..

                  E sada da pređem na vezni red. Mikel, Lampard, De Bruyne, Hazard, Kakuta. To su veznjaci Chelseaja u prvom poluvremenu. Mikel - bolji nego protiv Seattlea kad je stvarno loše odigrao, ali i ovo večeras u prvom poluvremenu nije bilo bajno, krasno. I on je, kao i Lampard, jednostavno MORAO više sudjelovati u obrambenim zadacima i pomagati u čupanju iz problema u kojima se obrana nalazila. Izgledali su mi njih dvojica kao potpuno odsječeni od obrambenog reda, prevelik je jaz bio između njih, nije bilo kohezije pa je PSG uistinu imao napretek prostora između ta dva reda, u čemu, uostalom, po mom mišljenju i leži razlog tolike dominacije PSG-a. Lampard je bio na neki način pokretač naše igre ( ako se to igrom uopće i može nazvati ) u prvom poluvremenu, ali sve je to bilo šturo, jadno, nikakvo i nije s ostalim igračima uspio uspostaviti inicijativu na sredini terena. Hazard je bio solidan, uputio jedan dobar šut, doduše izvan okvira gola, ali je i dalje radio i probao pokrenuti stvari. Nije išlo ni njemu onako kako je zamislio. Kevin De Bruyne nije igrač koji bi trebao igrati lijevo krilo u Chelseaju i mislim da je to Robbieu postalo jasno večeras. Po mom mišljenju, puno kvalitetniji je kada se nalazi na sredini terena nego gurnut u stranu gdje nije niti malo dolazio do izražaja. Nevidljiv. Al zato je bio vidljiv Kakuta. Nažalost, u negativnom smislu. Previše netočnih dodavanja, previše centaršuteva koji su završavali u bunaru, previše grešaka jednostavno. Nije napravio ništa konkretno. Utakmica za zaborav. Šteta za njega.

                  Romelu Lukaku. Igrač kojeg sam toliko hvalio nakon utakmice sa Seattleom, ali i mnogo prije toga, potpuno je podbacio. Na početku su mu slane neke nedostižne lopte i tu mu ne zamijeram. Ali kasnije je počeo dobivati neke upotrebljivije, ali ih nije znao na pravi način iskoristiti i previše ih je puta izgubio. Još jednu stvar sam primjetio, a nije u tolikoj količini dolazila do izražaja kod njega do sada. To je primanje lopte i odigravanje iz prve. Lopta se prilikom prvog dodira odbija od njega kao od zida. Razlog u tome je vjerojatno što smo tek na početku priprema i noge su teške, krute, ali definitivno na tome mora još puno raditi.

                  U drugo poluvrijeme smo ušli jako, jako dobro. Ulaskom novih igrača, a posebice bih tu istaknuo Marina u vezi koji je unio veliku živost i pokrenuo igru cijele momčadi te Branislava koji je učvrstio obranu i unio u nju sigurnost, počeli smo igrati bolje, konkretnije, uspjeli smo zadržati loptu po par minuta u svojim nogama, iako smo i dalje bili daleko od izglednih prilika za gol.

                  Izašao je Lampard, a ušao Essien koji se pokazao kao pun pogodak. Da znam da će ovako igrati cijelu sezonu, nema tih para za koje bih ga prodao, iako sam prethodno bio mišljenja da je najbolje da ga prodamo. Sve više me podsjeća na onog starog, dobrog Essiena, Essiena koji s lakoćom oduzima protivniku loptu, koji ima mogućnost proći protivnika i kvalitetno uposliti suigrača. Upravo to je radio najvećim dijelom drugog poluvremena. Samo je jednu grešku napravio, bacio je jednu dijagonalu koju je čini mi se Pastore presjekao i sijevnula je žestoka kontra PSG-a, ali srećom po nas nije pao gol. Sjajna partija Essa, kad se sve pogleda. Mikel je također u tom periodu digao svoju igru na višu razinu i bio gotovo jednako kvalitetan kao i Essien. Njih dvojica su oduzimali lopte i davali ih većinom Marinu koji je "obojio" igru Chelseaja i stvarno unio, ponovit ću, veliku dozu živosti u istu. Pokazuje se kao uistinu pravo pojačanje. U vezu su još ušli i Ramires te Malouda koji su, suprotno mojim očekivanjima, zamijenili uloge - Malouda je bio taj koji je odigrao, pa usudit ću se reći, i više nego dobro. Sjajno je kombinirao s Ashleyem, Marinom i Essienom, dijelio centaršuteve i upošljavao suigrače u prilike; mogao je čak upisati i asistenciju u zadnjim minutama kad je sjajno proigrao Ramiresa čini mi se, ali je ovaj opali po sredini vratara pa je tako ta prilika za vodstvom Chelseaja propala. Ramires je mogao i morao bolje, osim one sjajne akcije s Lucasom i asistencije nije ništa posebno pokazao, bljesnuo na trenutak i ugasio se. Ne sumnjam da će se Ramiz dignuti u sljedećoj utakmici.

                  Lucas Piazon je na pravi način iskoristio pruženu priliku i zabio sjajan pogodak nakon fantastične akcije s Ramiresom gdje su izbacili 4 igrača PSG-a čini mi se. Pokazao više nego Lukaku, definitivno.

                  Na kraju da kažem da mi se jedan igrač PSG-a večeras posebno svidio - Verratti. Momak je odigrao sjajnu utakmicu, iznimno je miran pod pritiskom i baš sam pratio - uvijek je u takvoj situaciji našao najbolje rješenje za svoju momčad. Ima jako dobar pregled igre, solidnu tehniku i stvarno vrijedi PSG-u što ga imaju u klubu.

                  Comment


                  • Bravo Wisey,odlican post,slazem se u potpunosti. Ipak,ne treba odmah otpisati ni Kakutu ni Kevina ipak su odigrali samo 45 minuta,ali da su odigrali kriminalno to stoji. Pa sta reci kad je Maluda uneo zivosti. Da,odlicno su delovali Marin i Kole,bice to ubitacan tandem u PL imam osecaj da se bljesnuti Marko. Tako je,Esa je odlicno odigrao,uf kad bi ovako igrao.

                    Comment


                    • Wisey brate, hvala ti za post.

                      Sto se tice odbrane, neigranje Baneta je ogroman minus za nas. Taj covjek je postao neizostavna karika naseg tima u bilo kojoj utakmici, pa cak i u jednoj pripremnoj utakmici prijateljskog karaktera. Jednostavno je to stijena u odbrani, a po desnoj strani nemamo igraca koji ga moze zamijeniti i zato Robbie zeli dovesti desnog beka koji moze odraditi neke stvari kada Bane nije u prvih 11. Moram reci da sam mnogo razocaran sto se tice dvojca Kakuta & De Bruyne. Kakuta je tu starosjedilac i sa Joshom je igrac koji je najduze tu od mladih igraca i nekako navijam da on dobije sansu. Ali evo odigrao je lose, sto nije nikako dobro za njega samoga. Sada kada se treba pokazati, on je u grcu. Sto je najgore, period koji je proveo u Dijonu je odlicno odigrao i bas sam se ponadao da je to to, da je Kakuta spreman da dobija priliku kod nas. Prevario sam se ocigledno iako i dalje stojim da je to veliki talenat, ali ocigledno ga zelja pojede onda kada se treba pokazati treneru. De Bruyne je drugi dio sezone u Genku igrao na centru, pored zadnjeg veznog i tu bio odlican. Smatram da ga Robbie treba na toj poziciji isprobati, da ga upari sa Mikelom na centru. U Genku je pokazao odlican pregled igre sa te pozicije. Kako stvari stoje, pomenuti dvojac Kakuta & De Bruyne je najblizi posudbi. Znaci ni Lukaku nije imao zapazenu rolu. Ali odlicno je odigrao proslu utakmicu, tako da je rano suditi o njemu jos. Generalno, jos je rano suditi i Kakuti i De Bruynu iako nisu pokazali nista. Najmanje su prilike dobili za to i tek je druga pripremna, samo se mogu nadati da ce do kraja pokazati nesto dovoljno za ostanak, ali vidjecemo. Zato je vidim opet Marin bio odlican. Ja sam nekako od njegovog potpisivajna imao cvrst osjecaj da bi taj momak mogao biti neko ko ce nadmasiti ocekivanja. Odmah po dolasku je rekao da ce dati sve od sebe da se nametne i da ima ogromnu zelju da bude u prvih 11. Samo neka ovako nastavi. Od svih mladih, talentovanih igraca, najmanje paznje je poklonjeno Piazonu. Nekako se najvise ocekuje da upravo on ode na posudbu. Ali decko je sinoc zabio i bas mi je drago zbog toga, nakon fine kombinacije sa Ramiresom. Bar neko da osvijetli obraz mladih igraca. Njemu mozda i prija ovo sto niko nista od njega ne ocekuje i mozda, ali samo mozda bi on mogao na kraju iznenaditi i izboriti ostanak u prvom timu naredne sezone. Protiv Seattlea smo odlicno igrali 1. poluvrijeme, protiv PSG-a 2. poluvrijeme. Logicna je ova promjena ritma u utakmicama, zavrsene su iscrpljujuce sezone, dosta novih lica je u ekipi, dosta ih se mora dokazati, dosta se treba isprobati. Ostale su jos 2 pripremne utakmice i nakon toga bismo trebali znati konacan roster ekipe za novu sezonu.


                      p.s. Ako neko nadje highlightse ima moj blagoslov da ih okaci.
                      Last edited by bracala; 23-07-12, 10:27.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Mislim da je ovo vec druga ponuda koja je odbijena za njega...

                        Andre Schurrle has admitted it would have been hard to turn down the chance to join Chelsea if Bayer Leverkusen had accepted an offer from the Blues for his signature.
                        Leverkusen rejected Chelsea's offer -reportedly £20 million - for Schurrle, 21, as the Bundesliga club felt they would be unable to find a suitable replacement.
                        "I don't think you would find any player in the Bundesliga who would say that they would not at all be interested," Schurrle said.
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Jbt, Wisey i mene zajebao sa duzinom posta...

                          Nisam gledao utakmicu, samo sam malo uhvatio prvo poluvreme, koje je, kao sto ste rekli, delovalo jadno... Ne bih bas otpisao Kakutu i De Bruyne-a zbog jednog slabog poluvremena, pitanje je i kakav im je zadatak Robbie dao, jer video sam da su cesto kad je PSG imao loptu stajali u liniji sa Lampardom i Mikelom, kapiram da im je tako Robbie rekao, a mislim da bi bilo bolje da ostanu u liniji sa Hazardom i igraju presing... Jos bih dodao da ni jednom ni drugom nije prirodna pozicija krilo, Kakuta je klasican AMC, De Bruyne slican tip igraca kao Lampard, s tim sto je brzi...
                          Vidim u drugom poluvremenu Piazon dao gol, na njega sam potpuno zaboravio, decko je kidac, meni je on precrtani Kaka...a vidi se i da ima samopouzdanja i hladnu glavu za igru u prvom timu, treba mu davati sansu... Vidim kazete da je Marin pokidao, odlicne vesti, on mora u prvoj da bude kad krene sezona...
                          I ipak ne treba zaboraviti koliko je PSG jaka ekipa, jos sa Ancelotijem na celu, nerealno je ocekivati dominaciju protiv njih, mada naravno da je moralo da se pokaze vise zelje u prvom poluvremenu.

                          Za kraj da vas pitam, sta mislite koja je najbolja taktika i sa kojim igracima za Chelsea? Ja sam rekao pre par dana da je to za mene jelka...
                          sigpic

                          Comment


                          • Thank you. icon_mrgreen.gif

                            Lično sam mišljenja kako Kevinu i Gaelu treba pružiti još par šansi jer isuviše je rano da ih otpišemo. Pred nama je još mnogo pripremnih utakmica, te se nadam kako će Robbie to sve lijepo posložiti pred početak Premiershipa.
                            Hmm, što se tiče formacije; mislim da je najbolje kao što Tony kaže, taktika "jelka".

                            Čech; Cole, Luiz, Terry, Ivanović; Meireles, Lamps, Ramires; Mata, Hazard, Torres. Naši' najboljih XI.

                            Comment


                            • Originally posted by Wisey View Post
                              Thank you. [ATTACH=CONFIG]7345[/ATTACH]

                              Lično sam mišljenja kako Kevinu i Gaelu treba pružiti još par šansi jer isuviše je rano da ih otpišemo. Pred nama je još mnogo pripremnih utakmica, te se nadam kako će Robbie to sve lijepo posložiti pred početak Premiershipa.
                              Hmm, što se tiče formacije; mislim da je najbolje kao što Tony kaže, taktika "jelka".

                              Čech; Cole, Luiz, Terry, Ivanović; Meireles, Lamps, Ramires; Mata, Hazard, Torres. Naši' najboljih XI.
                              Hajde nam ziv bio malo opisi tu svoju jelku s ovih 11 koje si nabrojao i kojim dobrom Meireles u najboljih 11
                              Last edited by AK47; 23-07-12, 17:01.
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • Originally posted by Wisey View Post
                                Thank you. [ATTACH=CONFIG]7345[/ATTACH]

                                Lično sam mišljenja kako Kevinu i Gaelu treba pružiti još par šansi jer isuviše je rano da ih otpišemo. Pred nama je još mnogo pripremnih utakmica, te se nadam kako će Robbie to sve lijepo posložiti pred početak Premiershipa.
                                Hmm, što se tiče formacije; mislim da je najbolje kao što Tony kaže, taktika "jelka".

                                Čech; Cole, Luiz, Terry, Ivanović; Meireles, Lamps, Ramires; Mata, Hazard, Torres. Naši' najboljih XI.
                                Kao sto je i pitao Akan, kako Meireles u ovakvoj vrsti formacije, gde nemas nijednog defanzivno orijentisanog veznjaka ?? Samo ubaci Mikela umesto njega, ili Ramiresa, i onda si dobio najboljih 11...
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X