Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prototype View Post
    Ja bih vise voleo njega u timu Juvea nego ista. Sto je nekada Davids bio za onaj mocni Juve to je Essien za Chelsea. Za mene on zlata vredan igrac. Nadam se da ce sto pre sanirati tu povredu i vratiti se najboljim igrama, ipak nije on nezan ko Kaka. Vratice se on sigurno

    I ja se nadam njegovom potpunom oporavku...;)

    Nego evo novosti, Chelsea izgleda sprema ponudu od 30m za Modrica, takodje su u igri i za Pastorea, a pominje se moguci transfer mladog golmana Courtois-a za 10m funti.

    http://www.adifferentleague.co.uk/p6...lues-move.html
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Par reci o Essienu:

      Njegove mogucnosti: tehnika-slaba, kreativnost-slaba, dribling-slab, Fizicke sposobnosti (snaga, brzina, dinamicnost, pokretljivost) - 10/10.
      Te fizicke sposobnosti su ga cinile jednim od najboljih veznjaka u Engleskoj jer je to tamo preko potrebno, i samim tim je bio medju najboljima i u Evropi. Medjutim poslednjih par godina ima previse problema s povredama tako da su te fenomenalne fizicke predispozicije oslabile, i koji su njegovi aduti sada? Ima ih malo, i na zalost njegovo vreme je proslo. Nije on kriv, ali to je fudbal, to je zivot. Ramires moze bez problema da ga zameni, ako Chelsea i dalje zeli igraca sa takvom funkcijom, mada bih se ja fokusirao na talentovane igrace, a ove industrijalce bih bacio u drugi plan.

      EDIT: Mene najvise brine da li ce se Lampard vratiti u onu vrhunsku formu. Prosle sezone posle povrede nije bas bio na nekom zavidnom nivou, tacnije bio je prosecan. Nije bilo ni asistencija ni golova, a na tome se bazirao Chelse-jev uspeh prethodnih 7/8 godina. Ima vec 33 godine, i tesko je ocekivati da ce nastaviti sa 20 golova po sezoni, ali mislim da ce i dalje biti znacajan za Chelsea.
      Last edited by Tony_G; 10-07-11, 00:07.
      sigpic

      Comment


      • Ramirez moze da odmijeni i Lamparda i Esijena. 2011-12 je stekao veliko iskustvo tako da ocekujem uspjesnu sezonu za njega, samo treba da popravi tu zavrsnicu i bice ubica. Celzi se obezbijedio sa njim na duge staze to je sigurno.
        Ako misle na osvajanje titule trebaju da Toresa vrate u stare dane. Sto se tice odbrane tu se ne treba nista mijenjat, jedino da dovedu nekog talenta pa da uci od ovih.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Reise View Post
          Ramirez moze da odmijeni i Lamparda i Esijena. 2011-12 je stekao veliko iskustvo tako da ocekujem uspjesnu sezonu za njega, samo treba da popravi tu zavrsnicu i bice ubica. Celzi se obezbijedio sa njim na duge staze to je sigurno.
          Ako misle na osvajanje titule trebaju da Toresa vrate u stare dane. Sto se tice odbrane tu se ne treba nista mijenjat, jedino da dovedu nekog talenta pa da uci od ovih.
          Mislis u 2010/11 je stekao iskustvo, OK, lapsus. Pa ja i nemam neko specijalno misljenje o Ramiresu. Za Brazilca ima tehnicke sposobnosti ispod proseka. Glavni aduti su mi brzina, dinamika itd. Sve je to OK, ali nikad mi takav igrac ne bi bio glavni, i verujem da ni nece biti glavni u Chelseu. Bice podrska, industrijalac. Svakako je dobar igrac, i igrac kakvog treba imati u ekipi. Ali Lamparda da zameni apsolutno nema sanse. Torres definitvno mora da se vrati u neku formu, ali da li ce moci? Videcemo, ne mogu da kazem da sa sigurnoscu ocekujem njegov povratak. Isto vazi i za Drogbu kojeg sam malopre zaboravio da spomenem, nece biti mnogo vajde od njega, posle malarije jednostavno covek vise nije isti, opet nije njegova krivica ali je tako. Od Sturridgea dosta ocekujem, nadam se da ce ostati, i da cemo gledati tandem Torres-Sturridge.
          sigpic

          Comment


          • Pa realno ni ne treba ti neka tehnika da igras na najvisi nivo u PL, kad pogledas onaj Stoke, ti momci na cistu snagu dobijaju utakmice. Mozes li mi nabrojati 10 igraca kojima je tehnika na nekom visem nivou?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Reise View Post
              Pa realno ni ne treba ti neka tehnika da igras na najvisi nivo u PL, kad pogledas onaj Stoke, ti momci na cistu snagu dobijaju utakmice. Mozes li mi nabrojati 10 igraca kojima je tehnika na nekom visem nivou?
              Pa ja nisam ni rekao da je vrhunska tehnika potrebna za uspeh u PL, samo kazem da ja licno vise volim tehnicke igrace nego industrijalce.
              A kad je rec o Stoke-u - oni mi nisu merilo uspeha, ostvaruju solidna mesta na sredini tabele i to je to.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Tony_G View Post
                Pa ja nisam ni rekao da je vrhunska tehnika potrebna za uspeh u PL, samo kazem da ja licno vise volim tehnicke igrace nego industrijalce.
                A kad je rec o Stoke-u - oni mi nisu merilo uspeha, ostvaruju solidna mesta na sredini tabele i to je to.
                Ti ocito nisi svestan da zbog industrijalaca i fizicke snaga je Chelsea ranije osvajao trofeje. Pa pogledaj Manchester i kazi mi koji je to izrazeni tehnicar kod njih u ekipi. Rooney ima dobru tehniku ali se uopste ne oslanja na nju vec na svoju sirovu snagu.

                Comment


                • Originally posted by Prototype View Post
                  Ti ocito nisi svestan da zbog industrijalaca i fizicke snaga je Chelsea ranije osvajao trofeje. Pa pogledaj Manchester i kazi mi koji je to izrazeni tehnicar kod njih u ekipi. Rooney ima dobru tehniku ali se uopste ne oslanja na nju vec na svoju sirovu snagu.
                  Reci mi molim te sta ti to nije jasno kad kazem da "Ja licno vise volim tehnicare od industrijalaca". To ne znaci da ja kazem da se titula moze osvojiti samo sa tehnicarima u ekipi. Potrebni su i industrijalci. Dakle samo iznosim licno misljenje o tome kakve igrace vise volim.
                  A Chelsea je poslednju titulu osvojio prakticno bez industrijalca u ekipi, Essien je bio povredjen skoro cele sezone, i vezni red su cinili Lampard, Ballack, Deco, Mikel (obicno 3 od ova 4), a u napadu su se menjali Maloud/J.Cole/Anelka/Kalou i Drogba kao standardan. Ko je od ovih industrijalac? Niko, mozda Mikel, mada je on prilicno statican.
                  Sto se tice Manchestera oni imaju uglavnom radnike na sredini terena, ali to nadoknadjuju individualnim kvalitetom krilnih igraca (Nani, Giggs, Valencia).
                  A pogledaj molim te kakvi su igraci najtrazeniji ovog leta: Modric, Nasri, Sneijder...
                  sigpic

                  Comment


                  • Nani resava meceve xD Valencia je obican trkac i nista spec i to navijcai Manche mogu svedociti o tome. Giggs je izgubio svoju prepoznatljivu brzinu i sad se uglavom oslanja na tehniku, jedini u Manchi. J. Cole u 2009 nije odigrao 10 utakmica kako treba. Kalou i Malouda su sve ali tehnicari nisu. Anelku pratim jos kad je imao 18/19 godina i igrao u Arsenalu i mogu ti rec da ima solidnu tehniku i da je jak fizicki. Ballack i Lampard su prejaki igraci ali daleko od toga da su oni sad neki dribleri ili sta vec. Imaju odlican sut sa distance, pass igra im je dobra posebno kod Ballacka, Deco je ranije dosta malo igrao u Chelsea-iju.

                    E sad ovde je kljucno to sto ti volis tehnicare vise nego industrijalce, takav je slucaj i samnom posebno kad sam imao 11-12 godina. Tad nisam mogao da shvatim da je jedan Nedved, industrijalac sa razornim udarcem sa distance, moze da zameni virotouza sa loptom Zinedina Zidana. A zamenio ga je veoma dobro.

                    Comment


                    • sta se prepucavate ko ima bolje igrace mancester ili celsi ovo je tema celsija i bolje da pisete neko novosti o celsiju nego tu neka prepucavanja....

                      Comment


                      • Joj cuj izraza glupog, "industrijalci"...kakav je to izraz...kaze se "velike radilice na terenu"...joj koliko glupih izraza sam ovdje cuo to je smijesno...joj Boze dragi.

                        EDIT: Alex bi mogao za 9m funti preci u Bayern.
                        http://www.metro.co.uk/sport/868823-alex-set-for-9m-chelsea-to-bayern-munich-transfer

                        Modric insistira na prelasku u Chelsea.
                        http://www.espn.co.uk/football/sport...ml?CMP=OTC-RSS
                        Last edited by bracala; 10-07-11, 12:40.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • http://www.chelseabalkan.com

                          Momci su napravili sjajan sajt za sve navijače plavaca u regiji.

                          Comment


                          • Originally posted by Virtu4L View Post
                            http://www.chelseabalkan.com

                            Momci su napravili sjajan sajt za sve navijače plavaca u regiji.
                            Dobar je sajt. ;)
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Originally posted by Reise View Post
                              Pa realno ni ne treba ti neka tehnika da igras na najvisi nivo u PL, kad pogledas onaj Stoke, ti momci na cistu snagu dobijaju utakmice. Mozes li mi nabrojati 10 igraca kojima je tehnika na nekom visem nivou?
                              Chelsea je klub sa vece ambicije nego jedino Premier Lige, zato je i taj klovn Ancelotti otisao, podbacio je na sve ostale frontove osim PL u svoje dve sezone u Chelsea-u

                              Comment


                              • Mancester United nema vise kvalitetnih igraca nego Chelsea, vec imaju jednostavno vise igraca, broj igraca je isto toliko bitan kao i njihov kvalitet. Unitedova rotacija ide kako treba, a Chelsea-eva rotacija, takvo nesto ne postoji.

                                Oko 'industrijalaca', radnika, tehnicara ili sta vec na terenu......moras imati te industrijace ili radnike u vecem broju nego tehnicara. Ali jedan ozbiljan klub ne sme sebi da dozvoli da nositelji igre budu industrijalci, jer oni nisu sposobni za to, nemaju oni vrhunski kvalitet. Takav je bio Essien, takav je i Ramires sad.
                                U Chelsea-u, zadovoljavajuci tehnicar je Lampard, takav je bio i Joe Cole, odlican je bio Deko. Diobar je i Obi Mikel, ali on to koristi u druge svrhe. Sad je ostao samo Lampard, Lampard koji vec nema snege i ne sme biti redovan prvotimac. Zato je igra Chelsea prosle sezona bila katastrofa, Anelka nije plejmejker, ocito tadasnji klovn od trenera mislio da je.

                                Comment

                                Working...
                                X