Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tony_G View Post
    Bio je Piazon na klupi, cini mi se protiv Norwicha, ne mogu da se setim koja je bila ona utakmica kad su na klupi sve bili omladinci.

    A bez uvrede ali smesno mi je okriviti Kaloua za bilo sta ove sezone, svako moze da skrivi penal. A realno jedan penal ne moze da bude presudan u grupi, seti se svih promasaja Ramiresa, Torresa i ostalih u istom tom mecu. Njih vise krivim nego Kaloua, pogotovo jer mislim da se onakav penal ni ne svira, ali da ne duzimo dalje o njemu, jer lik skoro da nije ni igrao i ne mogu ni za sta da ga krivim.
    Ma ok, u redu je to, nije sada da ga ja krivim, nije on imao tu minutazu kao npr Malouda da bih ja pricao o njemu.
    Ali moramo se sloziti da je Malouda veliki minus nasoj igri, jeste da su svi krivi za rezultate, ali ja bih njega medju najvece svrstao jer malo daje a mnogo dobija. To misljenje mi niko ne moze promijeniti.
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Ma stoka su igraci! Covjek otkad je dosao promijenio trening iz korjena. Svaki igrac govori da je trening sadrzaniji i zanimljiviji nego ranije. Dao im slobodu, bez ikakve diktature. Svako smije iznijeti svoje vidjenje necega... Htio je napraviti odlicnu atmosferu, pravu porodicnu gdje svi imaju ista prava i pravo misljenja. A evo kako mu vracaju... Ne mogu trcati na terenu. Pa ne moras biti super-igrac za to, bar to mogu uraditi - trcati. A oni se vuku k'o kakve babetine po terenu jbt... Iskoristili su njegovu dobrotu i sada treba biti pravi diktator i samo terorisati gamad do kraja sezone. Drugacije ne moze, mora i njima jednom doci iz dupeta u glavu.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Imam strasno sjajne vijesti:

        - Cole povrijedjen i sigurno propusta Birmingham a velike su sanse da propusti i Napoli
        - Igraci isfrustrirani losim igrama i vlada ocaj u svlacionici

        Tek sada ne vjerujem da cemo proci Napoli.

        I dvije interesantne vijesti:

        - Terry trenira i mogao bi biti spreman za Napoli, vjerovatno i za Birmingham
        - Lampardu je potreban jos 1 gol da bi postao prvi igrac u istoriji PL koji je u 9 sezona zaredom postigao 10 ili vise golova.

        Nas Frankie!
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Originally posted by tata Mumi View Post
          Imam strasno sjajne vijesti:

          - Cole povrijedjen i sigurno propusta Birmingham a velike su sanse da propusti i Napoli
          - Igraci isfrustrirani losim igrama i vlada ocaj u svlacionici

          Tek sada ne vjerujem da cemo proci Napoli.

          - Lampardu je potreban jos 1 gol da bi postao prvi igrac u istoriji PL koji je u 9 sezona zaredom postigao 10 ili vise golova.

          Nas Frankie!
          Nista se ne brini Roman im je objasnio par stvari na treningu da vidis sad kako ce da izginu na terenu, Napoli nece da osete. Ih pa nije Rus blesav A sto se tice Lampsa svaka mu cast jeste tatica
          sigpic

          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

          Comment


          • Originally posted by Condition23 View Post
            Nista se ne brini Roman im je objasnio par stvari na treningu da vidis sad kako ce da izginu na terenu, Napoli nece da osete. Ih pa nije Rus blesav A sto se tice Lampsa svaka mu cast jeste tatica
            Kralju, ti nas vec preselio u 1/4 finale LS.

            Ma daj Boze da urodi plodom taj sastanak sa Romanom. Ova generacija je zasicena svega, treba nove krvi tu...

            A sta reci za Lamparda. Trebaju mu jos 3 gola pa da se popne na 5. mjesto najboljih strijelaca PL.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Kralju, ti nas vec preselio u 1/4 finale LS.

              Ma daj Boze da urodi plodom taj sastanak sa Romanom. Ova generacija je zasicena svega, treba nove krvi tu...

              A sta reci za Lamparda. Trebaju mu jos 3 gola pa da se popne na 5. mjesto najboljih strijelaca PL.

              Pa taj sastanak je bio posle meca sa Unitedom, a nismo videli rezultat protiv Evertona.

              Slusao sam Lampardov intervju na ChelseaTV posle utakmice i bio je naravno vrlo nezadovoljan, kaze da se posle tekme u svlacionici nije mnogo pricalo, uglavnom tisina, kaze kako moraju on i jos par igraca da preuzmu odgovornost u ovakvim teskim trenucima. Jedini je problem sto ti igraci koji su vodje tima sad na zalasku karijera i tesko je ocekivati da ponovo iz nedelje u nedelju vade ekipu i postizu kljucne golove. Tu mislim na Lamparda i Drogbu. Mislim da i dalje mogu da igraju kvalitetno, sto je pogotovo Lampard pokazao ove sezone, ali su potrebni neki novi nosioci igre, pre svega na sredini, gde sam ocekivao da ce biti vise Mata, ali dzabe kad lik igra krilo...
              sigpic

              Comment


              • Sad kazu da je bio jos jedan sastanak i poslije Evertona, ko ce ga znati...

                Ja i dalje ostajem pri tome da ova generacija moze maksimalno zauzeti 3. mjesto, tj. mogla je. Osjeca se tu zasicenost, treba novih a opet provjerenih igraca svakako, da malo trgnu ekipu iz ove uspavanke.

                Mata je igrao protiv Uniteda u sredini a na njegovoj poziciji bio Malouda (bilo je jos takvih utakmica). Ali Malouda je duh, dakle nemas igraca na toj poziciji, tako da Mata pokriva i krilo i 10-ku... I sada on najvise od svih igraca mjenja poziciju na utakmicama, ali naravno da bi mu bilo lakse kada bi iskljucivo bio orjentisan na sredinu a da na toj lijevoj strani ima jednog Williana, to bi bio vrh. On ce doci navodno na ljeto, ali dotad se moze svasta desiti...

                Jedino sto se moze sada uciniti, bar pokusati... Je da se stavi Piazon na krilo a Mata u sredinu:

                Sturridge-----Mata-----Piazon
                ------------Torres-----------

                Mata i Piazon bi se mogli rotirati u toku utakmice jer obojica mogu igrati 10-ku i krilo. Ne garantujem da bi ovo poboljsalo nasu igru, ipak je Piazon klinac koji je tek nedavno stigao u Englesku i jos se privikava ekipi. Ali sigurno ne bi mogao igrati losije od Maloude, dajem glavu za to.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Originally posted by tata Mumi View Post
                  Sad kazu da je bio jos jedan sastanak i poslije Evertona, ko ce ga znati...

                  Ja i dalje ostajem pri tome da ova generacija moze maksimalno zauzeti 3. mjesto, tj. mogla je. Osjeca se tu zasicenost, treba novih a opet provjerenih igraca svakako, da malo trgnu ekipu iz ove uspavanke.

                  Mata je igrao protiv Uniteda u sredini a na njegovoj poziciji bio Malouda (bilo je jos takvih utakmica). Ali Malouda je duh, dakle nemas igraca na toj poziciji, tako da Mata pokriva i krilo i 10-ku... I sada on najvise od svih igraca mjenja poziciju na utakmicama, ali naravno da bi mu bilo lakse kada bi iskljucivo bio orjentisan na sredinu a da na toj lijevoj strani ima jednog Williana, to bi bio vrh. On ce doci navodno na ljeto, ali dotad se moze svasta desiti...

                  Jedino sto se moze sada uciniti, bar pokusati... Je da se stavi Piazon na krilo a Mata u sredinu:

                  Sturridge-----Mata-----Piazon
                  ------------Torres-----------

                  Mata i Piazon bi se mogli rotirati u toku utakmice jer obojica mogu igrati 10-ku i krilo. Ne garantujem da bi ovo poboljsalo nasu igru, ipak je Piazon klinac koji je tek nedavno stigao u Englesku i jos se privikava ekipi. Ali sigurno ne bi mogao igrati losije od Maloude, dajem glavu za to.
                  Ma poboljsalo bi mnogo, Piazon ima zelju da krene napred, da predribla igraca, odigra pas u prazno i sl. Gledao sam ga na ChelseaTV, odlican je. Isto je takav bio McEachran, samo sa jos izrazenijim plejmejkerskim sposobnostima. Najbolja bi bila trojka Mata-Piazon-Josh iza Sturridge-a. Sva cetvorica imaju nevidjeni skill, brzinu, probojnost, kreativnost. Ne bih im dao jasno definisane pozicije, nego da igraju gde se zateknu na terenu. Malouda nam ubija igru, zna samo da odigra pas do najblizeg igraca, katastrofa, ali nije on kriv sto igra, kriv je trener sto ga stavlja u ekipu.

                  A ono sto kazem da maksimum mozemo da budemo treci. Pa ne bih prognozirao tacno gde smo mogli da zavrsimo da se drugacije postupalo sa selekcijom, taktikom i sl., ali znam da postoje 2 ekipe u Engleskoj kojima bih u ovom trenutku pozavideo na igrackom kadru, a to su City i Tottenhem. Ja ove sezone bas zbog prejakog City-ja gde su svi igraci u najboljim godinama, nisam ni ocekivao titulu, mozda cak ni borbu za titulu. Ali sam ocekivao daleko bolje igre, i ocekivao sam da klinci dobiju priliku, a u takvoj situaciji bi mi bili logicno da se gube neki bodovi na neiskustvo i sl. Ali sam ocekivao dobru napadacku igru. Otprilike mislio sam da cemo izgledati slicno kao Arsenal prethodinh godina, odlicna igra bez rezultata, s tim da bi kroz jednu/dve sezone stigli do rezultata. A ispalo je da gledamo losu igru i lose rezultate...
                  sigpic

                  Comment


                  • Malouda lagano moze da odradi neki ugovor u Kini i da im tamo reklamira susi ili stapice za usi Ne bih ja odmah bacao Piazona u vatru mada postepeno moze da dobija sansu... Za njega je najbitnije da ne ,,poleti'' ,da vredno trenira i mislim da prvo mora da odradi letnje pripreme, pa da se sledece sezone ozbiljnije racuna na njega...definitivno odlicna akvizicija za buducnost.
                    Ne znam, ja ostajem pri svome da je Napoli prenapumpan i da ce Chelsea proci dalje.
                    sigpic

                    http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                    Comment


                    • Originally posted by Condition23 View Post
                      Malouda lagano moze da odradi neki ugovor u Kini i da im tamo reklamira susi ili stapice za usi Ne bih ja odmah bacao Piazona u vatru mada postepeno moze da dobija sansu... Za njega je najbitnije da ne ,,poleti'' ,da vredno trenira i mislim da prvo mora da odradi letnje pripreme, pa da se sledece sezone ozbiljnije racuna na njega...definitivno odlicna akvizicija za buducnost.
                      Ne znam, ja ostajem pri svome da je Napoli prenapumpan i da ce Chelsea proci dalje.
                      Napoli jeste prenapumpan, realno imaju tri vrhunksa igraca napred -Hamsik, Lavezzi, Cavani, iza sebe imaju vrlo znacajnog Inlera, ostatak mislim da nije ni blizu na tom nivou, mada moram da priznam da ih nisam gledao ove sezone redovno, samo par puta u LS. Npr. Bayern je apsolutno dominirao u oba meca, City je isto dominirao ali nije bas imao srece, tacnije Napoli je bolje iskoristio prilike. Ono sto im je dodatni adut je sto igraju srcem, imaju ogromnu zelju, dok Chelsea cesto zna da lezerno pristupi nekim mecevima, znaju da odigraju vrlo sporim tempom, bojim se da to ne bude kljucna razlika. Mada kad bi Chelsea-jevi svi igraci igrali na svom nivou bez mnogo problema bi pobedili. Ali koliko puta su bili na svom nivou ove sezone?
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Condition23 View Post
                        Malouda lagano moze da odradi neki ugovor u Kini i da im tamo reklamira susi ili stapice za usi Ne bih ja odmah bacao Piazona u vatru mada postepeno moze da dobija sansu... Za njega je najbitnije da ne ,,poleti'' ,da vredno trenira i mislim da prvo mora da odradi letnje pripreme, pa da se sledece sezone ozbiljnije racuna na njega...definitivno odlicna akvizicija za buducnost.
                        Ne znam, ja ostajem pri svome da je Napoli prenapumpan i da ce Chelsea proci dalje.
                        Ima istine u ovome sto si ti rekao. Ali problem je sto je ova generacija istrosena a nemas neki igracki kadar tako da vrijedi pokusati sa Piazonom jbg... Samo da ne gledam Maloudu vise.

                        @Tony

                        Sve si rekao kada je u pitanju Napoli, ja ih se opet bojim. Normalno vise zbog nase igre nego njihove. A odigrali smo mnogo malo utakmica na svom nivou. Ne mogu se popuniti ni prsti jedne ruke kada bi poceli nabrajati...

                        Sto se tice onog prethodnog posta, o Piazonu. Djelimo misljenje i to bi bilo fantasticno vidjeti odmah naredne sezone, sto da ne... Tu mislim na ono (Piazon-Mata-McEachran i Danny u napadu). Dotad ce se valjda vise znati o Torresu i njegovoj sudbini, mada mislim da on leti na ljeto. I jos ako na ljeto dodje Willian i njega dodaj pomenuti igracima, pa joj, haos vezni.

                        Koliko god nam ova sezona moze biti katastrofalna, ja sam opet za to da se ostavi ovaj Boas. Neka i naredne sezone pokaze sta moze sa igracima koje on dovede na ljeto... Nije prijatno gledati ovakav Chelsea ali jbg, ja bih opet ostavio Boasa. I dalje mislim da bi on mogao biti odlican trener na duze staze, samo ako Roman bude uz njega ove 2 krizne godine...
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Originally posted by tata Mumi View Post
                          Ima istine u ovome sto si ti rekao. Ali problem je sto je ova generacija istrosena a nemas neki igracki kadar tako da vrijedi pokusati sa Piazonom jbg... Samo da ne gledam Maloudu vise.

                          @Tony

                          Sve si rekao kada je u pitanju Napoli, ja ih se opet bojim. Normalno vise zbog nase igre nego njihove. A odigrali smo mnogo malo utakmica na svom nivou. Ne mogu se popuniti ni prsti jedne ruke kada bi poceli nabrajati...

                          Sto se tice onog prethodnog posta, o Piazonu. Djelimo misljenje i to bi bilo fantasticno vidjeti odmah naredne sezone, sto da ne... Tu mislim na ono (Piazon-Mata-McEachran i Danny u napadu). Dotad ce se valjda vise znati o Torresu i njegovoj sudbini, mada mislim da on leti na ljeto. I jos ako na ljeto dodje Willian i njega dodaj pomenuti igracima, pa joj, haos vezni.

                          Koliko god nam ova sezona moze biti katastrofalna, ja sam opet za to da se ostavi ovaj Boas. Neka i naredne sezone pokaze sta moze sa igracima koje on dovede na ljeto... Nije prijatno gledati ovakav Chelsea ali jbg, ja bih opet ostavio Boasa. I dalje mislim da bi on mogao biti odlican trener na duze staze, samo ako Roman bude uz njega ove 2 krizne godine...
                          Ako zavrsimo cetvrti i ja bih nastavio sa AVB-om, jer je neophodan kontinuitet, da se stvori sistem itd.
                          Ali ako zavrsimo van 4, onda smo u opasnosti da krenemo Liverpoolovim putem.
                          Mada ja verujem u ove mlade igrace iz akademije, samo im treba dati sansu i izacice na pravi put, nisu neophodna velika pojacanja...
                          sigpic

                          Comment


                          • Mislim da je i sam Boas svjestan da, ako zeli za pocetak odraditi ugovor (3 godine) mora biti ove sezone na 4. mjestu bez obzira na sve. Ako zavrsimo van 4 siguran sam da ce Boas dobiti otkaz jer bi neigranje LS povuklo puno toga negativnog za klub...

                            Od mladih igraca: Bertrand, McEachran, Piazon i Lukaku bi trebali najvise pokazati u prvom timu, najkvalitetniji su od mladih igraca. Ne racunam klince od 15-16 godina kao sto je recimo Feruz.

                            Jos uvijek vjerujem da mozemo biti 4. na kraju sezone. Volio bih to, pa da se Boas zadrzi i narednu sezonu...
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Stoji sve sto ste rekli ali nije niko pomenuo jednu stvar. LS nikako nije isto sto i PL. Tu odlucuje taktika. Macari je klasicni takticar, on i u prvenstvu ume da taktizira protiv fenjerasa i iznenadi ali to je Italija. U PL nema taktike, totalni fudbal i tempo 90 minuta. Retko kad se desi neko taktiziranje, onda je vas Keni iznenadio sa postavkom na kontre, kad kazem vas mislim Boasa i strucni stab, mi ovde smo skoro svi ocekivali tako nesto pouceni duelom pre tog. Boas je u odlucujucem mecu iznenadio Valensiju i prosao dalje. Sad isto verujem da ce taktizirati jer je ipak ovo faza LS. Ovo je novo za njega, nepoznanica je kakav je na tom planu, protiv Valensije je ipak vidjeno da ume da iznenadi. U LE sa Portom je bio daleko najjaci pa nije ni morao da taktizira. Ucio je od Murinja, videcemo sta je pokupio.

                              Tako da mislim da je tesko nesto prognozirati osim toga da ce tesko doci 2 na oba stadiona. LS i prvenstvo su potpuno razliciti, uostalom Liverpul je bio 5. kad je poslednji put uzeo LS i igrali su slicno kao Celsi sad. U LS je ipak bila druga, magicna prica.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mene najvise brine to sto mi sada u posljednje vrijeme ne mozemo stvoriti lako sansu. Prije smo olako primali golove ali smo i dosta lako dolazili do sansi/golova. A sjecam se da nam je tada smetalo sto smo pobjedjivali sa 3:1, htjeli smo clean sheet. Da mi je sad da tako igramo...

                                Odbrana je u 2 meca pojela Soldada. U Spaniji ga je Luiz odlicno cuvao, to mu je jedna od najboljih partija otkad je kod nas, a u Londonu su opet on i Terry odradili sjajan posao. Nece biti Colea vjerovatno, tako da ce Bosingwa ili Bertrand na tu poziciju. Bosingwa bio dobar i protiv Leverkusena i Uniteda na toj poziciji, ali vise bih volio Ryana vidjeti na lijevom beku. Cinjenica je da je on neiskusan ali trebaju mu ovakve utakmice, a momak sigurno izgara da bude standardan u klubu u kojem je od tinejdzerskih godina. Mozda ne bi bilo lose staviti tandem Cahill - Terry. Cahill dosta dobar utisak ostavio protiv Uniteda... Uglavnom, odbrana nije na zavidnom nivou, ali je bila jos gora s pocetka sezone. Bice prava patnja zaustaviti Cavanija. Najvise se plasim onih sumanutih dodavanja u odbrani, kada se krece u napad i obicno nam se desi pogresan pas i eto prilike za protivnika. A Napoli ima Hamsika, Cavanija, Lavezzija... Dovoljno brzi igraci da nas kazne.

                                Vezni nam je ocaj! Samo da ne vidim Maloudu i to je to. To je sigurno najbolji potez u veznom koji se moze napraviti.

                                U napadu sta urade Mata i Sturridge i to je to. Oslanjam se na Dannyjevu brzinu, da mozda iz polukontre probije po strani. Volio bih vidjeti Drogbu u spicu napada, ali pitanje je da li ce igrati tj. da li ce biti fizicki spreman zbog AKN-a.
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X