Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste da smo ove sezone navikli na razocarenja ali ja se i dalje nerviram. Igra osrednja, bilo je sansi, ali generalno igra se bez presinga, cekaju protivnika na svojoj polovini. Mata i Sturridge igraju u liniji sa veznim redom i prakticno ne doprinose odbrani, a 2 centralna vezna trce duplo vise i zatvaraju igrace koje bi lagano mogli Mata i Sturridge da zatvore. Torres je imao neke vrhunske poteze i neke vrlo lose. Npr. oko 15-og minuta imali su kontru kad se vrlo lose kretao i Mata nije mogao da mu uputi pas, ali 10 min kasnije je imao onaj fenomenalan pokusaj spoljnom u dalji ugao. Na zalost vrhunska odbrana Ruddy-ja. U drugom poluvremenu ona sansa sa 6/7 metara kad je sutirao spicem pored gola... to je mogao/morao bolje.
    Sturridge nekoliko puta pokazao da nije krilni igrac, u prvom poluvremenu je vukao loptu u kontri 4 na 2, na levoj strani slobodni Mata i Torres ali Sturridge nije uspeo da im baci loptu jer naravno slabo se koristi desnom nogom pa je onda pokusao iz trka levom spoljnom sto je izgledalo vrlo trapavo i nije proslo. Generalno najvise me nervira pristup u trenucima kad protivnik ima loptu, igraci Chelsea-ja kao da ni ne pokusavaju da je oduzmu, samo cekaju da ovi pogrese i da lopta nekako dodje do njih.
    sigpic

    Comment


    • Kako sam se iznervirao pa to je nemoguce
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Smijesno kako mi zivci titraju skoro svaki put kad igramo tj. kiksamo. Nisam gledao 1. poluvrijeme ali sam odgledao ostatak utakmice. Sto je najgore, mi nismo igrali ocajno, vec je igra bila solidna, imali smo sansi da ovo dobijemo sigurno 2 razlike, ali ne znam stvarno sta se desava, ne ide nas pa ne ide...
        Jos gore mi je kada pomislim da smo ovom pobjedom mogli otici na potencijalnih +7 Arsenalu i +8 Liverpoolu, a pribliziti se na -3 Tottenhamu i -4 Unitedu, ali dzaba ja to sada pominjem.

        Lukaku je dobio posljednjih 15 minuta, imao onaj sjajan prodor po desnoj strani, kada je od centra do 16m Norwicha presao 2 igraca. Pokazao da ima sasvim solidnu brzinu za svoju visinu. Posto nece biti Drogbe, nadam se da ce Lukaku u tom periodu cesce ulaziti sa klupe kao zamjena za Torresa.
        Last edited by bracala; 21-01-12, 15:48.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Sta mislite vi o onoj izmjeni Torres- Lukaku?
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Originally posted by Ivan Piper View Post
            Sta mislite vi o onoj izmjeni Torres- Lukaku?
            Ne fali joj nista. Jer da ga nije ubacio onda bi opleli po njemu sto nije dao sansu mladjanom napadacu.
            I kao sto sam rekao, nadam se da ovo nije posljednji put da Lukaku dobija sansu u PL. Ima vremena dok se Drogba ne vrati i trebao bi je dobijati bar do tada...
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Ne fali joj nista. Jer da ga nije ubacio onda bi opleli po njemu sto nije dao sansu mladjanom napadacu.
              I kao sto sam rekao, nadam se da ovo nije posljednji put da Lukaku dobija sansu u PL. Ima vremena dok se Drogba ne vrati i trebao bi je dobijati bar do tada...
              Izbacio je igraca koji vjerovatno ima najvecu zelju od svih da postigne gol, ali sa druge strane ubacio je igraca koji je zeljan dokazivanja. Neka bude da ja napravio dobar potez.
              Ali mene brine ona Torresova prilika u drugom poluvremenu kada je sutirao iz peterca. Gledajte, sve je on odlicno odradio, primio loptu, stao, sacekao, i gurnuo je spicem(u tim situacijama to je najpametnije) ali jbg, nece ga pa nece...Plasim se da ga ovo ne ukenja jos vise.
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Pa ta izmena je OK. Mozda ne bi bilo lose da je ubacio Lukaku umesto Ramiresa koji je bio bas slab na ovoj utakmici i krenuo bez jasne formacije svim silama napred. Generalno mislim da se kasno AVB odlucio na ukazivanje prilika Lukakuu, morao je mnogo ranije i mnogo cesce da dobija prilike. Jeste on mlad, ali vec je odigrao 2 fenomenalne sezone u Anderlechtu, ima iskustva, ima samopouzdanja i veliki potencijal. Mozda bi bilo najbolje igrati dijamant sa Matom na 10-ki i 2 napadaca ispred, tako bi i bilo lakse da se rotiraju svi napadaci, ne bi bili u konkurenciji Drogba, Lukaku i Torres za samo jednu poziciju. Naravno i Sturridge-u bi vise odgovaralo da igra spica...
                sigpic

                Comment


                • Jedva cekam sledeci mec protiv QPR-a u FA Cup-u. Nadam se da cemo ih dobiti i da cemo se osvetiti za onaj poraz.
                  Najvaznije od svega(posle pobjede, naravno) mi je da Torres zapocne utakmicu i da postigne gol. Ne mogu vise da izdrzim
                  I svakako onaj idiot(Malouda) ne zasluzuje da igra, jeste vi primijetili sta je on radio u poslednjim trenutcima meca, pokusavaju momci da stvore neku priliku, a on, indijanac, se zaletio i raspalio onu loptu desnom nogom i naravno tu loptu jos uvijek traze iza stadiona.
                  Last edited by Drunken Whaler; 21-01-12, 16:24.
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Originally posted by Tony_G View Post
                    Pa ta izmena je OK. Mozda ne bi bilo lose da je ubacio Lukaku umesto Ramiresa koji je bio bas slab na ovoj utakmici i krenuo bez jasne formacije svim silama napred. Generalno mislim da se kasno AVB odlucio na ukazivanje prilika Lukakuu, morao je mnogo ranije i mnogo cesce da dobija prilike. Jeste on mlad, ali vec je odigrao 2 fenomenalne sezone u Anderlechtu, ima iskustva, ima samopouzdanja i veliki potencijal. Mozda bi bilo najbolje igrati dijamant sa Matom na 10-ki i 2 napadaca ispred, tako bi i bilo lakse da se rotiraju svi napadaci, ne bi bili u konkurenciji Drogba, Lukaku i Torres za samo jednu poziciju. Naravno i Sturridge-u bi vise odgovaralo da igra spica...
                    Sto se tice dijamanta, nemam nista protiv da se to vrsi dok ne dodje Drogba. A kasnije bi se moglo vrlo lako desiti da od rotacije napadaca na kraju niko ne bude u formi. Lukaku, Torres, Drogba i Sturridge, puno ih je a Sturridge je u usponu. Ne bi valjalo da igra dvije pa sjedi jednu tekmu... Ovako on igra stalno, vjerujem da ce se vratiti u formu u kojoj je bio prije ove manje povrede. A Lukaku i Torres neka se rotiraju dok ne dodje Didier.

                    Sta ja znam, to je neko moje misljenje, ne garantujem da je tacno...
                    Joj da hoce vise doci Willian. Pravo krilo, pa da Mata moze igrati 10-ku... Valjda bismo onda izgurali nekako do kraja.

                    @Ivane
                    Sto se tice Maloude ja bi fino stavio ponudu ostalim klubovima: "Ukoliko pozovete odmah, dobijate Maloudu i Kaloua po cijeni Maloude". Ne treba nam on vise ni sekunde...
                    Last edited by bracala; 21-01-12, 16:34.
                    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                    Comment


                    • Originally posted by tata Mumi View Post
                      Sto se tice dijamanta, nemam nista protiv. Ali moglo bi se i tada vrlo lako desiti da od rotacije napadaca na kraju niko ne bude u formi. Lukaku, Torres, Drogba i Sturridge, puno ih je a Sturridge je u usponu. Ne bi valjalo da igra dvije pa sjedi jednu tekmu... Ovako on igra stalno, vjerujem da ce se vratiti u formu u kojoj je bio prije ove manje povrede. A Lukaku i Torres neka se rotiraju dok ne dodje Didier.

                      Sta ja znam, to je neko moje misljenje, ne garantujem da je tacno...
                      Joj da hoce vise doci Willian. Pravo krilo, pa da Mata moze igrati 10-ku... Valjda bismo onda izgurali nekako do kraja.
                      Ja ne bih nista dirao sto se tice napada. Nek ostane Torres jedini spic, stvara dosta sansi, ako cemo realno igra dobro, a valjda ce krenuti i ti golovi...

                      Edit: Samo da dodam, Terry je danas odigrao veoma dobro, kako je samo cuvao onog Holt-a, i uglavnom iz svakog vazdusnog duela je izlazio kao pobjednik.
                      Last edited by Drunken Whaler; 21-01-12, 16:35.
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan Piper View Post
                        Ja ne bih nista dirao sto se tice napada. Nek ostane Torres jedini spic, stvara dosta sansi, ako cemo realno igra dobro, a valjda ce krenuti i ti golovi...
                        Neka igra on uvijek od pocetka. A Lukaku moze uci posljednjih 20-30 minuta utakmice...
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Originally posted by tata Mumi View Post
                          Sto se tice dijamanta, nemam nista protiv. Ali moglo bi se i tada vrlo lako desiti da od rotacije napadaca na kraju niko ne bude u formi. Lukaku, Torres, Drogba i Sturridge, puno ih je a Sturridge je u usponu. Ne bi valjalo da igra dvije pa sjedi jednu tekmu... Ovako on igra stalno, vjerujem da ce se vratiti u formu u kojoj je bio prije ove manje povrede. A Lukaku i Torres neka se rotiraju dok ne dodje Didier.

                          Sta ja znam, to je neko moje misljenje, ne garantujem da je tacno...
                          Joj da hoce vise doci Willian. Pravo krilo, pa da Mata moze igrati 10-ku... Valjda bismo onda izgurali nekako do kraja.

                          @Ivane
                          Sto se tice Maloude ja bi fino stavio ponudu ostalim klubovima: "Ukoliko pozovete odmah, dobijate Maloudu i Kaloua po cijeni Maloude". Ne treba nam on vise ni sekunde...
                          Sturridge na bih dirao naravno, on bi mi bio prva opcija za napadaca, a pored njega bih uglavnom Torresa stavljao. A iskreno nadam se da Drogba nece biti automatski starter kad se vrati jer ni on se nije nesto pokazao. Pritom vazno je da se istraje sa Torresom, jer ce on tu biti narednih nekoliko sezona, dok Drogba najverovatnije odlazi na leto.

                          Inace predsednik Shakhtara trazi 30M za Williana. Zvacu mnogo, ali ako smo ocajni onda je red na jedan ocajnicki potez...
                          sigpic

                          Comment


                          • Pretjeruje, ali dobro si rekao to na kraju. Ionako nemamo nekog drugog koji bi mogao sigurno doprinijeti, da bar on hoce doci. Sve mi se cini da ce se sad i s njim otegnuti pregovori i na kraju ce doci kao Neymar i Modric...
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • A sta se desilo Lampardu? Taj dio nisam vidio...

                              @Tony_G
                              Da, i ja isto mislim da Drogba ne bi trebao da odmah upadne u prvu kada se vrati. Vec sam rekao, mislim da Torres igra veoma dobro i ne treba ga dirati.
                              Ako Boas opet pocne da ga stavlja na klupu, onda slobodno mozemo da se pozdravimo sa Torresom.
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Ma povrijedio se... Tony zna sta se desilo. Valjda nesto nogu sjebao... Ma sve ide nizbrdo!
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X