Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma i nebitno je, cinjenica je da smo vas trebali dobiti, nismo i gotovo. Ne vrijedi o tome raspravljati, bilo pa proslo, idemo dalje. ;)

    Samo cekam prelazni rok da vidim ko ce to doci, a trebalo bi doci dosta kvalitetnih igraca. Treba uloziti u novu generaciju igraca...
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Originally posted by Gangrena View Post
      Evo šta sam ja uspeo da iskopam

      2000-2001
      Chelsea:Arsenal 2:2
      Arsenal:Chelsea 1:1

      2001-2002
      Arsenal:Chelsea 2:1
      Chelsea:Arsenal 1:1

      2002-2003
      Arsenal:Chelsea 3:2
      Chelsea:Arsenal 1:1

      2003-2004
      Chelsea:Arsenal 1:2
      Arsenal:Chelsea 2:1

      2004-2005
      Chelsea:Arsenal 0:0
      Arsenal:Chelsea 2:2

      2005-2006
      Arsenal:Chelsea 0-2
      Chelsea:Arsenal 1:0

      2006-2007
      Arsenal:Chelsea 1:1
      Chelsea:Arsenal 1:1

      2007-2008
      Chelsea:Arsenal 2:1
      Arsenal:Chelsea 1:0

      2008-2009
      Arsenal:Chelsea 1:4
      Arsenal:Chelsea 1:2

      Chelsea:Arsenal 1:2

      2009-2010
      Chelsea:Arsenal 2:0
      Arsenal:Chelsea 0:3

      2010-2011
      Arsenal:Chelsea 3:1
      Chelsea:Arsenal 2:0

      2011-2012
      Chelsea:Arsenal 3:5

      Ako se ne varam bilans je 8:8 u poslednjih 11 godina ako na to gledaš kao skoriju istoriju a ako gledamo zadnjih 5 godina tu ste duplo bolji
      E bas lepo sto si to iskopao, kad sam rekao novija istorija mislio sam na period od dolaska Abramovicha, ali nekako mi je najvise u glavi bio period kada je Chelsea dobijao i na Emiratesu sa 4-1 i 3-0, pa sam mozda malo zbog toga se zaleteo sa izjavom "uvek ih drali"...
      sigpic

      Comment


      • Kazu da je spremno i 12M za De Bruyne-a u januaru.

        A pominje se trampa sa Mourinhom - Drogba za Higuaina + 20M... Iskreno, ne vjerujem u ovo, mislim da je to novinarska patka.

        Izgleda da je Boas na poluvremenu promijenio formaciju, pa smo 2. poluvrijeme igrali 4-2-3-1 formaciju.
        A evo nasao sam sta nas Pat Nevin preporucuje:




        So then came the positive part of the afternoon, AVB made one personnel change, taking Mikel off and putting Sturridge on and one tactical change to a 4-2-3-1 system.Lo and behold the entire feeling of the game changed immediately. Mata was freed to create more centrally, Sturridge scored a goal and for 30 minutes Liverpool scarcely got out of their half. It may well be just that the old 4-3-3 that served Chelsea so well in the past is gone beyond its sell by date because the game has moved on, but it was unrecognisable compared to the first 45 minutes.

        4-2-3-1 is the system preferred by Spain and Barcelona, teams who play a successful pressing game putting the emphasis firmly on attack. It is also the system most often favoured at the moment by first and second in the Premier League, i.e. City and United.

        Over the past few days quite a few of you have sent me emails with the precise team you would like to see out there so may I be so bold as to suggest my own version that might just be worth a try?


        Cech
        Ivanovic Alex Terry Cole
        Romeu/Luiz Lampard
        Sturridge/McEachran Mata Meireles
        Torres

        That front midfield three has plenty of creativity which Fernando would love to work from and of course others such as Bosingwa, Drogba and Anelka could fit in if and when a change was needed. Indeed Sturridge could play in the Fernando position as well, in fact that is where he was playing when I first spotted him at Man City and he looked great there.
        Now I am not the Chelsea manager and am not telling him what to do, but just making the point that there are enough quality players around to play the system that would suit the boss's ideology. Of course we know there will be movement in and out in January and more again likely in the summer, but the recent slump can be stabilised, in fact it has to be stabilised quickly if we are going to challenge on any of the major fronts this season.

        No doubt everyone will have their own versions and question marks, but I guess that is what this game is about, opinions, and isn't it funny we all have strong opinions when things are going wrong. To my mind that isn't a bad thing, it just shows that we care about the team and would all love to do something to help pick things up.

        Last edited by bracala; 22-11-11, 11:02.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Pa da, 4-2-3-1 je funkcionisalo dobro, to je AVB isprobao i protiv Uniteda u drugom poluvremenu i tada je funkcionisalo ali opet nije postignut zeljeni rezultat (mada je tada bilo vec prekasno jer su gubili sa 3-0).
          A Pat Nevin ima odlicne predloge, nisam bas siguran za Meirelesa na levom boku, nisam siguran da bilo koji od trenutnih igraca moze odlicno da odigra da odigra na boku, zato bih i dalje pre igrao dijamant.
          Ali odlican je predlog za Luiza, zapravo taj predlog su mnogi dali, ima sve predispozicije da bude odlican vezni igrac, samo ga treba isprobati na tom mestu i videti kako mu ide.
          sigpic

          Comment


          • Ni ja ne bih Meirelesa na bok, bolje da bude na sredini a tu recimo neka ide Malouda, nije fantastican igrac ali nemamo boljeg na toj poziciji ako Mata igra odmah iza Torresa... Ali opet je problem odbrana koja je visoko postavljena, nju treba udaljiti od centra terena pa bi trebalo funkcionisati.
            Pa ja, ubaciti i Luiza na zadnjeg veznog, pa vidjeti... Uglavnom ovo su sve neki prijedlozi koji bi mozda mogli upaliti i zadrzati ekipu od daljeg propadanja bar do prelaznog roka u januaru, dok se ne nadju svestraniji igraci u veznom.

            Ivanovic----Alex----Terry----Cole
            -------Meireles--Lampard-------- ------Meireles----Romeu/Mikel------
            Sturridge-----Mata------Malouda ili Sturridge-----Lampard-------Mata
            ------------Torres-------------- -------------Torres----------------

            Ne znam da li bi odlicno funkcionisalo, ali vjerovatno bi bolje stajali na sredini terena a mogao bi se i jaci presing ciniti.

            A dijamant bi ja ovakav:

            Ivanovic-----Alex----Terry-----Cole
            --------------Meireles-------------
            ----Lampard----------Ramires/McEachran
            --------------Mata---------------
            -----Sturridge------Torres--------
            Last edited by bracala; 22-11-11, 14:05.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Sve je to dobro,pogotovo tvoj dijamant Mumi, ali ja bih probao sa onom mojom postavom...
              I valjalo bi isprobati Luiza na poziciji veznog,jer on mnogo,ali mnogo grijesi u odbrani. Zivce mi pokida...
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • A pominje se trampa sa Mourinhom - Drogba za Higuaina + 20M
                Ne znaju ni slagati kako treba..

                Nece se Mou odreci Higuain-a, a i Drogba je odradio svoje....
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Originally posted by D-Wade View Post
                  Ne znaju ni slagati kako treba..

                  Nece se Mou odreci Higuain-a, a i Drogba je odradio svoje....
                  Iguain je najbolji napadac Reala po meni, i Mou bi bio lud ako bi ga prodao... A ta trampa sa Drogbom, od toga nema vajde, covek je koliko se secam rekao da ce karijeru zavrsiti u Celziju...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by D-Wade View Post
                    Ne znaju ni slagati kako treba..

                    Nece se Mou odreci Higuain-a, a i Drogba je odradio svoje....
                    Pa naravno, a i poslednje sto Chelsea-ju treba je jos jedan spic, kao sto im ni prosle sezone nije bio potreban Torres. Iskreno se nadam da nece dovesti spica u skorije vreme...
                    sigpic

                    Comment


                    • Kakav crni Higuain nema leba od toga Imam neki osećaj da ćete pljunuti neke nenormalne pare za Hazarda
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by Tony_G View Post
                        Pa naravno, a i poslednje sto Chelsea-ju treba je jos jedan spic, kao sto im ni prosle sezone nije bio potreban Torres. Iskreno se nadam da nece dovesti spica u skorije vreme...
                        Ma Staridz spic za narednih 10 godina u Celsiju, treba vam samo krilo pa da Mata moze u sredinu a iza Lampard i Meireles ili Ramires koji iz nekog razloga ima prednost u odnosu na igraca koji je izmislio fudbal za njega ali dobar je.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ivan piper View Post
                          Sve je to dobro,pogotovo tvoj dijamant Mumi, ali ja bih probao sa onom mojom postavom...
                          I valjalo bi isprobati Luiza na poziciji veznog,jer on mnogo,ali mnogo grijesi u odbrani. Zivce mi pokida...
                          Tek sam sada vidio tvoju formaciju ;), pa moze i ona, nemam nista protiv. Valjda ce se nesto u skorije vrijeme eksperimentisati...

                          @ostali

                          Al' popljuvase ljudi, a ja fino napisao da je to novinarska patka najvjerovatnije.

                          @Gangrena

                          Ko god da uzme Hazarda pljunuce velike pare, jer je talenat, trazi ga tona klubova, tako je uvijek sa talentima. ;) Ali on ce u Real....
                          Last edited by bracala; 22-11-11, 14:50.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Originally posted by S-Nash View Post
                            Ma Staridz spic za narednih 10 godina u Celsiju, treba vam samo krilo pa da Mata moze u sredinu a iza Lampard i Meireles ili Ramires koji iz nekog razloga ima prednost u odnosu na igraca koji je izmislio fudbal za njega ali dobar je.
                            Pa naravno, to je trebalo jos u januaru, ali je Roman umesao prste i stvorio problem sam sebi, odnosno treneru. Ima 6 spiceva od kojih nijedan nije u formi, tacnije jedan jeste ali igra kao krilo. A i valjda su doveli Lukakua da zameni Drogbu, a na Ramiresa i Mikela vise ne mogu da trosim reci, od pocetka je trebalo da igraju Meireles i McEachran, a ovi samo za povremenu rotaciju...
                            sigpic

                            Comment


                            • Anelka bi mogao u Kinu i to kod Cire Blazevica.
                              Moguca je ponuda od 9.3M funti (€10.6m)... Sto je dobro.

                              Koga biste vi jos prodali?

                              Ja bih:

                              Malouda 5-7M funti
                              Kalou 10M
                              Alex 10-15M
                              Mikel 10-13M
                              Last edited by bracala; 22-11-11, 15:08.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Originally posted by tata Mumi View Post
                                Anelka bi mogao u Kinu i to kod Cire Blazevica.
                                Moguca je ponuda od 9.3M funti (€10.6m)... Sto je dobro.

                                Koga biste vi jos prodali?
                                Ne mogu da verujem da bi neko dao 10M za Anelku u ovom trenutku, ali ako je tako oberucke treba prihvatiti. Ma jos letos je trebalo prodati Maloudu i Kaloua, dovesti jos jednog krilnog igraca i/ili vezistu, u zavisnosti od zeljene formacije i ubaciti 2/3 klinca, pre svih McEachran i Lukaku. Mikela bih ipak zadrzao u ekipi, ali bih ga isprobao na nekom malo ofanzivnijem mestu, on me po konstituciji i tehnici dosta podseca na Ballacka, uostalom i doveden je kao ofanzivni vezni.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X