Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slazem se. Naravno, formacija je samo jedan deo celokupne taktike. Drugi deo je stil igre, koji se sastoji od mnogo aspekata. U sustini, stil igre koji forsira vas trener je dobar(bar u teoriji). Brz fudbal, protok lopte, presing, tranzicija...Ali mozda bi sve to bolje izgledalo u nekoj drugoj formaciji. Tesko mi je da pomislim da za poslednji period losih igara Viljas-Boas nije nista promenio sto se stila tice. Sigurno je nesto menjao i pokusavao. Jedino formaciju nije.

    PS A i on sigurno najbolje u PL moze da analizira rivala pre meca. Zato cudi sto se stalno drzi iste formacije.

    Comment


    • Hiddink je odlican trener, sjetite se samo kako je nadigrao Barselonu u dvomecu, ali jbg, visa sila(tj Ovrebo) je htjela da ispadnemo.
      Znam ja da nam treba trener na duze staze, ali ako Boas nastavi ovako, tesko da ce Roman imati strpljenja
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Originally posted by ivan piper View Post
        Hiddink je odlican trener, sjetite se samo kako je nadigrao Barselonu u dvomecu, ali jbg, visa sila(tj Ovrebo) je htjela da ispadnemo.
        Znam ja da nam treba trener na duze staze, ali ako Boas nastavi ovako, tesko da ce Roman imati strpljenja
        upravu si nadigrao je Barselona,ali visa sila....a sto se tice Boasa mislim da je Roman vec izgubio strpljenje.

        nadam se da ce ova godina biti uspesnija od prosle...

        EDIT: pogledaj te ovo http://www.sportske.net/vest/transfe...inu-62415.html ubio sam se od smeha...
        Last edited by amare@stoudemire; 01-01-12, 12:34.

        Comment


        • Anelka uskoro (mislim sutra vec) odlazi u Kinu. Rekao je da mu je Chelsea nesto najbolje sto mu se desilo u karijeri. Hvala mu za sve sto je uradio za klub i neka mu je sa srecom.

          Evo januarskog rasporeda:



          Kako igramo, kontam da cemo iz ovih meceva izvuci sve skupa 4-5 bodova.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by Bogi View Post
            Slazem se. Naravno, formacija je samo jedan deo celokupne taktike. Drugi deo je stil igre, koji se sastoji od mnogo aspekata. U sustini, stil igre koji forsira vas trener je dobar(bar u teoriji). Brz fudbal, protok lopte, presing, tranzicija...Ali mozda bi sve to bolje izgledalo u nekoj drugoj formaciji. Tesko mi je da pomislim da za poslednji period losih igara Viljas-Boas nije nista promenio sto se stila tice. Sigurno je nesto menjao i pokusavao. Jedino formaciju nije.

            PS A i on sigurno najbolje u PL moze da analizira rivala pre meca. Zato cudi sto se stalno drzi iste formacije.
            Kao sto kazes u teoriji on forsira brz fudbal, presing, tranziciju itd. U praksi nema nista od toga. Kakav crni presing kad ekipa ceka protivnika duboko na svojoj polovini. Evo cak su stoperi Fulhama i Ville u poslednje 2 utakmice prelazili sa loptom na Chelsea-jevu polovinu. Pa gde je taj presing? Mata i Sturridge igraju "flastera" na protivnickim bekovima. Znaci 2 najuticajnija igraca imaju stroge defanzivne zadatke, zbog kojih im je onemogucena ta brza tranzicija. Uostalom kako ocekivati tranziciju kad Chelsea osvoji loptu na 30m od svog gola. Oni kao da igraju samo u trenucima kad imaju loptu, a kad protivnik ima onda ga samo gledaju i nadaju se da pogresi, presinga nema. A na pocetku sezone, otprilike do meca sa Liverpoolom u ligi, igrali su sa visokom postavljeno odbranom, ali opet bez rpesinga, sto znaci protivnik ima dosta vremena sa loptom i ogroman prostor iza odbrane Chelsea-ja u koji moze da odigra pas. Arsenal je tako stvorio ogroman broj sansi. Znaci nikako da ubode sve aspekte.

            @Mumi Tako nesto i ja ocekujem, a ladno sam posle utakmice sa Tottenhemom rekao da bi mogli da pobede narednih 7 meceva... U neverici sam sta se desava.

            P.S. Mala zanimljivost - Chelsea je poceo i zavrsio 2011. utakmicama protiv A.Ville, oba puta na Bridge-u, oba puta primili 3 gola...
            sigpic

            Comment


            • Our 10 previous meetings at Molineux
              1972/73 Wolves won 1-0 - old First Division
              1973/74 Wolves won 2-0 - old First Division
              1974/75 Wolves won 7-1 - old First Division
              1976/77 Drew 1-1 - old Second Division
              1977/78 Chelsea won 3-1 - old First Division
              1978/79 Chelsea won 1-0 - old First Division
              1982/83 Wolves won 2-1 - old Second Division
              2003/04 Chelsea won 5-0 - Premier League
              2009/10 Chelsea won 2-0 - Premier League
              2010/11 Wolves won 1-0 - Premier League

              Dakle, nova utakmica vec sutra. Ne sumnjam da ce to biti i nova patnja i novo prosipanje bodova.

              A posto je Drogba postigao juce svoj 150. gol za Chelsea, evo malo nekih podataka.
              Drogba je sada 4. najbolji strijelac Chelsea-ja svih vremena.

              1. Bobby Tambling 202
              2. Kerry Dixon 193
              3. Frank Lampard 177
              4. Didier Drogba (Roy Bentley, Peter Osgood) 150

              Chelsea record scorer in Europe 31 goals in 55+8 games
              Chelsea record scorer in cup finals 7 goals in 7 games
              Najvise golova je dao Arsenalu, cak 13. Zatim po 8 komada Evertonu, Liverpoolu i WBA-u.

              Uostalom, evo vam link pa pogledajte. Imate sve datume i golove.
              http://www.chelseafc.com/page/Latest...562969,00.html
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • A poznato nam je da kada god Drogba igra na Wembley-ju - postigne gol. Jos ako je protivnik Arsenal, mozes uloziti kucu na njega

                A sto se tice meca, sta znam, ja ocekujem pobjedu
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • Strasno sam razocaran,pristupom,kretanjem,ponasanjem igraca,postavkom trenera,izborom igraca,ma nije mi dobro kako ovo lose izgleda.Nisam nikad gori Chelsea gledao,cak i prije Romana onaj fudbal je makar izgledao dopadljivo a ovo izgleda ocajno.Nema uopste onog strasnog pritiska kojeg je ova ekipa godinama unazad pravila kada nema vodstvo,presing je nepoznata rijec za sve igrace,a u odbrani se uopste ne zna ko cuva koga,sve pogubljeno.Ocekujem vec sada pojacanja jer ako je cilj to 4. mjesto onda su pojacanja vise nego neophodna

                  Ljudi sretna vam nova godina,da se ova igra popravi,mada tesko da moze gora od ove koju gledamo zadnjih mjeseci.Zelja mi je da dodje covjek sa mog avatara
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Strasno sam razocaran,pristupom,kretanjem,ponasanjem igraca,postavkom trenera,izborom igraca,ma nije mi dobro kako ovo lose izgleda.Nisam nikad gori Chelsea gledao,cak i prije Romana onaj fudbal je makar izgledao dopadljivo a ovo izgleda ocajno.Nema uopsteonog strasnog pritiska kojeg je ova ekipa godinama unazad pravila kada nema vodstvo,presing je nepoznata rijec za sve igrace,a u odbrani se uopste ne zna ko cuva koga,sve pogubljeno.Ocekujem vec sada pojacanja jer ako je cilj to 4. mjesto onda su pojacanja vise nego neophodna

                    Ljudi sretna vam nova godina,da se ova igra popravi,mada tesko da moze gora od ove koju gledamo zadnjih mjeseci.Zelja mi je da dodje covjek sa mog avatara
                    I meni, jer nam druge nema. Potrebna su nam pojacanja, jer sa trenutnim timom tesko da mozemo nesto da uradimo.
                    Sto se tice odbrane, mene je najvise Luiz iznervirao, los marking kao sto si i sam rekao,plus previse grijesi.
                    Sredina- mnogo netacnih dodavanja, protic AV smo primili gol direktnom krivicom Lamparda. (Jedan i zbog Luiza)
                    Sto se tice napada, Torres je pokusao nesto, pogodio precku, ali ne moze on u ovoj formaciji da igra, i tacka. Cesto ide u stranu, a tu ne moze nista znacajno da uradi.
                    Potrebna nam je kompletna promjena u januaru, pocevsi od pojacanja, pa do formacije, i stvari koje idu uz to.
                    Vidjecemo u LS kako ce to izgledati, mozda igraci budu motivisani pa naprave neko cudo...
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Ja ocekujem pobedu.

                      Comment


                      • Sturridge ima problema sa nogom, Drogba se ne oslanja najbolje na svoje desno stopalo, Cole je upitan za mec, Malouda bolestan a Kalou istegao misic.

                        To nam je trebalo... Jbm ti dan ovakav!

                        S ekipom ce putovati Nathaniel Chalobah, Bertrand i Hutchinson, momci sa akademije.
                        E sada ce biti jos teze pobjediti Wolvese u ovako sarenom i nesigurnom sastavu.

                        A igraci su proslavili sa Anelkom njegov oprostaj, sinoc uz veceru.
                        Mada se ja nadam da ovo nije istina... Vidjecemo pred pocetak meca.

                        EDIT:

                        Cech; Bosingwa, Luiz, Terry, Cole; Meireles, Romeu, Lampard; Ramires, Torres, Mata

                        Subs: Ross Turnbull, Paulo Ferreira, Sam Hutchinson, Ryan Bertrand, Nathaniel Chalobah, Josh McEachran, Romelu Lukaku
                        Danny povrijedjen, Ramires ce igrati krilo. Vidjecem na sta ce to liciti, ali sigurno da je veliki hendikep neigranje Sturridgea. Dobro je pa je Cole ipak spreman.

                        Aj valjda ce se ovo dobiti.
                        Last edited by bracala; 02-01-12, 14:36.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Iskreno meni se cak i svidja ova postavka. Nadam se da ce biti jelka, sa Lampardom i Matom iza Torresa, a ova trojica na sredini. Ramires na krilu mi deluje problematicno, mada brz je lik...

                          A to za Anelku - pa ja sam procitao da je AVB zabranio Anelki da dodje na neku veceru i da je zbog toga navodno nastala pobuna u klubu, mada ne verujem u tu pobunu, ali verujem da mu je zabranio da prisustvuje veceri...
                          sigpic

                          Comment


                          • Trenutno nema bolje rjesenje na krilu... Aj valjda ce onom svojom brzinom izgurati neki karton ili penal.

                            Anelka nije prisustvovao onoj Bozicnoj veceri, koliko sam ja skont'o... Pa su sinoc igraci s njim negdje otisli na veceru.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • A ne kontam sto ne bi prisustvovao veceri, po meni sramota za boasa, odnosno jadno.

                              Comment


                              • Najjace je ono radovanje kada su svi otisli do klupe posle Ramiresovog gola.
                                Ja sam se iznervirao na golmana Wolvesa. Protiv Arsenala je sve branio, a danas se pitao nije.
                                Originally posted by maliajnstajn
                                Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                                Comment

                                Working...
                                X