Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tata Mumi View Post
    Ovo ispod su igraci koje bi trebalo prodati i njihove vrijednosti prema transfermarktu:

    Alex - €13m
    Mikel - €20m
    Malouda - €17m
    Kalou - €14m
    Anelka - €10m

    Mislim da je Alex usao u zadnjih 6 mjeseci ugovora i samim tim ce mu i cijena biti manja. Za njega bi se moglo dobiti nekih €5m. Za Mikela bi se moglo dobiti nekih €10-12m. Malouda za €8-10m, Kalou za €10m i vidjecemo za koliko ce otici Anelka, nadam se za ovih €10m.

    Ne znam ko je jos pri isteku ugovora... Mrsko mi bilo traziti. Ako ima neko, slobodno napisite.
    Cisto da znas za ubuduce:http://www.transfermarkt.de/de/fc-ch...erein_631.html

    Mocna je stvar transfermarket kada skontas kako sve funkcionise.

    Comment


    • Originally posted by Drogba View Post
      E jebo ti taj transfermarket kad Mikel vredi 20 mil.
      Ne bih ga uzo za milion
      Ma kazem ja, Mikelu je i €10m plafon. Ma samo da ode vec jednom... I on i ovi bilmezi zajedno s njim.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Ludi Malouda rekao u fazonu: "Ili cu igrati, ili odlazim!".

        Kakav konj, ne vjerujem... Joj kako me vec pocinju nervirati ovi igraci koji misle da znaju nesto. Samo da odu, sa nestrpljenjem ocekujem taj dan.
        A Boas je demantovao da je spremljeno €150m za pojacanja i rekao da je to cista laz.

        Necete vjerovati da Torres ima 6 asistencija, 3 manje od Mate.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Originally posted by tata Mumi View Post
          Necete vjerovati da Torres ima 6 asistencija, 3 manje od Mate.
          U svim takmicenjima ili samo PL?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by KingEric7 View Post
            U svim takmicenjima ili samo PL?
            Izgleda samo PL, mada mi je to sumnjivo moram priznati...

            E ipak je to za sva takmicenja. ;)

            I da, Boas je rekao da smo se i zvanicno oprostili od titule za ovu sezonu. Ajde...

            Bane ce se oporaviti do meca u FA Cupu.
            Last edited by bracala; 27-12-11, 11:26.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Izgleda samo PL, mada mi je to sumnjivo moram priznati...

              E ipak je to za sva takmicenja. ;)

              I da, Boas je rekao da smo se i zvanicno oprostili od titule za ovu sezonu. Ajde...

              Bane ce se oporaviti do meca u FA Cupu.
              Realno, znali smo to
              Ja se potajno nadam da nesto mozemo uraditi u LS
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Originally posted by ivan piper View Post
                Realno, znali smo to
                Ja se potajno nadam da nesto mozemo uraditi u LS
                Ma pitanje je da li je pametno proci Napoli (ako uopste prodjemo), pa da onda naletimo na Real ili Barcelonu da nas rastave na proste faktore.

                Ma ove sezone uletjeti u TOP4, moja zelja je 3. mjesto... Mozda pokusati uzeti FA Cup, ali kazem PL je prioritet.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Meni je makar jasno sada da nije problem do Toresa nego do ostalih ! Osim Mate nema mu ko gurnuti loptu !
                  Coek dolazi ali bukvalno daleko u nasu polovini da bi uzeo loptu, i onda naravno ne moze nista da uradi. Treba nam krilo koe ce da prodire i daje jebene lopte u sredinu, i jos jedan kreativac na sredini !

                  Comment


                  • Sve mi je nekako jasno,ali jos ne mogu sebi da dodjem od jucerasnjeg ulaska Fereire,sta je htio s tim da postigne ne mogu da skontam,aktiviram sve zive celije u glavi,ali to mi u mozak ne ide pa ne ide

                    Malouda-u ne podnosim,ali je juce igra bila bolja kada je on usao umjesto Franka koji je bio los,cak mi je zao sto juce nije igrao Ramires jer vidim da on igra malo rizicnije od njih,posljedica toga je cesto ostavljanje lopte za napadace ili njegov izlazak na golmana,ali su sanse makar konkretne a ne kao juce sve se svodi na individualnost...cak je I protiv City-a njegov prodor izazvao crveni,zbog cega je Chelsea realno i dobio utakmicu
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Originally posted by Drogba View Post
                      Meni je makar jasno sada da nije problem do Toresa nego do ostalih ! Osim Mate nema mu ko gurnuti loptu !
                      Coek dolazi ali bukvalno daleko u nasu polovini da bi uzeo loptu, i onda naravno ne moze nista da uradi. Treba nam krilo koe ce da prodire i daje jebene lopte u sredinu, i jos jedan kreativac na sredini !
                      Generalno slazem se da nije samo Torres kriv, ali opet mislim da je suvise lako reci "nema ko da mu da loptu". Kako je onda Lampard nakupio 90 asistencija u PL, ako nije kreativan igrac, samo Giggs je ispred njega sa 101. A koji su to bili krilni igraci u Liverpoolu koji su mu davali lopte? Kuyt i Riera? xD Imao je samo Gerrarda, ali je ipak glavna stvar bila sto je on sam imao mnogo vise samopouzdanja i igrao je sto se kaze "na ledjima zadnjeg odbrambenog". U Chelsea-ju nisu uspeli da izgrade takav sistem, a najgore od svega je sto su probali i funkcionisalo je u par navrata ali su onda vratili na 4-3-3 sa Drogbom kao target man-om. 4-2-3-1 bi bila mozda najbolja taktika, sa Matom na poziciji 10-ke, Sturridge i nadam se neki novi igrac sa strane a ispred Torres. Ova 2 centralna vezna bi bila Lampard i Meireles, naravno da se tu rotiraju Ramires, Oriol, Mikel itd. A taj novi igrac je po meni mogao da bude Josh McEachran, samo da je dobio prilike na pocetku sezone, ali kao sto sam rekao - AVB je malo toga isprobao i to me je najvise razocaralo. A zamisli trojku Mata-McEachran-Sturrdge iza Torresa - imaju tehniku, kreativnost i brzinu. Stvarali bi sanse kako oces. Evo City ima upravo takvu taktiku i izgledaju fenomenalno. A ova trojica nisu nista slabiji igraci od City-jeve trojke, ali ih treneri koriste na drugacije nacine, a jasno je koji je nacin uspesniji.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja sam ovo mumiju neki dan govorio,stavio bih Matu na 10-ku,ali bih onda doveo Hazard-a ili Gotze-a da igraju sa Stturidge-om i Torres-om u napadu...
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Ramires je cinjenica panican igrac, ali niko mi ne moze reci da je beskoristan, ali niko!

                          Bas sam neki dan citao clanak o njegovom ucinku u igri Chelsea-ja, koliko on pretrci (najvise), i koliko ta njegova brzina predstavlja problem odbranama protivnickih timova. On moze uletjeti u sredinu, moze i kao krilo, ta eksplozivnost ga cini malo cudnim ali korisnim igracem. Cinjenica je da nema koncentraciju 1 na 1 (nije ni meni fino vidjeti kada promasi), i to je steta, nadam se da ce to popraviti vremenom. Nema ni neki jebeni pas, ali svojom brzinom i tim ubacivanjima cesto izbori korisne prekrsaje za ekipu, kartone za protivnike igrace... Nije klasa, ali nije ni debil. Koristan igrac i treba imati "radnika" u ekipi.

                          Dalje, koliko god Lampard bio igracina, ovo je njegova zadnja sezona u kojoj ce biti starter. Ne moze vise pratiti ritam, moze nam koristiti sa klupe u nekim bitnim utamicama, ali rekao sam vec, mora se nauciti igrati i bez Lamparda. Ova ekipa po igrackom kadru je veoma losa, to je svima jasno, i mene niko ne moze ubijediti da je ovaj tim mogao npr. osvojiti PL ove sezone (ako se zavrsi u TOP4 to je i realna slika). Jednostavno to je ta generacija koja je tu manje-vise 8 godina na okupu, dotrajali su i procitani igraci. Tako da silno ocekujem ovo ljeto, da dodje nova generacija, tj. nova kicma ekipe.

                          I moja jedina i najveca zamjerka je sto Boas nije koristio vise McEachrana, a za ostalo igraci snose 90% krivice. U pocetku je bio problem visoko postavljena odbrana, ne znam da li ste primjetili ali ona se sada znatno popravila (moze jos bolje), ali vezni je ocaj zivi. Pa ne moze Boas biti kriv sto igraci stoje kao panjevi na terenu, sto su na klupi sve duduk do duduka. Morate shvatiti da uprava pritisce Boasa da on forsira taj "sexy" fudbal i da nije ni njemu lako. Ne branim ga, nego samo govorim kako stvari stoje. Mislite da on ne bi znao postaviti tim da igraju svaki mec na kontre? On to moze uraditi kada hoce, ali onda ovi sa vrha zajedno sa Romanom bi imali zamjerke sto se ne igra za gol vise i sta ti ja znam, jer je zbog toga Boas i doveden... Doveden je da uvede taj novi sistem, i nije humano mu suditi nakon 6. mjeseci u ekipi. Volio bih da on odradi svoj ugovor (3 godine) i da se onda sumira to sto je on uradio. I prije sezone ja sam ocekivao otprilike ovako nesto, borbu za TOP4. Dao je sansu Oriolu i Sturridge-u i ovi su to iskoristili. Tu su i Luiz, Ramires, Mata koji mogu igrati lagano 7 godina skupa. Treba tu jos igraca dovesti da se polako vidi taj talas novih igraca. Vezni potpuno i iz korjena mjenjati. Dovesti kreativce, jer takvih u klubu skoro i nemamo. Na ljeto ce biti kupovine, nadam se dobre. U medjuvremenu ce Josh otici na pozajmicu i nadam se da ce proci sve OK, bez povreda sto je najvaznije i sa dosta minuta na terenu. A ako ostane, onda bi trebao dobijati sansu...

                          Uglavnom, ovo je daleko od dobrog ali to je trenutno tako. Nije ni meni lijepo gledati da se Chelsea vrti tu oko 4. mjesta na tabeli, ali sta cu... Treba i to izdrzati i strpiti se.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Originally posted by Tony_G View Post
                            Generalno slazem se da nije samo Torres kriv, ali opet mislim da je suvise lako reci "nema ko da mu da loptu". Kako je onda Lampard nakupio 90 asistencija u PL, ako nije kreativan igrac, samo Giggs je ispred njega sa 101. A koji su to bili krilni igraci u Liverpoolu koji su mu davali lopte? Kuyt i Riera? xD Imao je samo Gerrarda, ali je ipak glavna stvar bila sto je on sam imao mnogo vise samopouzdanja i igrao je sto se kaze "na ledjima zadnjeg odbrambenog". U Chelsea-ju nisu uspeli da izgrade takav sistem, a najgore od svega je sto su probali i funkcionisalo je u par navrata ali su onda vratili na 4-3-3 sa Drogbom kao target man-om. 4-2-3-1 bi bila mozda najbolja taktika, sa Matom na poziciji 10-ke, Sturridge i nadam se neki novi igrac sa strane a ispred Torres. Ova 2 centralna vezna bi bila Lampard i Meireles, naravno da se tu rotiraju Ramires, Oriol, Mikel itd. A taj novi igrac je po meni mogao da bude Josh McEachran, samo da je dobio prilike na pocetku sezone, ali kao sto sam rekao - AVB je malo toga isprobao i to me je najvise razocaralo. A zamisli trojku Mata-McEachran-Sturrdge iza Torresa - imaju tehniku, kreativnost i brzinu. Stvarali bi sanse kako oces. Evo City ima upravo takvu taktiku i izgledaju fenomenalno. A ova trojica nisu nista slabiji igraci od City-jeve trojke, ali ih treneri koriste na drugacije nacine, a jasno je koji je nacin uspesniji.
                            Slazem se sa svim sto si rekao ;)

                            A sto se tice izmjene Ferreira umjesto Bosingwe, pa ako nista drugo-bila je smijesna. Ja sam u tom trenutku zabagovao, a bas me zanimalo sta cete vi reci na to. Covjek izbaci Bosingwu preko kojeg su isli skoro svi napadi, i ubaci Paula koji nije u stanju da izdrzi jedan duel sa protivnickim igracem.
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Kolko sam video, Bosingva se povredio ( po njegovoj faci ), tako da koga da uvede ? Samo nam je falilo da ga primimo.
                              No, kako dobiti Vilu ?

                              Comment


                              • Originally posted by tata Mumi View Post
                                Ramires je cinjenica panican igrac, ali niko mi ne moze reci da je beskoristan, ali niko!

                                Bas sam neki dan citao clanak o njegovom ucinku u igri Chelsea-ja, koliko on pretrci (najvise), i koliko ta njegova brzina predstavlja problem odbranama protivnickih timova. On moze uletjeti u sredinu, moze i kao krilo, ta eksplozivnost ga cini malo cudnim ali korisnim igracem. Cinjenica je da nema koncentraciju 1 na 1 (nije ni meni fino vidjeti kada promasi), i to je steta, nadam se da ce to popraviti vremenom. Nema ni neki jebeni pas, ali svojom brzinom i tim ubacivanjima cesto izbori korisne prekrsaje za ekipu, kartone za protivnike igrace... Nije klasa, ali nije ni debil. Koristan igrac i treba imati "radnika" u ekipi.

                                Dalje, koliko god Lampard bio igracina, ovo je njegova zadnja sezona u kojoj ce biti starter. Ne moze vise pratiti ritam, moze nam koristiti sa klupe u nekim bitnim utamicama, ali rekao sam vec, mora se nauciti igrati i bez Lamparda. Ova ekipa po igrackom kadru je veoma losa, to je svima jasno, i mene niko ne moze ubijediti da je ovaj tim mogao npr. osvojiti PL ove sezone (ako se zavrsi u TOP4 to je i realna slika). Jednostavno to je ta generacija koja je tu manje-vise 8 godina na okupu, dotrajali su i procitani igraci. Tako da silno ocekujem ovo ljeto, da dodje nova generacija, tj. nova kicma ekipe.

                                I moja jedina i najveca zamjerka je sto Boas nije koristio vise McEachrana, a za ostalo igraci snose 90% krivice. U pocetku je bio problem visoko postavljena odbrana, ne znam da li ste primjetili ali ona se sada znatno popravila (moze jos bolje), ali vezni je ocaj zivi. Pa ne moze Boas biti kriv sto igraci stoje kao panjevi na terenu, sto su na klupi sve duduk do duduka. Morate shvatiti da uprava pritisce Boasa da on forsira taj "sexy" fudbal i da nije ni njemu lako. Ne branim ga, nego samo govorim kako stvari stoje. Mislite da on ne bi znao postaviti tim da igraju svaki mec na kontre? On to moze uraditi kada hoce, ali onda ovi sa vrha zajedno sa Romanom bi imali zamjerke sto se ne igra za gol vise i sta ti ja znam, jer je zbog toga Boas i doveden... Doveden je da uvede taj novi sistem, i nije humano mu suditi nakon 6. mjeseci u ekipi. Volio bih da on odradi svoj ugovor (3 godine) i da se onda sumira to sto je on uradio. I prije sezone ja sam ocekivao otprilike ovako nesto, borbu za TOP4. Dao je sansu Oriolu i Sturridge-u i ovi su to iskoristili. Tu su i Luiz, Ramires, Mata koji mogu igrati lagano 7 godina skupa. Treba tu jos igraca dovesti da se polako vidi taj talas novih igraca. Vezni potpuno i iz korjena mjenjati. Dovesti kreativce, jer takvih u klubu skoro i nemamo. Na ljeto ce biti kupovine, nadam se dobre. U medjuvremenu ce Josh otici na pozajmicu i nadam se da ce proci sve OK, bez povreda sto je najvaznije i sa dosta minuta na terenu. A ako ostane, onda bi trebao dobijati sansu...

                                Uglavnom, ovo je daleko od dobrog ali to je trenutno tako. Nije ni meni lijepo gledati da se Chelsea vrti tu oko 4. mjesta na tabeli, ali sta cu... Treba i to izdrzati i strpiti se.
                                Ja titulu nisam ocekivao, jer je City previse jak. Ali sam ocekivao pobede protiv Flhama, Wigana i sl.
                                A taj "sexy" fudbal nznm ni sta bi trebalo da znaci. Pretpostavljam neka leprsava igra? Da nije nesto slicno Arsenalu? Ne daj boze! Ja nigde nisam cuo da AVB-a teraju na takav stil. Ali cak i da jeste tako, pa koji je to leprsavi fudbal bio od poraza od Arsenala na ovamo? Protiv Valencije se igrao bunker i na kontre, protiv City-ja je bila prilicno izjednacena partija i na kraju nespretnost Lescotta donela pobedu. Evo cak je Fulham imao veci posed lopte - 51%.
                                Igraci Chelsea su pojedinacno dovoljnoda dobri da pobedjuju ekipe iz sredine i donjeg dela tabele. Ali ja krivim AVB-a sto ih nije dovoljno dobro organizovao, i sto je u nekim situacijama previse rotirao pa sad niko nije u formi. Kad uporedim ovaj igracki kadar sa onim od prosle sezone mislim da je sad mnogo bolje. Prosle sezone kad je Lampard bio povredjen a Essien suspendovan secam se da je na Anfieldu vezni red bio Ramires-Mikel-Zhirkov. E to je slab igracki kadar, koji nije ni blizu ovog sada. A kome nije jasno ubacivanje Fereire umesto Bosingwe, samo neka pogleda ubacivanje Mikela umesto Meirelesa na Old Trafordu pri rezultatu 3-1, ili ubacivanje Kaloua u Valenciji u trenucima kada se brani vodjstvo od 1-0. Isto protiv QPR-a kada je Bosingwa dobio crveni AVB je izbacio Sturridge-a a ostavio Drogbu na terenu koji je bio u uzasnoj formi tada a Sturridge leti po terenu na svakoj utakmici. Nije nauka proceniti koji bi bio korisniji kada se igra 10 na 11.
                                A da li ste primetili gde stoje Mata i Sturridge u fazi odbrane? Skroz na strani, cesto se zadese izmedju odbrane i veznog reda. Pa koji je to smisao? Koja je vajda kad oduzmes loptu ako su ti 2 najuticajnija igraca totalno odsecena? Ma mogu do sutra da kritikujem AVB-a. To ne znaci da je samo on kriv. Npr. protiv QPR-a su igraci pokazali neverovatnu glupost, pre svih Luiz i Drogba. Protiv Uniteda slicna prica, Ramires i Torres ne mogu da pogode prazan gol. U odbrani pustaju Nanija da pretrci 25m i neometano sutira, niko ne cuva Smallinga kod prvog gola itd. Mislim da u poslednjih par utakmica igraci nisu pokazali dovoljno zelje. Realno kombinacija gresaka AVB-a i igraca...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X