Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vrlo vazna pobjeda pred utakmicu sa Valencijom,Newcastle koliko god da je samo soldina ekipa,pokazali su ipak vise od toga,a ovaj trijumf je vrlo vazan u borbi za plasman u LS sljedece godine i za samopouzdanje u narednom periodu,sada dovesti 1-2 pojacanja i mijenjati ekipu na ljeto a temelje postaviti sada,do tada se moramo nadati dobrim igrama i rezultatima,sve u svemu ja sam s ovim rezultatom prezadovoljan jer sam bio skeptican,opravdano...
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Originally posted by Fanta View Post
      Citam izvjestaj sa danasnje utakmice i dosao sam do 78 minute i ovoga: Igra je privremeno zaustavljena, jer Oriol Romeu iz ekipe Chelsea ozlijeđen leži na terenu.

      Jel nesto ozbiljno? Mislim, ne brine me njegovo stanje, zanima me dal su doktori morali dolaziti, konkretno doktorica? :P
      Bio sudar, i dobio nezgodan udarac Romeu, ali nije doktorica dolazila, nije bilo potrebe. Jbg Fanta, nije do mene...

      Bas malocas sam procitao sta je Boas kont'o uraditi. Evo koji igraci bi trebali napustiti Plavce:

      Januar: Anelka, Alex i Drogba
      Ljeto: Bosingwa, Kalou, Malouda, Mikel.

      Rano je jos govoriti o tome, ali ovo za januar je sigurno. A gotovo sam siguran da ce Cahill doci kod nas. I jos bih dodao jednog veznjaka a moze i krilo i dosta za januar. Mada bi i jedan kvalitetan veznjak bio dosta za januar. A onda na ljeto totalni remont. Samo da Boas ostane.
      Last edited by bracala; 03-12-11, 20:56.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        O Bogi, dugo nisi bacio koji komentar ovdje. ;)

        Da, ta zadnja linija ne stima. Ali nadam se da ce se i to vremenom popraviti samo ako Boas dobije vremena.
        Torres ce vjerovatno poslije januara biti standardan, jer u januaru Didier i Anelka idu. Valjda ga hoce stimulisati da gine kada istrci, mada je eto danas za 15 minuta ubiljezio asistenciju.

        Psihicki je dosta pao, glava mu je problem.
        Ti dobro pises prijatelju, pa i nemam neku posebnu potrebu da dodajem nesto na to.

        U pravu si za Toresa. Glava. Pitanje je koliko ce uspeti da izdrzi. U pocetku je pritisak javnosti bio izuzetno jak. I sada je, ali ne u toj meri, jer Tores vise nije clan prve postave. Mislim da je sada u prvom redu njemu postalo jasno da predugo traje sve ovo. Da se razumemo, ne igra on toliko lose, cesto se vraca do sredine terena, razvlaci protivnicku odbranu, odigrava duple pasove...ali ipak, njegov primaran zadatak su golovi. Frustracija postaje veca s cinjenicom da se radi o jednom od najboljih napadaca na svetu. Kako se okrece prema defanzivcu kad ima loptu, kako napada prostor sa njom i ne boji se promene pravca. Zaista je majstor i nadam se da ce ga krenuti vec jednom.

        Samo bih jos zeleo da napisem da mi se cini da Celzi mnogo gubi sa Ivanovicem na boku. Stoper je stoper. Doduse danas je Staridz bio na toj strani i preuzeo odgovornost na sebe. Medjutim, kada je Mata, koji cesto ulazi u sredinu, ispred Ivanovica, nema ubacivanja po tom boku.

        Comment


        • Da i ja prozborim. Neverovatna utakmica ! Onakav tempo odavno nisam video. Sve pohvale i igracim NWFC. Ba me je odusevio i oba Ameobia. Njima sada sledi pad, evo njihova cetvorka koja drzi idbranu od pocetka pocinje da posustaje, opravnado,ljudi igraju bez izmene,a sad su krenule povrede da ih stizu.

          Sto se tice nas, Romeu opet dokazao da mora igrati prvu, ja nisam video ni jednu njegovu gresku, coek igra racionalno.
          Ramires isto sjajan i nemojte ocekivati od njega da deli lopte, on je tu pre svega da pokrije sredinu, a vidi se da moze zestoko da istrici kontru,da povuce,predje igraca. Sto se njega tice samo neka tako nastavi.
          Frenk, imao sam osecaj da masi, jbg, nema veze makar nema posledica.
          Staridz ne inervirao, pa covece dodaj neku loptu u sredinu ! Jedno 5,6 puta je bio na krilu i ni jednu ne dobaci. Na kraju je mogao Toresu koji je bio sam na 7,8 metara !
          Drogba solidan, mada se ne slazem da je kupio vazdusne duele, vecinu je izgubio sto nije karakteristicno za njega. Naravno kapitena ne treba spominjati, ostali manje vise standard.
          Boas i njegove reakcije !

          Idemo dalje, ne znam sta ce biti u LS, ali simpli moramo proci. Ne znam protiv koga igra Siti sledecu, ali taj neko ih mora zaustaviti D !!!!!


          Edit: slazem se za toresa, ne igra on toliko lose, ali PSIHA, PSIHA,PSIHA je nesto sto zna da ubije coveka.

          Edit Luzi mora ici na zadnjeg veznog jer ima ogroman potencijal za to ili ga "udariti" da ne ide napred ! Kejhil nam dolazi sigurno i to za ne velike pare !
          Last edited by Drogba; 03-12-11, 21:11.

          Comment


          • Originally posted by Bogi View Post
            Ti dobro pises prijatelju, pa i nemam neku posebnu potrebu da dodajem nesto na to.

            U pravu si za Toresa. Glava. Pitanje je koliko ce uspeti da izdrzi. U pocetku je pritisak javnosti bio izuzetno jak. I sada je, ali ne u toj meri, jer Tores vise nije clan prve postave. Mislim da je sada u prvom redu njemu postalo jasno da predugo traje sve ovo. Da se razumemo, ne igra on toliko lose, cesto se vraca do sredine terena, razvlaci protivnicku odbranu, odigrava duple pasove...ali ipak, njegov primaran zadatak su golovi. Frustracija postaje veca s cinjenicom da se radi o jednom od najboljih napadaca na svetu. Kako se okrece prema defanzivcu kad ima loptu, kako napada prostor sa njom i ne boji se promene pravca. Zaista je majstor i nadam se da ce ga krenuti vec jednom.

            Samo bih jos zeleo da napisem da mi se cini da Celzi mnogo gubi sa Ivanovicem na boku. Stoper je stoper. Doduse danas je Staridz bio na toj strani i preuzeo odgovornost na sebe. Medjutim, kada je Mata, koji cesto ulazi u sredinu, ispred Ivanovica, nema ubacivanja po tom boku.

            Torres je odlicno poceo sezonu, zabio par golova (ne znam napamet, mozda 3 u ligi), bio konstantna prijetnja svim ekipama, dao 2 u LS, ali taman kad se poceo vracati na stare puteve, dobio crveni i prekinuo napredak. Od tada se opet trazi, Boas ga svjesno stavlja na klupu ne bi li se ovaj okurazio na terenu. Podrzavaju ga svi i ja se iskreno nadam da ce do kraja sezone biti onaj pravi Torres. Jer da je Torres na svom nivou, mi bismo bili jos ubitacniji.

            Sto se tice Ivanovica, ne znam... Meni je Bane dobar i kao bek. S pocetka sezone je Bosingwa igrao. U prvih par kola bio i najbolji nas igrac, ali onda su se kiksevi vezali jedan za drugim i Bane je ponovo vracen u prvi tim. Bosingwa je agilniji u napadu ali je zato Ivanovic u odbrani tata za njega, realno. U par utakmica Bane je pokazao da je dobar i u ofanzivi. A posto se odbrana prilagodjava novom sistemu (sada su visoko postavljeni) i sam Boas je vidio da Ivanovic bolje zatvara svoju stranu od Bosingwe, i sada Bane i Terry u odbrani ulijevaju sigurnost dok se Luiz ne pripitomi.

            Ali evo vidis da bi Bosingwa na ljeto mogao otici, a onda bi se vjerovatno trazio novi desni bek, mozda Van der Wiel. Pa bi se Ivanovic mogao rotirati s njim ili po potrebi igrati stopera.
            Last edited by bracala; 03-12-11, 21:20.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by Bogi View Post
              Samo bih jos zeleo da napisem da mi se cini da Celzi mnogo gubi sa Ivanovicem na boku. Stoper je stoper. Doduse danas je Staridz bio na toj strani i preuzeo odgovornost na sebe. Medjutim, kada je Mata, koji cesto ulazi u sredinu, ispred Ivanovica, nema ubacivanja po tom boku.
              Ivanovic je sto se kaze 'all-around" igrac, i u utakmicama u gostima protiv ekipa poput Newcastla mnogo vise znaci od Bosingwe, jer je mnogo bolji u odbrani. A i ubacuje se sasvim dovoljno, pogledaj ona 2 centarsuta spoljnom (jedan protiv QPR-a kad je Anelka slabo sutirao glavom, i drugi protiv Blackburna kad je Lampard dao gol glavom), to su verovatno 2 najbolja centarsuta Chelsea-ja ove sezone. Ali slazem se, on je prvenstveno stoper, i ja bih najradije stavio njega i Terry-ja na te pozicije, a Bosingwa na desnog beka, makar protiv Valencije i City-ja.
              Inace nije ni AVB mnogo pomogao Torresu, cas igra cas na klupi. Posle ona 2 gola protiv Genka delovalo je da ce krenuti konacno, ali onda izgubljena utakmica protiv Arsenala i prebacio ga na klupu, da bi kao dao Drogbi sansu. A sad jos citamo da Drogba ide u januaru jer nije zadovoljan ponudjenim ugovorom, malo besmisleno da on igra, a Torres koji je tu na duze gubi vreme na klupi.
              sigpic

              Comment


              • Da, da, na ofanzivu sam mislio, u defanzivi je Bane daleko bolji. Ipak zna Viljas-Boas sta mu je ciniti. Ali verujem da ce najkasnije sledeceg leta dovesti jednog dobrog desnog beka.

                PS Toni slazem se, mislio sam pre svega na duze staze, jer kod Portugalca krilni napadaca ne centriraju puno vec rade pomalo na kreaciji i samostalno. U prilog tome ide i to sto kazes da su ta dva centarsuta jednog beka dva najbolja centarsuta do sada.
                Last edited by Bogi; 03-12-11, 21:24.

                Comment


                • Tony, nije bitno sto je tores na klupi ako drogba daje, a ako ne onda vec tores mora uci

                  Comment


                  • Luiz je previse agresivan. Nista sad vezni, njega treba na klupu par meceva, da bi shvatio kakve gluposti pravi na terenu. Previse kikseva, tome mora doci kraj. Nek mu kaze Boas: ,,Decko, ima da sjedis par meceva na klupi, i zapitaj se zasto..." Jednostavno ne razmislja o posledicama.
                    Torres. Bice to dobro u januaru. Evo i zasto: Sjetite se one sezone kada je Scolari dobio otkaz, Drogba je u januaru isao na africki kup nacija, Anelka se ustalio kao centralni spic i bio je prvi strijelac lige. Dakle, trebalo bi nesto slicno da se desi i sa Torresom. Bice jedini spic, bice tu manje pritiska, jednostavno-bice opusten i proradice.
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Originally posted by ivan piper View Post
                      Luiz je previse agresivan. Nista sad vezni, njega treba na klupu par meceva, da bi shvatio kakve gluposti pravi na terenu. Previse kikseva, tome mora doci kraj. Nek mu kaze Boas: ,,Decko, ima da sjedis par meceva na klupi, i zapitaj se zasto..." Jednostavno ne razmislja o posledicama.
                      Torres. Bice to dobro u januaru. Evo i zasto: Sjetite se one sezone kada je Scolari dobio otkaz, Drogba je u januaru isao na africki kup nacija, Anelka se ustalio kao centralni spic i bio je prvi strijelac lige. Dakle, trebalo bi nesto slicno da se desi i sa Torresom. Bice jedini spic, bice tu manje pritiska, jednostavno-bice opusten i proradice.
                      Kad si pomenuo Anelku, evo da se prisjetimo i tog gospodina.

                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Originally posted by ivan piper View Post
                        Luiz je previse agresivan. Nista sad vezni, njega treba na klupu par meceva, da bi shvatio kakve gluposti pravi na terenu. Previse kikseva, tome mora doci kraj. Nek mu kaze Boas: ,,Decko, ima da sjedis par meceva na klupi, i zapitaj se zasto..." Jednostavno ne razmislja o posledicama.
                        Torres. Bice to dobro u januaru. Evo i zasto: Sjetite se one sezone kada je Scolari dobio otkaz, Drogba je u januaru isao na africki kup nacija, Anelka se ustalio kao centralni spic i bio je prvi strijelac lige. Dakle, trebalo bi nesto slicno da se desi i sa Torresom. Bice jedini spic, bice tu manje pritiska, jednostavno-bice opusten i proradice.
                        sve si upravu...ipak je preveliki pritisak na Toresa a Luiz i previse gresi...

                        Comment


                        • Chelsea moze i mora dobro iskoristiti januarski prelazni rok. Anelka, Drogba i Alex odlaze iz kluba a nesto se mora dovesti. Torresa treba pomalo uvoditi da se navikne na igru, jer ce biti sigurno stalan igrac kada pomenuti trojac ode

                          Sve ovo ide u korist Anziju, gdje Anelka vjerovatno ide, oni cekaju samo priliku da nekoga kupe a to im odlicno ide.

                          Comment


                          • Chelsea u januaru sprema 5M funti za Sergi Roberta (19), veznjaka iz Barcelone.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Dobili smo Portsmouth u FA Cupu. Igramo kuci.

                              Navodno, trazice se Vargas u januaru i krenuce opet hajka na Modrica. Posto je Redknapp nedavno izjavio kako ne bi imao nista protiv da vidi Drogbu u svom timu, moguce je da ce u januaru Drogba/Anelka biti ukljuceni u pokusaj dovodjenja Modrica.

                              Izgleda da smo sve blizi dovodjenju De Bruyne-a a Jovetic je otpao...


                              Last edited by bracala; 04-12-11, 16:27.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Mislim da je Chelsea odustao od Modrica, a i ako nisu, Tottenhem ga sigurno nece pustiti u januaru. Kad vec nisu na leto, kad je mnogo lakse naci zamenu, u januaru nema sanse. I realno Modric bi bio lud kad bi otisao u ovom trenutku iz Tottenhema. Mislim da je pravo uzivanje igrati za Tottenhem trenutno, a realno je da su u borbi za titulu i da deluju mnogo opasnije od Chelsea-ja. Bio bih bas iznenadjen da Modric dodje...
                                Vargas je dobar igrac, nesto slicno kao Zhirkov, igra sve po levoj strani, ali nisam siguran kako bi se uklopio. A mnogo je potrebniji igrac na desnoj strani, ili na sredini. Kevin de Bruyne mislim da ce biti dobro pojacanje, a za Sergi Roberta nisam cuo, ali s obzirom da je veznjak iz Barse jasno je sta mozemo ocekivati od njega. Ja bih najvise voleo da vidim nekog Brazilca iz Shakhtara - Jadson, Fernandinho, Willian, svi odlicni tehnicari, brzi, kreativni, i svakako jeftiniji od ovih medijski napumpanih igraca tipa Goetze, Hazard itd., a mislim da razlika u kvalitetu nije tako velika...
                                A zao mi je sto nisu doveli Axela Witsela letos, odlican igrac, ali sad je u Benfici, i ostace tamo sigurno bar do leta, a verovatno jos jednu/dve sezone...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X