Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako se bude tako postupalo, kao sto vi pisete, onda cela ona prica sa zadrzavanjem ove ekipe na okupu, pravljenjem tima za F4 eurolige itd pada u vodu, a ja ne verujem da bi Dule tek tako nesto rekao. Nemojte misliti da ce Gagi i Luca imati neke extra dobre ponude, pogotovo Gagi. Realno, koja bi "popularna" ekipa dovela njega na poziciji beka? Mislim ok, sigurno ce biti nekih ponuda, ali ocekivati da se proda kao Pekmen, Novica, Tepic itd je nerealno.

    Mislim da ce Musli gotovo sigurno ostati, ali da ce sledece sezone grejati klupu, mnogo vise nego sada. Mislim da je Dule namirisao Gagica kao nekog drugog Pekovica, ne bas taj kalibar, ali moze jednoga dana da bude u reprezentaciji. Ima jako telo, fenomenalnu motoriku, ume da pogodi za dva poena, ali je jos uvek zelen. U medjuvremenu verujem da ce Milutinov koliko-toliko da sazri, a to samo znaci da za Muslija puno prostora nece biti. Na kraju krajeva, sam je kriv, na pocetku sezone je igrao odlicno, kasnije se totalno izgubio. Ovi sutevi protiv Mege ne govore nista, jer to bi svaki prosecni basketas pogadjao.

    Jedini igrac za koga se bojim da ce otici je Bertans. On nam je jedini pravi suter, drugog nemamo.

    Ne verujem da ce se Dasic forsirati na trojci, ipak je njegova primarna pozicija PF.

    Comment


    • Gledaj ovako, mi sa Dasicem imamo pet stranaca u ekipi.Neminovan je odlazak jednog stranca na leto, a ja sam siguran da ce dvojica otici.Bolje se spremite i za varijantu da Vesterman i Bertans mogu da nas napuste na kraju sezone kako se kasnije ne biste negativno iznenadili.Neam pojma ni koju su poslednju platu dobili u ovoj sezoni.I Gagiju isto ugovor istice 2014 godine, ali ne verujem da ce on negde otici.Ipak trebamo u sledecoj sezoni da udjemo sa odredjenom kvotom domacih igraca jer sto vise imamo stranaca u ekipi bice gore po nas jer cemo neke morati u ovo vreme da precrtamo sa spiska i da se oprostimo sa njima.Sta god da se desi spreman sam za najgore cim se zavrsi ova sezona.

      Comment


      • Originally posted by Maric91 View Post
        Gledaj ovako, mi sa Dasicem imamo pet stranaca u ekipi.Neminovan je odlazak jednog stranca na leto, a ja sam siguran da ce dvojica otici.Bolje se spremite i za varijantu da Vesterman i Bertans mogu da nas napuste na kraju sezone kako se kasnije ne biste negativno iznenadili.Neam pojma ni koju su poslednju platu dobili u ovoj sezoni.I Gagiju isto ugovor istice 2014 godine, ali ne verujem da ce on negde otici.Ipak trebamo u sledecoj sezoni da udjemo sa odredjenom kvotom domacih igraca jer sto vise imamo stranaca u ekipi bice gore po nas jer cemo neke morati u ovo vreme da precrtamo sa spiska i da se oprostimo sa njima.Sta god da se desi spreman sam za najgore cim se zavrsi ova sezona.
        Leo ostaje jos jednu sezonu sigurno, Bertans isto najverovatnije. Moguc odlazak Gordica i trazenje domaceg pleja koji bi se rotirao sa Leom. Ima mnogo kombinacija ali Dule, Tosa i PSD nas ne lazu i zele da prave ozbiljnu ekipu. To za plate se ne brini, snaci cemo se kao i uvek i nekako skrpiti. Na kraju krajeva Leo je Miskov i tu brige nema. Ako dodje Dasic, Gordic bi mogao da leti a da dodje domaci plej. Na kraju krajeva, broj stranaca je bitan tek kad dodje domaca liga a sledece sezone ce se prvo praviti tim za EL. Za ABA broj stranaca nije bitan. Igramo EL a posle cemo za domacicu da se snalazimo.
        sigpic

        Comment


        • Bertans ce otici ukoliko ga Popovic bude zeleo na leto. It`s that simple.

          Fiksno obestecenje koje NBA klubovi placaju je 550 000 americkih dolara *. Postoji mogucnost, kao u slucaju Veseli ili Krstic, da klub i igrac (njegov manager) dogovore vecu otkupnu klauzulu. Tada igrac od svojih primanja doplacuje do pune cene transfera. Ako je klauzula npr. 1.500.000 NBA fransiza placa fiksnih pola miliona, a igrac preostalih milion (ne sve odjednom, vec kroz visegodisnji aranzman).



          *Po novom kolektivnom ugovoru iznos fiksnog obestecenja koje NBA fransize mogu iskesirati stranim timovima ce se povecati za 25 000 $ na godisnjem nivou:

          Season ____ Excluded amount
          2011-12____ $525,000
          2012-13____ $550,000
          2013-14____ $575,000
          2014-15____ $600,000
          2015-16____ $625,000
          2016-17____ $650,000
          2017-18____ $675,000
          2018-19____ $700,000
          2019-20____ $725,000
          2020-21____ $750,000

          Comment


          • Leo sigurno nece otici, bar ja tako mislim. Kao sto rekoh, najvise se plasim da ode Bertans, a ako ce planirati da prave ekipu sa 4 stranca onda je svakako Gordic taj koji treba da leti.

            Comment


            • @S-Nash

              Navikao sam prethodnih sezona da ostanemo bez pola tima tako da me ne bi cudilo ako se desi rasprodaja.Obojica imaju ugovore do 2015 godine tako da gledano sa finansijske strane mogu se prodati ako stigne prava ponuda i ne verujem da bismo ih recimo godinu dana kasnije prodali vise nego sada ovo leto.Na Gordicev odlazak sam svakako racunao sto nas dovodi do problema na koji sam naisao dok sam mislio o tome.Ko da nam bude drugi plej iz domace lige?Ajde to da smo doveli Micica mislim da se ne bih ni malo brinuo kada je u pitanju pozicija plejmejkera, ali na nasu zalost odabrao je drugi put.Nemam ideju koga bi mogli tu da dovedu, mozda nekog ubodu iz inostranstva na kog smo svi zaboravili.Broj stranaca je bitan i za Kup ako cemo vec da se borimo za taj trofej.To zaboravih da napisem u prethodnom postu, kontam da cemo sklapati ugovore sa strancima do marta/aprila ako ih vec budemo imali vise nego sto treba.


              Edit:Mi se malo raspisali, a Ljube nigde.
              Last edited by Ricma; 01-04-13, 21:50.

              Comment


              • Originally posted by Maric91 View Post
                @S-Nash

                Navikao sam prethodnih sezona da ostanemo bez pola tima tako da me ne bi cudilo ako se desi rasprodaja.Obojica imaju ugovore do 2015 godine tako da gledano sa finansijske strane mogu se prodati ako stigne prava ponuda i ne verujem da bismo ih recimo godinu dana kasnije prodali vise nego sada ovo leto.Na Gordicev odlazak sam svakako racunao sto nas dovodi do problema na koji sam naisao dok sam mislio o tome.Ko da nam bude drugi plej iz domace lige?Ajde to da smo doveli Micica mislim da se ne bih ni malo brinuo kada je u pitanju pozicija plejmejkera, ali na nasu zalost odabrao je drugi put.Nemam ideju koga bi mogli tu da dovedu, mozda nekog ubodu iz inostranstva na kog smo svi zaboravili.Broj stranaca je bitan i za Kup ako cemo vec da se borimo za taj trofej.To zaboravih da napisem u prethodnom postu, kontam da cemo sklapati ugovore sa strancima do marta/aprila ako ih vec budemo imali vise nego sto treba.


                Edit:Mi se malo raspisali, a Ljube nigde.
                Kao i uvek iskopacemo nekog, Misko uvek ima neku opciju za nas. Mislim da ce Leo i Davis ostati jos jednu sezonu a posle cemo videti. Nije iskljuceno da drugi plej bude stranac do domace lige pa da posle ode. Ima raznih kombinacija.
                sigpic

                Comment


                • Zasto bi dovodili stranca za pleja kada ce Leo da bude prvi plej , valjda je logicnije da dovedemo stranca na neku poziciju na kojoj bi on bio glavni , recimo na cetvorku ili nekog stranca na peticu najbolje ako Musli ode. Ja bi Milutinova naredne godine poslao na pozajmicu negde u ABA , gde bi imao 20 minuta po mecu , pa mozda i u KLS da bude starter nego da naredne sezone igra kod nas 10 minuta po mecu. A i tih 10 je pitanje posto ce Gagic biti prvi centar i dobijati 20-30 minuta ako Musli ode a opet ako crnac dodje za centra onda ce on i Gagic deliti minute a Milutinov ce igrati minimalno. Videcemo sta ce biti sa Lucicem i Milosavljevicem. Sto se stranaca za narednu sezonu tice , Vesterman,Lovernj,Bertans i jos neko , Gordic ce verovatno ici. Ne bih se bunio ni da imamo 5 stranaca do KLS-a.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Originally posted by Mr.M View Post
                    Zasto bi dovodili stranca za pleja kada ce Leo da bude prvi plej , valjda je logicnije da dovedemo stranca na neku poziciju na kojoj bi on bio glavni , recimo na cetvorku ili nekog stranca na peticu najbolje ako Musli ode. Ja bi Milutinova naredne godine poslao na pozajmicu negde u ABA , gde bi imao 20 minuta po mecu , pa mozda i u KLS da bude starter nego da naredne sezone igra kod nas 10 minuta po mecu. A i tih 10 je pitanje posto ce Gagic biti prvi centar i dobijati 20-30 minuta ako Musli ode a opet ako crnac dodje za centra onda ce on i Gagic deliti minute a Milutinov ce igrati minimalno. Videcemo sta ce biti sa Lucicem i Milosavljevicem. Sto se stranaca za narednu sezonu tice , Vesterman,Lovernj,Bertans i jos neko , Gordic ce verovatno ici. Ne bih se bunio ni da imamo 5 stranaca do KLS-a.
                    Ako ne nadjemo dobru domacu opciju, sigurno ce doci stranac za backup pleja a posle mozda dodje do promene.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nadam se da nece dolaziti do vecih promena u toku sezone , tj nadam se da cemo pogoditi sa strancem koga dovedemo. Ja licno ne bih volio pleja jer ce to znaciti da ce on i Leo deliti po 20 minuta , Leo treba da deluje kao prvi plej i da dobija 25-30 minuta a za backup da dovedemo nekog tipa Gordica , samo da ima srpski pasos , dobro bi nam recimo Miljenovic dosao za narednu sezonu , Vasilije bi nam legao kao budali samar. Ali on ode u Zvezdu verovatno.
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Pitanje je da li ce uopste biti nase Superlige sledece godine. Vrlo sam ozbiljan. Isto se odnosi na sve lige u regionu. Tako da je sto se tice stranaca svejedno, za kup ko god da ti igra, nije presudno. A tuzno je da nemamo domacih plejeva barem kvaliteta da budu backup. I da, Musli vam ostaje sigurno. Nece Davis nigde u Evropu, tako da i on ostaje dok ne ode u NBA.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Pitanje je da li ce uopste biti nase Superlige sledece godine. Vrlo sam ozbiljan. Isto se odnosi na sve lige u regionu. Tako da je sto se tice stranaca svejedno, za kup ko god da ti igra, nije presudno. A tuzno je da nemamo domacih plejeva barem kvaliteta da budu backup. I da, Musli vam ostaje sigurno. Nece Davis nigde u Evropu, tako da i on ostaje dok ne ode u NBA.
                          Otkud ti sad to da nece biti domacice?
                          sigpic

                          Comment


                          • Kako bre nece biti KLS-a , to bi tek bio presedan da ukinu domace lige na Jadranu , znam na sto potenciras , nije nemoguce ali mislim da ce ipak srediit kalendar. Neka pocnu ranije i odigraju 4 kola ranije (2 puta sreda=vikend) i na vreme se sve stize.
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • Pricao Covic da ako bude plejofa sledece sezone treba ozbiljno razmisliti o tome. Vrlo je moguce da PO ABA bude nesto duzeg formata, 8 timova, da se igra na tri pobede i slicno. Videcemo kako ce sve izaci. Preveliki je onda rizik za Zvezdu i Partizan da sa EL imaju 60 meceva u toku sezone. Zamisli igras 22-26 (zavisno od broja timova) u regularnom delu ABA, mozda i do 10 na noz u PO, 10-25 u EL. Nema sanse da napravis roster koji ce biti u takmicarskoj formi jos 20 utakmica (regularni deo plus PO), nece to liciti ni na sta u junu. Veciti bi imali najveci broj utakmica u toku sezone u celoj Evropi. Plus to oko stranaca i nejasnoca oko organizacije Superlige.

                              Polako, ludnica oko ovoga tek pocinje.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Ulazak u ABA nam je potpuno unistio kosarku, a izgleda da ce je dokusuriti totalno.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X