Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by canarian View Post
    1. Napisao si da KKP ima dva mamojeba. Mwill mi se cini kao dobro poredjenje, jer posle Zvezde ni jedan ni drugi nisu igrali ozbiljnu kosarku .. a predstavljeni su kao velika pojacanja (videcemo za ovog drugog).
    2. Pa dobro, onda je petorka Goss - P.Miller - Marinkovic - Q.Miller - Samuels. Rezerve Andric, Cakarevic, Velickovic, Salic, Aranitovic, Gavrilovic i Pecarski/Tomic. Da li bi ti, iskreno, prihvatio ove rezerve na petorku Roch - Feldeine - Lazic - Bjelica - Pero? Pa kako imaju dublju klupu?
    3. Samardo na 50% iz primea = Simon iz Radnickog. Druga je stvar da li on moze da se vrati na nivo iz Armanija, onda bi bio zver. Ovako su prilicno slicni igraci. Uostalom, imao si Sofoklisa koji je bio u raznim gigantima iz evrolige i Stimca, pa se pokazalo da je Stimac mnogo bolji igrac.

    Videcemo kako ce se sve to razvijati, ali ni Partizanu nece biti lako ako prodju grupu u EC.
    napisao sam vrlo jasno:

    samardo na malom uzorku koji smo videli deluje kao ubod
    ako isto ili slicno dobiju i od qmill-a sasvim sigurno su prvi favorit lige
    pored toga, jos jednom sam naglasio da je u pitanju kocka...ali ako je dobiju - prvi su favorit lige
    i u tom slucaju imaju dva dokazana EL mamojeba, sto nema nijedan drugi tim u ligi

    i ne mozes samardu da odbijes 50% vrednosti samo zato sto nije potpuno fit
    ako je samo to problem kod njega, to ce se lako resiti, i onda je sasvim sigurno prvi centar lige

    a ako ces da insistiras na samardo - simon poredjenju, onda kkp-u moras da dodas jos jednog gamechangera...a to je naravno goss
    koji trenutno igra na vrlo visokom nivou
    Last edited by djuras; 29-10-17, 20:11.

    Comment


    • @Mark..

      Na ovaj post mislis:

      Procice kao Radnicki. I trener je isti. A onda opet, raspad i novo krpljenje.
      @Chupa .. Zvezda se plasirala u evroligu vec posle sezone ulaganja i nakon brisanja skoro svih dugova. Da nije, sasvim bi druga prica bila.
      Ne znam kako vi to zamisljate, dodje SNSovac ili DSovac i sa suzama u ocima saopsti da je on na misiji da vrati klub tamo gde mu pripada. Pa svake noci klekne na kolena i pomoli se Bogu da klubu da srece. Bas njih briga za sve to.

      Da je SNS na celu kluba sve ove godine, sada bi pricali kako je super sto se Jahmar Young vratio da pomogne u borbi za opstanak.
      Ne mislim na Radnicki izmedju poslednje sezone i gasenja, nego na rezultate Radnickog. Radnicki je Muta direktno sprecio da ode u evroligu debilnim vodjenjem meca sa Zvezdom. Ne moze se sa Mutom, igrom bez odbrane i stihijskim dovodjenjem pojacanja bilo sta postici. Mislim, kako ta institucija uopste moze da pomogne, Marinkovic ce vise da se bori u Partizanu nego u Radnickom, sudije ce biti naklonjenije?

      Nebitno je ime kluba (bar za mene), bitan je trener i igracki kadar.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Originally posted by djuras View Post
        napisao sam vrlo jasno:
        To je drugacije od:

        Originally posted by djuras View Post
        rekao bih da opasno potcenjujes kkp
        sa qmillerom postaju verovatno i prvi favorit lige, a sigurno ekipa sa najdubljom rotacijom
        najslabija karika onda tu dodje muta
        mada videcemo i kakva ce njegova reakcija da bude na ovakav roster
        nece vise moci da se zajebava i krije od odgovornosti sa pricom kako je rezultat nebitan i nemaju takmicarske ambicije
        Nije isto sto i ovo:

        pored toga, jos jednom sam naglasio da je u pitanju kocka...ali ako je dobiju - prvi su favorit lige
        i u tom slucaju imaju dva dokazana EL mamojeba, sto nema nijedan drugi tim u ligi
        i ne mozes samardu da odbijes 50% vrednosti samo zato sto nije potpuno fit
        ako je samo to problem kod njega, to ce se lako resiti, i onda je sasvim sigurno prvi centar lige

        a ako ces da insistiras na samardo - simon poredjenju, onda kkp-u moras da dodas jos jednog gamechangera...a to je naravno goss
        koji trenutno igra na vrlo visokom nivou
        Imao je Muta Pavkovica i Markovica u Radnickom. A nebitno, nije sa tom ekipom dosao do f4 nego sa Markovicem, Capinom, Whiteom, Emeningom, Borisovim, Sinovecom, Krstovicem, Bircevicem ..

        Ne mislim da su bili prvi favoriti lige, nego ih niko nije shvatao ozbiljno. Svi su pricali, ma to je Muta, on je neznalica koja przi nosioce igre minutazom
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Ma ja sam konkretno mislio da ne moze da prodje Partizan kao Radnicki, da skroz propadne, ja sam tako razumeo, za Mutu se 100% slazemo, pisao sam vec mnogo puta o tome.

          A najgore u celoj prici je sto navijaci Partizana ni ne najavljuju napad na ABA ligu, niti su zadovoljni Mutom, to mozes videti kod skoro svakog mog posta u ovoj temi. Nego se navijaci Zvezde izmedju sebe svadjaju da li ce Partizan osvojiti ili nece, meni je to besmisleno, i odvratno moram priznati, ali vidim da ce takva biti ovde atmosfera, i jedino sto preostaje je da se kulira. Navijaci KKZVZ pricaju o igracima Partizana kao da smo mi neki seoski klub, analiziraju se svi nasi igraci, i pitaju se zasto nisu u Zvezdi ili da ih, citiram, treba drzati blizu kluba.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by canarian View Post
            To je drugacije od:
            --------------------------------------------------------
            Imao je Muta Pavkovica i Markovica u Radnickom. A nebitno, nije sa tom ekipom dosao do f4 nego sa Markovicem, Capinom, Whiteom, Emeningom, Borisovim, Sinovecom, Krstovicem, Bircevicem ..

            Ne mislim da su bili prvi favoriti lige, nego ih niko nije shvatao ozbiljno. Svi su pricali, ma to je Muta, on je neznalica koja przi nosioce igre minutazom
            1. nije drugacije ako sam vec u sledecem postu detaljno objasnio sta sam mislio
            2. ne verujem da ponovo pominjes pavkovica i markovica kao neki faktor. mislim da cu se tu zaustaviti od daljeg polemisanja

            Comment


            • @djuras:

              1. Jeste, jer sam ja napisao da treba videti kako ce se stvari odvijati. Ne moze se nikako sada pisati da je KKP prvi favorit lige. Ako Samardo i QMiller budu na starom nivou za dva meseca i ja cu se tada sloziti sa tobom.
              2. Pavkovica i Markovica pominjem jer su imali monstruozne brojke kod Mute. Tada je to komentarisano sa, meh, tako se nista ne osvaja, sada sa, wow, svi smo autsajderi, bice tesko skloniti KKP sa puta ka evroligi.

              Originally posted by mark it zer0 View Post
              Ma ja sam konkretno mislio da ne moze da prodje Partizan kao Radnicki, da skroz propadne, ja sam tako razumeo, za Mutu se 100% slazemo, pisao sam vec mnogo puta o tome.

              A najgore u celoj prici je sto navijaci Partizana ni ne najavljuju napad na ABA ligu, niti su zadovoljni Mutom, to mozes videti kod skoro svakog mog posta u ovoj temi. Nego se navijaci Zvezde izmedju sebe svadjaju da li ce Partizan osvojiti ili nece, meni je to besmisleno, i odvratno moram priznati, ali vidim da ce takva biti ovde atmosfera, i jedino sto preostaje je da se kulira. Navijaci KKZVZ pricaju o igracima Partizana kao da smo mi neki seoski klub, analiziraju se svi nasi igraci, i pitaju se zasto nisu u Zvezdi ili da ih, citiram, treba drzati blizu kluba.
              Ma drzati ih blizu kluba, a klub se razisao sa Aranitovicem zbog minutaze. Neozbiljno.
              Jos bolje je bilo kada je neko napisao da treba da uzmemo Samarda da ga Partizan ne bi uzeo.
              Last edited by blond; 29-10-17, 20:28.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Originally posted by canarian View Post
                Nebitno je ime kluba (bar za mene), bitan je trener i igracki kadar.
                Jeste, jer kada se stvori istorija uspeha kad-tad ce klub sa takvom istorijom da dodje do trofeja.Onaj klub koji ima 0 trofeja ili neku zanemarljivu cifru se nalazi u mnogo tezoj poziciji.Zbog toga Radnicki i Partizan nisu bas za poredjenje.Mada ne znam kako bih te tri stavke rangirao, ali nijedna nije nebitna.

                Comment


                • Originally posted by canarian View Post
                  @djuras:
                  2. Pavkovica i Markovica pominjem jer su imali monstruozne brojke kod Mute. Tada je to komentarisano sa, meh, tako se nista ne osvaja, sada sa, wow, svi smo autsajderi, bice tesko skloniti KKP sa puta ka evroligi.
                  jel ti kapiras da pavkovicu, markovicu i scottu nije mesto u istoj recenici sa millerom, samardom, pa i gossom?
                  kakve god da su imali brojke kod mute
                  to je kao da si poredio filipa covica i rocestia, jer eto i fc3 ima lepe brojke u nikad jacem fmp-u

                  i ovde se stvarno zaustavljam, ne ide da drndamo komsijama vise temu

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    Jeste, jer kada se stvori istorija uspeha kad-tad ce klub sa takvom istorijom da dodje do trofeja.Onaj klub koji ima 0 trofeja ili neku zanemarljivu cifru se nalazi u mnogo tezoj poziciji.Zbog toga Radnicki i Partizan nisu bas za poredjenje.Mada ne znam kako bih te tri stavke rangirao, ali nijedna nije nebitna.
                    Pisali smo o 1 sezoni, ne o daljoj buducnosti. Partizan je gubio meceve za trofeje od Cedevite, Mege i na kraju od FMPa. Zasto? Zato sto su protivnici tada bili u mnogo boljem stanju, bolje vodjeni ili su imali bolji igracki kadar (ili su prosto imali vise srece).
                    Nije Vujosevic ni Radonjic osvajao trofeje ni pobedjivao velikane jer su i sami vodili velika imena. Radonjic je imao dobre rezultate i sa Buducnoscu, recimo. Nego su imali sistem, dovodili sve sto vredi od domacih talenata i dobrih domacih igraca i uspeh nije izostao.
                    Zvezda je manji klub od Partizana po uspesnosti u istoriji, a da je ostao Radonja, Partizan ne bi mogao da osvoji trofej jos 5 godina.

                    Originally posted by djuras View Post
                    jel ti kapiras da pavkovicu, markovicu i scottu nije mesto u istoj recenici sa millerom, samardom, pa i gossom?
                    kakve god da su imali brojke kod mute
                    to je kao da si poredio filipa covica i rocestia, jer eto i fc3 ima lepe brojke u nikad jacem fmp-u

                    i ovde se stvarno zaustavljam, ne ide da drndamo komsijama vise temu
                    Pa nije bas. Roch>Goss, Pavkovic >>>> Covic. Pavkovic je bio bog pick igre, da je bio malo visi, imao bi mnogo jacu karijeru. Samo kazem da se tada, opravdano sumnjalo u Mutine brojke i sposobnosti, a sada se njegov tim precenjuje, a Zvezda i Cedevita potcenjuje.
                    Slazem se da ne treba vise o ovome, pisacemo kada prodje neko relevantno vreme (i ako dodje QM).
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Originally posted by canarian View Post
                      Pisali smo o 1 sezoni, ne o daljoj buducnosti. Partizan je gubio meceve za trofeje od Cedevite, Mege i na kraju od FMPa. Zasto? Zato sto su protivnici tada bili u mnogo boljem stanju, bolje vodjeni ili su imali bolji igracki kadar (ili su prosto imali vise srece).
                      Nije Vujosevic ni Radonjic osvajao trofeje ni pobedjivao velikane jer su i sami vodili velika imena. Radonjic je imao dobre rezultate i sa Buducnoscu, recimo. Nego su imali sistem, dovodili sve sto vredi od domacih talenata i dobrih domacih igraca i uspeh nije izostao.
                      Zvezda je manji klub od Partizana po uspesnosti u istoriji, a da je ostao Radonja, Partizan ne bi mogao da osvoji trofej jos 5 godina.
                      Citam ponovo tvoj post i napisao si da ce Partizan da prodje slicno kao i Radnicki, a ta dva kluba nisu nikako za poredjenje bas iz ovog razloga koje sam naveo.Velicina kluba nije zanemarljiva u jurisu na trofeje.Igracki kadar i trener mogu da budu tas na vagi zbog kojeg ce jedan klub da izbaci onaj drugi, ali kada se odlucuje o tituli uglavnom ce onaj trofejniji da dodje do titule.Megina pobeda u finalu Kupa prosle godine je izuzetak koji potvrdjuje pravilo.Takvih slucajeva ima malo.Cedevita imala mnogo jaci budzet od Partizana, pa im je bio potreban 11-ti igrac da prelomi majstoricu.

                      Zvezda uopste nije manji klub bio, mozda jeste u pocetku se naosvajala trofeja ali to su timovi slicne velicine.Jedino ih razdvaja ta jedna evropska titula.Partizan su izbacili iz evroligaske price zahvaljujuci vecem budzetu, igranju evroligaskih meceva i chokovanju igraca i Vujosevica u Podgorici 2015 godine.Mogli su(a i trebali) oba kluba da igraju Evroligu pre dve sezone.Umesto toga, Cedeviti je poklonjena Evroliga.Kako god da okrenes Zvezda bi bila sampion te sezone, ali Partizan je ispustio odlicnu sansu da se vrati u elitno drustvo.

                      Comment


                      • Jako ste blizu Kevina Dzounsa

                        Comment


                        • Slabo ima para ovaj Partizan. Slabo Muta prica istinu sa svojim klinackim Partizanom i "dajte mi decu da pravim igrace" pricom. Srbija.

                          Comment


                          • Pa i nije imao para kada ste pokupili Jankovica i Jovanovica.Medjutim od Gosa pa na ovamo, skroz druga prica.

                            Koncepcija tima se promenila za 180 stepeni od trenutka kada su krenuli da pregovaraju sa NWG, to je bio i jasan znak da su pare od SNS-a usle u klub.Pocelo se od mladog tima gde rezultat nije cilj do satro konkurenta za titulu, bas mnogo igraca je pod ugovorom zato sto se plan mnogo izmenio u poslednja dva i po meseca.

                            Comment


                            • Originally posted by Ricma View Post
                              Citam ponovo tvoj post i napisao si da ce Partizan da prodje slicno kao i Radnicki, a ta dva kluba nisu nikako za poredjenje bas iz ovog razloga koje sam naveo.Velicina kluba nije zanemarljiva u jurisu na trofeje.Igracki kadar i trener mogu da budu tas na vagi zbog kojeg ce jedan klub da izbaci onaj drugi, ali kada se odlucuje o tituli uglavnom ce onaj trofejniji da dodje do titule.Megina pobeda u finalu Kupa prosle godine je izuzetak koji potvrdjuje pravilo.Takvih slucajeva ima malo.Cedevita imala mnogo jaci budzet od Partizana, pa im je bio potreban 11-ti igrac da prelomi majstoricu.

                              Zvezda uopste nije manji klub bio, mozda jeste u pocetku se naosvajala trofeja ali to su timovi slicne velicine.Jedino ih razdvaja ta jedna evropska titula.Partizan su izbacili iz evroligaske price zahvaljujuci vecem budzetu, igranju evroligaskih meceva i chokovanju igraca i Vujosevica u Podgorici 2015 godine.Mogli su(a i trebali) oba kluba da igraju Evroligu pre dve sezone.Umesto toga, Cedeviti je poklonjena Evroliga.Kako god da okrenes Zvezda bi bila sampion te sezone, ali Partizan je ispustio odlicnu sansu da se vrati u elitno drustvo.
                              Koliko trofeja je osvojio Partizan u poslednjih par godina? Od tri moguca?
                              2017: kup - finale, liga - polufinale, ABA - polufinale
                              2016: kup - finale, liga - finale, ABA - 6. mesto
                              2015: kup - polufinale, liga - finale, ABA - polufinale
                              2014: kup - cetvrfinale, liga - prvak, ABA - polufinale.

                              4 godine, jedan od mogucih 12 trofeja. Sad ces ti reci, pa da, ali razlike u budzetima, a ja ti kazem da sam zato stavio igracki kadar i trenera na 1. mesto. Da je Radnicki KG imao Radonju, Mwila i Bobija, uz Jenkinsa i ostale, prosetao bi se do trofeja.
                              Ovo sto sad radite, nacin na koji dovodite igrace (nabacujete i menjate kao mini Efes ili light Cedevita) uz neozbiljnog trenera, ne obecava mnogo. Nemate ni igrace da stegnu odbranu. Napisao sam vec marku (valjda je mark it zero bio) da vam trebaju jos dva dobra defanzivca ako zelite da se borite za trofeje.

                              Originally posted by Боги View Post
                              Jako ste blizu Kevina Dzounsa
                              Eto vidis djurase, zasto je neozbiljno pricati o stvarima koje se nisu ni desile? QMiller ne dolazi, a Jones je ipak ono sto im ne treba (slican igrac kao i Samardo)

                              Originally posted by Ricma View Post
                              Pa i nije imao para kada ste pokupili Jankovica i Jovanovica.Medjutim od Gosa pa na ovamo, skroz druga prica.
                              Koncepcija tima se promenila za 180 stepeni od trenutka kada su krenuli da pregovaraju sa NWG, to je bio i jasan znak da su pare od SNS-a usle u klub.Pocelo se od mladog tima gde rezultat nije cilj do satro konkurenta za titulu, bas mnogo igraca je pod ugovorom zato sto se plan mnogo izmenio u poslednja dva i po meseca.
                              Tako je i Cedevita pocinjala sa Stocktonom i Hopsonom, pa menjala i dovodila mnogo bolje igrace (Jacksona i Boutwrighta) i sta su napravili? Neozbiljno, a slazes se da je i previse igraca pod ugovorom.
                              Jedino sto vam je za utehu da ni Zvezda nije mnogo ozbiljnija, ali je kvalitetnija za trojicu - cetvoricu iskusknih el igraca.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Originally posted by canarian View Post
                                Eto vidis djurase, zasto je neozbiljno pricati o stvarima koje se nisu ni desile? QMiller ne dolazi
                                nije to jos gotovo
                                a tweet never partizan je vec obrisan
                                mozda se na kraju i nadju oko kinte
                                fala bogu ima se

                                Comment

                                Working...
                                X