Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljuba90 View Post
    Nije moj posao da trazim ili ne znam ni ja kome predlazem alternativu.
    Naravno da nije tvoj posao niti posao bilo koga od nas, ali ako vec kritikujes nekoga onda bi trebalo da postoji razlog. Ako ga nema, onda ti je krtika prazna. Najlakse je neargumentovano kritikovati...

    Btw, i ja cu veceras u Pionir.

    Comment


    • Originally posted by Prince View Post
      Koja si ti legenda Maricu . Toliko si napljuvao sopstvenu zemlju o necemu o cemu nemas blage veze , jos se dohvatio i pravnih praznina zakona za koji ne verujem i da znas kako se zove .

      Ovde klub moze da trazi od igraca da vrati novac i nadoknadi stetu. I naravno, da bi ovaj predugovor bio uopste pravno obavezujuci, neophodno je da su u njemu sadrzani bitni elementi glavnog ugovora.
      Mora da bude zaključen u formi glavnog ugovora i mora da sadrži BITNE sastojke glavnog ugovora (npr. kod kupoprodaje to su predmet i cena).

      Ali postoji tu i caka u vidu "PROMENJIVIH OKOLNOSTI" (rebus sic stantibus) odn. predugovor ne obavezuje ako su se okolnosti od njegovog zaključenja toliko promenile da ne bi bio zaključen da su te okolnosti postojale u to vreme. Ako dođe do suda Petar ima slamku spasa.

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Mora da bude zaključen u formi glavnog ugovora i mora da sadrži BITNE sastojke glavnog ugovora (npr. kod kupoprodaje to su predmet i cena).

        Ali postoji tu i caka u vidu "PROMENJIVIH OKOLNOSTI" (rebus sic stantibus) odn. predugovor ne obavezuje ako su se okolnosti od njegovog zaključenja toliko promenile da ne bi bio zaključen da su te okolnosti postojale u to vreme. Ako dođe do suda Petar ima slamku spasa.
        Brajkula, nisi ni ti sve naveo, ali zato evo celog clana da to Maric lepo prouci .
        Član 45

        (1) Predugovor je takav ugovor kojim se preuzima obaveza da se docnije zaključi drugi, glavni ugovor.

        (2) Propisi o formi glavnog ugovora važe i za predugovor, ako je propisana forma uslov punovažnosti ugovora.

        (3) Predugovor obavezuje ako sadrži bitne sastojke glavnog ugovora.

        (4) Na zahtev zainteresovane strane sud će naložiti drugoj strani koja odbija da pristupi zaključenju glavnog ugovora da to uradi u roku koji će joj odrediti.

        (5) Zaključenje glavnog ugovora može se zahtevati u roku od šest meseci od isteka roka predviđenog za njegovo zaključenje, a ako taj rok nije predviđen, onda od dana kad je prema prirodi posla i okolnostima ugovor trebalo da bude zaključen.

        (6) Predugovor ne obavezuje ako su se okolnosti od njegovog zaključenja toliko izmenile da ne bi bio ni zaključen da su takve okolnosti postojale u to vreme

        Comment


        • Samo što se u ovom konkretnom slučaju ne postavlja pitanje forme predugovora nego da li može i ako je to moguće pod kojim uslovima može da se odustane od zaključenja ugovora


          npr ako je predvidjeno da dotični može da odustane od zaključenja ugovora ako mu do tog i tog roka ponudi ugovor neki klub koji igra EL
          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

          Comment


          • U dobrim nam je rukama svijet sa ovim silnim pravnicima i advokatima. Samo bi da regulisu nesto, ko i ona Klintonka, a i ona je vala advokat.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Hvala Principessi sto je iskopirao sa paragraf lexa.

              Zapravo osecam se ko da nisam do sada imao dodira sa poslovnim pravom kao i to da nism drzao u ruci ugovore, menice i garancije.

              Ontopic, odlicna atmosfera u Pioniru, proslo je vremena kako ovako nije bio pun.Kako je Novica daleko od forme, Hecer pruzio vrhunsku partiju i morao bi Ljuba o njemu da promeni misljenje.Ako nista drugo bio najbolji pojedinac u ova dva meca koje sam gledao.Dobro sto je bila tesna utakmica kako navijaci ne bi puno poleteli.Moram da kazem da su sve tri tehnicke cista glupost, pre su to bili samo faulovi.Bas ce da unakaze igru sa ovim tehnickim greskama.Primetio sam da Vrabac ima bolju mehaniku suta i da vise ne baca kamen.Najvise mi je milo sto se Vanja digao iz mrtvih, poceli su da mi idu na zivce njegovi sve glasniji hejteri.Nek ih je malo ucutao, mada danas je bio bolji u prvom poluvremenu.Lukovic pozitivno iznenadio, bio koristan u oba smera.Bircevic imao dobru rolu, pogodio par bitnih suteva samo je danas brzo usao u probleme sa licim greskama.Majstorovic pruzio slabiju partiju, ali verujem da je ovo vise bio los dan i imao je nezgodan match-up.Ocekujem kako sezona bude odmicala da ce Robinson i Novica da budu sve bolji, sada ne moze da se ocekuje da ce da budu ni X faktor a kamoli nesto vise.

              Mislim da niko nije napisao, Sinovec presao u MZT.

              Comment


              • Originally posted by saburo sakai View Post
                Samo što se u ovom konkretnom slučaju ne postavlja pitanje forme predugovora nego da li može i ako je to moguće pod kojim uslovima može da se odustane od zaključenja ugovora


                npr ako je predvidjeno da dotični može da odustane od zaključenja ugovora ako mu do tog i tog roka ponudi ugovor neki klub koji igra EL
                Ugovor ti je posao Intuitu personae, tj. privatno-pravni posao i ima dejstvo samo izmedju tebe i mene, tu imas jos dva bitna načela, autonomiju volje i slobode ugovaranja gde mi sami pravimo ugovor kako želimo, s tim da se ne sme ići mimo nekih opštih pravila i načela.

                To da li je i šta u ugovoru pisalo znaju oni tamo, ova priča Marića ne pije vodu nikako iz razloga jer prekor prema strani koja prekrši ugovornu disciplinu ne vrši država, već strana koja je verna ugovoru, u ovom slučaju Partizan, kada strana koja je verna ugovoru ima više opcija....i da prema našem ZOO predugovor obavezuje i stvara obaveu naknade štete u slučaju da se ne ispoštuje, dok npr. "Ponuda" ne obavezuje i vrlo retko stvara obavezuje naknade štete.

                Kakav je posao PKK imao sa igračem i šta je u tom ugovoru pisalo može samo da se vodi diskusija kada pročitamo ugovor. Ovako je uzaludna priča.

                Inače, naš Zakon o obligacionim odnosima je zasigurno naš najsavršeniji zakon uglavnom baziran na Skripti profesora Kostantinovića jednog od većih mozgova srpske države u opšte, bar što se prava tiče.

                @Prince, naveo sam ono što je bilo bitno za deo diskusije. A meni je lično predugovor institut koji nema mnogo smisla, ako već sadrži sve bitne lemente ugovora zašto jednostavno ne bi odmah zaključili ugovor, čemu odugovlačenje !? Jedino može imati neku svrhu rezrevacije svog nekog prava ili usluge od druge ugovorne strane pre ostalih ponuđača, u ovom slučaju se valjda čekalo da Petar raskine ugovor sa Metalcem pa da potpiše ugovor sa drugim klubom kao slobodan igrač, gde je verovatno Partizan hteo da rezerviše njegove usluge nekom vrstom predugovora.

                Nek neko objavi taj predugovor pa da tumačimo, bilo bi fino.

                Comment


                • Nasi najbolji potezi od veceras

                  https://youtu.be/Ntf1jPKhipQ
                  https://www.youtube.com/c/krkipfc

                  Comment


                  • Atmosfera sinoc je bila odlicna, nije nam zao sto smo presli 800 km da bismo pogledali odlicnu utkamicu. Drago mi je sto je utakmica bila neizvjesnija i da se nismo odvojili na nekih 15-ak. Lukovic je bio odlican u oba pravca, Hecer je ubica, ali imace sigurno utakmica sa 5 poena. Novica je bas zapusten i mora dosta raditi na kondiciji. Sve u svemu mi srecni sada idemo na 5-0
                    Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                    Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                    Comment


                    • Доктор објаснио: http://volimpartizan.rs/goran-grbovi...-platica-4165/
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • Grbi se moze zameriti dosta stvari, ali za ovaj tekst jedan veliki naklon
                        Imas misice i tetovaze a ne mozes oci u oci sa covekom od 70 kila !!!

                        Comment


                        • Leb ti jebem u Pioniru je juce bilo vise od 7k gledalac. Grobari mentoli
                          Svaka cast Haceru, stvarno kad mu je vece necemo moci da izgubimo. U odbrani je uzas, al' dobro sad
                          Meni ipak igrac utakmice brat Lukovic. Prvi centar lagano. Bratina gine i ima da napreduje iz dana u dan.

                          Odlican start sezone, drago mi zbog Dzileta i momaka.

                          Comment


                          • Od ovog teksta mi se povraca, ali iskreno. Ovoliko nalupanih gluposti na jednom mestu nisam procitao skorije. Kad je toliko pametan zasto on ne preuzme neku funkciju u klubu kada je najteze, nego samo stoji sa strane i sere.

                            Comment


                            • Sta je rekao pogresno?

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                Sta je rekao pogresno?
                                Vidi se da je covek prost k'o pasulj. On misli da je sve tako jednostavno, samo treba imati muda. Ako imas muda onda si najpametniji, sve smes, sve ti je dozvoljeno i na kraju pobedis sve koji pisaju po tebi. Ne ide to tako. Na stranu to sto menja misljenje preko noci, to necu ni da komentarisem.

                                Da analiziram svaku njegovu recenicu, iskreno nemam nameru, imam pametnija posla. Ja samo kazem, ako covek sve zna, ako zna sta je najbolje za klub, kako klub treba da se postavi prema sponzorima, prema igracima, zasto burazeru ne preuzmes neku funkciju. To ga je isto i Tegi pitao pre nekoliko meseci. Covek je samo rekao nesto tipa ne pada mi na pamet da budem bilo sta u Partizanu, samo navijac.

                                Lako je samo da sedis sa strane i ako ti nesto ne odgovara da pljujes.

                                Comment

                                Working...
                                X