Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mozda je bio povreden i sve to, ali da je njemu bitnije da se on obracuna sa Lazicem, Kalinicem ili bilo ko, a time steti KKPu, e to ne mogu da shvatim...

    Comment


    • Nista idemo dalje, moramo da guramo dalje a neke promene u upravi moraju da se dese to je sigurno. Sledecu sezoni treba krenuti od nule sa juniorima pa sta urade. Za mene ce na kraju postojati samo jedan klub na svetu celom.
      Не постоји навијач Партизана који не зна Душкову епску реченицу: “Ми навијамо за Партизан пре свега зато што га волимо, а тек онда зато што је најбољи.”
      Писао је и говорио чика Душко: “Партизан је добар. Толико добар да не морамо мрзети друге.” “Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”“Ко је партизановац не треба му још много да би био срећан.” “Децо, водите рачуна како се понашате на Југу. Нисте у школи.”

      Comment


      • Originally posted by Ljuba90 View Post
        Izgleda da se krilo da je SP povredjen igrao. Ako je to istina, onda donekle, ali samo donekle mogu da razumem ovakav "performans"...
        Ma nek' je sa jednom nogom igrao, njegov pristup mecevima u ovoj seriji je porazavajuc. Ne mozes se onako ponasati.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Ma i ja mu samo zameram to ciganisanje. Nikad se nas igrac nije tako ponasao...

          Comment


          • Ja sam bez obzira na sve uzivao u ovoj sezoni. Podneo sam lakse nego sto sam mislio da cu podneti ovo jednog dana kad dodje. Ipak nismo isti jer posle poraza ne pricamo o sudijama, gepeku, batinama, kradji slika i slicnim glupostima. Videcemo sta i kako dalje. Sezona nije gotova, verujem da cemo pokazati karakter i odigrati muski kao sto smo cele sezone igrali. Nije moglo vise od ovoga i to je to. Nemojte sad o mecu PG da pricamo. Iskreno sam hteo Zvezdu a poznajuci ga ubedjen sam da je i Vujosevic. Nije proslo. EL? Ne navijamo za Partizan zbog EL. Videcemo i taj FIBA/ULEB rasplet.

            Pionir je pun svaki mec. U tom punom Pioniru je gomila klinaca koji su zagrizeni vec sada nenormalno. Dok je tako, miran sam. Navijac Zvezde, Reala, Barselone, Makabija, Mancestera, Bajerna, Juventusa i slicnih megalomanskih timova ne moze da uziva u ovakvoj sezoni. Idu na kvantitet i cist materijal. Najvise navijaca, najveci stadion, najskuplji igrac, najskuplje bokserice igraca...

            Ja sam miran potpuno jer sam tek ove sezone u potpunosti shvatio sta je to sto me navuklo na KKP.
            sigpic

            Comment


            • Samo ti ovo sa Mancesterom nema bas nikakve veze, al ajde.

              Comment


              • Najveci je problem sto vise nemamo kvalitetnih mladih igraca, kao sto smo imali i poslednjih par sezona i godinama unazad pa smo prinudjeni na kupovinu za koju nemamo para. Pre dve godine smo krenuli sa premladom ekipom koja je uzela 3 trofeja, igrala top 16 evrolige i na nesrecu izgubila polufinale sa Cedevitom. Sada vise takvih igraca nemamo. Tu je samo Vanja koji posle onih par utakmica na pocetku sezone ne moze vola da ubode vec mesecima.

                Najgore tek sledi, na kraju godine ce se potpuno rasformirati ekipa, i dalje necemo imati para, a mladi igraci ce gledati da pre idu u ekipe koje igraju evroligu. Tesko cemo cak i NIS zadrzati. Bice mnogo gadno...

                Comment


                • Jebiga, posle ovog veceras jos vise volim Partizan.

                  Comment


                  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                    To sto si meni napisao naravno da se vidi na TVu, usporenim snimcima i snimcima drugih kamera, ljudi iz hale itd. Sinoc je Pavlovic u vise navrata ispao najveci smrad, to cak i pola vasih navijaca ne zeli da negira.
                    Lazes samog sebe da to vidis. cak ni ja neke stvari ne vidim ali svakako mogu da donesem bolji sud u odnosu na tebe zato sto imam kompletniju sliku.Pod ovakvom tenzijom bi vecina igraca pukla, retko ko moze da ostane hladne glave.Sta cu ja njega da pljujem kada bih ja recimo hipoteticki udarao laktom protivnika na bloku sto je ekvivalent tome sto je on uradio.Necu ja mom cuvaru nista da ostanem duzan ako on mene lema.

                    Ti verovatno veceras za pocetak nisi video da se Akojon drzi za desno(sutersko) rame vise puta na mecu i znao sam da ce da omadi oba bacanja.

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Lazes samog sebe da to vidis. cak ni ja neke stvari ne vidim ali svakako mogu da donesem bolji sud u odnosu na tebe zato sto imam kompletniju sliku.Pod ovakvom tenzijom bi vecina igraca pukla, retko ko moze da ostane hladne glave.Sta cu ja njega da pljujem kada bih ja recimo hipoteticki udarao laktom protivnika na bloku sto je ekvivalent tome sto je on uradio.Necu ja mom cuvaru nista da ostanem duzan ako on mene lema.

                      Ti verovatno veceras za pocetak nisi video da se Akojon drzi za desno(sutersko) rame vise puta na mecu i znao sam da ce da omadi oba bacanja.
                      Kakav blok? Sta pricas ti, nema veze sa blokom, vec su nakon poena (ili auta, ne secam se) od strane Partizana povlacili ka kosu, tj. Zvezda je izvodila loptu. Napisao si oko 100 reci, a dve reci nemaju veze sa kosarkom.

                      Milosavljevicu skidam kapu zbog svega, najvise zbog igre i borbenosti jer me to najvise zanima. Nikad to njemu nije nedostajalo, jos se secam one izjave nakon prvog treninga za reprezentaciju "e sad mogu i da umrem".
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        Kakav blok? Sta pricas ti, nema veze sa blokom, vec su nakon poena (ili auta, ne secam se) od strane Partizana povlacili ka kosu, tj. Zvezda je izvodila loptu. Napisao si oko 100 reci, a dve reci nemaju veze sa kosarkom.

                        Milosavljevicu skidam kapu zbog svega, najvise zbog igre i borbenosti jer me to najvise zanima. Nikad to njemu nije nedostajalo, jos se secam one izjave nakon prvog treninga za reprezentaciju "e sad mogu i da umrem".
                        Pricao sam za sebe ako nisi shvatio, zasto ja njemu da govorim kakav je kada bih isto tako postupio samo je pitanje da li bi sudija to video ili ne.Za tebe znamo kakav si i iskulirao bi.Pavlovica su prekjuce svako malo udarao i ovaj je uzvracao sudijama poprekim pogledom.Zbog toga je i izgubio glavu zato sto iz njegovog ugla nisu postojali isti kriterijumi.Cak i danas je bilo nesto slicno tako u pocetku, da bi posle svirali jedan faul na Kalinicu.Veceras nije bilo ni potrebe da ga provociraju, skoro ni da nije bilo toga.U trecem mecu skroz druga prica.

                        Znam i ja kada je napravljen faul i kada se to desilo, ali ti uopste nisi imao celokupan uvid u situaciju i cemu je sve to prethodilo.
                        Last edited by Ricma; 20-04-15, 00:21.

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Pricao sam za sebe ako nisi shvatio, zasto ja njemu da govorim kakav je kada bih isto tako postupio samo je pitanje da li bi sudija to video ili ne.Za tebe znamo kakav si i iskulirao bi.Pavlovica su prekjuce svako malo udarao i ovaj je uzvracao sudijama poprekim pogledom.Zbog toga je i izgubio glavu zato sto iz njegovog ugla nisu postojali isti kriterijumi.Cak i danas je bilo nesto slicno tako u pocetku, da bi posle svirali jedan faul na Kalinicu.Veceras nije bilo ni potrebe da ga provociraju, skoro ni da nije bilo toga.U trecem mecu skroz druga prica.

                          Znam i ja kada je napravljen faul i kada se to desilo, ali ti uopste nisi imao celokupan uvid u situaciju i cemu je sve to prethodilo.
                          Ti bi dobio tehnicku, ja ne bih, pobedjujem, kraj.
                          Provokacija je cudo, dobro i posteno oruzje, mozda ne lepo, ali postenije od mnogih. Da li je bio isprovociran ne znam, ne zanima me. Sumnjam da je udaran kao sto je on to uradio... Ne znam kakve ti snimke imas, zaista ne znam.
                          Last edited by Black Mamba 24; 20-04-15, 00:25.
                          sigpic

                          Comment


                          • Stoji to da je on preterao i da je sa pravom dobio tehnicku gresku, ali poenta je da vecina u takvoj situaciji ne bi ostala hladne glave.Zasto bi vecina pljuvala po njemu ako ne bi isto postupila u drugim situacijama?Sve je stvar tajminga i da li to sudija moze da vidi.

                            Ne lazem te uopste kad bih rekao ovo, da je to uradio neki igrac Zvezde ne bih uopste digao veliku buku oko toga.Skroz legitimna taktika da protivnickog igraca na taj nacin izbacis van ritma.Nije ga samo jedan igrac njakao.

                            Comment


                            • Probaću koliko toliko trezveno i razumno da iskucam neko svoje viđenje ovogodišnje sezone Partizana, pa ako negde preteram ili ne budem objektivna, ne zamerite samo previše volim ovaj klub.


                              Još od samog starta sezone se videlo da će ovo biti najteža sezona za klub u zadnjih ne pamtim koliko godina. Tim je „krpljen“ na usput i zagazilo se u sezonu bez oformljene ekipe, znamo i zašto. Oni porazi na početku na samim pripremama a i kasnije od divljih ekipa u Evrokupu i nekih u ABA ligi su pokazali koliko nam pojačanja trebaju. A najcrnje od svega je što ta pojačanja ne bismo dočekali i videli da nisu bili u pitanju Pavlović i Mačvan koji su bukvalno na suvu ljubav prema klubu došli i zaigrali. Ja kapiram da bi bez Mačvana Bezbradica imao veliku minutažu, bez Saše Edo bi pukao na pola sezone a ionako je imao onu povredu ramena jedan period.

                              O pleju je suvišno govoriti, od odlaska prvo Gordića pa Vestermanove povrede mi praktično igramo bez kvalitetnog pleja na kakve smo navikli proteklih godina ne računajući onaj period kada je Bogdan prinudno igrao na toj poziciji. Što se tiče Akojona, jesam bila euforična ali me je ubrzo drug spustio na zemlju kada mi je objasnio kakva je situacija sa njim. I večeras sam u krajnjem slučaju uvidela da je bio u pravu jer sam se ipak nadala da će ga Džoš demantovati. Ono prvo što mi je rekao jeste da je američkim igračima život promašen ako ne budu izabrani na draftu, tako to oni doživljavaju – kao neki lični poraz. A druga stvar, Džoš nikada pre nije igrao iole ozbiljniju košarku jer je 90% svoje karijere igrao po Kini gde je košarka u smislu tempa i pritiska čista šala. Videlo se itekako da on ne ume da igra pod pritiskom i da je jako nesiguran i u samom prenošenju lopte (u trećoj utakmici Akojon na terenu a Mačvan i Gagi prenose loptu). Nije navikao na ozbiljan basket, na agresivne i taktičke odbrane, lako se gubio a delovao je amaterski kada se zaleti u reket i vidi da ga čeka odbrana. Kao večeras, krenuo u reket a tamo njih trojica pod košem. Na to još dodajte činjenicu da je kratko u ekipi, da nije prošao pripreme sa ekipom, da mu je cela sredina bila nepoznata i strana, da treba vremena da se novi igrač, pogotovo stranac, uklopi u taktičke zamisli Duleta i počne da se kapira sa saigračima na terenu... kada se sve to uzme u obzir dobije se igrač od koga se očekivalo mnogo a dao je jako malo kada je najviše trebalo. Možda je onih pet poena protiv Zvezde u drugoj utakmici kada je prelomio meč njegovo najbolje izdanje od kada je došao i to je sve. Ipak verujem da će on biti bolji, kako domaća liga bude odmicala i on bude igrao sve više sa ekipom verujem da će se i njegove partije i igra popraviti.

                              Što se tiče Saše Pavlovića, ja tom čoveku apsolutno ništa ne mogu da zamerim. U ludoj situaciji gde su ga tražile ekipe nudivši mu milione za dve-tri sezone on dođe u klub u kojem je već bio upoznat sa načinom rada i rigoroznošću treninga, u najtežoj situaciji ikada da pomogne koliko može. Idiotske kritike tipa da je dominirao protiv slabašnih ekipa u ABA ligi a u ovoj seriji se nije pokazao su krajnje neukusune jer da nije bilo te njegove igre protiv „slabašnih“ u regularnom delu lige mi večeras ne bismo ni pričali o ovoj utakmici i seriji uopšte. Verovatno bi Olimpija igrala ovu seriju sa Zvezdom a Partizan bio negde na sredini tabele. To što je ovaj čovek prošao igrajući za nas cenim neizmerno, i kroz razgovor sa njegovom sestrom a i sa ljudima koji ga poznaju, Saša je čovek koji bi poginuo za Partizan. I iskreno se nadam da će biti sa nama i sledeće sezone jer će biti još teže nego ove.

                              A čovek sa naše klupe, najtrofejniji trener u istoriji Partizana, je izvukao apsolutni maksimum iz ove ekipe i više od ovoga nije moglo. I on je pre tri godine kada se vratio, a i prošlog januara odbio unosne ponude da bi ostao u Partizanu, radeći u nemogućim uslovima i trudeći se da Partizanu obezbedi budućnost i stvori opet temelje zdravog KK-a. Nije uspeo još uvek što znači da se borba nastavlja a i Duletov rad u Partizanu. Ko ne ceni činjenicu da je čovek zdravlje ugrozio zbog ljubavi prema Partizanu i stavio Partizan bukvalno ispred svog života jer se zna koliko su ga puta lekari savetovali da batali trenerski posao, tog ja ne mogu da cenim a ponajmanje da se neko usudi da kaže da Dule treba da podnese ostavku, napusti klub i slične gluposti jer tek onda bi videli koliko bi Partizan potonuo i koliko bi ga gazili.

                              Na kraju, sve je ovo deo našeg grobarskog života a Partizan nije stvoren jednom pobedom pa neće umreti ni zbog jednog poraza. Videti kako navijači ostaju u Pioniru i pevaju svom klubu pola sata nakon utakmice, to je ono što se pamti. I baš ti navijači su veštačko disanje zbog kojeg Partizan ne može da nestane, ona akcija "Grobari za nas" je čist dokaz svega toga, nešto što nijedan klub nema.
                              I kao što neko reče večeras, kroz par godina neće se pamtiti ko je koliko puta ušao u Evroligu već ko je koliko puta bio šampion. A ko god da bude šampion na kraju ove sezone, moraće to da ponavlja još mnogo puta da bi dostigao nivo Partizana jer kao što reče Jusuf Nurkić, ono što je Partizan radio od početka milenijuma pa do prošle godine neće ponoviti nijedan klub sa ovih prostora, osim možda opet Partizana.

                              Eto, morala sam negde sve ovo da ispišem pa će mi u kombinaciji sa kišnom šetnjom Torontom pomoći da prebolim ovaj udarac i nastavim da volim Partizan još jače nego pre.

                              Samo hrabro i jako, sezona je daleko od završene.
                              "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                              Comment


                              • Генерално, мени криво само због Јуролиге (добро, аутоматски и онога што она доноси), иначе ме слабо дотиче ово испадање. Много више ми је стало до КЛС-а. А то тек предстоји и задатак да продужимо низ титула.
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X