Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na stranu to sto bi potencijalno polufinale sa Zvezdom moglo dosta dobrog da donese, ja bih ipak voleo da ih izbegnemo iz dva razloga:

    1. Tenzije bi bile ogromne i ne bi videli mnogo kosarke.
    2. Doziveo bih srcani udar

    No, ako ipak dodje do tog duela, pobiti se kao nikada do sad pa sta bude bude.

    Comment


    • Mi treba samo da se bavimo svakom sledecom utakmicom i da ne kalkulisemo. To je sve.

      Dule ga je plej-of izgubio 2 puta u zadnjih 15 godina. Od CSKA lagano i od TAU kad smo zesce pokradeni. Dok se stvarno ne desi prosto ne verujes da neko moze da nas dobije 3 puta.

      Ne potcenjujem nikog ali mi smo poslednji koji treba da misle s kim ce igrati.
      sigpic

      Comment


      • Imam neki osecaj da necemo biti cetvrti, mada ce zavrsnica da bude veoma interesantna. I Buducnost i Cedevita i mi imamo neugodne utakmice do kraja.

        Ja prosto ne mogu nikako da uzivam u ovoj sezoni iako je za sada sve manje-vise ok. Razmisljam, sta i ako izborimo evroligu...ostace nam klinci koji ce jedva dobijati i utakmice u ABA ligi, jer nam je svaka sezona sve teza i teza finansijski. Hteli da priznamo ili ne, ove godine smo imali puno srece da Macvan nije imao nikakav angazman i da je imao losu proslu sezonu, Sasu koji je bio blizu odlaska u Kinu, Dragana koji je izlazio iz teske povrede pa ostao, Murica koji nije mogao da nadje evroligaski angazman. Setite se da smo pred pocetak sezone uspeli da dovedemo samo jednog igraca - Milutinovica koji sada vise nema ni minuta na parketu.

        Godinama unazad sam jedva cekao, po zavrsetku sezone, da vidim ko ce doci (posto su nam konstantno odlazili najbolji igraci), da vidim ko ce ih zameniti, a sada cekam da vidim da li cemo uopste moci da sastavimo bilo kakav tim.

        Comment


        • Originally posted by Duka View Post
          Dobro decko,vjerovatno si neki mladji,pa se bas eto i ne razumijes,nema veze..Uglavnom,vidjeces sta ce ti biti s klubom ako se ne plasira u EL za narednu sezonu.
          Zasto Partizan ne bi mogao da odradi ugovor o fransizingu bas kao sto je i Zvezda sklopila isti taj sa FMP-om pre skoro 4 godine?Verujem da ako dodje do toga da ce Mega da bude primalac fransizing ugovora.Sada ne kazem da bih ja u tom slucaju podrzavao Partizan, ali to ce pre ili kasnije da bude realan scenario samo mozda bude neko drugi umesto Mege/Kao trenutno najperspektivniji tim u zemlji oni su mi kandidat broj jedan.

          Btw, Dule je prosle godine isto takve price prodavao pa su dosli Pavlovic i Tepic.Uopste ne treba verovati Duletovim izjavama, covek voli da troluje masu.Ja retko koje njegove izjave uzimam za ozbiljno.

          Comment


          • Maric,svaka cast za racionalnost i objektivnost.Upravo to sam zelio i da kazem..Jedan od rijetkih s kojima mozes da diskutujes bez tenzija i nadobudnosti. Ja sam takodje naglasio da ce to biti mozda i jedini spas za Partizan ako se ne plasiraju u EL. A ovaj kolega dolje,mislim da je Casiraghi,poziva na istoriju i velicinu kluba,rezultate koji su za pohvalu,ali sada je to iskljuucivo samo istorija,a realnost je surova,istorija je u ovom trenutku ipak nevazeci adut i zakljucujem da treba da zive od toga Ne bih se ja radovao da sam na mjestu pojedinih emotivaca..Poraz protiv Zvezde u polufinalu bi znacio krah,i najrealniji scenario. Mnogo se sprdate sa nasim poslom oko fransizinga,a takav scenario imate u svijetu kod nekoliko klubova,za kojim cete da posegnete i vi. Ricma,apsolutno sam siguran da ce to biti onda vasa drugacija prica.
            Uppr ustvari unaprijed pripremljen plan reorganizacije. Tako nesto imaju i Bazel,Benfika,Bajern....pa niko ne dovodi u pitanje njihovu postojanost.Real Madrid je na primer promjenio 17 svojih adresa,Barselona takodje ..no,to je vec sada druga tema.


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Duka View Post
              Uppr ustvari unaprijed pripremljen plan reorganizacije. Tako nesto imaju i Bazel,Benfika,Bajern....pa niko ne dovodi u pitanje njihovu postojanost.Real Madrid je na primer promjenio 17 svojih adresa,Barselona takodje ..no,to je vec sada druga tema.
              Adrese da, ali ne i registracioni broj. Nije isto kada klub ostane isti, a promeni samo adresu, a tzv. Zvezda je promenila i klub i adresu i registracioni broj. Covic je to sam rekao na pocetku, a sada se forsira neka prica o tome kako je Zvezda samo jedna i slicne gluposti.

              Tuzno je i tragicno da se "gura" ekipa koja nije clan sportskog drustva "Crvena Zvezda", koja nema nikakvih dugova, koja je pre par godina krenula od nule, a da se klubovi poput Partizana, koji je ostao to sto jeste i koji je by the way najtrofejniji klub u Srbiji, nipodastavaju. Da ne pricam o Radnickom od koga su i Zvezda i Partizan pa i reprezentacija imali velike koristi. O situaciji u ostalim klubovima u Srbiji bolje i ne komentarisati. Sa druge strane u takozvanoj Zvezdi sve cveta, igraci se redovno placaju, imaju brdo sponzora, nude vise para igracima od drugih klubova van prelaznog roka itd. Da li je sve ovo normalno? Ja mislim da nije. I posle svi pljuju Duleta kada kaze da ovaj privatni klub ne deli sudbinu srpskog naroda. Pa covek je potpuno u pravu. Ako se vec toliko favorizuje Zvezda, bolje bi bilo da se neko seti prave Zvezde i pomogne da se klub oporavi i digne na noge, a ne da se ulaze u ovo sranje od kluba.

              Mogu ljudi da pricaju kako Dule laze, izmislja isl i za neke stvari su u pravu. Ali sto se finansija tice, ako on laze, ne lazu igraci, ne laze stvarnost. Sa kakvom ekipom je Partizan poceo prvenstvo? Jel to zato sto lazu da nemaju para? Jel Macvan sam rekao da nije ovde zbog novca? Jel Pavlovic rekao da igra za sitnu lovu? Jel su igraci koji su odlazili iz kluba prastali dugove?

              Tacno je da Partizan (pogotovo Dule) ne radi neke stvari na pravi nacin, ali je to donekle i razumljivo, jer su nemocni da sacuvaju klub koji propada i tone, a da se ljudi koji mogu to da sprece prave ludi i nezainteresovani.

              Comment


              • Originally posted by Batman
                Sa druge strane u takozvanoj Zvezdi sve cveta, igraci se redovno placaju, imaju brdo sponzora, nude vise para igracima od drugih klubova van prelaznog roka itd. Da li je sve ovo normalno? Ja mislim da nije. I posle svi pljuju Duleta kada kaze da ovaj privatni klub ne deli sudbinu srpskog naroda.
                Ja na tvom mjestu ne bi imao obraza da pominjem ovo.Jer znamo kako je drzava pomagala vaseg gospodara,a mi smo se gasili.Sad je to malo drugacije,cim nema astronomske pomoci drzave,onda covjek kuka.E pa.....

                Adrese da, ali ne i registracioni broj. Nije isto kada klub ostane isti, a promeni samo adresu, a tzv. Zvezda je promenila i klub i adresu i registracioni broj. Covic je to sam rekao na pocetku, a sada se forsira neka prica o tome kako je Zvezda samo jedna i slicne gluposti.
                Vadis iz konteksta,ono sto ti odgovara,a sustina je drugacija.Ako oces mozemo i o tome,to se zove uppr,sto ti,siguran sam,ne razumijes!

                i kao sto rekoh nekoliko postova ranije i eto da te pitam

                Originally posted by Duka
                Sta mislis,posto vjerovatno ti je poznato da je i Partizan htio da udje u uppr,dok nisu culi da treba revizija poslovanja zadnje 3 godine da se radi,kako ce Partizan da rijesi dugovanja ako se ne plasira u EL sledece sezone? Pa uppr-om!


                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                sigpic

                Comment


                • Strpite se do izbora, pa ako BoTa i Pačić opet budu u sedlu...

                  Comment


                  • Ali ovo mi je najjace kada krenu pricu kao drzava njih gasila, a dobro me secanje sluzi koliki se novac bacao za vreme Zmaga Sagadina npr. Ali ajde, nemam vremena da mi Duka objasni sta je uppr meni nepismenom , a i niko ne moze da im zabrani kako ce da se zovu .

                    Comment


                    • Originally posted by Duka View Post
                      Ja na tvom mjestu ne bi imao obraza da pominjem ovo.Jer znamo kako je drzava pomagala vaseg gospodara,a mi smo se gasili.Sad je to malo drugacije,cim nema astronomske pomoci drzave,onda covjek kuka.E pa.....
                      Jeste, u pravu si. Toliko nam je drzava pomagala da smo svake godine morali da prodajemo najjacu postavu igraca ne bi li se nekako skrpili. Isto tako nam je jako puno pomagala dok smo pravili dug od nekoliko miliona eura, tako da smo sada u zescoj pozitivi. Nije Partizan danas tu gde jeste zato sto osim NIS-a nema sponzora niti iko pomaze klubu, vec zato sto Partizan vuce velike dugove iz proslosti koji su sada dosli na naplatu, a oni su verovatno nastali usled "astronomske pomoci drzave", kao sto ti kazes. Partizan je na F4 evrolige otisao zato sto je potrosio destine miliona evra na dovodjenje esktremno kvalitetnih igraca, koji su igrali za najpoznatije klubove Evrope i koji nama nisu mogli finansijski da pariraju usled "astronomske pomoci drzave". Nemoj da si smesan, molim te...

                      Ocigledno je da ne shvatas poentu. Nije dobro kada drzava gura niti samo Zvezdu, niti samo Partizan. U bliskoj proslosti se nije pomagalo ni Zvezdi ni Partizanu, samo sto je Partizan imao srece da ga vode nesto strucniji i posteniji ljudi nego sto je to bio slucaj u Zvezdi. Umesto da nam to bude za nauk, da iz te lose politike nesto naucimo, mi je jos vise produbljujemo. Sada se opet ne pomaze ni Zvezdi ni Partizanu, a uz to se pomaze klubu koji je pozajmio ime i grb jednog od dva srpska najveca brenda i samo nastavio dalje. Dakle, umesto da se nesto promeni na bolje, sve ide na gore.

                      Zasto sve ovo govorim? Ne zato sto mrzim Zvezdu, vec zato sto mi je krivo da se sredstva slivaju u neki bezvezni klub koji moze da osnuje bilo ko od nas a da se pritom uzmu obelezja nasih najvecih klubova i onda svima da masemo time ispred nosa.

                      Originally posted by Duka View Post
                      Vadis iz konteksta,ono sto ti odgovara,a sustina je drugacija.Ako oces mozemo i o tome,to se zove uppr,sto ti,siguran sam,ne razumijes!
                      Nista ja ne vadim iz konteksta, samo govorim o cinjenicama. Tvoj je problem sto zivis u zabludi da je sve ok i protiv toga nemam nista, ali nemoj nekog drugog da ubedjujes da si u pravu, a da pritom nemas prave argumente ili koristis nesto sto se potpuno kosi sa cinjenicnim stanjem. Znam ja dobro sta je UPPR, ali je poenta price ono sta se krije iza tog termina.

                      Danilovic je vise puta rekao da ce pre ugasiti klub nego da uradi nesto sto je uradila Zvezda, jer to ipak nije posteno prema drugim ekipama i to je tacno. Jos je gore kada takav jedan projekat ima podrsku dok se svi ostali gase.
                      Last edited by Batman; 28-02-15, 14:08.

                      Comment


                      • Лепа вест! Отворен бутик код Пионира.



                        Има и сајт који још није кренуо са радом. Требало би ускоро и он да проради. http://www.partizanbcshop.rs/
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • Dule
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Duletu jos samo fali stap za pecanje

                            Comment


                            • Originally posted by forum1nick View Post
                              Strpite se do izbora, pa ako BoTa i Pačić opet budu u sedlu...
                              Narod ma koliko god da je naivan kod nekih stvari i kratkog pamcenja, nece da zaboravi sve te malverzacija u vezi Univerzal Banke(kao i protest koji je bio povodom toga) tako da Pacic samo u paralelnom univerzumu moze da dodje na vlast.

                              Comment


                              • https://soundcloud.com/partizanbc/ma...zan-basketball
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X