Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drago mi je sto su na kraju iskidali, ali mi je neshvatljivo sta se desavalo prvih 34 minuta.

    Voleo bih da sve 3 preostale utakmice pobedimo. Znam da smo sposobni za to.

    Comment


    • Lovernj se obrukao danas. 3,4 zicera promasio
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Orgomne oscilacije. Ne samo na ovoj utakmici, nego uopste. I to nema veze sa
        odbranom protivnika, nego jednostavno kao da upadnemo u neki tunel, i onda nam
        treba vremena da se izbavimo iz njega.

        Olimpija nista posebno, realno jedna od najslabijih ekipa u ligi, ali mi i protiv najjacih,
        i protiv najslabijih imamo te "zute minute" gde se ne mozemo sastaviti. Ne mozemo
        pricati o neiskustvu kad na terenu imas Tepica, Kinsija, i Pavlovica. Dole na centru
        smo uzasni i to je cinjenica, a Partizan (Dule) godinama tako gradi igru. Mora ici
        lopta dole, brze kretanje spolja, pas napolje i sut. Nema tu velike filozofije. Ne mozes
        se ti osloniti da ti poene donose Milutinov, Gagic ili Musli. Tako je, kako je.
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • Mi mozda imamo i jedne od najboljih igraca spolja u Evropi (u ABA ligi sigurno), tu mislim na Kinsija, Pavlovica, Bogdana, Bertu pa i Tepu, zasto da ne, ali je problem sto od njih apsolutno sve zavisi i sto nemaju ama bas nikakvu podrsku ispod kosa. Jedino se Lovernj tu nesto koprca i izginu jadan covek, jer mora da igra i 4 i 5, jer mora da krpi sve sto ovi raspali centri zaseru, jer mora da preti i spolja i jos mnogo toga "jer"...da ne nabrajam, mrzi me. Nama je jako tesko da dobijemo bilo koju ekipu ako spoljna linija zakaze, kao sto je to bio slucaj danas, jer nema ko da je podrzi ispod kosa. Kada stane sut spolja, potpuno je normalno i prirodno da se lopta gura pod kos, ali KOME?!?! Kako igrati na reket, kad su tu sve sami pajseri? I onda smo prinudjeni da igramo na spoljne igrace koji promasiju, kojima nista ne polazi za rukom pa se onda lako napravi velika razlika. Iako ih kasnije mozda i krene sut nista ne vredi kada je protivnik vec napravio nedostiznu razliku.

          Spoljni igraci mnogo brze vracaju sut i samopouzdanje kada znaju da ekipa ima kvalitet ispod kosa, jer ima ko da ih odmeni u kriticnim trenucima, jer ima ko da uhvati loptu u napadu posle promasaja, jer ima ko da im pruzi drugu sansu da pogode sut. Kada toga nema, svesni su da od njihovog suta zavisi sve i da svaki promaseni sut udaljava ekipu od pobede. Dalje, igra spoljne linije u velikoj meri zavisi od centara, od njihovih povratnih lopti, od sposobnosti da uoce slobodnog igraca, ali opet, mi to nemamo, pa su tako bekovi prinudjeni da sutiraju preko ruke, da se zalecu na kos ne bi li iznudili neki faul itd itd.

          Uglavnom, igra nasih centara ni malo ne ohrabruje vec citave sezone i s obzirom na tu cinjenicu, trebamo biti spremni na sve. Samo se iskreno nadam (posto cemo zadrzati bekovsku liniju) da ce se dovesti jedan normalan centar (za narednu sezonu) koji je u stanju da na jednoj utakmici da 10 poena, uhvati par lopti i podeli par asistencija.

          Licno mislim, opet kazem, da mi nismo ni svesni koliko kvalitetne igrace na spoljnim pozicijama imamo, kada su u stanju da ovako kvalitetno igraju sa raspalim centrima ispod kosa i bez bilo kakve njihove podrske. Jedino tu ne bi uvrsio Zoa, jer covek se stvarno trudi i pokriva sve propuste ostalih visokih igraca koliko god je to moguce.
          Last edited by Batman; 09-03-14, 20:12.

          Comment


          • Plasman u EL i normalni centri = puna kapa za ovu sezonu.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by Batman View Post
              Mi mozda imamo i jedne od najboljih igraca spolja u Evropi (u ABA ligi sigurno), tu mislim na Kinsija, Pavlovica, Bogdana, Bertu pa i Tepu, zasto da ne, ali je problem sto od njih apsolutno sve zavisi i sto nemaju ama bas nikakvu podrsku ispod kosa. Jedino se Lovernj tu nesto koprca i izginu jadan covek, jer mora da igra i 4 i 5, jer mora da krpi sve sto ovi raspali centri zaseru, jer mora da preti i spolja i jos mnogo toga "jer"...da ne nabrajam, mrzi me. Nama je jako tesko da dobijemo bilo koju ekipu ako spoljna linija zakaze, kao sto je to bio slucaj danas, jer nema ko da je podrzi ispod kosa. Kada stane sut spolja, potpuno je normalno i prirodno da se lopta gura pod kos, ali KOME?!?! Kako igrati na reket, kad su tu sve sami pajseri? I onda smo prinudjeni da igramo na spoljne igrace koji promasiju, kojima nista ne polazi za rukom pa se onda lako napravi velika razlika. Iako ih kasnije mozda i krene sut nista ne vredi kada je protivnik vec napravio nedostiznu razliku.

              Spoljni igraci mnogo brze vracaju sut i samopouzdanje kada znaju da ekipa ima kvalitet ispod kosa, jer ima ko da ih odmeni u kriticnim trenucima, jer ima ko da uhvati loptu u napadu posle promasaja, jer ima ko da im pruzi drugu sansu da pogode sut. Kada toga nema, svesni su da od njihovog suta zavisi sve i da svaki promaseni sut udaljava ekipu od pobede. Dalje, igra spoljne linije u velikoj meri zavisi od centara, od njihovih povratnih lopti, od sposobnosti da uoce slobodnog igraca, ali opet, mi to nemamo, pa su tako bekovi prinudjeni da sutiraju preko ruke, da se zalecu na kos ne bi li iznudili neki faul itd itd.

              Uglavnom, igra nasih centara ni malo ne ohrabruje vec citave sezone i s obzirom na tu cinjenicu, trebamo biti spremni na sve. Samo se iskreno nadam (posto cemo zadrzati bekovsku liniju) da ce se dovesti jedan normalan centar (za narednu sezonu) koji je u stanju da na jednoj utakmici da 10 poena, uhvati par lopti i podeli par asistencija.

              Licno mislim, opet kazem, da mi nismo ni svesni koliko kvalitetne igrace na spoljnim pozicijama imamo, kada su u stanju da ovako kvalitetno igraju sa raspalim centrima ispod kosa i bez bilo kakve njihove podrske. Jedino tu ne bi uvrsio Zoa, jer covek se stvarno trudi i pokriva sve propuste ostalih visokih igraca koliko god je to moguce.
              I jos kada uzmes u obzir kakve je Partizan centre imao ranije i uporedis ih sa Gagicem i Muslijem, dusa me boli

              Comment


              • Originally posted by PRINCE View Post
                I jos kada uzmes u obzir kakve je Partizan centre imao ranije i uporedis ih sa Gagicem i Muslijem, dusa me boli
                Centri su generalno problem svuda, ne samo u Partizanu vec i u Evropi pa i u NBA. Mnogo ces lakse naci pleja, beka ili krilo, jer njih ima puno i prosto je nemoguce da svi dobiju neki jako dobar angazman pa samim tim i mozes nesto valjano da odaberes. Ali centri...centri su ogroman problem a koji je jos veci kada si svorc, kao sto smo mi sada. Ponuda centara je jako mala i znatno suzenija od ponude igraca na svim ostalim pozicijama pa tako sve ono sto vredi bude ubrzo i angazovano. Ovi ostali (gde i mi spadamo) jedino mogu da se uzdaju u potencijal i talenat nekog mladog igraca ili da imaju srece pa nabasaju na nekog koga nisu otkrili u drugim ekipama (slucaj Maric).

                Kada govorimo o centrima, dovoljno je reci da je jedan ekstremno bogat klub, kakav je Fenerbahce, doveo jednog Blagotu Sekulica...mislim da to dovoljno govori o situaciji sa centrima. Mi, na zalost, trenutno nemamo neke visoke klince koji ce u nekoj skorijoj buducnosti da budu zveri pod kosevima, ali mozemo da se nadamo da ce se takav igrac pojaviti u nekoj skorijoj buducnosti.
                Last edited by Batman; 10-03-14, 12:59.

                Comment


                • Mislim da je taj globalni problem nedostatka centara mozda i ''povukao'' Duleta da prosle sezone krene u totalni presek centarske linije. Mogao je Dule verovatno dovesti pred proslu sezonu npr. Vardu, ili mozda cak i zadrzati Katica ili nekog igraca takvog renomea, ali ugledavsi nedostatak centara na trzistu moguce je da se ugledao neki ekstraprofit na tim pozicijama u vidu mladih centara, cija bi cena, u skladu sa traznjom, zadovoljila okrnjene finansije kluba. Sigurno je da je nasa ''centarska skola'' medju cenjenijim u Evropi i moguce je da se tu ugledala sansa, e sada sto stvari vezane za njihov kvalitet i napredak nisu isle po planu je sasvim druga stvar. Centri ne nazaduju, ne napreduju, ne variraju u formi, oni su jednostavno isti onakvi kakve smo ih skupili pre skoro dve godine, i tu niko (osim mozda Milutinova- i to iskljucivo zbog godina i nedostatka centara) nema sanse da donese neku dobrobit klubu i ne samo to, vec i da napravi iole pristojniju karijeru.
                  Najvece razocarenje je svakako Milutinov, koji mislim da stolicu ne bi mogao da sacuva a da ne napravi faul, koji je pritom, po pravilu izuzetno glup i nepotreban (ne u rangu Gagicevih, ali svakako blizu) i mislim da ovim tempom napredka moze postati solidan centar ali tek za 4-5 godina. Njegova sreca moze biti izlazak na draft i neko uzimanje centara na slepo, gde bi i mi mogli solidno proci...

                  Comment


                  • Za Moracu cemo da vidimo ali cenim da gubimo s tim da to ide ispod 7 i da imamo bolji medjusobni.
                    Ne moraju sa vise od 7,trenutno ste egal,znaci bilo koja pobeda i ispred vas su.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by K.Garnett 5 View Post
                      Mislim da je taj globalni problem nedostatka centara mozda i ''povukao'' Duleta da prosle sezone krene u totalni presek centarske linije. Mogao je Dule verovatno dovesti pred proslu sezonu npr. Vardu, ili mozda cak i zadrzati Katica ili nekog igraca takvog renomea, ali ugledavsi nedostatak centara na trzistu moguce je da se ugledao neki ekstraprofit na tim pozicijama u vidu mladih centara, cija bi cena, u skladu sa traznjom, zadovoljila okrnjene finansije kluba. Sigurno je da je nasa ''centarska skola'' medju cenjenijim u Evropi i moguce je da se tu ugledala sansa, e sada sto stvari vezane za njihov kvalitet i napredak nisu isle po planu je sasvim druga stvar. Centri ne nazaduju, ne napreduju, ne variraju u formi, oni su jednostavno isti onakvi kakve smo ih skupili pre skoro dve godine, i tu niko (osim mozda Milutinova- i to iskljucivo zbog godina i nedostatka centara) nema sanse da donese neku dobrobit klubu i ne samo to, vec i da napravi iole pristojniju karijeru.
                      Najvece razocarenje je svakako Milutinov, koji mislim da stolicu ne bi mogao da sacuva a da ne napravi faul, koji je pritom, po pravilu izuzetno glup i nepotreban (ne u rangu Gagicevih, ali svakako blizu) i mislim da ovim tempom napredka moze postati solidan centar ali tek za 4-5 godina. Njegova sreca moze biti izlazak na draft i neko uzimanje centara na slepo, gde bi i mi mogli solidno proci...
                      U pravu si potpuno. Samo bi jos dodao da je Dule najverovatnije hteo da pokusa da bar u ovoj fazi njihovog razvijanja nedostatak kvaliteta u igri nadomesti kvantitetom pa zato imamo 4 centra u ekipi + Zo. Medjutim, izgleda da ni to ne pali, jer su preterano losi. Cak mislim da su Musli i Gagic otisli korak unazad u odnosu na proslu sezonu.

                      Comment


                      • Kinsi ne putuje sa Partizanom na moskovski megdan ekipi CSKA
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Leo



                          http://mondo.rs/a671710/Sport/Kosark...novo-rade.html

                          Last edited by Mr. Wolf; 12-03-14, 18:13.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment






                          • Comment


                            • Zofri danas jedini nesto igrao
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment




                              • A bas sam se radovao sto cu videti Bertu

                                Comment

                                Working...
                                X