Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje koliko se neuspešno može sagledati saradnja AT i Uniksa. Svi ruski bogati timovi, a da nisu CSKA, lutaju u besomučnoj kupovini američkih internacionalaca, te treba sve te nadobudne karaktere i individualce sklopiti u jednu celinu.
    Ono što je Talijan radio u Kantuu i Bambergu bila je prava košarkaška priča.

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Zvanično smo se rastali sa Gordom i Stefijem.

      Olakšali smo budžet još više, tako da smo sada van top4 ABA po troškovima.

      Samo je pitanje da li ćemo imati 10 igrača za sledeću utakmicu.

      Comment


      • Originally posted by Cooper View Post
        Samo je pitanje da li ćemo imati 10 igrača za sledeću utakmicu.
        Ko vam je kriv zašto niste potpisali ugovore sa Todorovićem i Stefanovićem i priključili ih prvom timu.

        Comment


        • Protiv Venecije pod znakom pitanja su Zagor i Raša Tomas.

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Novi košarkaš Partizana ima svega 16 godina i dolazi ‘preko bare’. U pitanju je David Ojona, dečko koji je rođen 2004. godine i već sada je visok 210cm i ima neverovatan raspon ruku od čak 215cm.

            On je ugovor potpisao u prostorijama Partizanove filijale, ekipe Mladosti iz Zemuna u kojoj će provesti naredni period.

            Kakav je talenat govori i činjenica da su ga američki novinari smatrali za jednog od najvećih talenata svoje generacije i nekog ko će biti visok pik na draftu 2023. godine.

            David Ojona rodom je iz Konga, ali je srednju školu pohađao u Sjedinjenim Američkim Državama.
            6-ti stranac u ovogodišnjem sastavu Mladosti.

            Comment


            • Uf, kad bi Gossa doveli, vratila bi mi se zelja da gledam košarku.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Dragutinovic kaze da ima nasih srpskih talenata,radi s njima u Partizanu,zasto ne dobijaju sansu u prvom timu to vec ne znam,verovatno su vaznije razvojne kombinacije iz Amerike od nasih talenata,klinaca.
                Ne znam sta je Vucic tamo kod Trampa potpisao,ali je definitivno Srbiju pretvorio u zemlju za udomljavanje americkih skart kosarkasa.

                Comment


                • Ne ide to tako, ne mozes samo da ubodes sa Amerima. Promasaji su sastavni deo, a i Mika ce kroz par godina da igra za jaci klub od Partizana. Mozda ne bas evroligaski nivo, ali mnogo bolje nego sto mu vecina navijaca Partizan predvidja. I problem sa nekim igracima je sto nas ne dizu na visi nivo da bi bili ozbiljan konkurent, ali bez njih bi pad bio samo veci. Kod Mike je iskljucivo problem izostanak prilagodjavanja, ne mozes u G ligi da belezis preko 18 poena a da si u Evropi kesa. To samo znaci da se lik ne snalazi cim napusti americko tlo i to je njegov problem sto ne ulaze puno truda. Vise se pogadjalo nego masilo sa strancima u poslednje cetiri godine.

                  Dok neko od njih ne oseti barem ABA2 ligu, to nije relevantno. A zna se gde zavrsi vecina talentovanih igraca i da su veoma male sanse da ce takvi da zavrse u Borcu ili Mladosti, pa da mi to bude odskocna daska za Partizan. Ne mogu se preskakati koraci. Mozda u buducnosti gledamo nekog mladog igraca koji se kalio u Mladosti.

                  Comment


                  • U vreme Vujosevica moglo je i da se igra evroliga i prave reprezentativci od nasih mladih talenata kroz to takmicenje a sad ne moze,sad samo moze da se sipa lova razvojnim Amerikancama,a rezultata nigde.

                    Comment


                    • U vreme Vujosevica nisi imao Megu.

                      Da bi zabelezio takvu produkciju, potreban ti je trener duzi niz godina kod kojeg ce jasno da bude postavljen sistem. Nije bilo puno talenata, ali se znalo za koga se oslobadja mesto naredne sezone i da mu je ta sezona odskocna daska.

                      Tesko je to ostvariti kada treneri nemaju kontinuitet i ne ostaju duze od dve sezone.

                      Bez Amera(i generalno stranaca) bi svake sezone bila borba za donji deo tabele.

                      Comment


                      • I imao si ugovor na tri godine, tao da te je bolela paja za KLS i ABA ligu. Tu si mogao da pustiš da ti klinci rastu.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Ja samo vidim da ovo sa 10 razvojnih Amerikanaca vodi u propast srpske kosarke,rezultate ne prave,pare uzimaju,nasa deca ne igraju jaka takmicenja,ako nam NBA ne napravi reprezentativce moracemo i tu Amerikance da uzimamo za 5 do 10 godina kad ova generacija zavrsi karijeru.

                          Comment


                          • Tom logikom, cela evropska kosarka propada.

                            Kojih 10 razvojnih Amera?

                            Ja sam rekao da reprezentativna takmicenja treba ukinuti, barem SP i OI.

                            Comment


                            • Utisak meca - Jankovicevi brkovi.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Velika pobeda sinoc.

                                Iako je bila rezultatski nebitna, bitna je reakcija igraca koji nisu dozvolili poraz.
                                Ponos, sveti dres, igra za trenera, saigrace.

                                Nasa najveca snaga je sto imamo 9 igraca koji su ponikli kod nas i znaju tezinu dresa i koliko navijaca stoji iza kluba.

                                Sad samo jos ta 2 ili 3 pojacanja i krenuti snazno na sve trofeje.

                                Comment

                                Working...
                                X