Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Nisam bas u toku, ove godine koja su se sva prventva odigrala u Areni, zadnjih 4-5 meseci...
    Ova ti je baš ispod svakog nivoa , čak i za tvoje standarde

    Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Pa sam si rekao. Jel drzava nesto duguje Zvezdi? Ja da sam JP koja ima tu arenu, prvi cilj bi mi bio da je sto vise vremena puna i da generise vise prihoda. Drugi cilj bi mi bio da ima veliki izbor razlicitih dogadjaja. Dakle malo muzika, malo ovaj sport, malo onaj itd. Zasto bi drzava bilo sta dugovala Zvezdi? Zasto bi JP trebalo da stavi Zvezdu na listu prioriteta. Bolje je i za sam grad da svi ti razliciti dogadjaji se odvijaju, nego da eto Zvezda igra u Areni uvek.

      Problem je drugi. Zasto KK nije usao ni u pocetnu fazu projekta izrade svoje arene? Jel to nova situacija da ne mozemo do arene? Zasto nije uradjena studija, pronadjene lokacije i uradjen bar idejni projekat? Zasto nije se krenulo od necega da se proba da se napreduje. Ta arena bi mogla da donosi novac i KK, RK i sl.

      Niko Zvezdi nista ne duguje, niti je neko oterao...
      Pokušavam da se setim šta si pisao , da li si dugo živeo van Srbije ili si sad napolju? JP , pre svega ima obavezu prema osnivaču. Ko bi normalan , vođen prihodom , organizovao prvenstvo u vaterpolu , futsalu , atletici...O sopstvenoj hali ne znam da li vredi uopšte raspravljati. Grad je obećao trenažnu halu komšijama , pa onda zajedničku , pa proširenje Pionira.Jedino što je urađeno je maketa trenažne hale...

      Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by MannyCalavera View Post
        Pa sam si rekao. Jel drzava nesto duguje Zvezdi? Ja da sam JP koja ima tu arenu, prvi cilj bi mi bio da je sto vise vremena puna i da generise vise prihoda. Drugi cilj bi mi bio da ima veliki izbor razlicitih dogadjaja. Dakle malo muzika, malo ovaj sport, malo onaj itd. Zasto bi drzava bilo sta dugovala Zvezdi? Zasto bi JP trebalo da stavi Zvezdu na listu prioriteta. Bolje je i za sam grad da svi ti razliciti dogadjaji se odvijaju, nego da eto Zvezda igra u Areni uvek.

        Problem je drugi. Zasto KK nije usao ni u pocetnu fazu projekta izrade svoje arene? Jel to nova situacija da ne mozemo do arene? Zasto nije uradjena studija, pronadjene lokacije i uradjen bar idejni projekat? Zasto nije se krenulo od necega da se proba da se napreduje. Ta arena bi mogla da donosi novac i KK, RK i sl.

        Niko Zvezdi nista ne duguje, niti je neko oterao...
        Ti si ozbiljan sa ovim pitanjem? Cz/Par su jos uvek DRZAVNI klubovi. Svaka dalja prica se ovde zavrsava, tvoja sudbina zavisi od drzavnih aparatcika i struje na vlasti, sto smo najbolje videli na primeru Partizana. Mslim, ovo je isuvise opsirna tema da moze sve da se napise u jednoj recenici.

        Comment


        • Originally posted by John Dies at the End View Post
          Ti si ozbiljan sa ovim pitanjem? Cz/Par su jos uvek DRZAVNI klubovi. Svaka dalja prica se ovde zavrsava, tvoja sudbina zavisi od drzavnih aparatcika i struje na vlasti, sto smo najbolje videli na primeru Partizana. Mslim, ovo je isuvise opsirna tema da moze sve da se napise u jednoj recenici.
          Upravo ovo. Najbolji primer je ovogodišnji Partizan (i ovo pišem bez trunke patkometrije samo navodim primer): imaš četiri intervjua Ostoje iz različitih perioda sezone i u svakom navodi različitu cifru kada priča o budžetu, svaki put veću, logično.
          Manny ne može da shvati da mi nismo uređena država i da, nažalost, nema tog mehanizma kojim možeš da pomeriš stvari sa mrtve tačke. Pomeriće se kad neko (čitaj vlast) proceni da će im to doneti veću korist na drugoj strani.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Pokušavam da se setim šta si pisao , da li si dugo živeo van Srbije ili si sad napolju? JP , pre svega ima obavezu prema osnivaču. Ko bi normalan , vođen prihodom , organizovao prvenstvo u vaterpolu , futsalu , atletici...O sopstvenoj hali ne znam da li vredi uopšte raspravljati. Grad je obećao trenažnu halu komšijama , pa onda zajedničku , pa proširenje Pionira.Jedino što je urađeno je maketa trenažne hale...

            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
            Ja ne verujem sta citam. Plan, svoja hala, maketa...
            Ne zivim u Srbiji od 2011 (sa manjim prekidima), pa mi se ipak cini da sam svesniji situacije u istoj nego neki koji u njoj provode vecinu vremena.
            Koliko je samo kritika na racun AV-a bilo zbog svih ovih maketa koje smo gledali proteklih godina. Koliko je bilo podsmeha i sl. Znaci, ako bi rekli da planiramo halu za 5-10 godina, uradili projekat (koji takodje kosta koliko hoces), 'obezbedili lokaciju' (kako?), bili bi optuzeni na kraju da lazemo narod i obecavamo nesto sto se ne moze ispuniti, ili jos gore da se pare rasipaju na jos jednu halu, a u bolnicama otpada malter.
            Cuj, nema plana za halu. Pa naravno da nema. Kome treba hala? Ko ce tu halu da napravi (da plati izgradnju) i ko ce tu halu da odrzava? Naravno da ako / kada dodje do privatizacije, privatnik moze sa svojim novcem da radi sta god hoce, pa i zida halu od 50k mesta.
            U ovom trenutku i da nam je neko pokloni, koliko kosta odrzavanje? Pisao sam koliko je kostala montazna hala za OI u Londonu. Mi ne mozemo da zatvorimo budzet i da odrzimo ekipu na okupu par godina, a hocemo da pravimo halu... Ovo je kako mali Perica zamislja uspesan klub. Svoja hala, svoja infrastruktura, planiran budzet od ulaznica (iks mesta x puna hala x prosecna cena karte). Da li moze i koliko puta sopstvena hala da se iznajmi za neke dogadjaje koji donose novac (postoji vec Arena koja je vlasnistvo grada / drzave)? Pa nismo mi USA pa da imamo 300m platezno gladnih gradjana. Nismo ni megapolis sa 15-20m stanovnika, vec sa 1.5. Lako je napisati, napravi komercijalne sadrzaje, izdaj pod zakup... Kome?
            Lejkersi igraju u Stejpls centru koji je u vlasnistu neke 'entertaintment group'. Gde treniraju? U hali koji su izgradili (tu su i poslovne prostorije), koja ima ispod 1,000 mesta za sedenje i koja je kostala 80m.
            Kako je to drugacije od FMP / KKCZ / Arena / Pionir? Mislim na princip, a ne na nivo, opremljenost i sl.
            Mi smo finale ABA pomerali zbog Milovog predizbornog mitinga, a pricamo o tome da smo mi mogli da rezervisemo halu, a ne SNS, OEBS i sl.
            Ponavljam - svakako se moze bolje organizovati klub i svakako ima ljudi koji bi mogli bolje da odradjuju odredjene segmente u poslovanju, ali ovo sto se ovde pise i jos iznosi kao zestoki argument protiv sadasnje uprave je, ajde da budem blag, vrlo egzoticno.
            EDIT
            Pisemo o finansiranju... i o tome kako nema sposobnosti da se zatvori finansijska konstrukcija. Pa sta ce nam bolji primer finansiranja od Vese Jevrosimovica... Covek zvezdas, a sponzor kome??? I da hoce da da pare (mozda i ne bi), to svakako ne bi bio Partizan. Tako da o tome ko koga finansira, ko je sposoban da privuce pare, a ko ne, pri ovakvom stanju stvari je izlisno komentarisati. Imamo dva kluba kojima se mora davati u nekoj srazmeri, imamo siromasnu drzavu, a tajkuni koji imaju novac sa njim finansiraju partije. Pretpostavljam da je bilo kom politicaru vaznije da ubaci neku kintu u stranku nego u KKP ili KKCZ.
            Kada bi bilo moguce da se privatizujemo (neko je lepo rekao da je to tesko zbog fudbala koji ipak donosi kintu), uopste nemam dilemu da bi se nasao domaci, ili strani lovator koji bi ulagao 10-tak miliona godisnje (bez obzira na povracaj) iz hobija i da se moze pohvaliti da ima klub koji igra EL. Poneka slicica u sky box-u, malo TV, malo dodatna popularnost... milina (za njih, a i za nas navijace). Do tih vremena, cenim da je ovo to na sta mozemo da racunamo.
            Last edited by Grof; 22-05-18, 16:14.

            Comment


            • Nema frke, necu vise da trosim energiju na ovo. Najlakse je biti deo sivila. Ja to nikada necu prihvatiti, pa makar ziveo u Siriji.

              Necu da cujem bilo kakvo kukanje onda. Sve je super i kako treba, s obzirom da je ovo Srbija. Hvala upravi sto radi vrhunski...

              Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

              Comment


              • Kad se ne razumes nemoj da pises. Hale imas od 15m do 50m..uzme se kredit pa se isplacuje.Izdajes, napravis za nesto i napravis plan kako to da vracas....Ne sluzi samo za utakmice....Ne znam dal treba uopste da ti odgovaram na ove besmislice sto pises..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Grof View Post
                  Ja ne verujem sta citam. Plan, svoja hala, maketa...
                  Ne zivim u Srbiji od 2011 (sa manjim prekidima), pa mi se ipak cini da sam svesniji situacije u istoj nego neki koji u njoj provode vecinu vremena.
                  Koliko je samo kritika na racun AV-a bilo zbog svih ovih maketa koje smo gledali proteklih godina. Koliko je bilo podsmeha i sl. Znaci, ako bi rekli da planiramo halu za 5-10 godina, uradili projekat (koji takodje kosta koliko hoces), 'obezbedili lokaciju' (kako?), bili bi optuzeni na kraju da lazemo narod i obecavamo nesto sto se ne moze ispuniti, ili jos gore da se pare rasipaju na jos jednu halu, a u bolnicama otpada malter.
                  Cuj, nema plana za halu. Pa naravno da nema. Kome treba hala? Ko ce tu halu da napravi (da plati izgradnju) i ko ce tu halu da odrzava? Naravno da ako / kada dodje do privatizacije, privatnik moze sa svojim novcem da radi sta god hoce, pa i zida halu od 50k mesta.
                  U ovom trenutku i da nam je neko pokloni, koliko kosta odrzavanje? Pisao sam koliko je kostala montazna hala za OI u Londonu. Mi ne mozemo da zatvorimo budzet i da odrzimo ekipu na okupu par godina, a hocemo da pravimo halu... Ovo je kako mali Perica zamislja uspesan klub. Svoja hala, svoja infrastruktura, planiran budzet od ulaznica (iks mesta x puna hala x prosecna cena karte). Da li moze i koliko puta sopstvena hala da se iznajmi za neke dogadjaje koji donose novac (postoji vec Arena koja je vlasnistvo grada / drzave)? Pa nismo mi USA pa da imamo 300m platezno gladnih gradjana. Nismo ni megapolis sa 15-20m stanovnika, vec sa 1.5. Lako je napisati, napravi komercijalne sadrzaje, izdaj pod zakup... Kome?
                  Lejkersi igraju u Stejpls centru koji je u vlasnistu neke 'entertaintment group'. Gde treniraju? U hali koji su izgradili (tu su i poslovne prostorije), koja ima ispod 1,000 mesta za sedenje i koja je kostala 80m.
                  Kako je to drugacije od FMP / KKCZ / Arena / Pionir? Mislim na princip, a ne na nivo, opremljenost i sl.
                  Mi smo finale ABA pomerali zbog Milovog predizbornog mitinga, a pricamo o tome da smo mi mogli da rezervisemo halu, a ne SNS, OEBS i sl.
                  Ponavljam - svakako se moze bolje organizovati klub i svakako ima ljudi koji bi mogli bolje da odradjuju odredjene segmente u poslovanju, ali ovo sto se ovde pise i jos iznosi kao zestoki argument protiv sadasnje uprave je, ajde da budem blag, vrlo egzoticno.
                  Ne znam samo što si qvotovo moj post kad se praktično u svemu slažemo Od svega , jedino je ta trenažna hala kod Pionira , nešto što je moglo da se realizuje . Inače u Beogradu , sem Arene i Đilasovog mosta , sve je izgrađeno još za vreme Branka Pešića .

                  Comment


                  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                    Ne znam samo što si qvotovo moj post kad se praktično u svemu slažemo Od svega , jedino je ta trenažna hala kod Pionira , nešto što je moglo da se realizuje . Inače u Beogradu , sem Arene i Đilasovog mosta , sve je izgrađeno još za vreme Branka Pešića .
                    Zato sto sam hteo da prokomentarisem, a bilo mi pred nosom. Naravno da se slazemo. Trenazna hala je nesto drugo, ali to u ovom momentu KKCZ ne treba (moje misljenje). Sorry ako je problem.

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Kad se ne razumes nemoj da pises. Hale imas od 15m do 50m..uzme se kredit pa se isplacuje.Izdajes, napravis za nesto i napravis plan kako to da vracas....Ne sluzi samo za utakmice....Ne znam dal treba uopste da ti odgovaram na ove besmislice sto pises..
                      Koliko košarkaških klubova u Evropi ima svoju halu ? Ko će da da kredit udruženju građana ?

                      Comment


                      • Na stranu hala, nego i ceo bre A tim....kupis Lebrona na kredit i posle otplacujes, i eto resenja u jednoj recenici

                        Comment


                        • Kome trebaju krediti, kad mozes da se dogovoris s nekim i da ti obeca nesto. Tako se to radi...



                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Nema frke, necu vise da trosim energiju na ovo. Najlakse je biti deo sivila. Ja to nikada necu prihvatiti, pa makar ziveo u Siriji.

                            Necu da cujem bilo kakvo kukanje onda. Sve je super i kako treba, s obzirom da je ovo Srbija. Hvala upravi sto radi vrhunski...

                            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                            Manny , čak ni ja koji branim NČ ,nikad nisam napisao da je u kkcz sve super i da ne može ili mora mnogo bolje ali neka doza realnosti je ipak neophodna za ozbiljan razgovor

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Koliko košarkaških klubova u Evropi ima svoju halu ? Ko će da da kredit udruženju građana ?
                              Jedina tanušna nada, da nam u jednom trenutku u procesu pridruživanja EU bude postavljeno kao uslov ukidanje tog načina sportskog organizovanja, jer je i stvorena sa ciljem manipulisanja i izvlačenja državnog novca. Kakve smo sreće pre će se EU raspasti nego to da se desi.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                                Manny , čak ni ja koji branim NČ ,nikad nisam napisao da je u kkcz sve super i da ne može ili mora mnogo bolje ali neka doza realnosti je ipak neophodna za ozbiljan razgovor

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Onda da prestanemo da pricamo i o EL jer ona za nas nije realnost nego fantazija. Nismo za tamo.

                                Realno zasluzujemo sve sto nam se desava...

                                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X