Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Struktura kapitala EL klubova u Rusiji i Turskoj je ista, iza svega stoje multinacionalni investicioni fondovi koji generišu desetine milijardi $ ili €.
    Đorđo Armani je milijarder čiji je kapital poslednjih godina u stalnom porastu, pitanje je vremena kad će prebaciti 10 milijardi.
    Real, Barselona, tu i ne treba objašnjavati.
    Žalgiris je klub iza koga je bezrezervno stala država.
    Gde smo tu mi, sami dajte odgovor na to pitanje, i da li zaista neko misli da upravljanje klubom je isto što i njegovo finansiranje?
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Nikakav hir, nikakva sujeta i ostali epiteti. Bivsem treneru je ponudjen masan ugovor, data najsira ovlascenja sve sto je bilo u moci kluba. Da zadrzimo igrace nije bilo realno, da plate ne kasne, nije realno... Cekalo se suvise dugo na odgovor i ostali smo zateceni svi. Za to malo vremena sastavili smo tim od finansija sa kojim mozemo da zivimo.
      Posto ne mogu da ti dam reputaciju ovako da pohvalim post i da probam da ga samo jos malo dopunim.
      Ne sto je bilo malo vremena za sastavljanje tima, nego sto smo od domacih igraca uzeli sve sto je bilo moguce. Ja evo ne znam ni jednog domaceg igraca kojeg smo propustili a da je realno bilo da mozemo da ga dovedemo.
      Prebrzo se zaboravljaju stvari da su proslog leta isle slike Lazica sa pionirima da ce nam to biti tim za sledecu sezonu....mnogo je se kasnilo sa formiranjem tima.

      Sve igrace(osim Keselja - mada je i tu bio pokusaj ozivljavanja karijere) je bilo logicno dovesti. A ne mozes unapred znati kakvu ce igrac imati sezonu.

      Comment


      • Ma gde bi to moglo u istu recenicu...cuj predsednik da zna bilo sta o finansiranju njegovog kluba...ma idi bre...odakle ti to...

        Kolicina neznanja na ovoj 96 je stranici je ogromna, nemam zelju da Vam odgovaram..ali kao i uvek na kraju se zna sta i kako...

        Bitno da iza CZ nije stala drzava, imas deo koji drzava moze finansirati i to je to...

        Majstor prica o ruskim generalima i onda meni kaze da sam neozbiljan

        Doniraj i dominiraj



        Novac prikupljen u akciji “Doniraj i dominiraj” za navedeni period iskorišćen je za regulisanje sledećih obaveza:





        – Dvorana "Aleksandar Nikolić": 1.080.000. (zakup dvorane)

        – "Fazi" : 848.680,00 din (plaćanje rate za novi semafor u Beogradskoj Areni)

        – Prevoznik "Lasta": 100.000 dinara (prevoz ekipe)

        – "Atlas Bolnica": 113.000 dinara (medicinska nega za povređene igrače)

        – "Medisport" : 200.000 dinara (sredstva za bandažiranje igrača)

        – "Džambo Travel": 200.000 dinara (avio karte)

        što ukupno iznosi: 2.541.680,00 dinara.

        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post

          Imaju dva coveka monopol u drzavi, jedan je menadzer i bole ga patka za rezultate a drugi ima dva kluba....nije nesto tesko..ali dosta se zezno sa otimanjem kkp igraca, radicevic, jj,rakicevic...Oni kad su otimali,otimali su top igrace, mi neki daj boze aba nivo...treba mu pomoc, ako ne prihvati nekog...to je kraj...
          Na osnovu kojih saznanja tvrdiš ovo za otimanje igrača od kkp. Čuo kod tzv novinara , pročitao Mutinu izjavu? Šta je uopšte poenta prenošenja ove budalaštine ?

          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Koja je svrha ove specifikacije akcije doniranja sa silnim e-mojima....opet neki spin?
            Last edited by mmajstor; 22-05-18, 11:02.

            Comment


            • Ne mislim bukvalno ali borili smo se sa njima oko fcking Rakicevica... )))))))))))))) itd...da ne ulazim u te price dalje..to se sve placa...

              ali na sve ovo vam jos ubaci FC3

              Jos ljudi dodju i kazu kako je bolji igrac od Enisa...potrebniji takav igrac ekipi i ako imas midzeta istog u vidu Rocestog

              Ne znam, kontam da je sve ovo sto nam se desava zasluzeno..nemam drugo objasnjenje..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Nista, prvi put vidim da klub placa bandaze, medicinsku negu...znaci ni tu nemamo sponzora..pa Lasta...

                a za kraj deo rate za semofor, znaci ovaj od EL je placen ovim parama...ili sam nesto propustio...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Ne mislim bukvalno ali borili smo se sa njima oko fcking Rakicevica... )))))))))))))) itd...da ne ulazim u te price dalje..to se sve placa...

                  ali na sve ovo vam jos ubaci FC3

                  Jos ljudi dodju i kazu kako je bolji igrac od Enisa...potrebniji takav igrac ekipi i ako imas midzeta istog u vidu Rocestog

                  Ne znam, kontam da je sve ovo sto nam se desava zasluzeno..nemam drugo objasnjenje..
                  Znači ipak su ti izvor Muta i tzv novinar .Rakićevića je hteo DR a ovaj bio slobodan .Kakve veze Fićko ima sa ovim što sam te pitao?

                  Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Dug koji je stvoren u prethodnom periodu i uzrokovao je "rasprodajom" i odlaskom većine igrača nije nastao neizvršavanem obaveza od strane sponzora već (ubeđen sam, nemam dokaze) neplaniranim rashodom koji su nastali otpuštanjem igrača u toku sezone i ponovnim angažovanjem drugog igrača na toj poziciji.
                    Po meni jedan od većih failova su Samardžijski kojem su (po novinama, negde sam pročitao) plaćeno za manje od pola sezone da li 150 ili 170 k evra, Mekel koji je naplatio kompletan ugovor i tako bi vrlo lako došli do cifre od par miliona. Da li svu krivicu za to snosi predsednik, trener, sportski direktor...sigurno, ko snosi koji deo krivice ne znam ali onaj ko je na vrhu piramide ima i najveću odgovornost.
                    Nakon toga su dođšli u situaciju ili ponovo bula ili rasprodaja i hajde "reset" kao spas, međutim doveden je nov trener, neko ko nema kapacitet da vodi Zvezdu što je rezultiralo rezultatskim krahom i neostvarenjem zacrtanih ciljeva. Navijački ciljevi o 4/6/8/12 pobeda u EL su nebitni već klupski o osvajanju ABA lige, KRK i domaćice...za sada 2 od 3 su neuspeh.
                    Ona poznata kod forumaša optimista "videćemo u Junu na Kalemegdanu" više se i ne pominje jer je i optimistima jasno da je zajeb u rangu M. Lazića.

                    Ova porodična okupljanja u utakmicama KLS pokazuju kako se radilo u klubu ove sezone a po meni jedini pozitivan trenutak jeste dovođenje Alena uprkos zahtevu moralni gromada sa tribine, i ne "balim" ja na Alena što je Alen već što je naš jedini pismen centar i što izgara i zarađuje pošteno svaki evro.
                    Žao mi je Topa jer je dobio ne vruć kamen već užareni da vadi iz vatre...a Čović će opet detektovati krice van zone koja mu i dalje daje komoditet da radi kako radi - bahato i sa puno grešaka.
                    Last edited by nebitan; 22-05-18, 11:14.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Propustas i sito i reseto (a pogotovo reseto) sa selektivnim informacijama i spinovima. Od ukupnih troskova kluba od 6 miliona evra, ti si naveo iz kojih izvora je finansirano 0,3% i od te informacije sada treba da se izvuce neki generalizovani zakljucak.....ajd dobro.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post

                        – "Fazi" : 848.680,00 din (plaćanje rate za novi semafor u Beogradskoj Areni)
                        Ovo mi upalo u oči, zašto mi finansiramo novi semafor, da li samo mi ili i komšije? Da li to znači da ćemo ubuduće igrati samo u Areni?
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Dug koji je stvoren u prethodnom periodu i uzrokovao je "rasprodajom" i odlaskom većine igrača nije nastao neizvršavanem obaveza od strane sponzora već (ubeđen sam, nemam dokaze) neplaniranim rashodom koji su nastali otpuštanjem igrača u toku sezone i ponovnim angažovanjem drugog igrača na toj poziciji.
                          Po meni jedan od većih failova su Samardžijski kojem su (po novinama, negde sam pročitao) plaćeno za manje od pola sezone da li 150 ili 170 k evra, Mekel koji je naplatio kompletan ugovor i tako bi vrlo lako došli do cifre od par miliona. Da li svu krivicu za to snosi predsednik, trener, sportski direktor...sigurno, ko snosi koji deo krivice ne znam ali onaj ko je na vrhu piramide ima i najveću odgovornost.
                          Nakon toga su dođšli u situaciju ili ponovo bula ili rasprodaja i hajde "reset" kao spas, međutim doveden je nov trener, neko ko nema kapacitet da vodi Zvezdu što je rezultiralo rezultatskim krahom i neostvarenjem zacrtanih ciljeva. Navijački ciljevi o 4/6/8/12 pobeda u EL su nebitni već klupski o osvajanju ABA lige, KRK i domaćice...za sada 2 od 3 su neuspeh.
                          Ona poznata kod forumaša optimista "videćemo u Junu na Kalemegdanu" više se i ne pominje jer je i optimistima jasno da je zajeb u rangu M. Lazića.

                          Ova porodična okupljanja u utakmicama KLS pokazuju kako se radilo u klubu ove sezone a po meni jedini pozitivan trenutak jeste dovođenje Alena uprkos zahtevu moralni gromada sa tribine, i ne "balim" ja na Alena što je Alen već što je naš jedini pismen centar i što izgara i zarađuje pošteno svaki evro.
                          Žao mi je Topa jer je dobio ne vruć kamen već užareni da vadi iz vatre...a Čović će opet detektovati krice van zone koja mu i dalje daje komoditet da radi kako radi - bahato i sa puno grešaka.
                          Za doselekcije u toku sezone si verovatno u pravu.Teško je i pobrojati sve izmene ovih sezona... jedino 14/15 ih nije bilo . Koliko je to sjebalo ionako nestabilan budžet , možemo samo da nagađamo. Ono što je sigurno je da smo ostali bez solidnih para koje Gasprom daje preko SD.Kls je uvek bio ovako posećen , nema mnogo veze sa ovom sezonom.Sramota će biti ako protiv komšija bude 2-3 hiljade naših i ako zbog toga uprava bude primorana da zabrani ulazak komšijskih navijača.Priča o "Kalemegdanu u junu" nema jer je to uvek bila proslava uspešne sezone a ova to sigurno nije. Da li je Čović spreman da racionalno sagleda greške iz ove sezone možemo da vidimo na osnovu poteza koje bude vukao za narednu sezonu...ako uopšte ostane u kkcz

                          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Ma jasta, selektivno..kao hokejaske zamene fmp-cz...ej klub se bori kao za neko mesto i pred KLS ti da eto najboljeg igraca, eto vam ne treba nam FC, sad cemo da razigravamo ostale u KLS-u...da ne spominjem LB i one kineze, valjda bi peske dosli do Srbije...

                            Eto mozes navesti primer onako ne selektivno..gde ima jos to u svetu...cak mozes i da ides u Afriku da nadjes takav primer,ako dobro zakopas, verovatno ces naci..biras sport po zelji..

                            Necu da vam srusim sneska ali samo pisemo o radu uprave, koji se ogleda kroz prizme trofeje..imao si 4 godine EL, apsolutno nista nisi uradio po pitanju kluba u vidu finansija,infrastrukture ili bilo cega drugog vezanog van terena......uradjeno je toliko, koliko je moralo zbog EL u rekonstrukciji menadzmenta i to je to...da ne idem dalje mogu pisati ovde ovako danima.Ovde zavrsavam svaku dalju raspravu o ovoj temi, cisto da ostane ovde od ovih spinova, pa tako na svako neko vreme da se kopira....

                            DR ce osvojiti ako da Bog trecu titulu u tri zemlje i objasniti sta je kvalitetan rad..i sta znaci karijera bez ijedne mrlje..
                            Last edited by LosmiSK; 22-05-18, 11:35.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Grof View Post
                              Kapiram ja (i ne dovodim uopste u pitanje) da je ova tvoja poslednja recenica tacna i iskrena (kao uostalom sto svako ima neko svoje vidjenje CZ i nacina igre i upravljanja), ali kao sto rekoh - meni to provejava iz tvojih upisa. Npr. 'A ja ispadoh budala kada sam pisao da cemo ispusiti za ABA ligu sa onakvim stavom, igrom, ponasanjem igraca i trenera.' Meni zvuci - eto, ja napisao, bio u pravu, a proglasavali me za ...
                              Izvinjenje ako je neko shvatio tako. Apsolutno mi to nije bila namera.

                              Comment


                              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                                Za doselekcije u toku sezone si verovatno u pravu.Teško je i pobrojati sve izmene ovih sezona... jedino 14/15 ih nije bilo . Koliko je to sjebalo ionako nestabilan budžet , možemo samo da nagađamo. Ono što je sigurno je da smo ostali bez solidnih para koje Gasprom daje preko SD.Kls je uvek bio ovako posećen , nema mnogo veze sa ovom sezonom.Sramota će biti ako protiv komšija bude 2-3 hiljade naših i ako zbog toga uprava bude primorana da zabrani ulazak komšijskih navijača.Priča o "Kalemegdanu u junu" nema jer je to uvek bila proslava uspešne sezone a ova to sigurno nije. Da li je Čović spreman da racionalno sagleda greške iz ove sezone možemo da vidimo na osnovu poteza koje bude vukao za narednu sezonu...ako uopšte ostane u kkcz

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Da li će ostati ili ne - ne znam iako je (tu sam učiniće se nekom kontradiktoran) jako potreban sa svojom logistikom (Čović).
                                Zbog logistike koju poseduje voleo bih da ostane uz ograničavanje njegovog opusa na menadžerske poslove u KK-u, ali to je teško izvesti sa osobom koja se voli pitati oko svega.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X