Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bogdan je ostavio krv za repku svake godine, novinari su se nosili time...Ne mozes da prevrces gume i da budes najbolji u Srbiji, ne gleda se uvek samo kosarkaski skill...Jos mnogo Jokic ima da se dokazuje da dodje na Bogdanov nivo sto se tice nas Srba...stose tice NBA to je druga prica, ali to nas ne zanima previse...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      1. Svaki izvoz naoružanja i vojne opreme ide kroz strogu kontrolu unutar države i vrlo mali broj firmi može i ima licencu za izvoz naoružanja (obično su direktori iz vojnih i bezbednosnih struktura visoko rangirani).
      2. NiV oprema podleže i kontroli stranih agencija i mora se znati tačka polaska i tačka dolaska, tj kome se isporučuje roba i da li je na listi zabranjenih (po listama OUN) ili je dozvoljeno njima distribuirati naoružanje.
      U ovom slučaju je naoružanje išlo u KSA mislim i nakon predaje robe i prateće dokumentacije svaka odgovornost RS prestaje.
      Danas je sve podložno manipulaciji a pogotovo ovakva tema. Dalje, kako su stigle minobacačke granate ili mitraljez, Crna strela...nije ni odgovornost Srbije ni pitanje za Srbiju i vlast.
      3. Problem oko dobijanja posla izvoza je sasvim nešto drugo i tu je uzbunjivač i bio bitan. Men je uvek bilo nejasno kako može da opstae bilo koja firma osim SDPR u ovom poslu u Srbiji.
      Sta je KSA? Postoje kontrole zato je ovaj posao i sumnjiv jer nigde nije stopiran. Ako imaju saznanja, a nasi su vrlo verovatno imali, ko je krajnji kupac onda to postaje i medjunarodni problem jer je u tom slucaju potpuno nebitno sto si ti prodao nekom posredniku izmedju koji treba da zamaskira ko je sustinski kupac.

      Medjutim sada je problem u CG i saucesnistvo nase vlade podjednako znacajno da se mora spinovati raznim malcanskim berberinima.

      Comment


      • Pocelo je da se brise i pomracenje uma )
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ehhhh [emoji1]

          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post

            Tvoj mozak reprodukuje samo što njemu odgovara..
            Ne samo njegov, tvoj, moj, svačiji.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Sta je KSA? Postoje kontrole zato je ovaj posao i sumnjiv jer nigde nije stopiran. Ako imaju saznanja, a nasi su vrlo verovatno imali, ko je krajnji kupac onda to postaje i medjunarodni problem jer je u tom slucaju potpuno nebitno sto si ti prodao nekom posredniku izmedju koji treba da zamaskira ko je sustinski kupac.

              Medjutim sada je problem u CG i saucesnistvo nase vlade podjednako znacajno da se mora spinovati raznim malcanskim berberinima.
              KSA = Kraljevina Saudijska Arabija, pouzdan saveznik USA. Kontrole češljaju papire kako domaće tako i UN (ili koje već za kontrolu distribucije naoružanja. Naš strana nema mogućnosti da vidi krajnjeg korisnika jer je ugovor sklopljen sa državom kojoj je dozvoljen uvoz naoružanja. Naš posao počinje proverom mogućnosti izvoza, dobijanjem dozvola za izvoz (kada kažem naš mislim naših firmi koje imaju licence za izvoz) a završava isporukom na krajnju tačku gde preuzima kupac. To uglavnom biva na nekom vojnom aerodromu i nkon toga naša odgovornost prestaje. Ako je KSA distribuiral naoružanje ISIS-u to nije naš problem već UN koja mora da izda zabranu prodaje naoružanja i opreme toj državi. Srbija ne prodaje posredniku (posrednik su firme za prodaju naoružanja (izvoz)) bez potrebnih dozvola i befela UN da je dotičnoj državii odobrena trgovina naoružanjem. Srbija nema mogućnosti nakon izvršenja ugovora da kontroliše dalji tok naoružanja i opreme.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                Ništa tebi nije jasno.

                Tvoj mozak reprodukuje samo što njemu odgovara.

                Izgleda vid nije jedini problem.

                No. Idu praznici. Ostavimo sve loše po strani. Ljudi smo. Valjda...
                Napisao sam, na pocetku razgovora, kako tece i zavrsava razgovor sa ljudima poput tebe"igranje saha sa golubom " krilima si srusio figure i sad ide ono poganjenje table.

                Comment


                • Originally posted by StefanPG View Post
                  Ehhhh [emoji1]

                  Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                  Prvo da se ispune sve norme za odigravanje utakmice. Mada ako bi se držali tog kriterijuma nijedna utakmica ne bi bila odigrana u Podgorici.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by StefanPG View Post
                    Ehhhh [emoji1]

                    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                    Jesu li sleteli (krenuli) na (za) a. Golubovci?
                    Po tvom komentaru bih rekao da nije KK CZv ni krenula u PG.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Krenuli valjda na avion pa izasli, ceka se saopstenje kluba.
                      Kod nas se karte prodaju, otprilike u vrijeme kad su novinari dali info da su sisli sa aviona, nasi su post-ovali najavu meca za nocas.

                      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                      Comment


                      • ovaj dečko je objasnio svoje razloge zašto je glasao za Bogdana

                        ne ulazim da li je pravi izbor ili ne, ali kada neko argumentima stane iza svog stava, to je onda meni znak za poštovanje

                        Last edited by mark !t zer0; 30-12-19, 10:25.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by StefanPG View Post
                          Krenuli valjda na avion pa izasli, ceka se saopstenje kluba.
                          Kod nas se karte prodaju, otprilike u vrijeme kad su novinari dali info da su sisli sa aviona, nasi su post-ovali najavu meca za nocas.

                          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                          Videh na Mozzart sportu da su napustili (nakon što sam tvoj post pročitao), smatram da je bezbednost igrača na prvom mestu, ali je neozbiljo maltretirati igrače dolaskom na aerodrom i povratkom, samo se iscrpljuju bezveze i neće (ako odu za PG) da imaju svežinu za utakmicu. Takođe, ako se ne mogu garantovati bezbednost igrača to se mora reći a ne idem - ne idem, mislim d Čović ovim potezima pravi samo kontraefekat kod navijača KKB.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • ovo je glupost po meni,ili ides ili ne,kakvo je ovo sviranje k. . .

                            Comment


                            • O tome se i radi, igrace se 100%. Samo sto ludak ide do kraja i maltretira ljude. Ici ce carterom 100%, samo da se nasi ne upecaju a nece. Navijanje ce biti posveceno stradalim navijacima u udesu na Brajice.

                              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by StefanPG View Post
                                O tome se i radi, igrace se 100%. Samo sto ludak ide do kraja i maltretira ljude. Ici ce carterom 100%, samo da se nasi ne upecaju a nece. Navijanje ce biti posveceno stradalim navijacima u udesu na Brajice.

                                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                                Navijanje Varvara će ići u tom pravcu ali navijanje i postupci DPS podobnih kojima su podeljene karte? I u prošlogodišnjoj seriji probleme i incidente prema igračima i upravi (stručnom štabu) su pravili DPS navijači ne Varvari.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X