Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Zabar nije nikakva uvreda
    Izvini sto mu ne tepam kao ti.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Zabar jeste uvreda isto kao i balija, ustasa, cergar, milogorac ....
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Zabar jeste uvreda isto kao i balija, ustasa, cergar, milogorac ....
      Nije tacno


      Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

      Comment


      • No šta je nego uvreda?

        Šta konkretno u toj rečenici treba da predstavlja to "žabar"?

        Mislim da je sličan ispad imao neko iz kluba na tviteru pred meč valjda sa Milanom.

        Comment


        • Originally posted by Cooper View Post
          To neki kimijevci???
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Prvo, Zabar je pre naziv koji mozes da prikacis Francuzima, nego Italijanima i tako su ih (i jos uvek) podrugljivo nazivali Englezi.
            Tako da apelujem da se takvi podrugljivi nazivi za pripadnike drugih naroda ne koriste ovde.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Izvinjavam se na upadu, ali ne slazem se da je isto. Psovati nekoga na nacionalnoj osnovi ko nije odavde i psovanje,pickaranje unutar jedne grupacije, bilo je i prije njega , bice vjerovatno i posle njega, po meni nije isto. Ne kazem da je to u redu i da opravdam ali to vise shvacam kao "bratske" psovke...
              Trinkijeriji je pre svega Amerikanac koji ima zanimljiv rodoslov... italijanski, hrvatski, crnogorski...
              To ni koji način ne opravdava ono skandiranje u prvoj utakmici

              Sa druge strane imaš višegodišnje vređanje Vesne, Filipa i NČ I to prilično horski... ne samo od mandrila sa šipke.

              Ko drugačije kaže ili laže ili nikad nije bio u Pioniru

              Što je još zanimljivije, svi smo skloni da tvrdimo da je porodica svetinja

              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

              Comment


              • https://twitter.com/Dragance22/statu...03658950438912


                Nas "repstativac"


                Necu da kacim i klip kako je horski pevana pesma sinoc to ce vec svi mediji preneti : UPS nijedan nece preneti.

                Comment


                • Malo malo pa ugledam ovaj tekst koji je izgleda popularan kod komšija. Ajd da je nešto kvalitetno i duhovito pa da skinem kapu bez obzira što je okrznut moj klub, al na ovako nešto verovatno se lože klinci.

                  Ono brate mislim jebanje, drkanje, kurvetina, kučketina, brate ovo ono mislim da je baš kul.

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Prvo, Zabar je pre naziv koji mozes da prikacis Francuzima, nego Italijanima i tako su ih (i jos uvek) podrugljivo nazivali Englezi.
                    Tako da apelujem da se takvi podrugljivi nazivi za pripadnike drugih naroda ne koriste ovde.
                    Kao prvo, Zabar se koristi od kada ja znam za sebe, a stariji sam od vecine, ako ne i svih ovde. U slengu se kaze zabarski auto, idem u Zabariju itd. Taj naziv se odomacio poprilicno, tako da ni slucajno nije podrugljiv. To sto u vreme politicke korektnosti i negro bombona ima implikaciju da neko zaj. crnce je nesto drugo. Takodje, to sto ti tvrdis da vise pristaje Francuzima (drugi ih tako zovu) je apsolutno nebitno u ovom slucaju jer pricamo o Srbiji / ex YU.
                    Po istoj analogiji bi Svaba bila uvreda (sto moza i jeste, ako idemo u sitna crevca; cak i insekt zovemo buba svaba - ne znam da li ima veze, ali eto...), kao i svapski auto, Svabija...

                    Comment


                    • Originally posted by Grof View Post
                      Kao prvo, Zabar se koristi od kada ja znam za sebe, a stariji sam od vecine, ako ne i svih ovde. U slengu se kaze zabarski auto, idem u Zabariju itd. Taj naziv se odomacio poprilicno, tako da ni slucajno nije podrugljiv. To sto u vreme politicke korektnosti i negro bombona ima implikaciju da neko zaj. crnce je nesto drugo. Takodje, to sto ti tvrdis da vise pristaje Francuzima (drugi ih tako zovu) je apsolutno nebitno u ovom slucaju jer pricamo o Srbiji / ex YU.
                      Po istoj analogiji bi Svaba bila uvreda (sto moza i jeste, ako idemo u sitna crevca; cak i insekt zovemo buba svaba - ne znam da li ima veze, ali eto...), kao i svapski auto, Svabija...
                      Ma znaju oni to dobro

                      Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Apsolutno
                        Ja sam isto imao prepisku juce sa kronosom i na kraju sam odustao, nasli smo se negde na pola puta. Nema veze, necu koristiti Zabar iako je to odomacen naziv(Talijani su oduvek Zabari) ali eto mozda pogadja necija tanana osecanja.
                        Nadam se da pljeskavicar moze i da ne vredja ni jednu nacionalnu manjinu

                        Comment


                        • Svabe su germanski narod koji zive u bavarskoj koja se zove Svabija... nekad su ziveli i u Vojvodini, nije nastalo od buba svaba

                          Italijani su poznati kao narod koji jedu SVE a i zabe su im specijalitet, pa su po tome nazvani zabarima. I meni je tesko da ne koristim taj odomaceni izraz.

                          Comment


                          • To što se nešto primitivno i uvredljivo odomaćilo kod naroda ne znači da nije uvredljivo i pogrešno.

                            Odomaćilo se i ono što je pevano Trinkijeriju, što je pisalo za Omića, što se skandiralo Stojkoviću, što se peva po stadionima širom države kada igra reprezentacija...

                            To samo govori koliko je masa zatucana.

                            Jasno je svima da je Laza hteo da omalovaži i uvredi trenera KKP, da je svejedno napisao bi Italijan, ovako ispada i bezobrazan, a i vi sa njim koji pokušavate da relavitizujete.

                            Umesto da prizna i izvini se, da mu se progleda kroz prste i obeća da neće više, ovde se još više ukopavate.

                            Comment


                            • Uh kako si selektivan
                              Za koga ti decko navijas?
                              Cekaj, nemoj mi reci......pusti me da pogadjam......

                              Comment


                              • Jel vređanje onda kad ,,Trinki''(jel možemo ovako da ga zovemo?) kaže za Filipa Čovića da je midžet?

                                Comment

                                Working...
                                X