Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa vidim predstavljeno kao da je Čović većinsko mišljenje u Srba isto kao kad bih ja uzeo onog Šofra i rekao svi cg to misle. Ko jebe Čovića on je diletant, ispade da vas neko mrzi.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Ko nas zavadi? Mi nismo zavadjeni. Crnogorski studenti studiraju na budžetu u Srbiji, Srbi iz CG ne mogu da dobiju dvojno državljanstvo.

      Vučić se ne druži sa Čovićem već godinu i po dana.

      Milo četnik s početka 90tih da li će priznati Kosovo ili neće nas boli uvo iskreno. Crna Gora je dobila nezavisnost 1878. i starija je od mnogih susednih nam država.

      Niti to ko spori niti bilo šta, a da stvar bude zanimljivija, procentualni je mnogo više Crnogoraca sa KiM jer je Metohija izvorno crnogorska teritorija.

      Ali šta Crna Gora radi mene ne tangira. Samo nemoj da mi glumi Milo Crnogorca kad ga se sećamo iz ranih dana i nemoj da mi morališete o nacionalnim odnosima kada ih vi zatežete.

      Vama je Vučić sve dozvolio pa i da igrate rata tata tata po Vračaru i umesto u Kotoru da se rokate u sred Beograda.

      Čović da je sreće bio bi u zatvoru, ali bio bi i taj Milo i još mnogi tako da nemojte da se pravite Islandjani.

      Meni su svi Hercegovci, ja bih više trebao da žalim za nečim drugim nego Kosovom, više je to prapostojbina nekog Crnogorca nego moja.

      Čisto ako se poteže ta tema.
      Ukice, nakon balkanskih ratova Metohija je bila u sastavu Kraljevine Crne Gore i odatle je naseljavana, dok je na Kosovu bio pokusaj naseljavanja srpskih porodica iz Srbije tek nakon WWI. Jedva su i Toplicu naselili pre Balkanskih ratova - dosta toponima je i danas turskog ili arnautskog porekla.
      Last edited by kronostime; 08-05-19, 18:19.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Tekst na zalost pogadja u centar. Na zalost. I drago mi je sto u moru najgorih mogucih dezinformacija i lazi se nasao neko da smije da napise kako se mediji koriste za raspirivanje bezpotrebnih varnica.

        Comment


        • Dolazimo do situacije da utakmice prate samo navijaci domacina - u cemu je onda draz takvih meceva?
          Bolje je onda igrati bez publike: evo vam na jucubu i gledajte, kad vec za halu niste....
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • ovo kvazi lizanje rana izmedju Grobara i Varvara mi je nesto najsmesnije sto sam video u skorije vreme ....utrkuju se jadni ko ce kome vise da se uvuce

            Comment


            • Originally posted by darko pancev View Post
              ovo kvazi lizanje rana izmedju Grobara i Varvara mi je nesto najsmesnije sto sam video u skorije vreme ....utrkuju se jadni ko ce kome vise da se uvuce
              Zasto "lizanje rana" i zasto "jadni"? Osecas se vecim Zvezdasem, Srbendom..... zbog toga?
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • ne ,zabavlja me to koliko patite ... Zivela Zvezda

                Comment


                • Hvala grobarima na neodazivu.

                  Sad je valjda svima jasno da se bg blizancima upravlja iz istog centra

                  Comment


                  • STO HVALA? njihov je izbor ,na njima je da odluce ..

                    Comment


                    • Zasto ovaj Balša LAŽE da je politikolog iz BGD, kad je politikolog iz Bara, CG?
                      Valjda da ostale laži budu uverljivije

                      Comment


                      • Originally posted by darko pancev View Post
                        STO HVALA? njihov je izbor ,na njima je da odluce ..
                        evo ima jednog kome nije jasno.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Hvala grobarima na neodazivu.

                          Sad je valjda svima jasno da se bg blizancima upravlja iz istog centra
                          Golema bruka bi pukla da su otišli na đavolski sastanak. Napravili su pametan potez, jer ko đavola ima za ortaka čekaju ga vrata pakla.

                          Comment


                          • Šta reći a ne zaplakati?
                            Bio bi (po meni) odličan tekst sa poentom da nije čačkako politički momenat i njega apostrofirao a ne sportski, huliganski, etc...
                            Šta reći o opravdavanju (ja to tako doživih) svega onoga što se desilo u trećoj utakmici, vinovnici su imenovani sa sve funkcijama (sada će neko reći a u BG jošnisu izašla imena izgrednika i vinovnika prekida još ne počete utakmice).
                            Šta prosečan gledaoc može da zaključi iz podataka iznetih u kojma se kaže da njih 30 i kusur po imence rade u policiji, ministarstvu (nekom), službi bezbednosti, obaveštajnoj službi i slično? Istina je da nisu na terenu bili Varvari i to ne može niko poreći jer bi izrekao masnu laž, istina je da su bili funkcioneri i deca funkcionera i sve drugo reeći i apisati bi bila laž (zato Balša i nije zalazio u te detalje)
                            Žalosno je to što se u Pioniru (Beogradu) skandiralo "ubij Šiptara" ali ništa manje skandalozno nije bilo ni "ubij Cigana"...
                            Reći da je samo i isključivo krivica NČ za dešavanja u finalu plej ofa je baš degutantno, u to otvoreno ubaciti vrh srpske političke scene (pozicione) bez i malo blama je kod mene stvorilo sumnju (najblaže rečeno). "Ladno" ubaci u priču Vučiće i Vulina a da "nije ni trepnuo" nekako mi budi crv sumnje u porive autora.
                            Autor je nesumnjivo mlad i pametan dečkonja, Petnica mu daje svo pravo da poseduje kapacitet ali da li je dovoljno objektivan, to je već pitanje.
                            I neka mi neko objasni zašto su u Pioniru skandirali "ubij Šiptara" a igrali smo protiv predstavika iz Crne Gore?
                            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            Jeste komšo, Metohija je bila naseljavana Crnogorcima i to daje poseban i zbunjujući dojam, dilemu zašto je zvanična Crna Gora (vlast) priznala Kosovo i samim tim se odrekla prava na deo teritorije, verifikovala proterivanje Crnogoraca sa vekovnih ognjišta.
                            ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            Dakle, (moj lični stav) Balša je samo napisao jedan prikriveni politički pamflet, jadno i bedno od jednog politikologa.
                            Last edited by nebitan; 08-05-19, 20:41.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan9 View Post
                              Zasto ovaj Balša LAŽE da je politikolog iz BGD, kad je politikolog iz Bara, CG?
                              Valjda da ostale laži budu uverljivije
                              Rođen jeste u Baru i gimnaziju je završio u Baru ali je moguće (moram to dozvoliti kao verovatnoću) da je državljanin Srbije jer kako vidim radi u BG i aktivan u Petnici.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Dskle, (oj lični stav) Balša je samo napisao jedan prikriveni politički pamflet, jadno i bedno od jednog politikologa.
                                Tako je. Ja reko konačno se stvarno pojavio neki dobar tekst vredan hvale i da autor istog ima kompletnu sliku dešavanja, kako je sve počelo i ko su svi krivci. Al jok, prevario sam se. Uzaludno sam protraćio vreme, pu.

                                Comment

                                Working...
                                X