Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ne mozes jer ga Amerika i Nato postave da radi u njihovom interesu,prvi put kad ne bude dao ono sto traze od njega oni ce ga srusiti i staviti nekog drugog da jase ovaj narod i stiti njihove interese.Ja od kad znam za sebe mi nesto protestujemo,pravimo neke revolucije a nista se ne menja,uvek isti ljudi,kriminalci na vlasti i vecito narod najebe.

    Comment


    • Inace, prosveceni, nacitani i kulturni Nikola Kalinic peva na proslavi titule svom kolegi iz reprezentacije vrati konju glavu. I sad on nekome nesto prica. A prica gluposti samo takve, izbaci par citata pa je popio svu pamet.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0 View Post
        Inace, prosveceni, nacitani i kulturni Nikola Kalinic peva na proslavi titule svom kolegi iz reprezentacije vrati konju glavu. I sad on nekome nesto prica. A prica gluposti samo takve, izbaci par citata pa je popio svu pamet.
        A i taj Milan se nacitao knjiga kod velikog intelektualca, kazu nesvrsenog gimnazijalca...
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Ma nije uopste ni bitno ko je sta procitao, zavrsio itd. Nisam uopste hteo da skrenem u Partizan/Zvezda prepucavanje. Bitno je sta neko govori i kako se ponasa. A ako neko onako lagano pljune na ceo svoj narod, pritom stavljajuci sebe kao primer nekoga ko je na visem stanju svesti ili cega vec, e onda je lepo da se setimo tog gospodina samo nekoliko godina unazad.

          Nemam ja problem ni sa tim da neko kaze svoje misljenje i u sferi kojom se ne bavi ili nije strucan. Medjutim, ako ceo svoj intervju posvetis necemu o cemu nemas pojma i pritom delis neke moralne lekcije kako ko treba da se ponasa, i tako bedno generalizujes, e to vec jeste problem.
          Last edited by mark !t zer0; 01-02-19, 13:05.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Šta od rečenog nije tačno? U čemu je razlika Kalinićevog "izvučemo šta možemo" od Ćosićeve podele Kosova do Ibra, koji bi pripao Srbiji a "ostatak" bi bilo Kosovo kao zasebna država?

            Ćosić I grupa akademika su to predlagali pre 20 godina i oni sigurno nisu "sportisti koji pojma nemaju"

            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • U svakom slucaju kao neko ko je javna licnost, i daje sud o necemu sto je veoma skakljivo, a ima mnogo rupa i tumacenja, mora da racuna na ogroman broj komentara, pogotivu negativnih.

              Ne cuti vecina bzvz i "gleda svoja posla", ali treba i to umeti. Ja bih lajala sigurno
              Mada kada predstavljas svoju zemlju, kao sto su sportisti, a Kalinic je to uvek radio svaka cast, treba biti posebno oprezan.
              No, svako cudo za tri dana....ili pet.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Mene interesuje da li ce Zvezda da dovede pleja i kombo 4/5...a to sto neko baljezga i misli da je time sto je opljunuo po svom narodu koji je eto niskog elementarnog ponasanja u raznim drustvenim situacijama te prdi, pljuje, pisa gde stigne (i ostale gadosti) koje fini zapad ne radi....to mene uopste ne zanima na ovom forumu i na PDF sport.
                P.S. javne licnosti koriste twiter i slicne usluzne programe za svoja pametovanja, forumi su mesta gde MI treba da pametujemo.
                Last edited by nebitan; 01-02-19, 13:55.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Ukratko,gomila gluposti u tom tekstu.

                  Comment


                  • Dobrica Ćosić komunjara proglašen od komunjara ocem nacije. Titoista, koji je po nalogu savezne službe kao i svi ti pisci pisao memorandume i zavadjao narod, a da l' nosili srpsku trobojku ili šahovnicu, i Šešelju i Gotovini i piscima a la Ćosić, svima im je Tito u srcu a crvena boja ispod tih nacionalnih zastava u koje su se kamuflirali da zavaraju narod.

                    Tako da je Dobrica Ćosić na čelu sa tim akademicima i piscima, za mene i po meni, jedna baraba. Dok su oni sa Tudjmanom još 1992. planirali pad RSK, narod se mučio i ginuo sa svih strana.

                    Tako da ne treba niko od tih djubradi pisaca i akademika da bude referentna tačka. Ima tu i dobrih ljudi kao i svuda, ali kada čujem da je Dobrica Ćosić veliki Srbin, prvo se nasmejem lepo a onda udarim 10 puta po glavi.

                    Te knjige i memorandume i Noževe što su pisale te barabe, sve je to bilo po nalogu. Jebe se njima i za Kosovo i za Srbiju i za Hrvatsku, to je bratstveno-jedinstvena družba. Samo da su oni puni srećni i zadovoljni.

                    Kalinić neka promeni državljanstvo ako mu se ne svidja. Mnogo je ograničen i glup. Niko vas ne tera da budete državljani ove zemlje ako vam se ne svidja. Budite apatridi, šta god.

                    Ionako ova zemlja slavi samo antiheroje. Ovde je Dobrica Ćosić otac nacije, a Mićunović koji je jahao popove otac demokratije.
                    Last edited by Cassius Clay; 01-02-19, 14:35.

                    Comment


                    • Vučić i Haradinaj prvi ne bi dali da se Kosovo prizna i generalno srpski političari i kosovski jer ne bi imali više iza čega da se kriju i da lažu narod da loše živi zbog problema oko Kosova.

                      Evo sutra da ga priznamo isto bi živeli. Kada čujem da nam je to problem koji nam visi nad glavom, pa što nam visi nad glavom?

                      Eto sutra bih ga ja namerno priznao samo da vidite da se ništa ne menja.

                      Posle bi izmislili da nam je problem Republika Srpska, prekosutra Sandžak, a nakosutra Vojvodina.

                      I nek se rasparča sve nebitno, samo da se oni kriju iza problema a narod da crkava od gladi.
                      Last edited by Cassius Clay; 01-02-19, 14:41.

                      Comment


                      • Da sutra proglase mobilizaciju - ovi najglasniji branioci srBstva bi prvi pobegli.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Dobrica Ćosić komunjara proglašen od komunjara ocem nacije. Titoista, koji je po nalogu savezne službe kao i svi ti pisci pisao memorandume i zavadjao narod, a da l' nosili srpsku trobojku ili šahovnicu, i Šešelju i Gotovini i piscima a la Ćosić, svima im je Tito u srcu a crvena boja ispod tih nacionalnih zastava u koje su se kamuflirali da zavaraju narod.

                          Tako da je Dobrica Ćosić na čelu sa tim akademicima i piscima, za mene i po meni, jedna baraba. Dok su oni sa Tudjmanom još 1992. planirali pad RSK, narod se mučio i ginuo sa svih strana.

                          Tako da ne treba niko od tih djubradi pisaca i akademika da bude referentna tačka. Ima tu i dobrih ljudi kao i svuda, ali kada čujem da je Dobrica Ćosić veliki Srbin, prvo se nasmejem lepo a onda udarim 10 puta po glavi.

                          Te knjige i memorandume i Noževe što su pisale te barabe, sve je to bilo po nalogu. Jebe se njima i za Kosovo i za Srbiju i za Hrvatsku, to je bratstveno-jedinstvena družba. Samo da su oni puni srećni i zadovoljni.

                          Kalinić neka promeni državljanstvo ako mu se ne svidja. Mnogo je ograničen i glup. Niko vas ne tera da budete državljani ove zemlje ako vam se ne svidja. Budite apatridi, šta god.

                          Ionako ova zemlja slavi samo antiheroje. Ovde je Dobrica Ćosić otac nacije, a Mićunović koji je jahao popove otac demokratije.
                          Koliko sam ja skontao ovde su heroji Mladic, Seselj, Milosevic, Ulemek itd...napravi sad referendum oko pitanja ko su heroji ovi ce biti u top 10 sigurno..Ne znam ko je spominjao ikada Micunovica sem u njegovoj partiji koju je osnovao a posebno ne Dobricu Cosica..svaka prica kao i u ratu ima dve istine..za jedne su zlocinci a za druge heroji..i to je tako i to moras prihvatiti...Sta ja da kazem npr kada neko kaze da je Sloba bio heroj i da su zuti unistili fabrike koje su inace radile do moga...pa je drzava tj lopovi obrnuli pare na nekim firmama za koje niko i nije cuo do pre izmisljotina..sustina jeste da su svi krali i sjebavali ovu napacenu drzavu iz koje mnogi beze...

                          Danas pijem kafu sa komsijom u lokalnom kaficu i dolazi lik..Vozi bus u GSP ima nekih 45g..kaze lik ladno idem na test iz nemackog ili na cas jbm li ga zaboravio sam...ide covek u Nemacku a zena mu medicnski radnik...snace se oni tamo.. a kaze da bi ostao ovde da ima 80k platu a zena 50k...a imaju troje dece npr sigurno ne bas mlade...ej zbog 1k eura njih dvoje a rade u dobrim firmama beze preko....u poznim godinama...meni muka pripala..jos bi ostao za 1k eura ovde i prezivljavao...isto kao i sto sad prezivljava...sa nekih cenim 700e..Kalinic je tu teo da kaze da vidi verovatno kako se zivi preko a kako kod nas...a mi smo u nekom tripu da je kod nas do jaja...sto je poprilicno sam siguran daleko od istine...Lepo je ovde ziveti ali kad imas lovu, kad nemas, poprilicno je pakao a vecina nema...a ti sto nemaju se i ne bune..da otvore sad granicu otislo u prvih 6meseci bar 500k ljudi ..zato nam i nece otvoriti vrata skroz..a i ovako idu non stop...pricao sam vec za druga koji kao vozac isto ode u nemackoj a jedan vec vozi kamion tamo..ostace nam sito i reseto u drzavi...tj vec je ostalo..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Da sutra proglase mobilizaciju - ovi najglasniji branioci srBstva bi prvi pobegli.
                            Ja nisam da se prizna jer se neko borio za to i jer je kulturološki važno i jer Kosovo funkcioniše i bez našeg priznanja. Nijedna država to ne bi priznala ali bi pustila ovako da zbog naroda dole Kosovo može normalno da funkcioniše.

                            Neka podignu prosek plata i ovde i na Kosovu na 1200-300 evra, nećeš moći da skupiš 100 ljudi koji će se svadjati šta je čije.

                            Bitno je da mi to ne priznamo jer je to kršenje medjunarodnog prava. Pravo na samoopredeljenje nemaju narodi koji imaju matičnu državu kao oni Albaniju. Ako se medjunarodno prizna Donjetska Republika, ili Novorusija, ako se prizna Tajvan, znači ako se promeni medjunarodno pravo, pa priznaćemo i mi Kosovo nije problem.

                            Ne moramo mi da priznamo izuzetak od pravila.

                            A hajde to je stvar časti, nego nikakve praktične koristi nećemo imati od toga.

                            Sutra da se prizna, narod bi isto živeo, pa bi političari naložili Sulju Ugljanina da pravi probleme ili Čanka da bi skrenuli oči sa pravih problema, a to su

                            -nizak standard
                            -u koji spadaju visoke cene a male plate
                            -primer najskuplje gorivo
                            -...
                            -korupcija level 1 000 000
                            -nepotizam

                            I od svih krucijalnih problema, nekome je samo Kosovo na pameti. Kao da priznanje ili odbijanje priznanja rešava neke stvari.

                            Narodu su rekli i posle 2000. da će biti bolje pa nije.

                            Neka narod razmisli da ih opet malo ne lage za Kosovo.

                            Što Kalinić kad je toliki junak nije ustao protiv korupcije, mita, kupljenih diploma, Vučića, nego se setio Kosova.

                            Pa ne skida Kosovo narodu penzije, ne vrši Kosovo korupciju i pljačku naroda godinama. Štaviše i to Kosovo je korišćeno da se opliačka sopstven narod.

                            Što nije to rekao

                            Comment


                            • Ma kakav Mladić, Šešelj to sve antiheroji. Anti hrišćani. Gde možeš biti hrišćanin a govoriti kako ćeš kašikom da vadiš oči nekome ili da radiš to što je Mladić radio. Visile obojici petokrake do pred rat posle oni kao velikosrbi.

                              Srbi treba da se stide Šešelja on je najveća sramota u istoriji Srba. Koljač, huškač vulgarni.

                              Kalinić da je rekao - "Vučiću ne potkradaj narod sa svojom bandom i ne zaglupljuj narod" pa da kaže čovek vidi heroja.

                              Nama je veći problem domaći političar nego neka teritorija to moramo shvatiti
                              Last edited by Cassius Clay; 01-02-19, 15:03.

                              Comment


                              • Nije bitno sta ti mislis ili ja, vec sta misli vecina. Inace tekst iznad je odlican, sazreo je Uros skroz vise nego ''starci'' ovde na forumu
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X